Islamizacja - europy/świata

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 24 mar 2013, 9:42

Jak może słyszeliście ( lub nie ) sporo się ostatnio dzieje w tym temacie. Jihad nabiera rozpędu, muzułmanie propagują że są religią pokoju. Jedynym prawem jest prawo szariatu, żadne inne prawo nie moze obowiązywać.
Stanowią oni coraz to licznijszą grupę w europie, mnożą sie jak zające, a my w większości mamy ujemny przyrostu naturalny.
W UK jest obecnie coraz wiecej przypadków okaleczeń ( kobieta oblana kwasem... bo pracowała w sklepie z bielizną ) muslim patrole w miastach. Przeganianie ludzi z "muzułmańskich" dzielnic. Rząd milczy bo to przecież dyskryminacja na tle religijnym, tak nie można , be i fu. Europa już się krztusi poprawnością polityczną i tolerancją.

Co wy o to myślicie? Jest to według was realne zagrożenie? Według mnie jeśli nic się nie zmieni, za 50 lat będą Emiraty Europejskie.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Obwarzanek » 24 mar 2013, 13:23

Zagrożenie jest niestety realne, biorąc pod uwagę fakt, że meczety we Francji i Niemczech rosną jak grzyby po deszczu. Islam trafił w Zachodniej Europie na bardzo podatny grunt. Raz, że polityka multi-kulti, zachwalana wszem i wobec, a dwa, że wiele osób odwróciło się tam od chrześcijaństwa, było jakiś czas spoko, laicka Europa... a tu laickiej Europie momentami brakuje duchowości i szukają różnych dróg do tejże, i coraz częściej Europa islam przyjmuje nie tylko w postaci imigrantów. Coraz więcej Europejczyków na Zachodzie przyjmuje już islam. Groteskowe jest to, że w Wielkiej Brytanii w szkołach katolickich bywa więcej muzułmańskich dzieci niż katolików.

Co do poprawności...
http://www.bibula.com/?p=8339

Ogólnie na tej stronie jest sporo artykułów na temat islamizacji.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Patorek » 24 mar 2013, 15:01

Niektórzy twierdzą, że w przeciągu 30 lat(jak nie znacznie szybciej) Islam nawet tu w Polsce jak i w całej Europie stanie główną religią. Mi nie jest na rękę, by jakakolwiek religia wpływa na życie mieszkańców danego państwa.
Ci którzy wiążą życie z Europą powinni zacząć się martwić lub cieszyć...
Wierzę, że mnie osobiście ten problem nie będzie dotykał, bo gdy już tak się stanie,
będę zamieszkiwał piękne tereny Ameryki lub Azji. :]

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Obwarzanek » 24 mar 2013, 15:10

Patorek, ale w Ameryce, przynajmniej w Ameryce Północnej jest podobnie, choć nie na taką skalę xD jeśli już, to Azja i to raczej bardzo północna albo bardzo wschodnia ;P

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Patorek » 24 mar 2013, 15:14

Obwarzanek pisze:Patorek, ale w Ameryce, przynajmniej w Ameryce Północnej jest podobnie, choć nie na taką skalę xD jeśli już, to Azja i to raczej bardzo północna albo bardzo wschodnia ;P
I know, przecież nie uwzględniłem szczegółów. xD

Jak myślicie, gdyby faktem się stało, że Europa stała by się 'Islamska'
to kolejnym krokiem byłyby inne kontynenty?
(realnym byłoby rozpowszechnienie się Islamu na taką skalę?)

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 24 mar 2013, 17:19

Patorek pisze: Jak myślicie, gdyby faktem się stało, że Europa stała by się 'Islamska'
to kolejnym krokiem byłyby inne kontynenty?
(realnym byłoby rozpowszechnienie się Islamu na taką skalę?)
Chyba lekko przesadzasz... w Europie tak się dzieje, bo coraz więcej ludzi z Bliskiego Wschodu (emigrantów, lub uchodźców) przyjeżdza do nas w celu szukania lepszych warunków do życia, a nas jest coraz mniej. Ale przecież na pozostałych kontynentach liczba rdzennej ludności wciąż przybywa, a emigrantów nie ma prawie wcale. Porównywanie tej sprawy z jakąś "świętą wojną" wydaje mi się bynajmniej śmieszne :) . Byłem w Turcji gdzie 98% ludności to muzułmanie i jakoś nikt nie chciał mnie zislamizować :) .

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Obwarzanek » 24 mar 2013, 17:26

Luck316, moja ciocia też była razem z mężem i nikt nie chciał ich islamizować. Jakby tak mieli próbować islamizować każdego, kto do nich przyjeżdża, to straciliby na turystyce, a tacy głupi to oni nie są ;)

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 24 mar 2013, 17:27

Obwarzanek pisze:Luck316, moja ciocia też była razem z mężem i nikt nie chciał ich islamizować. Jakby tak mieli próbować islamizować każdego, kto do nich przyjeżdża, to straciliby na turystyce, a tacy głupi to oni nie są ;)
Ale też nie ogólniajmy. Nie każdy myśli tylko o tym żeby kogoś islamizować.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 24 mar 2013, 17:45

Luck w tym problem, że oni własnie tak myślą. Nie będą tego robić jeśli pojedziesz tam jako turysta, spróbuj tam zamieszkać. Jesteś niewierny, masz zmienić wiarę, nie? To maczety w ruch. Nawet na yt sa filmy, ( coraz to nowe ) z dekapitacji niewiernych.

Przyjeżdżają z państwa gdzie panuje szariat, do europy. Bo im źle, co robią w europie? Chcą wprowadzić szariat by było tak samo źle jak u nich w domu.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Obwarzanek » 24 mar 2013, 18:03

Luck316 rozmawiając z muzułmanami tylko raz koleś był wręcz natarczywy we wciskaniu mi swoich prawd wiary. Z drugiej strony tylko jeden jedyny koleś z Algierii rozmawiał ze mną po prostu o pogodzie i życiu, można było normalnie pogadać o naszych krajach. Reszta mniej lub bardziej przekonywała mnie do islamu - tak, już podczas pierwszej rozmowy.
Fakt, może nie wszyscy tacy są, wszystkich nie znam. Mówię tyle, ile wiem z własnych doświadczeń. Nie było ich jakoś bardzo dużo, ale tak całkiem mało też nie i jakieś światło to na nich rzuca.

A zmiana wiary z islamu na jakąś inną... hańba dla rodziny. Hańba rodzinę drażni i to bardzo.
Źle im tam, bo perspektyw mniej. Chyba. Nie dlatego, że szariat, bo ten im raczej pasuje, skoro chcieliby wprowadzenia go w Europie.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Ruta » 24 mar 2013, 22:05

Gdzie kto komu wciska swoją wiarę mam ochotę napisać tylko jedno: pojeby. To już choroba psychiczna, a nie wolność wyboru wiary.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Patorek » 24 mar 2013, 22:10

A wy nadal twierdźcie, że zabobony nie stanowią zagrożenia. ;D

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Obwarzanek » 24 mar 2013, 22:11

W Islamie nie ma czegoś takiego jak wolność wyboru wiary. Tj. jest. Jak jesteś np. chrześcijanką, buddystką czy ateistką, jak najbardziej możesz zostać muzułmanką. Będzie to mniej fajne niż jakbyś nią była od zawsze, no ale na bezrybiu i rak ryba ;)

Patorek, obrażasz :|

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Patorek » 24 mar 2013, 22:14

Obwarzanek pisze:Patorek, obrażasz :|
Przypomniałaś mi coś, zaraz utworzę temat i zapraszam do niego.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 25 mar 2013, 17:09

HUNTER pisze:Luck w tym problem, że oni własnie tak myślą. Nie będą tego robić jeśli pojedziesz tam jako turysta, spróbuj tam zamieszkać. Jesteś niewierny, masz zmienić wiarę, nie? To maczety w ruch. Nawet na yt sa filmy, ( coraz to nowe ) z dekapitacji niewiernych.
HUNTER pisze:Przyjeżdżają z państwa gdzie panuje szariat, do europy. Bo im źle, co robią w europie? Chcą wprowadzić szariat by było tak samo źle jak u nich w domu.
Twoje spojżenie na islam mnie troche przeraziło :| Nie będę cie na siłę przekonywał do zmiany zdania tylko wprowadzę kilka poprawek.
HUNTER pisze:To maczety w ruch.
Zagalopowałeś się. Maczety to popularny oręż w Czarnej Afryce. Kto sprzedaje maczety na pustyni? :D
HUNTER pisze:Nawet na yt sa filmy, ( coraz to nowe ) z dekapitacji niewiernych.
A jakieś sensowne filmy, czy kolejne made in USA wzorowane na sensacjach wyszukiwanych przez media?
HUNTER pisze:Przyjeżdżają z państwa gdzie panuje szariat, do europy. Bo im źle, co robią w europie? Chcą wprowadzić szariat by było tak samo źle jak u nich w domu.
I tu też nie do końca tak. To nie szariat jest zły, tylko raczej adan. Szariat to prawo koraniczne stworzone, przez Mahometa, a adan to prawo zwyczajowe stwarzane przez muftih. Tak więc mufti fanatyk stwarza sobie prawo gdzie każe np. kobiety noszące spodnie na czterdzieści batów, a kadi (prawnik) wydaje wyrok. Wszystkim tym rządzi dwoje ludzi, a społeczeństwo się na to zgadza, bo myśli, że tak ma być. Przykładem, że państwo islamskie musi tak funkcjonować jest np. Turcja, czy Jordania. W Turcji w latach 20. XX władzę objął dowódca w bitwie pod Gelibolu (Galipoli) Mustafa Kemal Ataturk obalając sułtana Mehmeda IV. Cały czas starał się zbliżyć kraj do Europy poprzez np. rozwiązywanie zakonów religijnych i oddzielanie religij od polityki. Dzisiaj Turcja to sojusznik USA, członek NATO. Kobiety praktycznie nie noszą tam chust, a ubiór europejski. Mało kto przestrzaga ramadanu itp.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Pro » 25 mar 2013, 18:49

Wydaje mi się, że problem nie polega na tym, że ktoś będzie kogoś do czegoś przekonywał. Jeśli za 50 lat w niemczech będzie 30% europejczyków i 65% mahometan(tak, wiem, że europejczyk też może być mahometaninem, to tylko takie uproszczenie), to łatwo dojść do wniosku, że w Bundestagu, o ile tak parlament niemiecki będzie się jeszcze nazywał, będzie zasiadało wielu przedstawicieli tej BYŁEJ mniejszości etnicznej. Prawdopodobnym się wydaje nawet, że rząd będzie tworzyła partia islamistyczna. Najpierw Niemcy potem Francja, Hiszpania, Włochy, UK i Europa jaką znamy szybko może przestać istnieć. I wtedy już nikt nie będzie musiał nikogo przekonywać. Nie mówię, że tak się stanie, nie wiem skąd pochodzą te dane mówiące, że za 50 lat będzie w Europie mniej europejczyków niż arabów, ale myślę, że sedno tematu to nie dyskusja o machaniu maczetami, bo raczej nie tędy ta ewentualna islamizacja się dokona.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 25 mar 2013, 19:51

A to wyjaśnij mi luck, skąd na niektórych portalach tyle filmów z egzekucji? Tak, wchodze na te portale i z przerażeniem oglądam co się tam dzieje. Dziś widziałem rozstrzelanie po kolei 15 Pakistańskich żołnierzy pojamnych przez talibów. Byli skuci za ręce, dostawałi serią w głowe jeden po drugim i ten martwy ciągnął żywego do ziemi. Czy to jest ludzkie? Czy tak zachowują sie zwierzęta? ( po każdym zabiciu przerwa na allahu akbar )

Inna przykład, jakiś gość trzyma psa z kark i coś tam bełkocze po swojemu. Jakaś siedziba talibów. Rzuca szczeniakiem o ściane, jego skamlanie zostaje zagłuszone przez allahu akbar.

Widziałem też wiele innych, dekapitacji w imię allaha.

Zgwałcona 13 letnia dziewczynka, osądzona o cudzołóstwo, zachęcała go podobno do tego. ( sorry 13 letnie dziecko? ) Skazana na kare śmierci w sądzie Irańskim.

Mówisz, że to się dzieje gdzieś w czarnej afryce... to bliski wschód, niedaleko europy. Co raz więcej tych "ludzi" przyjeżdża do nas.

Powtarzam gdzieś zasłyszane " Jeden muzułmanin nie powie Ci prawdy o islamie, tłum tysiąca już tak."

Co do Turcji, do tego kraju nic nie mam. Zdaje mi się, że są bardziej ucywilizowani, ( być może przez długi "pobyt" w europie ) niż reszta krajów muzułmańskich.

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Shinto » 26 mar 2013, 6:58

Cóż JA do Islamu nic złego nie mam.
Znam poprzez branżę gastronomiczną w której pracuję wielu przyjaciół z krajów arabskich (poznanych na targach gastronomicznych w Rijadzie) którzy są wyznawcami Allacha - to są bardzo ciepli,mili i uczciwi ludzie (także kobiety) i nie miałem żadnych problem z nawiązaniem z nimi przyjacielskich kontaktów.

W każdej religii są fanatycy i psychole (wśród katolików i chrześcijan też tacy byli i nadal są), którzy przeinaczają słowa zawarte w Świętych księgach.
Także wśród islamistów zdarzają się osoby którym prawo Szariatu czy też dżihadu rzuciło się na mózg.
Łatwo wrzucić ich wszystkich do jednego worka...to takie proste.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 26 mar 2013, 9:07

HUNTER pisze:A to wyjaśnij mi luck, skąd na niektórych portalach tyle filmów z egzekucji? Tak, wchodze na te portale i z przerażeniem oglądam co się tam dzieje. Dziś widziałem rozstrzelanie po kolei 15 Pakistańskich żołnierzy pojamnych przez talibów. Byli skuci za ręce, dostawałi serią w głowe jeden po drugim i ten martwy ciągnął żywego do ziemi. Czy to jest ludzkie? Czy tak zachowują sie zwierzęta? ( po każdym zabiciu przerwa na allahu akbar )
Inna przykład, jakiś gość trzyma psa z kark i coś tam bełkocze po swojemu. Jakaś siedziba talibów. Rzuca szczeniakiem o ściane, jego skamlanie zostaje zagłuszone przez allahu akbar.
Widziałem też wiele innych, dekapitacji w imię allaha.
Zgwałcona 13 letnia dziewczynka, osądzona o cudzołóstwo, zachęcała go podobno do tego. ( sorry 13 letnie dziecko? ) Skazana na kare śmierci w sądzie Irańskim.
Ja sam mówisz są to zbrodnie dokonane przez Talibów (sekte islamską) na innych muzułmanach. Mowiąc źle o wszystkich muzułmanach obrażasz nie tylko napastników, ale też ich ofiary. Ktoś stał się ofiarą okrucieństwa jakichś fanatyków i ma być nazywany tak samo jak oni?
HUNTER pisze:Mówisz, że to się dzieje gdzieś w czarnej afryce... to bliski wschód, niedaleko europy. Co raz więcej tych "ludzi" przyjeżdża do nas.
Nie mówię. Mowię, że tam używa się maczet. Terroryści na Bliskim Wschodzie wolą raczej szable.
HUNTER pisze:Co do Turcji, do tego kraju nic nie mam. Zdaje mi się, że są bardziej ucywilizowani, ( być może przez długi "pobyt" w europie ) niż reszta krajów muzułmańskich.
A przed chwilą mówiłeś że wszyscy muzułmanie są tacy sam ;) już ci tłumaczyłem co zdecydowało o tej europeizacji Turcji. Z bardzo pokojowymi odmianami islamu mamy też do czynienia w Afryce Północnej. Podobnież wszyscy sunnici są w zasadzie wyznawcami pokojowej odmiany tej religii. Jedynie w sektach i wśród szyitów dochodzi do zbrodnii na tle religijnym.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: powidlo » 08 maja 2013, 13:46

Ale to już nie jest kwestia dyskryminacji Islamu. Oskarżenie kogoś o to, że źle zrobił wylewając kwas na kobietę która sprzedawała w sklepie z bielizną naprawdę powinien mieścić się w innych kategoriach.

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Thea » 08 maja 2013, 21:50

Ja sadze, ze o ile Europa nauczy sie postepowac z muzulmaninami to nie ma sie czego bac. O ile sie nauczy bo jak narazie tego nie potrafi. Islam sam w sobie jest bardzo rozny bo jest milion jego interpretacji. I ciezko sie klocic ktory jest dobry a ktory zly bo nic nie jest jasno i wyraznie okreslone. Dlatego wyznawcy dopasowuja go do siebie, a nie wszyscy (wlasciwie to mniejszosc) sa na tyle dojrzali by dostrzec o co w islamie chodzi.

Islam sam w sobie nie jest zagrozeniem, fundamentalisci sa. Saudowie, wahhabici sa zagrozeniem, nie szaraczki ktore sobie mieszkaja i normalnie zyja w Europie.

Byla tutaj mowa o szariacie, szariatu tez jest milion odmian, nie mozna wszystkiego splycac ;)

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: powidlo » 09 maja 2013, 17:23

Thea pisze: O ile sie nauczy bo jak narazie tego nie potrafi.
Co proponujesz?

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Thea » 09 maja 2013, 18:14

Hm cos w rodzaju akcji medialnych pokazujacych ze zwykli muzulmanie zli nie sa, sa normalni a zagrozeniem sa fundamentalisci. W Europie buduje sie wahabickie meczety i to jest problem. Nie Turek z budki z kebabem albo kobieta w hidzabie :)

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Patorek » 09 maja 2013, 18:15

dż. pisze:
Thea pisze: O ile sie nauczy bo jak narazie tego nie potrafi.
Co proponujesz?
Jak rozumieć mam: 'naukę postępowania z muzułmanami'. (nie chodzi mi o odłamy 'niebezpieczne')

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Thea » 09 maja 2013, 18:23

Chodzi o to, zeby nie bratac sie z wahabitami bo oni maja jeden cel tutaj w Europie. Ci ktorzy maja wladze i pieniadze :) Noale najprosciej jest sie wyzywac na zwyklych ludziach, wiadomo... Niestety to nie tedy droga. Wczesniej byla tutaj mowa o patologiach tylko ze patologie sa wszedzie, nie jest to domena islamu. Ztym trzeba walczyc ale pod nazwa "walka z patologiami" a nie "walka z islamem"... wtedy moze ludzie na dzwiek slowa "muzulmanin" nie mieli by od razu przed oczami wscieklego Ahmada oblewajacegokwasem swoja zone.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 12 maja 2013, 19:18

Troszku złagodniałem... ale. :D
Jeśli muzułmanin imigruje do danego kraju, uczy się języka, szanuje sąsiadów, pracuje albo szuka pracy a nie opiera egzystencji o zasiłki i w tym duchu wychowuje swoje dzieci, nie mam nic przeciwko takim ludziom.
Dalej sądzę jednak że wpływ islamu i tak nie będzie dobry dla współczesnej europy, jesli ten proces będzie w 100% to świat cofnie się o parę ładnych lat.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 13 maja 2013, 16:20

HUNTER pisze:Troszku złagodniałem... ale. :D
Jeśli muzułmanin imigruje do danego kraju, uczy się języka, szanuje sąsiadów, pracuje albo szuka pracy a nie opiera egzystencji o zasiłki i w tym duchu wychowuje swoje dzieci, nie mam nic przeciwko takim ludziom.
Wielu polaków imigruje do innych krajów często też nie znając języka i jak to również często bywa dokonują kradzieży i napadów. Potem mianem złodziej niesłusznie określany jest cały naród. To uświadamia, że wymieniony przez ciebie problem dotyczy nie tylko muzułmanów, ale wielu imigrantów różnych narodowości.
HUNTER pisze:Dalej sądzę jednak że wpływ islamu i tak nie będzie dobry dla współczesnej europy, jesli ten proces będzie w 100% to świat cofnie się o parę ładnych lat.
Większość ludzi na świecie żyje na skraju ubóstwa, więc jeżeli już coś się "cofnie" to raczej Europa. A Europa to nie cały świat.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: HELLBRINGER » 13 maja 2013, 16:29

Ale polak jadąc do Angli nie namawia wiekszości angoli do przejścia na katolicyzm. I często jedzie tam za pracą, że jej czasem nie dostaje... dużo osób z mojego środowiska wraca z wysp.
Polacy nie robią też polish-patroli i nie wykopują każdego obcego kto nie chce się z nimi wódy napić :rotfl:
Dla przykładu, z piwem do muzułmańskiej dzielnicy wejdziesz, ale czy wyjdziesz?
Taki bonusik.


Tak żyją, i dostają ogromne wsparcie. Właśnie z europy.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Luck316 » 14 maja 2013, 7:53

HUNTER pisze:Ale polak jadąc do Angli nie namawia wiekszości angoli do przejścia na katolicyzm. I często jedzie tam za pracą, że jej czasem nie dostaje... dużo osób z mojego środowiska wraca z wysp.
Raczej nie jest to takie niewinne biorąc pod uwagę, że np. w Niemczech, czy Szwecji mamy opinię złodzieji i pijaków a w Holandii powstał ostatnio portal przeciwko imigrantom ze Wschodu w tym przeciwko polakom. Za pracą czesto migrują tacy ludzie i potem ich zachowanie uważane jest za stereotypowe dla całego narodu. Jeszcze raz uściślam, nie mówie tu o wszystkich polskich imigrantach tylko o pewnej części.
HUNTER pisze:Polacy nie robią też polish-patroli i nie wykopują każdego obcego kto nie chce się z nimi wódy napić :rotfl:
Bo często nie piją wody tylko coś mocniejszego :) A potem jak są pijani to też strach się po ulicach poruszać bo nie wiadomo co takiemu przyjdzie do głowy. A muzułmanie teoretycznie piją tylko wodę bo alkoholu im nie wolno. Chyba, że ktoś jest tylko z założenia religijny, ale wtedy ciężko takiego nazwać muzułmaninem.
HUNTER pisze:Dla przykładu, z piwem do muzułmańskiej dzielnicy wejdziesz, ale czy wyjdziesz?
Odwrotnie też może być. W Anglii w końcu huligaństwo stadionowe jest wyjątkowo częste i o wiele gorsze niż u nas więc jakby np. Arab wszedl do dzielnicy zamieszkałem przez tego rodzaju bandy to też trudno powiedzieć, czy by wyszedł.

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Islamizacja - europy/świata

Post autor: Shinto » 16 maja 2013, 10:04

Czytając niestety niektóre tutaj opinie o islamie to niestety powiem,że niektóre osoby je wypowiadające w życiu nie zetknęły się z wyznawcami tej religii i nie miały okazji poznać tych ludzi.
Ale to ich problem.
Niech kierują sie stereotypami,że każdy wyznawca Islamu to terrorysta...przykre to.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość