Islamizacja - europy/świata

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: sepän poika » 05 kwie 2015, 19:01

Filip pisze:No a Jerozolima była od początku do końca islamska? Przecież nie.
Nie i to jest tak jakby cel krucjat. Od 638 roku była zajmowana przez Arabów i chodziło o to, by - jako święte miejsce chrześcijaństwa - ją uwolnić. Nadal nie rozumiem co chcesz udowodnić ani jak wiąże się z tym Konstantynopol.

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Filip » 06 kwie 2015, 8:38

yuoshi7 pisze:Filipie dlaczego nie ma sensu? Nasza religia opiera się na wydarzeniach sprzed 2000 lat a czarny wiek dla chrześcijaństwa jaki był, mamy go ignorować?
Dlaczego ignorować? Podejść ze zrozumieniem historycznym tamtych czasów, a nie oceniać według bieżących realiów. Nie rozumiem też dlaczego upierasz się z tak negatywną oceną krucjat. Można je różnie oceniać, ale mimo wszystko w tamtych czasach, zwłaszcza te pierwsze krucjaty, były powodowane porywem serca i oznaką prawdziwej wiary.
sepän poika pisze:[ Nadal nie rozumiem co chcesz udowodnić ani jak wiąże się z tym Konstantynopol.
Uważam, że gdyby nie wyprawy krzyżowe, Jerozolimy podobnie jak Konstantynopola dziś by nie było.

yuoshi7
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: yuoshi7 » 06 kwie 2015, 15:31

Filip, Oddzielać czasy, i oceniać po obecnych wydarzeniach. To owszem może już nie ma przelewu krwi. A religia stopniowo słabnie głównie przez jej przedstawicieli.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Hinaru » 06 kwie 2015, 18:07

Kojarzy mi się tez coś z krucjatą dziecięcą, były dwie i odbyły się bodajże w 1212r. Czy to nie było chore, aby dzieci zabijały "w imię boga" ?
Albo jak palono dziewice lub osoby, które wiedziały trochę więcej palono na stosie?
Niestety o tym się nie mówi.
Tylko, że to było w czasach ciemnoty a teraz już tak nie jest, wiec jakim trzeba być wariatem aby zachowywać się jak państwo islamskie ?

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Filip » 06 kwie 2015, 19:15

yuoshi7 pisze:Filip, Oddzielać czasy, i oceniać po obecnych wydarzeniach. To owszem może już nie ma przelewu krwi. A religia stopniowo słabnie głównie przez jej przedstawicieli.
Religia ma się bardzo dobrze. Islamska coraz lepiej w Europie, a chrześcijaństwo poza Europą. :)

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: cayman » 25 gru 2015, 15:03

odkopałem ten temat..mój wniosek..polski nie stac na przyjęcie emigrantów..niemcy owszem dostali 50 mld euro od arabii saudyjskiej to teraz muszą sie wywiązac z umowy....ale polacy jako naród powinni czerpac wiedzą z doświadczenia w tym przypadku innych..a nie na swoich plecach odczuwac te błędy które inni popełniają..
http://niewygodne.info.pl/artykul5/0243 ... wniony.htm

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 27 gru 2015, 21:11

Hinaru pisze:Kojarzy mi się tez coś z krucjatą dziecięcą, były dwie i odbyły się bodajże w 1212r. Czy to nie było chore, aby dzieci zabijały "w imię boga" ?
Nie wiem z jakiego źródła mam tą myśl w głowie, ale krucjata dziecięca miała za zadanie zdobyć ziemię świętą bez przelewu krwi :serce:
Ostatnio zmieniony 27 gru 2015, 21:49 przez HELLBRINGER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Hinaru » 27 gru 2015, 21:44

HUNTER, I tak pewnie było... :)

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: cayman » 27 gru 2015, 21:46

zaczęło sie od tego..
http://konflikty.wp.pl/kat,127354,title ... aid=11631e
dla zainteresowanych po przeczytaniu tego jest odpowiedź dlaczego bogate kraje (opec) nie pomagają swoim braciom muzułmańskim...bo to jest zaplanowana islamizacja europy a wydarzenia które maja miejsce sa tego dowodem..pytanie tylko, kto jest autorem tego planu???? i o co naprawdę chodzi, mniemam bo juz nieraz o swoich przypuszczeniach pisałem ..o przyśpieszenie światowego konfliktu..dla mnie najważniejsze są te tutaj i polskie sprawy, bo jak zapewne wiecie świata nie zbawię ale moge was uświadomic abyście zaczęli logicznie wyciągać wnioski z tego co sie mówi i pisze w mediach... na pewno w tym temacie jakąś wskazówką jest komentarz pana filipa który wszędzie widzi winę w krucjatach i rzaziach.. cdn.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Jaśmin » 20 cze 2016, 14:01

Na tą kwestię można spojrzeć z wielu stron.

Ja patrzę z takiej, iż kultury od zawsze się mieszały, jedne wypierały inne, te wcześniejsze wymierały, powstawały nowe itd. Można próbować to zatrzymać ale w jaki sposób - wojnami? Ludzkość się wybija od tysiącleci w imię swojego, własnego, mojego zamiast zaakceptować i próbować sprawić by obce było dobre, by przyjąć to co przychodzi.

Kiedyś nie było muzułmanów to terrorystami byli nacjonaliści, którzy podkładali bomby i mordowali. Ludzie po prostu są źli i chcą mordować, a pretekst ma niewiele do rzeczy.

Ja mam wielu przyjaciół muzułmanów i żadnego problemu. Jeśli Europa ma być muzułmańska to niech sobie będzie, właściwie to jedyne co mnie obchodzi to żeby ludzie się kochali, szanowali i pomagali sobie, a jakiej będą rasy, religii i w jakim języku będą mówić to mi zwisa i powiewa.

-- Dodano pn 20 cze, 2016 17:02 --
_Magnolia_ pisze:wsadzić w samolot i wywieźć do siebie,
A co to jest "do siebie"? Nie wiem, ja na ten problem patrze chyba troche szerzej, bo dla mnie wywiezc kogos gdzies to nie jest zadne rozwiazanie problemu tylko przerzucanie go z jednych na drugich. Taka spychologia. A od bandytow sa odpowiednie sluzby takie jak policja czy sad.

Poza tym jesli dana osoba sie urodzila w W Europie czy dostala obywatelstwo to juz jest u siebie.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 03 lip 2016, 22:38

Ailén pisze:Jeśli Europa ma być muzułmańska to niech sobie będzie, właściwie to jedyne co mnie obchodzi to żeby ludzie się kochali, szanowali i pomagali sobie, a jakiej będą rasy, religii i w jakim języku będą mówić to mi zwisa i powiewa.
Niby tak, tylko ludzie nigdy nie będą się szanowali, ani też się kochać.

Trudno to mówić, ale cywilizacja zachodnia upada. I jeszcze trochę czasu minie i upadnie i zostaną po nas tylko wspomnienia. To może nie 50 lat, ale 200 - 400. Proces jednak już trwa. Może to brednie, może nie.
Historia lubi zataczać koło. Nie od razu Rzym zbudowano. Tak samo nie od razu Rzym upadł. Proces wewnętrznego rozkładu imperium trwał kilkaset lat. U szczytu potęgi rzymianie poświrowali, najróżniejsze dewiacje i odchyły były na porządku dziennym. Wystarczy popatrzeć po kronikach i o tym co wyprawiali niektórzy cesarze "Kaligula". Popatrzcie co się teraz dzieje w Europie. Cywilizacja zachłyśnięta dobrobytem, i walki o prawa zoofili :swirus:

Usunięty 5938

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Usunięty 5938 » 04 lip 2016, 7:31

HUNTER,

historia uczy, że nie ma wiecznych mocarstw, kultur i religii. Każde supermocarstwo i każda cywilizacja ma swój początek, fazę rozkwitu upadek. Takie są nieuniknione prawa rządzące światem. Świat nie znosi jednak próżni i na gruzach starego porządku rodzi się nowe. Kto wie czy nie będzie to coś lepszego, doskonalszego niż to co stworzyła zachodnia cywilizacja? A może będzie to regres w porównaniu z tym czego dokonały przeszłe pokolenia i co współtworzymy my sami? Zauważ jednak, że dorobek przeszłych pokoleń nigdy nie jest wymazywany całkowicie, dalej jest obecny i dochodzi do głosu mimo zmieniających się diametralnie warunków kulturowo - cywilizacyjnych. Średniowieczu , tym wiekom ciemnoty i zabobonu nie udało się wymazać dorobku kulturowego i cywilizacyjnego antyku, do którego nawrót nastąpił w dobie renesansu i który wniósł poważny wkład w tworzeniu podwalin nowożytnego społeczeństwa.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 08 lip 2016, 16:22

rytygier, doskonale też sobie z tego zdaję sprawę. Nie pozostaje nam chyba nic innego jak tylko czekać na rozwój. Należy jednak pamiętać, że w ( wracając znowu do Rzymu i Greków ) średniowieczu odkrywano na nowo rzeczy które były doskonale znane przez antycznych. Tam upadki były gwałtowne i spora część wiedzy nam przepadła. Nastąpił ogromny regres. Czy teraz może się to powtórzyć?

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: cayman » 12 lip 2016, 21:12

Ailén pisze:
Kiedyś nie było muzułmanów to terrorystami byli nacjonaliści, którzy podkładali bomby i mordowali. Ludzie po prostu są źli i chcą mordować, a pretekst ma niewiele do rzeczy.

Ja mam wielu przyjaciół muzułmanów i żadnego problemu. Jeśli Europa ma być muzułmańska to niech sobie będzie, właściwie to jedyne co mnie obchodzi to żeby ludzie się kochali, szanowali i pomagali sobie, a jakiej będą rasy, religii i w jakim języku będą mówić to mi zwisa i powiewa.
.
uczepiłem sie tego wyrwanego z byc może z głebszej myśli cytatu
europę jak sie nie opamieta czeka zagłada..mówie poważnie..ta cała poprawność polityczna kreowana przez kilku idiotów zabija równość..terrorysta w stanach dostaje dożywocie lub kulkę ,a w europie za takie przestepstwo idzie do pierdla na 5 lat z czego po 2,5 wychodzi za dobre sprawowanie..ta cała resocjalizacja nie polepsza statystyk ..

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Jaśmin » 16 lip 2016, 19:56

No, powinien iść do pierdla na dożywocie, z tym się akurat zgadzam. To właśnie o to chodzi, aby terrorystów=przestępców, bandytów, morderców wsadzać za kraty do końca życia a normalnym ludziom dać żyć w spokoju. Nie mieszać jednego z drugim.

Kulka w łeb to nie wiem, Amerykanie to w ogóle by wszystko kulkami w łeb załatwiali i sporo z naszych obecnych problemów jest ich sprawką. Nie rozumiem gloryfikowania Stanów, wybacz.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Borcejn » 28 lip 2016, 22:44

Ailén pisze: A od bandytow sa odpowiednie sluzby takie jak policja czy sad.
Oczywiście nie wiesz (albo nie chcesz wiedzieć), że sądy orzekają zgodnie z ustawą. To znaczy, że gdy muzułmańska Europa nakaże zgwałconym kobietom przedstawienia czterech mężczyzn będących naocznymi świadkami penetracji, to służby - takie jak policja czy sąd - będą bezradne. Rozumienie słowa Bandyci wypracowałaś sobie w kulturze europejskiej, a nie islamskiej.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Jaśmin » 31 lip 2016, 20:50

Tak, słowo bandyta wypracowałam w kulturze europejskiej, ponieważ jestem Europejką i wypowiadam swoje zdanie z punktu widzenia europejskiego.

Co do czterech świadków to... zauważ, że prawo sharia zostało spisane w czasach kiedy nie było na przykład badań DNA, tak? Dziś już są więc trzeba robić z nich użytek, i jeśli wina danej osoby jest niepodważalna - odpowiednio ukarać.

W dawnych czasach był to zapewne jakiś rodzaj zabezpieczenia przed nadużyciami. Rozumiem, że kobieta skrzywdzona ma prawo do obrony, ale też mężczyzna niesłusznie oskarżony o gwałt ma prawo do obrony. Nie jestem prawnikiem i nie znam się na tym, nie podam Ci więc bezpośredniego rozwiązania jak POWINNO wyglądać idealne prawo. Widzę na przykład co się dzieje na dzisiejszym zachodzie, gdzie wystarczy OSKARŻENIE kobiety bez żadnych dowodów i mężczyzna idzie do aresztu. Znam tego typu sytuację z pierwszej ręki, ponieważ ja wniosłam takie oskarżenie. Ja miałam powody, ale równie dobrze mogłabym ich nie mieć. Kobieta pójdzie na policję - mężczyzna ląduje w areszcie. To też nie do końca jest fair, prawda?
Dziś można zdobyć fizyczne dowody naruszenia nietykalności cielesnej, w tamtych czasach pozostawali "naoczni świadkowie".

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Borcejn » 31 lip 2016, 21:45

Zatem postawy, które prezentujesz są i może ciekawe, lecz niewiele mają wspólnego z islamem. Musisz przyznać, że to raczej europeizacja islamu (co popierałbym, gdyby się działo:)). Nie odpowiedziałaś mi tutaj: http://nasze-marzenia.eu/post375980.html#p375980

mera
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2016, 20:50
Płeć: Kobieta

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: mera » 01 wrz 2016, 20:54

Chcieli więcej rąk do pracy, a większość z nich żyje z zasiłku...największa głupota to była

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: cvku » 22 lis 2016, 20:28

Prof. Wolniewicz jest autorem pewnej ciekawej, dającej do myślenia wypowiedzi. Bardzo wymownie w sposób dosadny i jednoznaczny, a przede wszystkim mądry sugeruje nam niejako pewne rozwiązanie, co do sposobu obycia się z tymi przybyszami, prezentuję filmik:


Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Śniący » 22 lis 2016, 21:11

Tylko w niektórych krajach zachodnich i w Skandynawii, już od kilkudziesięciu lat osiedlili się Muzułmanie, Arabowie i tam mieli swój ISLAM, swoje MECZETY.
Podobnie w większości krajów zachodnich, bo tam, szczególnie w stolicach i dużych miastach, mieszka bardzo wielu obcokrajowców z krajów islamskich.

Natomiast, w przypadku obecnych imigrantów, to może być tylko zagrożenie, bo na pewno niektóre osoby, wśród tych imigrantów to osoby powiązane z ISLAMSKIMI TERRORYSTAMI.
Europa sama sobie wzięła na głowę taki problem, to teraz mają i musza się zmagać. Kraje islamskie w ogóle się nie przejmują, że tylu ludzi ucieka ze swoich krajów do Europy, bo władzom tych krajów nawet może to być na rękę.
Dojdzie do wyludnienia się krajów, z których uciekają ludzie i tam prawie nikogo nie będzie. Zresztą do czego mieliby wracać, do zrujnowanych domów, ulic i miast?

Najważniejsze są tam konflikty i wojny domowe, bo chodzi o miliardy, jakie się zarabia, a nie zapominajmy, że tam są spore złoża ropy i do tego pchają się władze, po duże pieniądze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości