Przeszkadzanie w spełnianiu marzeń.

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Przeszkadzanie w spełnianiu marzeń.

Post autor: QueenDream » 03 kwie 2009, 17:27

Uważacie, że ludzie mogą nam specjalnie przeszkadzać w spełnianiu marzeń?

Myślę, że czasem zdarzają się tacy ludzie, którzy życzą nam źle i nie chcą aby nasze marzenia się spełniły(czasem może także w tym spełnianiu marzeń przeszkadzają). Na szczęście jeszcze nie trafiłam na kogoś takiego. Jak na razie otaczają mnie ludzie, którzy raczej są neutralni wobec mnie i mych marzeń.Zapraszam do dyskusji.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 03 kwie 2009, 23:10

Jak ja się uprę, to nikt mi w niczym nie przeszkodzi... XD

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 03 kwie 2009, 23:22

Złośliwośc ludzka jest jakąś tam przeszkoda na drodze do marzeń, ale myśle że nie jest często spotykana. Przynajmniej ja sie nie zetknąłem z nią. Jeśli jakieś marzenie jest dla Ciebie naprawdę ważne nic nie powinno ci przeszkodzić w dojściu do niego, nawet ludzka złośliwość

Kapslarz
Bujający w obłokach
Posty: 216
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Kapslarz » 04 kwie 2009, 17:48

Ayashi pisze:Złośliwośc ludzka jest jakąś tam przeszkoda na drodze do marzeń, ale myśle że nie jest często spotykana.
Złośliwość ludzka jest najczęstszą przeszkodą we wszystkim :)

Marta
Spełniacz Marzeń
Posty: 1603
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marta » 04 kwie 2009, 17:51

Mi ludzie bardzo często przeszkadzają w spełnianiu marzeń, mówią: po co? to jest bezsensowne, nigdy tego nie osiągnesz, nie opłaca się...
Takie gadanie niestety często mnie denerwuje... Choć jak ja chcę coś bardzo osiągnąć, osiągnę to (tak mi się zdaje :P)

truskawka
Spełniacz Marzeń
Posty: 1034
Rejestracja: 19 gru 2008, 13:23

Post autor: truskawka » 04 kwie 2009, 21:19

Może i przeszkadzają, ale mnie to tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Ważne, że ja czegoś chcę, a jeśli komuś się to nie podoba to niech nie patrzy :hyhy:. Ja nie przeszkadzam komuś w marzeniach i nie chcę żeby ktoś przeszkadzał mi.

Awatar użytkownika
Niviella
V.I.P
Posty: 1697
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Fabryka Lalek

Post autor: Niviella » 05 kwie 2009, 22:14

perscecutoria pisze:Jak ja się uprę, to nikt mi w niczym nie przeszkodzi... XD
Mam tak samo :)

Wiadomo złośliwość ludzka przeszkadza i jest dosyć powszechnym zjawiskiem, ale myślę, że trzeba to, że się tak wyrażę olać i pokazać klasę. :D

tajemniczy
Bujający w obłokach
Posty: 361
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:35

Post autor: tajemniczy » 06 kwie 2009, 22:40

Często w miłości spotykane. Jeden ogracznicza drugiego, zamiast wspólnie realizować marzenia i uszczęsliwiać się nawzajem. Dla marzeń się żyje i nie pozwólmy żeby ktoś nam je odbierał:)

Awatar użytkownika
Zielonaa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1086
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:52

Post autor: Zielonaa » 17 kwie 2009, 10:14

Uważacie, że ludzie mogą nam specjalnie przeszkadzać w spełnianiu marzeń?
Ludzie nie mają prawa specjalnie przeszkadzać w spełnianiu marzeń.
Niestety często przeszkadzają. Nie wiem, czym się przy tym kierują, ale pewnie zwykłą zazdrością. Wydaję mi się, że nie mogą się pogodzić z myślą, że coś może udać się innym. Są egoistami i tylko oni chcieliby coś osiągnąć.
I nienawidzę jak ktoś mi mówi, że coś co robię jest bezcelowe i się nie spełni.
Ale grunt to uparte dążenie do spełnienia swooich marzeń.

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 21 kwie 2009, 15:23

No ba. Ludzie potrafią sobie we wszystkim przeszkadzać. W spełnianiu marzeń również. Niestety, taka jest nasza natura. :/ Jest to nieetyczne i po prostu wredna, ale cóż począć...

Awatar użytkownika
Infira
Początkujący marzyciel
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2009, 17:02

Post autor: Infira » 23 kwie 2009, 7:38

Oczywiście.
W pierwszej kolejności mam na myśli rodziców, ponieważ jestem na ich utrzymaniu, to największy głos mają oni. -,- a po za tym, myślę że jak już będę na swoim, to nikt mi nie przeszkodzi. Chyba, że to marzenie będzie bardziej skomplikowane niż myśle.

magdusia

Post autor: magdusia » 08 sie 2009, 16:34

Ludzie potrafią być jak bezmózgie Yeti. Dla niektórych ważne jest tylko swoje dobro. Złośliwość ludzka nie zna granic, a to wszystko bierze się z zazdrości ;]
Mamy marzenia - nie rezygnujmy z nich, nie zwracajmy uwagę na to co mówią i myślą inni.

Awatar użytkownika
CirrS
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: CirrS » 08 sie 2009, 18:29

Dokładnie, nikt nie powinien nigdy przerywać w dokonywaniu czegoś, co pragniemy. Lepiej, żeby taka osoba dała sobie spokój, niż żeby musiała na siłę odciągać mnie od czegoś, co po prostu lubię.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 02 wrz 2009, 9:27

Tak ludzie mogą nam w tym przeszkodzić. Ale czasami robią to z troski o innych może w jakiś sposób. Wiem, że jedno z moich marzeń może nie dojść do realizacji bo ktoś może przeszkodzić. Wiem, że mojej mamie nie podobają się pomysły z lataniem na motolotniach i spadochrony oraz bungee. Powiedziała też że umarłaby ze strachu gdybym wymyśliła że skaczę. Więc jak na razie jej nie denerwujmy:D skoczę kiedyś:D

Dreamer
Łapacz chmur
Posty: 847
Rejestracja: 04 maja 2009, 9:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kęty

Post autor: Dreamer » 22 lis 2009, 20:46

Oczywiście, że mogą. Czasem z zazdrości, czasem "dla zabawy", a czasem z tylko sobie znanych powodów.

Awatar użytkownika
Bird
Bujający w obłokach
Posty: 316
Rejestracja: 07 lut 2010, 11:25

Post autor: Bird » 14 mar 2010, 12:31

Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach więcej ludzi przeszkadza w spełnianiu marzeń niż nam pomaga, a przeszkadzają w rózny sposób przez złośliwość lub tez przez wysmiewanie się(zazwyczaj człowiek jak zostanie wysmiany z tego o czym marzy, to potem zwyczajnie odpuszcza siobie to marzenie).

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 07 sie 2010, 23:42

niektórzy ludzie mogą przeszkadzać w spełnianiu marzeń ; d chociaż mi to bardziej przeszkadza brak pieniędzy XD"

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 08 sie 2010, 0:10

Myślę, że znajdują się ludzie, którzy zamiast motywować nas do działania i spełniania marzeń raczej wręcz przeciwnie - zniechęcają nas do tego, chociażby mówiąc, że to niemodne, że po co ci to... słuchanie takiego gadania, szczególnie od osób bliskich, może zdemotywować.
Często na przeszkodzie mogą też stanąć rodzice (bo jesteś za młody, masz czas, nie pomożemy ci, zajmij się nauką a nie pierdołami... itd)

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 05 sty 2011, 11:41

jeśli liczymy na innych spełniając swoje marzenia to musimy przygotować się na jakieś przeszkody. najgorzej być od kogoś uzależnionym, np. od czyiś pieniędzy, które pomagają nam w realizacji. chyba bardziej przeszkadzałabym wtedy sama sobie.

jeśli ktoś komu ufam powie mi 'nie rób tego, nie uda Ci się', wtedy kiedy i ja mam wątpliwości, może mi pomóc, nie zaszkodzić.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 07 mar 2011, 21:40

Przeszkadzają Ci którzy chcą Nam zrobić na złość i będą robić wszystko,aby Nam się tylko nie udało. Czym może być to powodowane? Np.zazdrością. Ludzie strasznie wszystkiego zazdroszczą,więc jak tylko mają okazję w jakiś sposób przeszkodzić drugiemu,robią to. Wiadomo,że nie wszyscy,ale jednak.
Jak już wspomniała ajwenhou, jeżeli marzenie jest zależne od kogoś finansowo,to trzeba się nastawić również na to,że nic z tego nie będzie. Jedno co jest pocieszające to to, że niekoniecznie tak musi być,bo nie ma na to zasady. Zależy kim ten ktoś dla Nas jest i od tego jakim jest człowiekiem..
ajwenhou pisze:jeśli ktoś komu ufam powie mi 'nie rób tego, nie uda Ci się', wtedy kiedy i ja mam wątpliwości, może mi pomóc, nie zaszkodzić.
Tu się zgodzę :P

Midnight
Extra marzyciel
Posty: 564
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:06
Imię: Justyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Midnight » 11 mar 2011, 11:37

Jeśli komuś na czymś naprawdę zależy, to żadna inną jednostka nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić. A jeśli na to pozwoli... cóż, najwyraźniej to nie było aż takie ważne.

waldi91
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2011, 10:44

Post autor: waldi91 » 18 mar 2011, 10:46

Niby masz rację, często jednak jeżeli napotykasz na mnóstwo przeszkód to się poddajesz.

Starlight
Marzyciel-Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2011, 21:08
Imię: Agata
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Starlight » 18 mar 2011, 14:40

Zawsze jeśli jest osoba, która musi mieć ostatnie zdanie lub jeśli coś nie układa się po jej myśli, robi się złośliwa i wbija szpilę, by tylko ta druga osoba chodziła po cierniach. Ale mi to nie przeszkadza, jeśli nawet wkoło są ludzie nieżyczliwi i tacy co stoją po przeciwnej stronie barykady. Zawsze warto marzyć i dążyć do spełnienia marzeń. Na przekór wszystkiemu i wszystkich. Bo to Nasze marzenia i co my z Nimi zrobimy zależy w dużej mierze od Nas samych. Jeśli natomiast sami nie wierzymy w ich spełnienie, to każdy pretekst czy osoba może to zniszczyć, zdeptać i wywalić za okno.

Kasale
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 179
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kasale » 22 mar 2011, 14:02

Jeśli człowiek jest słaby i podatny na wpływy, to jest to bardzo możliwe, że ktoś może podciąć mu skrzydła... w ogóle to wydaje mi się, że czasami nawet DLA ludzi rezygnujemy z marzeń. :|

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 22 mar 2011, 14:06

Kasale pisze:DLA ludzi rezygnujemy z marzeń.
No z tym niestety muszę się zgodzić, czasem nie zawsze ludzie nam w tym przeszkadzają, tylko sami rezygnujemy, ale zazwyczaj jest to rezygnowanie dla innego marzenia, więc jednak można powiedzieć o pewnej zależności między marzeniami, marzenia jedne kosztem innych.

Kasale
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 179
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kasale » 22 mar 2011, 14:34

Trudność wyboru. Tylko czasami można żałować, że się zrezygnowało z jakiejś szansy, bo człowieka w naszym życiu może już nie być i zostaje tylko żal po niewykorzystanej okazji

Lyssa

Post autor: Lyssa » 29 mar 2011, 18:55

Myślę, że człowiek może przeszkodzić w spełnianiu marzeń. Przypuśćmy, że chciałabym być muzykiem. Moja matka zabrania mi chodzić na darmowe zajęcia muzyczne w domu młodzieżowym, na lekcje śpiewu czy gry na instrumencie. Nie mogę bez kształcenia się w kierunku muzycznym być kimś takim.

Vizi

Post autor: Vizi » 29 mar 2011, 19:01

W spełnieniu marzeń może przeszkodzić wiele czynników. Tak jak powiedziała Lyssa, choćby ludzie. Póki nie ma się 18 lat dorośli, nauczyciele. Potem mogą to być szefowie, 'życzliwi' znajomi.
Na niespełnione marzenia składać się mogą też tak proste czynniki jak pogoda, przyroda. Załóżmy, że wyruszamy w podróż życia, a tu nagle jakieś ulewy, fale, trzęsienia ziemi, inne zagrożenia.
No i często oczywiście przeszkadza brak pieniędzy.

warsylia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 62
Rejestracja: 10 lut 2011, 21:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: warsylia » 05 kwie 2011, 18:36

najczęściej przeszkadzamy w tym sobie sami

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Przeszkadzanie w spełnianiu marzeń.

Post autor: veryAnka » 05 kwie 2011, 23:15

Czasami przeszkadzają po prostu finanse.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości