Marzycielskie zapachy

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Awatar użytkownika
loli-pop
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2010, 16:53

Marzycielskie zapachy

Post autor: loli-pop » 06 wrz 2010, 18:55

Widzę, że takiego tematu jeszcze nie ma, a zapach to coś, co mnie fascynuje.

Czy istnieją zapachy, które kojarzą się wam z sytuacjami, które sobie wymarzyliście? Czy czując jakąś woń łatwiej wpadacie w melancholię, nostalgię, rozkojarzenie?

Może to zapach skoszonej trawy, czekolady, a może ulubione perfumy?

Z zapałem będę czytać Wasze odpowiedzi :)!

Awatar użytkownika
ManveruNo87
Posty: 19
Rejestracja: 06 wrz 2010, 17:35

Post autor: ManveruNo87 » 06 wrz 2010, 19:14

Zapach bliskiej mi osoby w tym przypadku kobiety... pozostawiony w pokoju czy też z ubrań pozostaje w główce ;]
Kiedyś miałem sytuację, że wcześniej poczułem swoja dzieczynę niż ją zobaczyłem... Ahh te feromony i purblanki czy jakos tak ;)


p.s. skoszona trawa śmierzi :P

Awatar użytkownika
loli-pop
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2010, 16:53

Post autor: loli-pop » 06 wrz 2010, 19:19

Ja lubię zapach dymu papierosowego. U mnie w domu nigdy się nie paliło, tylko dziadek zawsze gdzieś miał schowaną paczkę papierosów. Kiedy udawało mi się je znaleźć, wąchałam ukradkiem.

Dym papierosowy kojarzy mi się z pierwszymi imprezami, starymi przyjaciółmi (niestety było minęło).

Papierosy lubię wąchać do dziś, to mi się kojarzy z dzieciństwem, ale już teraz jakoś tak mi głupio:).

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 06 wrz 2010, 19:20

Uwielbiam zapach kawy - kojarzy mi się z takim ciepłem rodzinnym i bezpieczeństwem. Natomiast zapach owocowej gumy balonowej sprawia, że powracam myślami hen daleko do dzieciństwa. :)

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 06 wrz 2010, 19:40

Wszystkie zapachy, które roznoszą się po domu w czasie przedświątecznych przygotowań, wzbudzają we mnie całą masę wspomnień, głównie związanych z dzieciństwem.
Kawa, papierosy - te zapachy towarzyszą mi bardzo często, nierzadko kilkakrotnie w ciągu dnia i kojarzą mi się z chwilą wytchnienia i możliwością zebrania myśli.

Betheley
Bujający w obłokach
Posty: 334
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz/Śródmieście

Post autor: Betheley » 07 wrz 2010, 11:10

Argh... Facet o perfumach... Ale "firma" zobowiązuje.. ^^

No więc tak... :D

Mnie się podoba zapach bryzy morskiej.. To po prostu coś pięknego, a kojarzy mi się z wakacjami z dzieciństwa.

Zapach powietrza po burzy również piękny... Uwielbiam po burzy wyjśc sobie na taras, i powdychać sobie głęboko to powietrze...

Zapach kawy... Wolność, drzewa - z tym mi się kojarzy...

No cóż więcej?? Nic.. :D

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 07 wrz 2010, 12:03

Dom mojego ojca ma specyficzny zapach i jak zdarzy mi się poczuć coś podobnego, to od razu staje mi przed oczami ten wielki salon i w ogóle cała Lubuszczyzna...

Zapachy lasu, zboża, jeziora, łąk i wszelkie tego typu. Coś pięknego.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 07 wrz 2010, 12:14

Mi z marzeniami kojarzy się zapach perfum mojego chłopaka, po za tym np. z dzieciństwem kojarzy mi się zapach gumy balonowej, za to znów zapach skoszonej trawy kojarzy mi się z wakacjami, z beztroska związaną z przezywaniem wakacji, z jeżdżeniem na naszą działkę (niedaleko jeziora), z wieczornymi ogniskami, fajnie nie raz przywowyławać sobie jakies wspomnienia :)

Sick_Nick
Początkujący marzyciel
Posty: 26
Rejestracja: 03 wrz 2010, 22:58

Post autor: Sick_Nick » 07 wrz 2010, 20:58

Najbardziej to zapach skoszonej trawy. Mmm <3 Świetny...

Tak poza tym, to jeszcze zapach benzyny bardzo mi się podoba. Ogólnie rzecz biorąc jest wiele zapachów i można by wymieniać w nieskończoność, te dwa to jednak są moje ulubione. :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Kiralylan
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 172
Rejestracja: 07 wrz 2010, 14:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Kiralylan » 08 wrz 2010, 12:59

Oj zapach benzyny jest super:) Kocham go choć mój były się śmiał z tego;)

Ja uwielbiam zapach faceta z którym w danym momencie jestem, i ogólnie męskie perfumy. Ostatnio jak chłopak zostawił u mnie swoją koszulkę to ją całą noc wąchałam i się do niej przytulałam, super... On zrobił podobnie z moją bluzą i dopiero na drugi dzień się zgadaliśmy z tym ;)

Po za tym zapach dymu papierosowego ale taki mieszający się z mroźnym ciemnym wieczorem, coś super... W normalny dzień czy wieczór te same papierosy tak nie pachną jak te w zimowy mroźny wieczór, najlepiej jeszcze jak się wtedy ich zapach splecie z zapachem faceta mmm...

Skoszona trawa i powietrze po burzy... dzieciństwo

No i zapach lasu... Takie piękne druistyczne marzenia;P no i ogólnie taki zapach do dumania:)

Awatar użytkownika
Nostalgia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 58
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siódme piekło

Post autor: Nostalgia » 08 wrz 2010, 15:10

Najbardziej lubię zapach kwiatnącego bzu i jaśminu :) Kojarzą mi się z wiosną i ogródkiem babci :)
Świeżo skoszona trawa też jest cudowna, a powietrze po burzy lub po deszcze jeszcze lepsze :)

Awatar użytkownika
Kiralylan
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 172
Rejestracja: 07 wrz 2010, 14:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Kiralylan » 08 wrz 2010, 15:43

Bez... Pachnie ślicznie:) Ale jakoś nie magicznie według mnie;)

A wiecie jaki zapach kojarzy mi się z magią? Zapach zielonego;D tzw. gandzi:D według mnie pachnie tak... tak jakoś ładnie, choć wielu osobą śmierdzi:P

Awatar użytkownika
sorrisa
Początkujący marzyciel
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2010, 17:52

Post autor: sorrisa » 09 wrz 2010, 21:36

Oj zapachy to coś co zawsze sprawia, że wracają mi wspomnienia z określoną osobą, albo przychodzi mi na myśl jakaś sytuacja, która miała miejsce w moim życiu.
Icannotfly. pisze:Uwielbiam zapach kawy - kojarzy mi się z takim ciepłem rodzinnym i bezpieczeństwem.
Oj tak... uwielbiam zapach kawy. Kojarzy mi się to również z takim spokojem. Mam wtedy wrażenie, jakby na moment zatrzymał się czas :)
Kiralylan pisze:uwielbiam zapach faceta z którym w danym momencie jestem, i ogólnie męskie perfumy.
Podobnie. Bardzo zwracam uwagę na to, jakich perfum używa mój wybranek.
Kiedy tylko gdzieś poczuję taki sam zapach... zaraz mam przed oczami jego kochaną buźkę :)

Awatar użytkownika
Lana
Bujający w obłokach
Posty: 450
Rejestracja: 13 maja 2010, 14:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Lana » 11 wrz 2010, 11:48

Tak na szybko to chyba sobię nie przypomnę... Ale lubię ten zapach po deszczu. On mi się kojarzy z marzeniami o powrocie do dzieciństwa...^^

Rosemary
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 14 paź 2010, 19:12
Płeć: Kobieta

Post autor: Rosemary » 16 paź 2010, 7:32

Zapach rumianku, cynamonu i pomarańczy. Zapach po burzy, woń zimowego powietrza i, jak już ktoś wcześniej wspominał, zapach koszonej trawy (kwestię mojej alergii pomińmy...). To są moje zapachowe poezje, które wywołują u mnie przerysowane wręcz emocje. Przywołują wspomnienia.

Usunięty 1337

Post autor: Usunięty 1337 » 16 paź 2010, 13:27

Jest taki zapach perfum, że czując je relaksuje się, wracam myślami do dzieciństwa.
Co dziwne, kiedy ich nie czuje nie pamiętam jaki mają zapach.
Zapach kawy kojarzy mi się z domem, rodzinną atmosferą.
Natomiast świeże powietrze po deszczu/burzy usypia mnie od zawsze.

NellTu
Newbie
Posty: 1243
Rejestracja: 30 wrz 2010, 17:56
Imię: Ewa
Płeć: Kobieta

Post autor: NellTu » 16 paź 2010, 13:30

Zapach pomarańczy.. uwielbiam.
Zapach wiosny kojarzy mi się z czasem ,kiedy byłam mała ;)
Kawa i świeżo skoszona trawa ..

Concepcion
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 193
Rejestracja: 20 sie 2010, 22:35
Imię: Sylvia
Lokalizacja: TOS

Post autor: Concepcion » 16 paź 2010, 13:46

Zapach pomarańczy, jagód i wanilli, chociaż za wanilią szczególnie nie przepadam. (;

Awatar użytkownika
Kiralylan
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 172
Rejestracja: 07 wrz 2010, 14:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Kiralylan » 18 paź 2010, 11:29

Pomarańcze... pachną świętami :) Mandarynki też ;D

Różyczka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 106
Rejestracja: 01 gru 2010, 14:05

Post autor: Różyczka » 19 gru 2010, 11:37

Dla mnie marzycieslkim zapachem jest zapach choinki(takiej prawdziwej w święta), po za tym zapach powietrza zaraz po burzy ;) Wtedy jakos zmysły pobudzają się do lepszego marzenia ;)

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 19 gru 2010, 21:14

zapach mężczyzny... To jest to co nos ciągnie za nim:)
Poza tym to wszelkie dobre zapachy i kojarzące się pozytywnie. Uwielbiam kadzidełka i tego typu rzeczy, byle by tylko nie cuchnęły za bardzo a i takie się trafiły.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 19 gru 2010, 23:54

kawa, wanilia, przyprawa korzenna, pewne perfumy kojarzące się z różnymi ludźmi.
lubię zapachy męskich żeli pod prysznic, wywołują miłe wspomnienia, myśli.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 20 gru 2010, 18:50

ajwenhou pisze:lubię zapachy męskich żeli pod prysznic, wywołują miłe wspomnienia, myśli.
ja też lubię:)
Kiedyś nawet tylko został taki w domu więc mimowolnie musiałam go użyć:)
Cudo. Mogłabym tak stale:)

ola29
Początkujący marzyciel
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, 11:42

Post autor: ola29 » 21 gru 2010, 10:52

Świeżo skoszona trawa, kwiaty, siano - te aromaty budzą moje wspomnienia z dzieciństwa i wakacje na wsi u dziadków. Oprócz tego zapach męskich perfum to coś co uwielbiam:)

Lyssa

Post autor: Lyssa » 06 sty 2011, 11:28

Uwielbiam zapach świeżo ściętej trawy i spalin :D
Do tego męskie żele pod prysznic, męskie perfumy, kawa.

shutkovsky
Marzyciel-Gaduła
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:56
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: OLN

Post autor: shutkovsky » 25 lut 2011, 14:49

Wymarzony zapach mam już w swoim pokoju :] Zapach Marty zostawiony na chuście i zawieszony przy łóżku :D

Wild rover.
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2011, 10:15

Post autor: Wild rover. » 27 lut 2011, 17:06

Ja wprost ubóstwiam zapach świeżo skoszonej trawy. Kojarzy mi się jednoznacznie z wiosennymi spacerami po parku, które tak bardzo lubię, poza tym jest po prostu przepiękny.

Uwielbiam też zapach świeżo ściętego drewna. Ten z kolei kojarzy mi się z późnym latem, z popołudniami spędzonymi w moim ulubionym miejscu — na niewielkiej górce, nieopodal schroniska, na tym jej zboczu, gdzie składuje się właśnie świeżo ścięte drzewa, a po ziemi walają się trociny. Uwielbiam tam siadać w pełnym słońcu, opierać się plecami o ścięte pnie, wdychać ten zapach i rozmawiać z przyjaciółmi.

Jest jeszcze jeden zapach, który uwielbiam. To zapach benzyny, który unosi się w powietrzu podczas tankowania na stacjach benzynowych. Naprawdę bardzo, bardzo go lubię. Z czym mi się kojarzy? Z podróżami, oczywiście. Z tym, co tak bardzo kocham — z długą jazdą autostradą w środku nocy, z postojami na stacjach benzynowych , z ucinaniem sobie pogawędek z kierowcami tirów. Uwielbiam to. Mogłabym tak spędzić całe życie.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 28 lut 2011, 11:56

Wild rover. pisze:Jest jeszcze jeden zapach, który uwielbiam. To zapach benzyny,
Podpisze się pod tym. :D Ale nie za długo. Później zaczyna mnie już boleć głowa. :|
Podoba mi się również zapach piwnic,taka niby wilgoć pomieszana ze starymi rzeczami,które kiedyś były obecne dzień w dzień,w Naszym życiu.
Karmel,majeranek-jak czuć go w trakcie gotowania,kwitnąca wiśnia, por :P
Kawa mi nie przeszkadza,ale jakoś nie jest moim faworytem. Skoszona trawa-owszem.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 28 lut 2011, 13:36

a ja lubię jeszcze zapach siarki, lakieru do paznokci i zmywacza.

skoszona trawa też ładnie pachnie, ale niestety wywołuje u mnie kichanie :p

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 08 mar 2011, 12:44

Dorzucam jeszcze jabłko z cynamonem, las (ta grzybnia,którą czuć jak się do niego wchodzi!) ,pomarańcze -właśnie jem :P i kurkuma...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości