Dzień ślubu

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzień ślubu

Post autor: arcoiris » 06 wrz 2012, 13:30

Na ślub to ja mam jeszcze bardzo dużo czasu. Chcę skończyć studia, później podyplomowe, jakaś lepsza praca niż te obecne.. Nie wiem czy do 30 zdążę ;d
Ślub cywilny chcę wziąć na pewno. A kościelny to się zobaczy, jednak jakby już miał być to taki najskromniejszy. Wesela mnie nie kręcą.

asiulkaa200
Posty: 19
Rejestracja: 04 sty 2013, 15:59
Imię: asia

Re: Dzień ślubu

Post autor: asiulkaa200 » 15 sty 2013, 12:22

Ja nie wiem czy w ogóle nastanie dzień ślubu i czy będę miała z kim się żenić.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: Ruta » 15 sty 2013, 21:39

asiulkaa200 pisze:Ja nie wiem czy w ogóle nastanie dzień ślubu i czy będę miała z kim się żenić.
No tak... związki lesbijskie jeszcze u nas są niemożliwe. W sumie to przykre, że jedni ludzie tak ograniczają drugich.

asiulkaa200
Posty: 19
Rejestracja: 04 sty 2013, 15:59
Imię: asia

Re: Dzień ślubu

Post autor: asiulkaa200 » 15 sty 2013, 21:56

Ja nie jestem lesbijką żeby nie było po prostu nie wiem czy znajdę odpowiedniego kandydata na męża.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: Ruta » 15 sty 2013, 22:09

asiulkaa200 pisze:Ja nie jestem lesbijką żeby nie było po prostu nie wiem czy znajdę odpowiedniego kandydata na męża.
Oh, myślałam, że jesteś... a co do faceta - pewnie się kiedyś znajdzie.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Dzień ślubu

Post autor: Peggy_Brown » 15 sty 2013, 22:57

asiulkaa200, to w takim razie możesz wyjść za mąż. Ożenić się to z dziewczyną.

aenimaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Imię: Anna

Re: Dzień ślubu

Post autor: aenimaa » 16 sty 2013, 12:20

Na tym etapie życia uważam, że nie chce brać ślubu. Mnie i mojemu partnerowi to odpowiada. Co będzie w przyszłości- zobaczymy:)

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Dzień ślubu

Post autor: Melancthe » 19 sty 2013, 15:50

Ślub? Nie myślałam i ogółem staram się o tym nie myśleć...sam fakt, że któregoś dnia mogłabym się zdecydować na coś tak szalonego mnie przeraża... :orany:

...feniks
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:56
Imię: Krystyna

Re: Dzień ślubu

Post autor: ...feniks » 27 sty 2013, 15:14

Melancthe pisze:Ślub? Nie myślałam i ogółem staram się o tym nie myśleć...sam fakt, że któregoś dnia mogłabym się zdecydować na coś tak szalonego mnie przeraża... :orany:
Hihihi to zacznij się przyzwyczajać :D w końcu trafisz na tego swojego...

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 05 kwie 2013, 10:08

Chciałabym iść do ślubu w błękitnej sukience. Kiedyś śnił mi się mój ślub i miałam na sobie sukienkę tego koloru. Tyle, że odbył się w kościele, a ja nie jestem pewna, czy chcę takiego ślubu.

Pandaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 51
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:55
Imię: Maya
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: Pandaa » 25 cze 2014, 11:46

Też sie nad tym zastanawiałam i chyb anie bede brała ślubu bo to tylko nie potrzebne dokumenty, a jak nie wyjdzie to podział majątku, rozwód itp, itd. Jak mamy być razem to i bez ślubu będziemy szczęśliwi ;)

WładcaPodziemia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2014, 14:32
Imię: Damian
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: WładcaPodziemia » 24 lip 2014, 9:10

Prawidłowo :)

Bawarczyk
Marzyciel-Gaduła
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2015, 11:00
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jestem tam, gdzie mam być

Re: Dzień ślubu

Post autor: Bawarczyk » 11 mar 2015, 12:38

Dzień ślubu? Na pewno sobota :rotfl:

A tak serio to mało istotne jak to będzie wyglądać. Życie da najlepszy scenariusz. Ważne, aby była miłość.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 16 lis 2015, 11:10

Już powoli jestem w trakcie organizacji własnego ślubu, data ustalona, sala, zespół oraz wodzirej zaklepany.
Czyli jakby nie było to co najważniejsze już jest, ślub dopiero w 2017 roku więc resztę rzeczy będzie się ustalać koniec 2016/początkiem2017 roku, nie ma co na razie się spieszyć.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Dzień ślubu

Post autor: LuCyferKA » 16 lis 2015, 11:24

Marzę o szybkim ślubie - podpisać jeno świstek... i czym prędzej gnać na wesele w rytmie rocka.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: Pawian » 16 lis 2015, 19:33

Z wlasnego doswiadczenia powiem wam, ze ten dzien mija tak szybko jak piasek przez palce. Moj dzien zaczal sie od ok. 9 i skonczyl sie kolo 2 w nocy- wszystko na jednym wdechu.

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 16 lis 2015, 20:06

QueenDream, czemu tak późno? Na co wy czekacie, ja chcę już zdjęcia z wesela. ;)

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 16 lis 2015, 21:12

Dafne, wiesz i tak wcześnie można powiedzieć, bo ślub miał być jak już skończę studia, a jednak to będzie w trakcie studiów( wprawdzie będę na 5 roku ostatnim semestrze ale jednak jest to w trakcie a nie po:P ). Po za tym to się tak wydaje, że można sobie powiedzieć za rok chcę wesele i muszę go zorganizować, po pierwsze funduszy trzeba uzbierać a po drugie nie chciałabym żeby coś nie wyszło z pośpiechu.
Po za tym do czego ma mi się spieszyć.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Dzień ślubu

Post autor: LuCyferKA » 16 lis 2015, 21:14

QueenDream, nic tylko życzyć powodzenia, szczęśliwego małżeństwa :przytulas:
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 16 lis 2015, 21:15

LuCyferKA, nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :P
Jak to moja mama twierdzi do tego czasu może się wiele zmienić, choć ja jednak w to wątpię.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Dzień ślubu

Post autor: LuCyferKA » 16 lis 2015, 21:18

QueenDream, żyć chwilą i do przodu :)
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 16 lis 2015, 21:21

LuCyferKA, dokładnie, nie ma co się zastanawiać jak na razie jak to będzie, teraz jest dobrze i zawsze w sumie było.
Ślub dla nas nie będzie jakimś ważnym istotnym dokumentem, ani żadnym potwierdzeniem miłości, nam tego nie potrzeba(takich potwierdzeń). Ślub po prostu będzie kolejnym etapem związku, na który przejdziemy :) A że tak jak już gdzieś chyba wcześniej wspominałam, lubię duże wesela i moje także takie będzie-chcę by moja rodzina cieszyła się tym dniem razem ze mną.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Dzień ślubu

Post autor: LuCyferKA » 16 lis 2015, 21:23

QueenDream, to naprawdę Jedwabiście, piękne masz na ten temat zdanie. Mam nadzieję, iż ta wzniosła chwila kiedyś i mnie dopadnie ^_^
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 16 lis 2015, 21:23

No, Aldi, ja bym się już nie umiała doczekać, znając siebie. :D Rzeczywiście, nie macie się do czego spieszyć, grunt, żebyście byli szczęśliwi! Ślub to piękne wydarzenie i jeśli macie ochotę na imprę z pompą, to tak zróbcie. ;)

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 16 lis 2015, 21:27

LuCyferKA, na pewno dopadnie ;D Tylko nie ma co o tym myśleć, a będzie ok :)
Dafne pisze:Ślub to piękne wydarzenie
Piękne, to dla mnie mało powiedziane ;)
Dafne pisze:ja bym się już nie umiała doczekać, znając siebie
Wiesz, też tak kiedyś myślałam, teraz kiedy już czuję się osobą bardziej dojrzałą w kwestii związku, nie spieszy mi się tak bardzo, jak kiedyś. Kiedyś myślałam wziąć ślub zaraz po licencjacie, teraz czas nie ma dla mnie tak ogromnego znaczenia.

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 16 lis 2015, 21:34

QueenDream pisze:Piękne, to dla mnie mało powiedziane
Wierzę Ci. :) Natomiast w tej kwestii podchodzę do tego bardzo poważnie. Masz rację, nie spieszcie się. Co się odwlecze, to nie uciecze. A to tylko formalność, jak już słusznie zauważyłaś (choć zarazem ceremonia zaślubin ma w sobie aurę wyjątkowości). To jednak decyzja na całe życie. Osobiście, już na samą myśl, że miałabym z Moim wziąć ślub, stresuję się z powodu tych wszystkich przygotowań. I ogólnie wizja małżeństwa mnie stresuje, świadomość, że z tą osobą spędzę... baaardzo długo czasu. Nie wiem, czy mnie rozumiesz, bo uważam, że zwieńczeniem miłości powinien być ślub, jako podkreślenie tego, co łączy dwie osoby. Ale z drugiej strony, jest to dość stresujące- trzeba mieć poukładane w głowie, by zdecydować się na taką decyzję i pamiętać, z czym się wiąże małżeństwo. Bo to nie jest prosta sprawa i... możecie mówić co chcecie, ale inaczej funkcjonujemy, gdy chodzimy ze sobą, a inaczej w małżeństwie.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Dzień ślubu

Post autor: Pawian » 17 lis 2015, 17:58

Wiem, ze ludzie sa rozni, ale w moim wypadku (i w wypadku mojej dobrej kolezanki) slub nic nie zmienil w naszym zwiazku. Dalej jest jak bylo, ale dzieki slubowi czujemy jakbysmy weszli na wyzszy level zwiazania. On jakby poglebil te wiez dzieki oficjalnej ceremonii.

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 17 lis 2015, 21:13

Pawian, ja właśnie się boję, że ślub zmieni. Dlatego trochę obawiam się jak to będzie wyglądać w moim wykonaniu.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Dzień ślubu

Post autor: QueenDream » 17 lis 2015, 21:21

Dafne, a dlaczego boisz się, że ślub coś zmieni?

Usunięty 2094

Re: Dzień ślubu

Post autor: Usunięty 2094 » 17 lis 2015, 21:32

QueenDream, od ciężaru "obowiązków małżeńskich" ludzie mogą się od siebie oddalić. Boję się, bo tyle się słyszy o rozwodach. Boję się monotonii i zmęczenia w małżeństwie. Składa się przysięgę, która może ludzi obciążyć, już mamy jakieś zobowiązania wobec tej osoby i to prawne. Więc dlatego to budzi moje wątpliwości.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości