Chipy identyfikacyjne - czy byście się na to zgodzili?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
Lucanidae
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2017, 8:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chipy identyfikacyjne - czy byście się na to zgodzili?

Post autor: Lucanidae » 04 lip 2017, 15:15

_Magnolia_ pisze:No cóż ale nie kazdy ma upodobanie do pół robotów.
Oczywiście, dzisiaj jeszcze nie, ponieważ tego typu rzeczy to albo kwestia medyczna albo indywidualne gusta jednostek. Ale wraz z osiągnięciem praktycznych celów tej technologii, zacznie się jej estetyzowanie, poprzez nadawanie atrakcyjnego wyglądu.
_Magnolia_ pisze:Nigdzie nie napisałam, że dzieci są głupie. Nie rodzą się wszechwiedzące dlatego się pytają o bardzo dużo rzeczy, bo są ciekawe, to jest chyba logiczne. A jak jesteś taki wrażliwy, że do końca czegoś nie rozumiesz co ktoś Ci mówi, to może zakończmy tę dyskusję.
To raczej Ty nie rozumiesz do końca co ktoś Ci mówi, ponieważ nigdzie nie skierowałem swojej frustracji przeciw Tobie. Jeżeli byś uważnie czytała, zamiast od razu się oburzać, to widziałabyś że przyznaję Ci rację i wyrażam irytację postawą przez Ciebie opisaną, tj. dawaniem dziecku rozpraszaczy, byle dało spokój i nie zadawało zbyt wielu pytań.
_Magnolia_ pisze:I ostatnia rzecz skoro Twój ton zaczyna mnie coraz bardziej irytować, nie wiem gdzie Ty widzisz, że człowiek nie jest inteligentny i nie chce choć odrobinę zrozumieć otaczający go świat. Po prostu trzeba by być ślepym, by tego nie zauwazyć albo bezmyślnie łykać co jakiś filozof powiedział albo być zapatrzonym w siebie.
Widzę dookoła całą masę ludzi którzy nie chcą zrozumieć świata z różnorakich powodów. Wszystkie idealne pomysły na to jak powinno działać społeczeństwo nigdy nie wychodzą, właśnie dlatego że ich proponenci zakładają że ludzie są inteligentni, kierują się dobrem społeczeństwa i chcą dobrze. Nie, tak nie wygląda większość społeczeństwa. Większość to ludzie mający znikomą wiedzę o czymkolwiek dookoła nich i nie podejmujący prób dowiedzenia się czegoś więcej.

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Chipy identyfikacyjne - czy byście się na to zgodzili?

Post autor: kick » 11 wrz 2018, 17:33

Czy byście się na to zgodzili?
Nie.

Nefertete
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 184
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Chipy identyfikacyjne - czy byście się na to zgodzili?

Post autor: Nefertete » 11 wrz 2018, 18:44

Nie zgodziłabym się, postęp postępem, ale to już przesada, nie chciałabym być oznaczona jak jakiś zwierzak. Poza tym za dużo kontroli w dzisiejszych czasach, to już by było dla mnie przekroczenie granicy...ale kto wie, może za xx lat będzie to norma?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości