Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Usunięty 2094

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 2094 » 06 maja 2016, 9:17

No tak. Takie komentarze jednak to nic. Nie ruszają mnie. Zaczynają ruszać dopiero, gdy są wygłaszane, by ingerować w moje wybory. Jeszcze nie wymienilam jednej cechy, która mnie razi. Zazdrość. Twierdzi się, ze to przypadłość kobiet. Ale tak nie jest. Zresztą mam dość radykalne podejście, jeśli chodzi o związki... zaburzasz moja wolność, to się żegnamy. Coś takiego jak wlazenie w moje sfery, gdy tego nie chce, jest nie do zniesienia. A związek nie powinien polegać na tym, ze się spinamy o wszystko i urządzamy awantury. Mam dość duża tolerancję na czyjeś błędy. I tego samego gdzieś tam oczekuje. Choć są błędy, które nazywam kardynalnymi i tych już nie sposób wybaczyć.

Usunięty 5938

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 5938 » 06 maja 2016, 10:41

aspołeczne.kurczę pisze: Problem w tym, że seksizm opiera się na generalizacji, a generalizacja co do zasady nie jest prawdą w absolutnym sensie
Na podobnej generalizacji opiera się też feminizm (wszyscy mężczyźni to brutalne samce, które traktują kobiety przedmiotowo i redukują ich społeczną rolę do zaspokajania swoich seksualnych potrzeb, rodzenia i wychowywania potomstwa, gotowania i dbania o dom)

Usunięty 2094

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 2094 » 06 maja 2016, 12:16

Rytygier, prawdziwy feminizm nie opiera się na tym, co napisałeś... trudno, by feministki wiedząc, że są dyskryminowane jako kobiety, wykazywaly się podobną dyskryminacją w stronę facetów.

Usunięty 5938

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 5938 » 06 maja 2016, 15:50

Dafne,

Już w starożytnej Grecji twierdzono, że niewiasta powinna być piękna, posłuszna mężowi i pracowita.
Mądrzy Grecy pozbawili kobiety prawa do decydowania o własnych sprawach majątkowych i twierdzili, że niewiasty mają siedzieć w domu i nie pokazywać się publicznie, bo im to nie wypada. Wielki Hezjod twierdził,że mężczyźni byli szczęśliwi dopóki bogowie nie zesłali na świat kobiet. A znany z mądrości i przenikliwości Arystoteles udowadniał, że kobiecość to rodzaj deformacji prawdziwego człowieczeństwa.

Współczesne kobiety powinny więc całować facetów po rękach, w podzięce , że tak im obecnie popuścili cugli. Niestety- z niewiastami jak tak jak z kurą w starym przysłowiu ,,dać kurze grzędę , a ona: wyżej siędę!"

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Pawian » 06 maja 2016, 21:35

rytygier pisze:Współczesne kobiety powinny więc całować facetów po rękach, w podzięce , że tak im obecnie popuścili cugli. Niestety- z niewiastami jak tak jak z kurą w starym przysłowiu ,,dać kurze grzędę , a ona: wyżej siędę!"
Tylko, ze to dalej jest myslenie, ze to faceci robia laske pozwalajac kobietom na wolnosc. W rzeczywistosci mezczyzni ubzdurali sobie, ze to od nich zalezy ta kobieca wolnosc, kiedy ta wolnosc do kobiet zawsze nalezala. Idac takim tokiem myslenia, to rownie dobrze mozna powiedziec, ze zydzi powinni calowac niemcow po rekach, bo w koncu dali im spokoj. :oczami:

Usunięty 2094

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 2094 » 07 maja 2016, 6:51

rytygier, i to jest błąd. Bo ograniczanie możliwości wyboru ze względu na płciowość jest już seksizmem. To tak jakbyś Ty nie mógł zadecydować o swoim życiu, bo jesteś facetem, a akurat znalazłeś się w systemie, gdzie rządzą kobiety. Nie czułbyś, że coś tu jest nie tak?

Usunięty 5938

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 5938 » 07 maja 2016, 7:45

Dafne, i Pawian,

dlaczego ośmielacie się występować przeciwko świętej i niepodważalnej władzy mężczyzn? Przecież Biblia wyraźnie mówi jaka powinna być rola i pozycja kobiety:
,,w boleści będziesz rodzić dzieci, a wola twa poddana będzie mężowi twemu, a on nad tobą panować będzie.”
A jeśli dla kogoś Biblia nie jest autorytetem to równie trafne sformułowania znajdzie u Nietzschego :
,, Ku wojnie wychowany ma być mąż, niewiasta zaś ku wytchnieniu wojownika"
,,Kobieta jest drugim błędem Boga"
,,Wybierasz się do kobiet? Weź pejcz !"


I Drogie Panie pamiętajcie:
,,Kobieta, która uważa się za inteligentną, żąda tych samych praw, jakie mają mężczyźni. Kobieta inteligentna rezygnuje z nich"

Usunięty 2094

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 2094 » 08 maja 2016, 16:39

rytygier, wiesz, że bardziej szanuję Nietzschego, niżeli Biblię, więc skomentuję:
rytygier pisze:, Ku wojnie wychowany ma być mąż, niewiasta zaś ku wytchnieniu wojownika"
,,Kobieta jest drugim błędem Boga"
,,Wybierasz się do kobiet? Weź pejcz !"
Żył wtedy w czasach, gdzie ludzie byli inni. Pokaż mi faceta, który jest honorowy i potrafi wziąć odpowiedzialność za to, co oswoił (parafrazując Małego księcia). Wtedy odzyskam do Was szacunek.

Kobiety po prostu robią się coraz bardziej niezależne, widząc po moich koleżankach, każda jest świadoma swojej wartości. Albo większość. I zdecydowana większość na te słowa Nietzschego by się obraziła. To nie byłby jakiś foch stulecia. To co piszesz jest niesmaczne.

Usunięty 5938

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 5938 » 08 maja 2016, 17:08

Dafne pisze:To nie byłby jakiś foch stulecia. To co piszesz jest niesmaczne.
Ale przyznasz chyba Droga Dafne, że wskazówka dla inteligentnuch niewiast jaką zamieściłem na końcu swego poprzedniego postu jest bardzo rozsądna.
Notabene jej autorką była, niezwykle ongiś znana i ceniona, francuska pisarka i notoryczna skandalistka Sidonie-Gabrielle Colette.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Pawian » 08 maja 2016, 22:00

rytygier, swieta i niepodwazalna wladza mezczyzn jest, jak w tym wypadku jaki opisales, tylko w oparciu o biblie. Malym (a moze i duzym) bledem jest podpieranie tego o biblie, bo nie zyjemy w czasach ani swiecie, gdzie biblia ma duza wartosc dla kazdego. Zastanowiles sie chociaz, czy nie piszesz czasem do kogos, kto nie ma religii lub nie wierzy w Boga? Opierajac zasade o wyzszosci mezczyzn na podstawie biblii jest rowne wciskaniu wszystkim zasad religijnych, a ostatnio chyba wiadomo kto stara sie wcisnac kazdemu swojego Boga :d *kaszel*cizewschodu*kaszel*

Awatar użytkownika
Jessica_126
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2015, 9:53
Imię: Karola
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Jessica_126 » 20 sie 2016, 0:09

Chamstwo i brak szacunku w stosunku do kobiet oraz słabszych.
Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że to były rzeczy wielkie

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Leah P » 29 sie 2016, 13:08

Nienawidze, kiedy przypadkowi faceci zaczynaja prawic mi jakies komentarze nie wiadomo skad. Jakby mnie interesowala ich opinia na temat mojego wygladu. Jeszcze bardziej irytuje mnie, gdy prowadze z jakims rozmowe, a potem nagle zobaczy obraczke i stwierdza 'a to sorry' i sobie idzie. Wtedy az mnie na wymioty bierze, bo dlaczego facet nie jest w stanie rozmawiac z kobieta bez zamiarow romantycznych/seksualnych jak z CZLOWIEKIEM? Bo gdyby mial jakies inne zamiary, to nie uciekalby na widok obraczki. I wielu tez wyobraza sobie, ze moga komentowac moje cycki do momentu, gdy zobacza pierscionek, jakby nie mieli szacunku do mnie jako osoby, ale do 'mezczyzny do ktorego naleze'. Kiedy widzi sie takie sytuacje codziennie, ciezko jest nie popadac w paranoje. Ostatnio zauwazylam, ze jesli mam do wyboru kontakt z kobieta albo mezczyzna zawsze wybiore kobiete (nawet przy kasach w sklepie, treningach na silowni, pomocy w pracy).

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: aspołeczne.kurczę » 29 sie 2016, 16:21

Leah P pisze: I wielu tez wyobraza sobie, ze moga komentowac moje cycki do momentu, gdy zobacza pierscionek, jakby nie mieli szacunku do mnie jako osoby, ale do 'mezczyzny do ktorego naleze'.
Dlatego m.in. gardzę instytucją małżeństwa, z tym braniem nazwiska męża, które symbolicznie oddaje wyzbycie się przez kobietę własnej tożsamości i uprzedmiotowienie do roli "własności męża".
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Leah P » 29 sie 2016, 16:28

Ja przyjelam nazwisko meza, bo moje jest w Anglii bardzo nieporeczne, musze literowac za kazdym razem a i tak je przekrecaja w dokumentach. Zgodnie z prawem moge uzywac ktorego chce, bo tutaj nie ma takiego procesu, ale kazde z malzonkow po slubie moze sobie zmienic w dokumentach na ktore im sie bardziej podoba. Tak w polskich dokumentach mam stare nazwisko, a w angielskich nowe.

Usunięty 2094

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 2094 » 02 wrz 2016, 11:24

Najbardziej mnie drażnią ponuracy opowiadający o deszczu albo narzekający na szefa. Nie znoszę też momentu w autobusie, kiedy wsiadają faceci po robocie (w pracy jest prysznic, ale po co się myć) i jadę z nimi ok. 30-40 minut na kompletnym wdechu. Mogę wybaczyć "seksizm", gadanie, że kobieta nadaje się do garów (co mnie rozśmiesza), ale jak facet unika mydła, to zbiera mi się na wymioty. Ble. :zdegustowany:

ironova
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:35
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: ironova » 02 wrz 2016, 19:43

Nie lubię generalizować, bo każdy jest inny. Jednak, z doświadczenia po poznaniu paru chłopców/chłopaków/mężczyzn, mogę co nieco powiedzieć. Nie każdy był/jest taki sam. Uprzedmiotowianie, seksizm, poniżanie słabszych lub innych. Zbyt mała emocjonalność i brak poczucia okazywania czułości. Jeden był za to "ciotą" i mazgajem.
A najbardziej, to chyba zdrady...

nieznany
Początkujący marzyciel
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2015, 15:07
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: nieznany » 09 wrz 2016, 17:18

Niektóre panie/panny w tym temacie piszą, że w mężczyznach denerwuje je skłonność do generalizacji, formułując jednocześnie generalizujące wnioski. To ciekawe, ale nie powiem, że denerwuje mnie to w kobietach, bo nie jestem przecież żadnym generalizującym seksistą/szowinistą/antyfemistą/mizoginem.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Pawian » 10 wrz 2016, 11:49

nieznany, moge sie mylic, a generalizacje w tematach, gdzie kobieta chce dyskutowac o czyms konkretnym. Przykladowo jest spor o to, ze partner przesadzil z alkoholem na ostatniej imprezie, a ten zacznie gadac o calej swojej historii zyciowej zwiazanej z alkoholem nie skupiajac sie na tym co jest tu i teraz.

nieznany
Początkujący marzyciel
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2015, 15:07
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: nieznany » 10 wrz 2016, 12:03

Pawian, nie nazwałbym tego generalizacją, a raczej zmianą tematu czy odwróceniem uwagi.

Ogólnie wątek sprzyja uogólnieniom i moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Po prostu w tym konkretnym temacie przykład generalizacji wygląda trochę dziwnie, bo sam w sobie jest generalizacją(taka pętla).

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Pawian » 10 wrz 2016, 14:36

Pytanie raczej powinno brzmiec " kto nie generalizuje?" :P

Awatar użytkownika
makrelkka
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:25
Imię: Daria
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: makrelkka » 20 wrz 2016, 11:47

Mnie osobiście czasami denerwuje niechlujstwo mojego chłopaka. Czasami mam ochotę go zabić ale i tak go kocham :)

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: QueenDream » 20 wrz 2016, 15:06

makrelkka pisze: denerwuje niechlujstwo mojego chłopaka
A w jaki sposób to niechlujstwo się u niego objawia?

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: cayman » 07 gru 2016, 20:38

bardzo ładnie opisała pani leah p post powyżej zagadnienie ale to nie o mążczyznach pani pisała a o samcach,,proze rozgraniczyc to a sposób postrzegania się zmieni..to samo tyczy sie kobiet...nie moge pisac ze wszystkie kobiety to qrwy bo tak nie jest....mam nadzieję ze zrozumiała pani moja sugestie..?

Usunięty 5938

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 5938 » 07 gru 2016, 21:32

W płci przeciwnej denerwuje mnie właściwie wszystko. Ale najbardziej denerwuje mnie brak trwałej obecności jej przedstawicielki w moim sercu.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: adelia » 24 gru 2016, 23:37

Ogólnie w płci przeciwnej nic mnie nie denerwuje, ale w moim facecie denerwuje mnie bałaganiarstwo. To, że rzadko bardzo posprząta, zostawia ciuszki na środku pokoju, nie umyje naczyń, nie wytrze po sobie, jak coś robi, no tragedia :D Ale i tak mu wybaczam, bo ja w sumie lubię sprzątać, ale denerwuje mnie to dla zasady :luka:

Usunięty 6548

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Usunięty 6548 » 29 sty 2017, 18:58

Nic mnie nie denerwuje w kobietach. Jestem baardzo wyrozumiałym człowiekiem, chyba. :)

Majeczka
Bujający w obłokach
Posty: 341
Rejestracja: 05 mar 2012, 17:54
Imię: Maja
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lbn

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Majeczka » 30 sty 2017, 21:45

adelia pisze:ale w moim facecie denerwuje mnie bałaganiarstwo. To, że rzadko bardzo posprząta, zostawia ciuszki na środku pokoju, nie umyje naczyń, nie wytrze po sobie, jak coś robi, no tragedia :D Ale i tak mu wybaczam, bo ja w sumie lubię sprzątać, ale denerwuje mnie to dla zasady :luka:
To samo! i jeszcze jak wracasz po 10h pracy lub uczelni i widzisz jak sobie siedzi przed komputerem i wyskakuje z tekstem "zrobisz mi jedzonko? Bo Misiu jest głodny bardzo."
Co do sprzątania mam jeszcze trzech współlokatorów. Od tygodnia robiłam bojkot sprzątania w mieszkaniu - jak naczynia zaczęły wychodzić ze zlewu to jeden z nich zaprosił swoją dziewczynę, żeby ta mu posprzątała :D

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: shrek » 27 lut 2017, 8:51

Majeczka pisze: jak naczynia zaczęły wychodzić ze zlewu to jeden z nich zaprosił swoją dziewczynę, żeby ta mu posprzątała
:rotfl: :rotfl:

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: Jaśmin » 27 lut 2017, 14:19

Majeczka, to mój były był takim typem. Dopiero jak kuchnia chodziła na swoich nogach i nie miał czystych gaci, żeby założyć na tyłek to dzwonił do mnie, żebym mu posprzątała lub wyprała...
Dopóki z nim mieszkałam to było posprzątane, jak się wyprowadziłam to sorry, ale sprzątasz sobie sam.

Co mnie denerwuje w facetach? Chyba nic bo każdy facet jest inny, musiałabym mówić o różnych facetach z osobna. Zresztą, jeśli miałabym generalizować to ogólnie dość dobrze się z mężczyznami dogaduję, nie ma chyba niczego co by mnie drażniło w ich "płci".

Może to co wspomniała Leah, że rozmawiają z kobietą tylko po to by "wyrwać". No i jeszcze prostackie mlaskanie na kobiety na ulicy i gwizdanie jak na psa...

verra878
Posty: 15
Rejestracja: 21 kwie 2017, 13:22
Imię: Veronica
Płeć: Kobieta

Re: Co Was denerwuje w płci przeciwnej?

Post autor: verra878 » 21 kwie 2017, 14:10

Duuużo rzeczy: bałaganiarstwo, słownictwo, olewcze podejście do życia...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości