Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów? A może ktoś Cię niemiłosiernie wkurwia i masz ochotę zabić jego i całą jego rodzinę? Śmiało!
Awatar użytkownika
Gefjon
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 171
Rejestracja: 04 sie 2012, 19:58

Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Gefjon » 05 sie 2012, 19:38

Jaką jedną cechę charakteru najbardziej cenisz w drugim człowieku i dlaczego?

Usunięty 2886

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2886 » 05 sie 2012, 19:41

Cenię w drugim człowieku otwartość. Mam tu na myśli łatwość nawiązywania kontaktów z ludzmi, umiejętność dogadania się z każdym, bez nieuzasadnionych negatywnych emocji.

Awatar użytkownika
Gefjon
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 171
Rejestracja: 04 sie 2012, 19:58

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Gefjon » 05 sie 2012, 19:42

Czyli jak rozumiem to nie lubisz uprzedzeń,rasizmu,tak?

Usunięty 2886

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2886 » 05 sie 2012, 20:07

Jak to nie lubię rasizmu? Właśnie chyba odwrotnie. :)

Awatar użytkownika
Gefjon
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 171
Rejestracja: 04 sie 2012, 19:58

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Gefjon » 05 sie 2012, 20:09

Bananowy:Napisałeś,że cenisz umiejętność dogadania się z każdym,a z tego co wiem,rasiści nie są w stanie dogadać się z każdym,czyż nie jest tak?

Usunięty 2886

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2886 » 05 sie 2012, 20:14

rasiści nie są w stanie dogadać się z każdym,czyż nie jest tak?
Szczerze, mam jednego kolegę - Afroamerykanina. Poznałem go na jakichś wakacjach. Nie mieliśmy żadnego problemu z zapoznaniem, a żeby było śmieszniej to on pierwszy podszedł i powiedział: 'Hello'. :)

A dwa, mam koleżankę, która kocha wszystko co koreańskie. Parę dni temu przyleciał do niej kolega z tamtych stron. Także żadnego problemu z kontaktem nie było.

Awatar użytkownika
Gefjon
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 171
Rejestracja: 04 sie 2012, 19:58

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Gefjon » 05 sie 2012, 20:16

No tak,ale mnie nie chodzi o Ciebie,tylko o kogoś uprzedzonego np.do osób czarnoskórych,który z pewnością nie odpowiedziałby nic osobie takiej jak Twój kolega,lecz raczej odwrócił się do Niego plecami.Mam nadzieję,że rozumiesz,o co mi chodzi.

Infinity
Marzyciel-Gaduła
Posty: 68
Rejestracja: 03 sie 2012, 13:29
Imię: Kasia

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Infinity » 06 sie 2012, 10:23

Cenię w drugim człowieku szczerość dlatego, że nie lubię być okłamywana ani zbywana, wolę najgorszą prawdę niż łatwe kłamstwo.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Peggy_Brown » 06 sie 2012, 18:44

szczerość. Przekonałam się o tym, że ona jest bardzo ważna. I chyba ją cenię, bo nie zawsze potrafimy dzisiaj być szczerzy.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: powidlo » 07 sie 2012, 15:54

Peggy_Brown pisze:szczerość.
Owszem. Ponieważ świat i człowiek jest zbyt skomplikowany jeszcze do tego,żeby kłamać i bardziej mącić rzeczywistość.
Cenię także w drugim człowieku wiedzę o wartości słów, ponieważ uważam, że ludzie słów nie doceniają i rzucają je na wiatr.
Cenię w drugim człowieku zdrową wrażliwość i zdolność do prawdziwej miłości - dlaczego? Ponieważ mam wrażenie, że mi tych cech brakuje.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Pro » 09 sie 2012, 11:38

Cenię ludzi, którzy akceptują fakt, że nie są nieomylni. Bardzo denerwuje mnie, kiedy komuś wydaje się, że jest najmądrzejszy i jedynie jego poglądy są do przyjęcia(brakuje mi jednego słowa, którym mógłbym nazwać tę cechę:) ). Dlaczego? Bo ludzie coraz rzadziej rozmawiają na poziomie. Wiele dyskusji kończy się kłótnią o ideologie, która sprowadza rozmowę do poziomu rynsztoka. Niestety.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Iluminacja » 09 sie 2012, 15:11

Dż, jeśli Tobie jej brakuje to nie wypowiadam się na swój temat. Cechą która cenie u innych jest na pewno zdolność panowania nad emocjami, dlaczego bo sama tego nie opanowałam a moim zdaniem to przydatna umiejętność

Usunięty 2094

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2094 » 09 sie 2012, 18:19

Uczciwość cenię najbardziej. Nie znoszę, gdy ktoś kłamie w żywe oczy, nie lubię matactw, krętactwa i gdy ktoś nie patrzy mi w oczy.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: adelia » 09 sie 2012, 18:25

Najbardziej cenię sobie prawdziwość, nie lubię, gdy ktoś udaje, kogoś, kim nie jest, nawet, jeśli mu to do życia potrzebne czy coś takiego.

Cheney
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 134
Rejestracja: 12 lip 2012, 14:52
Lokalizacja: Opole.

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Cheney » 17 sie 2012, 8:01

W ludziach cenie to , że potrafia trzymać jezyk za zębami. Cenię, że mają w sobie empatię..

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: metanoied » 17 sie 2012, 12:05

Peggy_Brown pisze:szczerość.
Iluminacja pisze:zdolność panowania nad emocjami
O to to.

Jeszcze od siebie dodałbym hmm.. solidarność? Nie cierpię, gdy ktoś bierze coś z/od drugiego człowieka i odchodzi. A potem pojawia się znów wtedy, gdy mu to na rękę, gdy mu coś potrzeba. Czyli po prostu cenię drugą osobę, jeżeli potrafi dać coś od siebie. Okazać czasem za coś wdzięczność.

Awatar użytkownika
justyna1755
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2012, 13:14

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: justyna1755 » 22 sie 2012, 21:33

szczerość - wolę znać prawdę, choćby była dla mnie trudna, niż najpiękniejsze kłamstwo. Nie lubię, gdy ktoś kłamie, szczególnie prosto w oczy.

cierpliwość- może dlatego, że mi jej brakuje...

Masked
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 150
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:49
Imię: Natalia

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Masked » 23 sie 2012, 20:30

szczerość - nie lubię zakłamanych i dwulicowych ludzi, wolę znać prawdę niż być obgadywaną za plecami
uśmiech - bo czasami mi go brakuje, a ktoś z pozytywnym nastawieniem często zaraża tym innych
cierpliwość - bo do mnie trzeba ją mieć, potrafię być straszne i trudno jest mi to niestety zmienić

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: filozof90 » 23 sie 2012, 21:44

Szczerość i wyrozumiałość.
Szczerość to podstawa w kontaktach między ludzkich. Moim zdaniem oczywiście.
Wyrozumiałość, rozumiem to przez to, że ktoś jest w stanie zaakceptować drugiego człowieka takim jakim ten człowiek jest. A jeśli ktoś komuś nie pasuje, to powinien być szczery i powiedzieć: "jesteś wspaniałą osobą, jednak Cię nie trawię".

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: she » 24 sie 2012, 10:37

Cenię w drugim człowieku umiejętność dostrojenia stylu myśli do potrzeb sytuacji. Dlaczego, to chyba tłumaczyć nie trzeba. Po prostu wtedy z człowieka wychodzi wszystko.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: powidlo » 24 sie 2012, 12:50

Cenię w drugim człowieku umiejętność przebaczania, ponieważ sama nie jestem w stanie.

Usunięty 2094

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2094 » 06 sie 2013, 14:37

Cenię szczerość, bo kłamstwo to waluta tego świata.

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Perła_Mroku » 16 sty 2014, 2:27

Może napiszę w ten sposób...cenię w człowieku to, że pomimo swojej kruchości i przemijalności, walczy i próbuje stworzyć coś trwałego.
Dlatego, że...zbyt wiele cieni na świecie.

milano
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2014, 14:35
Imię: Milena
Płeć: Kobieta

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: milano » 17 sty 2014, 14:43

Cenię w drugim człowieku że idzie pod prąd i samodzielnie myśli, dlatego że wszyscy teraz płyną z nurtem....

koziol2
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:26
Płeć: Kobieta

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: koziol2 » 17 sty 2014, 16:02

Cenię w drugim człowieku , jak nie myśli tylko o sobie, pomaga innym, nie jest przebiegły i wyrafinowany.
Co więcej stara się być dobrym człowiekiem. Niestety takich ludzi jest mało.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Ruta » 11 maja 2014, 18:17

Cenię szczerość. Dlatego, że ciężko być dziś szczerym człowiekiem. Albo trzeba udawać i dostosowywać się własnym kosztem do innych ludzi, albo zwyczajnie zostaje się odtrąconym przez wielu. Oczywiście też zależy na czym ta szczerość polega.
Jest wiele granic pomiędzy taktem - szczerością - i byciem aroganckim. Trzeba wiedzieć kiedy sobie można pozwolić na daną dawkę szczerości. Czy trzeba być taktownym, mówić pół-prawdy. Czy można być szczerym, nie tak do bólu, ale zwyczajnie otwartym na prawdę. Czy mówić co ślina przyniesie na język.
Wiele osób spostrzega bycie szczerym jako mówienie prawdy. I tak, to racja. Ale przede wszystkim nie jest szczery ten, kto nie jest szczery ze sobą. Jeśli ktoś woli patrzeć przez palce na siebie samego, to nie będzie szczery, nawet jeśli będzie mówić prawdę.

Usunięty 2094

Re: Cenię w drugim człowieku...dlatego,że...

Post autor: Usunięty 2094 » 01 wrz 2014, 8:24

Tak ostatnio to cenię ciekawość świata i posiadanie pasji. Lubię wchłaniać nowe informacje, samodoskonalić się, zdobywać wiedzę. Nie przepadam za osobnikami, które niczym się nie interesują i można z nimi porozmawiać jedynie o zbliżającym się odcinku "M jak miłość" lub o perypetiach miłosnych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości