Piwo pod chmurką?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Piwo pod chmurką?

Post autor: LuCyferKA » 05 gru 2015, 10:01

Waszym zdaniem - czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych powinno być legalne?
Zdaniem moim - "delete" wszystkie znaki zapytania w tymże temacie.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Usunięty 5938

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 5938 » 05 gru 2015, 10:20

LuCyferKA,
moim zdaniem ludzie zaczęliby przeginać i przesadzać. Nie kończyło by się na jednym czy dwóch piwach a ławki w parkach i na przystankach autobusowych pełne byłyby śpiących, kompletnie narąbanych kolesi.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: LuCyferKA » 05 gru 2015, 10:27

rytygier, w Anglii na te przykład, spożywanie w miejscach publicznych jest legalne, a delikwentów będących pod zbyt dużym wpływem odeskortowuje się tam gdzie trzeba. Przesada - zapełniałaby hoteliki nie mało, tak więc i w budżecie by nieco przybyło.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Usunięty 5938

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 5938 » 05 gru 2015, 10:37

LuCyferKA,
będę z Tobą szczery: ja sam kilka razy w parku narąbałem się do oporu. Gdyby nie obawa , że przyczepi się do mnie policja czy straż miejska, to pewnie by mi się to o wiele częściej zdarzało.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: LuCyferKA » 05 gru 2015, 11:01

rytygier, to można zaliczyć na plus. Jednak wypady nad rzeczkę gdy przyjeżdża patrol ni stąd ni z owąd nie brzmi zabawnie, bo i płacenie mandatu takie ni jest. Jednak jest zawsze jeden sposób - alkohol się przelewa, więc nie jest tak źle.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Hinaru » 05 gru 2015, 12:25

Ja tam jestem za tym aby było legalne. Mam też podobne obawy do Pana rytygier, gdyż Polska to nie Anglia. Brytyjczycy tyle nie piją. Ale sam lubię z kumplami w jakimś ustronnym miejscu wypić browarka.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Leah P » 05 gru 2015, 13:12

Tyle ze Brytyjczycy jednak preferuja picie w pubach lub pubowych ogrodkach niz w przypadkowych parkach. Szczerze mowiac jedyni ludzie pijacy alkohol w miejscach publicznych jakich tu spotkalam to byli Polacy lub Hiszpanie. Nie wydaje mi sie, zeby zmiana prawa w Polsce byla dobrym pomyslem.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Seer » 07 gru 2015, 16:20

W praktyce to wygląda tak, że mandaty płacą studenci, którzy sobie śpiewają i dyskutują pod akademikiem, a ludzie, którzy wyglądają jak z filmu grozy piją sobie spokojnie piwka w autobusach i nikt ich nie rusza. :)

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Peggy_Brown » 07 gru 2015, 23:58

Ojej, piwo w plenerze to mi się kojarzy z licealnymi czasami, kiedy to w barach nam nie sprzedawano alkoholu :D
Wg mnie spożywanie alkoholu w miejscach publicznych nie powinno być legalne, bo jak zostało wcześniej zauważone Polska to nie Anglia i u nas zrobiłaby się z tego patologia. Np w mojej okolicy ostatnio robi się bardzo niebezpiecznie, poprzez młodzież zażywającą chyba jakieś używki. Jakby im jeszcze pozwolić siedzieć legalnie na ławkach w centrum i pić alkohol to pewnie byłoby jeszcze gorzej niż jest teraz. A teraz zawsze można znaleźć miejsce gdzie się usiądzie i wypije piwo, nawet jeśli miałaby to być ławka pod kościołem lub skwer naprzeciwko kamer policji (niestety moi znajomi wymyślali takie miejsca będąc w liceum). A ta nutka adrenaliny kiedy ktoś przechodzi i czy to czasem nie jest straż miejska :D Jak dla mnie nawet mogłyby być wzmożone te kontrole, a tak, gdyby było to legalne wszędzie walałyby się pozostałości po miejscowych spożywaczach alkoholu

Usunięty 2094

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 2094 » 08 gru 2015, 0:06

LuCyferKA pisze:Waszym zdaniem - czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych powinno być legalne?
Tak, aczkolwiek unikałabym miejsc, gdzie przebywają dzieci. Takie place zabaw powinny jednak mieć własny regulamin zakazujący spożywania piwa. Ale jak ktoś gdzieś chce rozłożyć sobie kocyk na trawie, w zaciszu przyrody, to proszę bardzo. Sama tak robiłam i pewnie dzisiaj też bym zrobiła, bo nie lubię barów, gdzie śmierdzi wódą, poza tym w grę wchodzi też wyższa cena za kufel. Dużo widzę osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, zwłaszcza tych +50 w parkach. Wiedzą, że policja skontroluje młodzież, to sobie piją. Jeśli się nie awanturują, nie zaczepiają, to mi to jedno, czy sobie wypije jedno piwo, czy osiem. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Natomiast wyeliminowałabym totalnie picie pod sklepem, to jednak jest niesmaczne, zwłaszcza, że po piwie chce się sikać. Mam taki przypadek, gdzie facet się rozpina i sika pod mięsnym, bo obok monopolowy, pod którym stoi. Bardzo FUJ.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Peggy_Brown » 08 gru 2015, 0:21

Dafne pisze:Natomiast wyeliminowałabym totalnie picie pod sklepem, to jednak jest niesmaczne, zwłaszcza, że po piwie chce się sikać. Mam taki przypadek, gdzie facet się rozpina i sika pod mięsnym, bo obok monopolowy, pod którym stoi. Bardzo FUJ.
U mnie w domu całe życie był sklep, gdzie pracownice pozwalały spożywać alkohol przed. Zapomnijcie, że latem w spokoju się wieczorem posiedzi. Już nawet policja bywała i nic z tym nie zrobili. Na szczęście już jest spokój bo sklepu nie ma. Nie wiem gdzie piją teraz i nie obchodzi mnie to, ważne że mam cicho. Ja ogólnie jestem uprzedzona do spożywania w miejscach publicznych alkoholu, ale tak jak wspomniałaś jakiś piknik poza miastem powinien mieć swój własny regulamin, który by pozwalał na picie dozwolonej ilości. Ale pod warunkiem porządku i nie robienia zadym. Ale czy dzisiaj społeczeństwo by tego nie nadużywało? Myślę, że w tym by tkwił problem, że jednak robiłyby się z tego powodu rozróby.

Usunięty 2094

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 2094 » 08 gru 2015, 10:05

Peggy_Brown pisze:Ale czy dzisiaj społeczeństwo by tego nie nadużywało? Myślę, że w tym by tkwił problem, że jednak robiłyby się z tego powodu rozróby.
Wydaje mi się, że głównie nieletnia młodzież by robiła takie rozróby. Dorośli chyba mają większą świadomość, że pozostawienie puszek po piwie nie jest eleganckie.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Seer » 08 gru 2015, 15:53

Dafne - prawda. W takim razie powinni rozdawać pijącym chuliganom mandaty za zaśmiecanie, a ludziom, którzy poszli wypić grzecznie piwko nic.

Usunięty 5938

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 5938 » 08 gru 2015, 17:33

Seer,
Tylko, że tych pijanych chuliganów policja woli obchodzić szerokim łukiem. Żulom z kolei wlepianie mandatów nic nie da, bo i tak ich nie zapłacą

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Hinaru » 08 gru 2015, 19:46

rytygier, Najbardziej policja lubi czepiać się, właśnie takich nieszkodliwych żulików, ludzi bezdomnych oraz bardzo często nieszkodliwych studentów.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Maciek » 08 gru 2015, 20:52

Co do tematu to uważam, że nie powinno się pić w miejscach publicznych, a jeśli już to tak żeby nikt nie widział. Ale to głównie ze względu na dzieci, które nie powinny czerpać inspiracji z takich "widoków".

Awatar użytkownika
Basia Komarek
Marzyciel-Gaduła
Posty: 50
Rejestracja: 13 lis 2015, 17:31

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Basia Komarek » 09 gru 2015, 22:39

na pewno nie przy dzieciach koło placy zabaw czy podwórek gdzie ich jest pełno, bo patrza na to, a później chcą spróbować tego co piją starsi bo nie wiedzą co to jest

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: HELLBRINGER » 27 gru 2015, 22:59

Na ulicach, nie bardzo mi to pasuje. Jeśli by zrobić wydzielone miejsce w których jest pozwolenie to byłoby super.
Jak plaża na wisłą w Warszawie w sezonie letnim. Kto nie był, polecam. Nawet przejechać się z daleka ( może trochę przesada :D )

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: poly » 04 sty 2016, 23:11

Nie, nie, nie.
Doskonale wiemy, że nie należy dawać nikomu przesadnie dużo praw, bo potem jest tylko mało,mało i mało. Jeśli ktoś chce wypić piwo, może to zrobić w domu, w barze. Nie musi publicznie chlać na środku miasta, tłuc butelki czy urządzać awantury.

justynianka
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2016, 20:57
Imię: Justyna
Płeć: Kobieta

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: justynianka » 23 sty 2016, 20:59

Zależy, super siąść sobie nad rzeką w letni wieczór i wypić browara w spokoju.
Ale też spójrzmy na to, że żule i menele już by się po krzakach nie chowały tylko łoiły gdzie popadnie

reniutka88
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:16
Imię: Renia
Płeć: Kobieta

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: reniutka88 » 01 lut 2016, 20:17

A ja jestem za, uwielbiam w lato na plazy ochlodzic sie browarkiem.

Usunięty 5938

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Usunięty 5938 » 02 lut 2016, 12:34

reniutka88, tyle tylko, że część plażowiczów nie poprzestała by na jednym browarku , tylko narąbała się po uszy i ochoczo wskakiwała by ,, pod wpływem" do wody a to przysporzyłoby dodatkowej pracy ratownikom/ służbie medycznej .

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: Jaśmin » 28 kwie 2016, 15:17

Leah P pisze: Szczerze mowiac jedyni ludzie pijacy alkohol w miejscach publicznych jakich tu spotkalam to byli Polacy lub Hiszpanie.
Hiszpanie mają swoją tradycję botellón, czyli spotykanie się grupkami (czy dużymi grupami) w parkach, na plażach i w innych miejscach publicznych na wspólne picie. Taka kultura - kultura ulicy. Na ulicach się spotyka, je, pije, tańczy i bawi. Choć z tego co kojarzę to w Hiszpanii chyba TEORETYCZNIE picie w miejscach publicznych jest zabronione?

Moim zdaniem nie powinno być dozwolone publiczne picie, właśnie dlatego, że ludzie traciliby kontrolę. A jeśli jest to nielegalne to chociaż trochę się pilnują i piją bardziej "kulturalnie".

Awatar użytkownika
molek
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2016, 10:24

Re: Piwo pod chmurką?

Post autor: molek » 18 lis 2016, 10:36

Ailén pisze:Moim zdaniem nie powinno być dozwolone publiczne picie, właśnie dlatego, że ludzie traciliby kontrolę. A jeśli jest to nielegalne to chociaż trochę się pilnują i piją bardziej "kulturalnie".
Takie osoby, które podczas picia alkoholu tracą nad sobą kontrolę, robią to niezależnie od tego czy jest zakaz czy go nie ma.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości