Sens marzeń

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
Marzyciel-Gaduła
Posty: 60
Rejestracja: 10 cze 2010, 16:05

Post autor: Agnieszka » 16 lip 2010, 19:39

Mają sens, choćby taki, żeby przestać się nudzić. Ja jak sobie marzę to wiem, że niektóre rzeczy nie mają szans na spełnienie się, ale jest przyjemnie tak myśleć o rzeczach całkowicie nierealnych. Marzenia często też nas motywują do działania, jeżeli dotyczą one rzeczy realnych. Bez marzeń nie byłoby wielkich uczonych, nikt nie wymyśliłby niektórych urządzeń. Wiadomo, że ważne przy tym są umiejętności i wytrwałość, ale moim zdaniem bez marzeń połowa wielkich wynalazków nie istniałaby dzisiaj.

Awatar użytkownika
Seqe
Extra marzyciel
Posty: 566
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: o tym wiesz?

Post autor: Seqe » 16 lip 2010, 20:53

Agnieszka pisze:bez marzeń połowa wielkich wynalazków nie istniałaby dzisiaj
Dokładnie to chciałem oddać swoją wypowiedzią, tylko nie umiałem tego ubrać ładnie w słowa ;)

Betheley
Bujający w obłokach
Posty: 334
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz/Śródmieście

Post autor: Betheley » 16 lip 2010, 20:57

A ja sobie pomarzę, tylko jak mi się nudzi.. :D Ot cały dla mnie sens marzeń... I tak wiem, że są one w 99.9% nie do spełnienia.. Ale cóż... Z marzenia nie karają (jeszcze).
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 17:44 przez Betheley, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 24 lip 2010, 22:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: mimi619 » 24 lip 2010, 22:05

Moim marzeniem jest np.: napisanie, a później wydanie książki.
Nie chodzi mi tak o kasę jak o to, żeby wchodząc do Empiku zobaczyć kiedyś książkę z moim nazwiskiemi wiedząc tak jak min.: S. Meyer czy K\P.C CAST, że moja ksiązka jest dla wielu motywem do przemyśleń i kontemplacji.
Ale napisanie a wydanie to 2 różne rzeczy... ;(

Awatar użytkownika
tatia7
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B-B

Post autor: tatia7 » 25 lip 2010, 19:26

Marzenia to chwilowe oderwanie się od rzeczywistości.. i chwała im za to :)

NoCoTyx3
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2010, 20:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ?ory

Re: Sens marzeń

Post autor: NoCoTyx3 » 27 lip 2010, 21:03

BoginiMarzeń pisze:Dlaczego marzymy?
Czemu nam służą marzenia?
Maja one sens?
Marzenia służą nam w oderwaniu się od szaro-burej , smutnej rzeczywistość .
Czy mają sens ? Dla realistów nie . Wręcz są bezsensowne . Ale dla nas , marzycieli, mają wielkie znaczenie . Mi na przykład marzenia pomagają bardzo w tańcu , jeśli nie wyobrazisz sobie że jesteś dobry , i nie wymarzysz sobie jakiegoś wzoru dla siebie , to w sumie jesteś nikim , bo nie podnosisz sobie poprzeczki , tylko stoisz w tym samym miejscu . Możesz sobie wymarzyć że tańczysz tak dobrze jak jakiś twój idol (w moim przypadku Tucker Barkley <3 ) , pracujesz nad sobą , i w końcu , dążysz małymi kroczkami do celu ! .
A tak w ogóle , to marzenia pomagają w zaśnięciu ;d . Przynajmniej mi , bo panicznie boje się duchów , a takto sobie wyobraże że jakiś mój stróż (najlepiej przystojny wampir xdd) mnie pilnuje i zasypiam ;DDD
haha . :rotfl:

Kleo
Marzyciel-Gaduła
Posty: 86
Rejestracja: 09 gru 2010, 20:40

Post autor: Kleo » 09 sty 2011, 18:35

Marzenia zawsze miały i będą miec dla nas sens, nawet niekiedy takie bezsensowne marzenie w oczach innych ludzi może miec dla nas wielka wartość, trzeba potrafic doceniać marzenia, nawet te mniejsze i dostrzegac w nich głebszy , czasem ukryty sens, bo według mnie kazde marzenie ma sens.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 09 sty 2011, 19:19

Największym sensem marzeń jest satysfakcja z ich realizowania.
Na liście u mnie widnieje kilka zależnych od czynników zewnętrznych więc muszą one poczekać na realizację, bo tak być żeby były to nie ma sensu jak dla mnie.

babka cukrowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 194
Rejestracja: 13 lis 2010, 11:03

Post autor: babka cukrowa » 09 lut 2011, 12:28

Życie bez marzeń nie miałoby sensu .Każdy człowiek o czymś marzy ,aby to się spełniło trzeba włożyć dużo wysiłku(a jaka satysfakcja gdy zrealizujemy swe marzenia)"Marzeniom nie należy stawiać poprzeczki zbyt wysoko".
— Paulo Coelho

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
— Walt Disney

rozmarzony1
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2011, 11:47
Płeć: Kobieta

Post autor: rozmarzony1 » 12 lut 2011, 12:03

Marzenie przenoszą na w świat bliski sercu, bliski niebu. Tam wszystko jest o wiele prostsze, piękniejsze, warte odwiedzenia:)

Wild rover.
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2011, 10:15

Post autor: Wild rover. » 27 lut 2011, 17:48

Dla mnie marzenia to przede wszystkim pomysły na historie. Nie mogłabym napisać żadnego, nawet najbardziej pozbawione sensu opowiadania, gdybym nie miała marzeń. Są też treningiem dla mojej wyobraźni, są siłą napędową, zmuszającą mnie do działania, są kreatorem alternatywnych rzeczywistości, gdzie mogę siebie postawić w rolach, w których w prawdziwym życiu nie chciałabym się znaleźć. I są też fundamentem, na którym buduję swoją rzeczywistość.

Kasale
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 179
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wlkp

Re: Sens marzeń

Post autor: Kasale » 24 mar 2011, 11:48

QueenDream pisze:Dlaczego marzymy?
Czemu nam służą marzenia?
No właśnie? Ja myślę, że to dlatego, że każdy ma zawsze chęć zmienić coś w swoim życiu, nikt tak do końca nie jest zaspokojony, zadowolony, no i każdy chce dążyć do czegoś, żeby nakręcać jakoś spiralę życia... Marzenia to jakby takie większe cele, cele się osiąga, bo na tym polega życie, żeby wykonywać jakieś czynności, a marzenia to czynność wykonana, która sprawia człowiekowi dodatkowe szczęście, a człowiek jak wiadomo do szczęścia jak największego dla siebie dąży.
QueenDream pisze:Maja one sens?
Cóż, dla mnie, człowieka w depresji, nie mają sensu. Ale tak właściwie... To chyba mają, bo jakby nie miały, to by nie były takie powszechne, a każdy przecież o czymś tam marzy, czegoś tam chce... Sens marzeń zależy od nastawienia człowieka, o! :)

KeepTheDream
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 27 mar 2011, 20:49

Post autor: KeepTheDream » 30 mar 2011, 18:22

Powiem tak - marzenia ma każdy. U niektórych są one bardziej, u niektórych mniej możliwe do spełnienia. Wiąże to się z tym jakie one są. Mógłbym powiedzieć "marzy mi się mieć najwięcej pieniędzy na świecie", lecz ich wykonanie jest bardzo trudne, gdyż nie ma żadnej podstawy by zacząć dążyć do ich spełnienia.

Człowiek bez marzeń, celów jest zmarnowany. Dokładniej mówiąc, po co takie życie skoro nic się nie chce osiągnąć.
Czy warto żyć by tylko po to by przeżyć?
Człowiek istota myśląca musi mieć marzenia by dążyć do czegoś, by zaznać prawdziwego szczęścia.

Poszukiwacz
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:13

Post autor: Poszukiwacz » 30 mar 2011, 18:56

Nie mają sensu (Ktoś musi uzupełnić lukę w przeciwstawnych opiniach)
Dlaczego powiadam? Bo człowiek skupia na nich większość uwagi i przeocza istotne fakty.
Przykładowo:
Ktoś dąży do bogactwa (banalne marzenie) i przez to nie widzi osoby darzącej go uczuciem, bo haruje jak wół po to aby mieć jakieś tam miliony lub milion.
Inny:
Ktoś pragnie polecieć w kosmos, musi przejść ćwiczenia itd. a potem jak poleci w kosmos to zostawia rodzinę, a w kosmosie wolniej się starzeje człowiek i co? Wraca młodziutki a dzieci co miały 15-16 lat teraz na studiach siedzą.

Do tego dochodzi ogromny zawód z nie udanych marzeń.

Jak komuś nie pasuje moja teoria to niech napisze 10x "Masz racje" (w jednym posćie ;) )




Osobiście uważam że nie mam racji. :]

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 30 mar 2011, 19:06

Coś jest w tym, że nie mają sensu. Ale jeśli nawet ktoś marzy o tym bogactwie, to dopiero po spełnieniu bądź też nie będzie mógł określić czy miało to sens.
Wiele rzeczy nie ma sensu a jednak towarzyszą nam stale.
Akurat nie ma w tym racji czy też nie. Zależy od spostrzeżenia.
Ale jeśli marzenie ma doprowadzić do spełnienia to ma sens. Mniej lub bardziej głęboki ale ma.

positively
Bujający w obłokach
Posty: 341
Rejestracja: 03 lut 2011, 18:13

Re: Sens marzeń

Post autor: positively » 02 kwie 2011, 12:11

QueenDream pisze:Dlaczego marzymy?
Czemu nam służą marzenia?
Maja one sens?
.
Oczywiście, mają sens. Dzięki marzeniom nie stoimy w miejscu, nie jesteśmy ludźmi monotonnymi, przygnębiającymi etc.
Marzenia służą nam również do wyrwania się z tej monotonii, z rzeczywistości.
Oczywiście, jeszcze jest pewna sprawa, czy spełnimy te marzenia i jak one się na nas odbiją, ale dla chcącego nic trudnego.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 03 kwie 2011, 3:43

QueenDream pisze:Dlaczego marzymy?
Bo chcemy? :niepewny:
QueenDream pisze:Czemu nam służą marzenia?
Ja mam bardziej cele, jak marzenia. Nie bujam w obłokach, tylko twardo stąpam po ziemi. Niektórzy cele stawiają na równi z marzeniami. Może coś w tym jest, ale ja wolę określenie CELE. A służą temu, żeby się realizować, dążymy do rzeczy, których chcemy etc.
QueenDream pisze:Maja one sens?
Wszystko ma sens, o ile się tego chce. Bardzo chce :P

warsylia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 62
Rejestracja: 10 lut 2011, 21:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: warsylia » 05 kwie 2011, 18:39

marzania mają ogromny sens, wiele ludzi trzymają przy zdrowych zmysłach. lecz trzeba umieć żyć bez marzeń

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 10 kwie 2011, 19:48

Marzyć to jak słuchać muzyki. Sprawia nam to przyjemność, radość. Przenosimy się do lepszego świata.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 11 kwie 2011, 0:43

Dlaczego marzymy?
Na swoim przykładzie powiem ze miedzy innymi aby uciec od tego swiata, od świata którego nie rozumiem, od swiata który staje do walki przeciwko mnie a ja nie mam jak i czym walczyć. Świat marzeń jest inny, wykreowany przeze mnie, a wiec i w pełni zrozumialy, wszystko mam tam całkowicie pod kontrolą, każdą nawet najmniejszą, najbardziej banalną sytuacje. I uciekam tam, zamykając go dla innych osób. To jest moje o tylko moje. Tam jestem ebzpieczny i wiem ze nie stanie mi sie nic złęgo czy zupełnie nieoczekiwanego.
Są też inne marzenia, nadajace cel mojemu życiu, jak np: wszystkie tyczące sie Korei czy Japonii. One są od tego aby widział do czego zmierzam, aby wiedział, miał cały czas przed oczami cel.

Tristezza
Bujający w obłokach
Posty: 361
Rejestracja: 14 lip 2011, 16:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z wyobraźni...

Post autor: Tristezza » 15 lip 2011, 19:08

Uważam, że marzenia mają sens i pomagają nam wstać po trudnych chwilach. Nie wiem dlaczego my marzymy, ale ja marzę, ponieważ, dzięki temu wierzę, że to może się spełnić, że tak może być, w pewnym sensie to dla mnie taka wiara, choć nie do końca, marzenia są już ogólnie częścią mojej osoby i nawet nie wiedziałabym jak przestać marzyć

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 31 lip 2011, 22:05

Tristezza pisze:Uważam, że marzenia mają sens i pomagają nam wstać po trudnych chwilach.
Generalnie zgadzam się z tym... Myślę jednak, że warto znać umiar w swoich marzeniach tudzież celach do jakich się dąży. Zbyt dalekosiężne mogą właśnie podciąć skrzydła, kiedy człowiek uświadamia sobie, że przeliczył się ;p ...

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Post autor: poly » 01 sie 2011, 13:22

Z jednej strony wiem, że to dość naiwne, nie mające sensu, nic nie dające. Z drugiej jednak tworzą mój własny świat do którego nikt nie ma wstępu. Nie umiałabym bez nich żyć, chociaż bardzo ich nie lubię.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 01 sie 2011, 20:27

rychu pisze: Zbyt dalekosiężne mogą właśnie podciąć skrzydła, kiedy człowiek uświadamia sobie, że przeliczył się ;p ...
Szkoda, że to te na wyciągnięcie ręki zazwyczaj podcinają skrzydła. I wtedy można się przeliczyć.

Tak jak mi, okazja na spełnienie tego marzenia ucieka przy każdej nadarzającej się okazji, więc jaki jest sens chcieć czegoś przyziemnego, do czego dzieli tylko jakieś 3 godziny drogi i wytrwanie, co może spełnić ktoś, kto ma do tego odpowiednie warunki a ja zawsze mam coś innego w tym czasie. No zawsze.
Więc gdzie tu jest sens??

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Post autor: cayman » 03 sie 2011, 0:30

bo cały szkopuł aniu chyba tkwi w tym że ty potrzebujesz wsparcia i oparcia i tego szukasz w męskej części a oni szukają przyjaciela i kompana...rozbieżność interesów rodzi nieporozumienia co do wymagań... marzenia te nierealne są w nas lub w naszych duszach sercach ,,,nieważne gdzie zawsze całe zycie...

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 04 sie 2011, 16:35

cayman pisze:bo cały szkopuł aniu chyba tkwi w tym że ty potrzebujesz wsparcia i oparcia i tego szukasz w męskej części a oni szukają przyjaciela i kompana...rozbieżność interesów rodzi nieporozumienia co do wymagań... marzenia te nierealne są w nas lub w naszych duszach sercach ,,,nieważne gdzie zawsze całe zycie...
ale nigdzie nie padło stwierdzenie że szukam tego czegoś w sensie uczucia.
Nie napiszę tego tutaj, bo tu chyba wiedzą o tym może ze dwie osoby, ale nie tyczy się to żadnej męskiej części. Także nie o to chodzi w ogóle.

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Post autor: cayman » 04 sie 2011, 18:33

rozumie ... starałem sie zrozumieć sens marzeń i na wstępie wiem ze zbyt rozbudowane potrzeby nie są spoiwem związku...wymagania powinny stopniowo wzrastać jak wzrasta zaufanie....u mnie to trwa latami zanim komuś zaufam...z miłością powinno byc podobnie -zaowocowałoby to bardziej dopasowanymi związkami...i sens by się znalazł sam...

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 05 sie 2011, 19:33

Ale ja nie o związku akurat....

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Post autor: cayman » 05 sie 2011, 22:57

zapędziłem się przepraszam...wracając do tematu to osobiście uważam że marzenia powinny być poniekąd sensem zycia...bo czyże byłoby zycie bez marzeń...
p.s aniu mea culpa

vestido
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 153
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:15

Post autor: vestido » 19 sie 2011, 20:23

Dlaczego marzymy? Bo bez marzeń życie by nie miało sensu i chyba nie mięlibyśmy do czego dążyć. Jeśli mamy jakieś tam marzenia, to dążymy do ich realizacji, to że je mamy, daje nam siłę do walki o ich spełnienie :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości