Moje ukryte marzenia

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Moje ukryte marzenia

Post autor: Repliforce » 14 wrz 2010, 18:03

Cóż, w przeciwieństwie do poprzedników, ja kompletnie nie mam talentu do pisania. bardzo lubiłem pisać Fanfici, ale nie spotykały się one z dobrą opinią. Próbowałem rysować, no ale to już była kompletna klapa. Strasznie chciałem jakby "Stać się jednością" z choć jednym z bohaterów. W świecie prawdziwym nie jestem jakoś specjalnie silny, albo lubiany, więc po prostu chciałem choć na chwilę poczuć się jak on. Wiem, to pewnie śmieszne, i dziecinne, w końcu mam już 15 lat, ale...
No i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł. Skoro fici odpadają, rysunek też zostaje ostatnia dziedzina bycia fanem: Cosplay.
I tak wraz z pomocą mamy, kończę szyć tunikę młodego pustelnika Feniksów.
Tyle o spełnionych marzeniach.

Cóż, moim obecnym marzeniem jest... jakby to nazwać... Uciec od problemów, albo przebić go głową.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 14 wrz 2010, 19:00

A oglądałem może kiedyś Naruto?? Kojarzysz gościa o imieniu Rock Lee on też nie miał talentu to ninjutsu :)

A co do marzeń, to ja nie uważam że są śmieszne i dziecinne bo ja mam 25 lat i wciąż chciałbym śmigać jak mój idol po dachach budynków w poszukiwaniu bandziorów :)

A jeśli nie jesteś silny, a byś chciał to trenuj. Ja kiedyś zapisałem się na Tai Chi żeby cokolwiek móc zdziałać :) Pamiętaj, że upór w dążeniu do celu otwiera drogę do sukcesu.

A tak nawiasem pytając. Co to jest taka tunika młodego pustelnika Feniksów??

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 14 wrz 2010, 19:18

Repliforce pisze:Próbowałem rysować, no ale to już była kompletna klapa
Rysowanie to umiejętnośc i każdy może nauczyc się pięknie rysowac. Próbuj dalej.
Jakby wszyscy ludzie poddawali się po kilkunastu próbach, to dziś mieszkałbyś na drzewie jak pradziadek małpa.

Portfolio ma rację. Takie marzenia o byciu silnym itd. to żaden wstyd. Ja w marzeniach rzucam się na wyrostków w obronie bezdomnych ;) Myślę, że prawie każdy chciał byc kiedyś prawdziwym, silnym, mądrym bohaterem.
A że masz 15 lat... co z tego, Twoje prawo właśnie w tym wieku marzyc i próbowac to wszystko osiągnąc, zanim życie spowoduje, że staniesz się zdziadziałym chłopem bojącym się jutra.
Zresztą, do poczucia siły nie trzeba byc silnym fizycznie. Zapisz się na judo, karate czy coś ;)

A fanficki pisz dla siebie. Gdzieś widziałam takie zdanie: pisanie do szuflady też ma swój urok. Im więcej i częściej piszesz i czytasz, tym bardziej się rozwijasz.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 14 wrz 2010, 19:24

Repliforce pisze:Wiem, to pewnie śmieszne, i dziecinne, w końcu mam już 15 lat, ale..
Wcale nie śmieszne. To Twoje marzenia i mogą być najbardziej bzdurne/sprzeczne/śmieszne. Masz prawo i marz ile wlezie, nawet o rzeczach, które wydają ci się być największą głupotą.

Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Repliforce » 16 wrz 2010, 20:20

Portfolio, Z niedługo wrzucę na imageshacka zdjęcie moje w Tunice, to dodam do tematu. W prawdzie tunika jest jeszcze nie kompletna, bo brakuje zegarka Państwowego Alchemika, i naramienników, ale będę miał.

I tak, przez jakiś czas oglądałem naruto, ale teraz tylko Manga.

A co do rysowania... Nie, po prostu, zbyt chciałbym zostać mangaką, a może bym nie miał dość talentu. Chciałbym kiedyś sprzedać pomysł na Sorę, i zrobić tak dobrą grę oraz mangę, żeby przebiło Final Fantasy fabułą, Tales Of... stylami walki, a anime żeby przebijało Naruto.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 16 wrz 2010, 21:22

Przecież są książki, jak nauczyć się rysować mangę krok po kroku...

młoda
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2009, 15:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krk

Post autor: młoda » 17 wrz 2010, 13:58

ale chyba oprócz wiedzy to jednak trzeba mieć talent. ja mam trochę lat, a nadal nie potrafię rysować. pewnych rzeczy nie da się nauczyć.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 17 wrz 2010, 14:24

młoda, talent może pomóc, ale nie jest niezbędny. To max. 5% umiejętności rysowania, pozostałe 95% to po prostu konsekwentna i żmudna praca.

Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Repliforce » 17 wrz 2010, 15:53

perscecutoria pisze:To max. 5% umiejętności rysowania, pozostałe 95% to po prostu konsekwentna i żmudna praca.
Jak widzę, że coś mi nie wychodzi, to po prostu to odstawiam. Dlatego nie rysuje

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 17 wrz 2010, 21:56

To nic dziwnego, że nic nie osiągasz. Patrząc na postacie ludzkie rysowane przeze mnie kilka lat temu jest mi wstyd, że mogłam rysować coś tak obrzydliwego. Do tego brak proporcji, powykręcane ręce i nogi... Teraz jest zupełnie inaczej.
Jest takie mądre, niemieckie przysłowie:
Kto dużo pracuje, robi dużo błędów.
Kto mało pracuje, robi mało błędów.
Kto nie robi błędów, jest leniwą świnią.

Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Repliforce » 17 wrz 2010, 22:06

Eh, no tak, ale Sora i tak nie ma przebitki do kraju kwitnącej wiśni, jest od niej... za daleko. A polski Squarenix nie tworzy gier. On je tylko promuje w naszym kraju

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 17 wrz 2010, 22:17

Nie wiem za bardzo, o czym do mnie teraz piszesz, ale jeżeli chcesz rysować mangę, to czemu nie miałbyś się tego uczyć? Tego jednego nie rozumiem.
Marzenia często weryfikuje życie, ale samo rysowanie jest tym, które nie musi być usuwane w cień, bo do tego nie potrzebujesz ani kapitału ani znajomości, a jedynie odrobiny pracy.
Tyle ode mnie na temat samego rysowania - wybór należy do Ciebie.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 18 wrz 2010, 11:07

Z tego co rozumiem to Repli chce rysować postaci do gier, których w Polsce nikt nie wydaje bo są typowo Japońskimi produkcjami w stylu Mangi.

Wiesz co Repli, trochę użalasz się nad sobą. Jak chcesz coś robić dobrze to ćwicz, ćwicz, ćwicz aż będziesz mistrzem. Ja np. żałuję że w twoim wieku miałem słomiany zapał to wszystkie i wszystko po kilku tygodniach czy miesiącach mi się nudziło. Gdybym skupił się na jednej rzeczy i ćwiczył ją kilka lat pewnie dzisiaj mógłbym się tym pochwalić w mam talent :)

Nie popełnij mojego błędu i nie rezygnuj z marzeń. Będziesz potem tego żałował, zobaczysz.

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Re: Moje ukryte marzenia

Post autor: Zorza » 18 wrz 2010, 11:38

Repliforce pisze:po prostu chciałem choć na chwilę poczuć się jak on. Wiem, to pewnie śmieszne, i dziecinne, w końcu mam już 15 lat, ale...
Po pierwsze, jeśli Ty masz JUŻ 15 lat to ja się czuje stara i nieprzydatna w wieku swoich 22 w takim razie :P Mimo swojego wieku lubię np. gry mmo i bardzo mi fajnie jak moja postać ma dobry ekwipunek i wysoki poziom się tego nie wstydzę, że to pozwala mi się poczuć fajną i w ogóle :P Po to właśnie jest sfera wyobrażeń i fantazji, żeby nie siedzieć cały czas w swojej rzeczywistości. Trudno żeby człowiek siedział jak kołek i zajmował się selekcjonowaniem elementów świata na dziecinne i nie dziecinne ;) Wyluzuj z tym, to pierwszy krok :)

Po drugie, wiem chyba w czym tkwi u Ciebie problem ze spełnieniem marzenia o pisaniu i rysowaniu- zrażasz się, bo zakładasz, że ludzie albo od razu piszą bestseller i rysują dzieło sztuki, albo są do niczego. Prawda jest taka, że jak widzisz np. jakiś fanart, który Cię zachwyca, to widzisz efekt lat pracy, ćwiczeń, godzin malowania, ścierania, itd. A Ty za tym efektem końcowym dostrzegasz tylko człowieka, który to namachał w 5 minut z zamkniętymi oczami i urodził się z tą umiejętnością. Daj sobie szanse na popełnianie błędów. Rysuj rok paskudnie, a w następnym będziesz może miał się czym pochwalić. Masz DOPIERO 15 lat. Jeszcze nie zdążysz przestać być nastolatkiem a będziesz mógł widzieć rezultaty! :)

Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Repliforce » 18 wrz 2010, 15:19

Ale w obydwu przypadkach usłyszałem, że żeby nauczyć się jednego i drugiego musiałbym poświęcać więcej czasu niż normalnie. Ja raczej... chce tworzyć gry, ale chodzi mi scenariusze. Chcę wprowadzić innowacje- Japoński system walki Combat połączony z europejskim stylem fabuły RPG, Ale za to charaktery postaci będą podzielone, niektóre będą na styl mangi, niektóre na styl nasz. To moim zdaniem jest mieszanka wybuchowa

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 18 wrz 2010, 16:51

Zorza pisze:Po pierwsze, jeśli Ty masz JUŻ 15 lat to ja się czuje stara i nieprzydatna w wieku swoich 22 w takim razie
to co ja mam powiedzieć ;P
Repliforce pisze:Ja raczej... chce tworzyć gry, ale chodzi mi scenariusze. Chcę wprowadzić innowacje- Japoński system walki Combat połączony z europejskim stylem fabuły RPG, Ale za to charaktery postaci będą podzielone, niektóre będą na styl mangi, niektóre na styl nasz. To moim zdaniem jest mieszanka wybuchowa
No więc do dzieła :)

A jak chcesz tworzyć gry to najlepszą szkołą tworzenia postaci, aren i grafiki będzie dla Ciebie to: link

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 18 wrz 2010, 19:00

Portfolio pisze: to co ja mam powiedzieć ;P
Ty Ty Ty...dinozaurze!!! :rotfl:

Hm,Repli, najpierw coś wymyśl konkretnego, a potem będziesz się dopiero zastanawiał gdzie się zgłaszać z pomysłem :) Jak nie zrobisz pełnego projektu, to nie będziesz w stanie sprawdzić czy udałoby się komuś to opchnąć :) Poza tym sama praca nad tym byłaby chyba ciekawa i przyjemna.

Repliforce
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:51
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Repliforce » 02 paź 2010, 12:41

Właśnie dzięki pomocy mamy, kończe Cosplay Sory. Na dodatek z kilkoma koleżankami kręcimy film, więc zapowiada mi się siepanka w barwach młodego pustelnika.

NellTu
Newbie
Posty: 1243
Rejestracja: 30 wrz 2010, 17:56
Imię: Ewa
Płeć: Kobieta

Post autor: NellTu » 02 paź 2010, 12:52

Repliforce pisze:Nie, po prostu, zbyt chciałbym zostać magaką, a może bym nie miał dość talentu.
Ja dwa lata temu też próbowałam coś narysować z koleżanką. Niestety skończyło się tylko na pomyśle i projektach postaci, które zawieruszyły się gdzieś na dnie szuflady :p. Swoją drogą ja też nie umiem zbyt dobrze rysować, ale robiłam to dla zabawy ;)

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości