Rasizm

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Rasizm

Post autor: QueenDream » 10 sty 2009, 16:05

Co myślicie o tego typu zjawisku?

Awatar użytkownika
jareth
Bujający w obłokach
Posty: 211
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ?ódź

Post autor: jareth » 10 sty 2009, 16:53

Według mnie to kolejna wymówka żeby były wojny czy inne niesnaski.Ja tam nie jestem rasistką.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 10 sty 2009, 16:55

ja takze nie jestem rasistką nie przeszkadzaja mi ludzie o np innym kolorze skóry

Awatar użytkownika
Lahatiel
Newbie
Posty: 524
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lbn

Post autor: Lahatiel » 10 sty 2009, 17:32

Dla mnie rasiści to ludzie, którzy czują się zakompleksieni w stosunku do innych i ukrywają to pod przykrywką agresji.

Awatar użytkownika
Paskudaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2009, 10:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z brzuszka mamusi!

Post autor: Paskudaa » 14 lut 2009, 17:41

Jestem rasistką, może nie taką, która biega po mieście i krzyczy na całe gardło jak to nie lubi murzynów czy Irakijczyków ale taką, która w towarzystwie nie wypowiada się na ich temat pozytywnie i traktuję wszystkich ludzi danej rasy jak jednego człowieka, nie staram się dostrzec w każdym z osobna czegoś dobrego...dla mnie "pakol" czy "murzyn" to po prostu lenie, dziecioroby, kłamcy etc.
Uważam że żeby w ogóle mówić o rasizmie trzeba tego doświadczyć, jak mieszkałam w Polsce też twierdziłam że jestem tolerancyjna. Teraz kiedy mieszkam w mieście gdzie częściej spotykam kogoś odmiennej rasy myślę inaczej. Widzę ich zachowanie, sposób bycia i to jak odnoszą się do innych i dlatego mogę w pełni napisać że jestem rasistką. Na codzień staram się żyć tak aby nie wchodzić pakolowi czy murzynowi w drogę i oni niech robią to samo... tak jest najprościej...i tak chyba większość z nas żyje tutaj.

Na koniec dodam tylko że będąc tutaj nasłuchałam się i naoglądałam takich rzeczy że mogę jednoznacznie stwierdzić iż to My Polacy jesteśmy częściej prześladowani!

Awatar użytkownika
Maya
Marzyciel-Gaduła
Posty: 74
Rejestracja: 26 sty 2009, 13:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ...

Post autor: Maya » 15 lut 2009, 15:53

Rasizm, nietolerancja... odpłacanie krzywdą za krzywdę - to wszystko jest cechą prymitywną. To ludzie prymitywni kochają przemoc i zamordyzm.
Ja się od tego zupełnie odcinam i nie chce mieć z tym nic do czynienia.

Lucas
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 101
Rejestracja: 14 lut 2009, 21:01
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lucas » 15 lut 2009, 16:56

Rasistą nie jestem - choć w jednym przypadku nim jestem - bo uważam, że właśnie rasistów wpływających na religię, kulturę itp innych ludzi, należy tępić. Ja mam gdzieś to czy dana osoba wierzy w to czy to, czy ktoś jest homoseksualistą czy nie, czy ktoś lubi się tak ubierać czy nie. Ich sprawa, nie moja. Nie obchodzi mnie to co Ci ludzie robią. Nie widze powodu by wchodzić im w droge i narzucać coś.

Kapslarz
Bujający w obłokach
Posty: 216
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Kapslarz » 24 lut 2009, 0:53

Znam ludzi na całym świecie, różnych wyznań i różnych narodowości. ?adnego z nich nie dyskryminuje z tego powodu. Potwierdza się natomiast to co pisała Paskudaaa. Wielu tolerancyjnych Polaków zmienilo swe zdanie gdy wyjechało i zaczęło przebywać wśród mieszanki narodowościowej. Podobno wielu z tej mieszanki zachowywało się tak, że tolerancyjnym być się nie dało.

Marta
Spełniacz Marzeń
Posty: 1603
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marta » 13 kwie 2009, 15:39

o nie rasistką to ja na pewno nie jestem, nie dyskryminuje innych ze względu na kolor skóry, przecież to też są ludzie. Czy gdybyśmy - Polacy pojechali sobie gdzieś to czy chcielibyśmy być uważani za ludzi drugiej kategorii? No myślę, że nie. Właśnie dlatego nie popieram zachowania takich osób.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 13 kwie 2009, 15:42

Jam też nie jest rasista. Murzyn tez człowiek i ma takie samo prawo do życia jak biali czy azjaci. Nie krytykuje nikogo ze wzgladu na kolor skóry, narodowośc, czy wyznanie. Niestety kilkoro ludzi z mojego otoczenia tak robi

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 13 kwie 2009, 15:56

Mam znajomych czarnoskórych, więc jestem przeciwny rasizmowi i bronię ich. Jeżeli ktoś najeżdża na kogoś ze względu na kolor skóry, to nie ma bata, abym usiedział cicho.

Awatar użytkownika
vo0do0
Bujający w obłokach
Posty: 359
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: się biorą roztocza ?

Post autor: vo0do0 » 13 kwie 2009, 16:10

Sam rasizm to bardzo złe zjawisko. Jednak co mnie dręczy, czasem nie wiem czy to jest skutek rasizmu czy po prostu jest nie fajnie... Ale u mnie w mieście są dzielnice w których żyją romowie... No przepraszam ale nie znam (poza jedną rodziną i dwoma znajomymi ) osoby która nie próbowała okraść albo rozpoczać bójki...

Awatar użytkownika
Niviella
V.I.P
Posty: 1697
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Fabryka Lalek

Post autor: Niviella » 13 kwie 2009, 16:18

Ja jestem przeciwniczką rasizmu i uważam, że jakiekolwiek przejawy nietolerancji wobec drugiego człowieka są złe nie ważne jakiej jest narodowości czy koloru skóry, albo wyznania. Przypisywanie złych cech jakimś narodom jest poprostu głupie, to tak jak o Polakach się mówi, że kradną, a my się z tym nie zgodzimy, więc dlaczego my mamy się kierować powszechnymi opiniami?

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 13 kwie 2009, 16:30

Niviella pisze:to tak jak o Polakach się mówi, że kradną, a my się z tym nie zgodzimy,
No jak nie? Taka prawda :D Pijaństwo również nam zarzucają :P Francuzi z vodką kojarzą Polskę xD
Nawet tabele statystyczne uwzględniają zwiększoną dawkę śmiertelną alkoholu dla Polaków i Rosjan :D (pani na chemii czytała text zaznaczony *nie dotyczy Polaków i Rosjan :D)

Awatar użytkownika
Antonina
Bujający w obłokach
Posty: 215
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z domu ? :PP

Post autor: Antonina » 10 lip 2009, 15:48

Nie jestem rasistką. Zupełnie mi nie przeszkadza inny kolor skóry u ludzi czy cokolwiek innego. Każdy inny wszyscy równi :P

sandrusiaa007
Spełniacz Marzeń
Posty: 2375
Rejestracja: 08 lip 2009, 9:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja:

Post autor: sandrusiaa007 » 11 lip 2009, 10:24

Nie Jestem Rasistką..

Fantazja
Spełniacz Marzeń
Posty: 1798
Rejestracja: 08 lut 2009, 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Utopia

Post autor: Fantazja » 11 lip 2009, 13:51

Ja również rasistką nie jestem, wręcz przeciwnie lubię ludzi o innym kolorze skóry, szczególnie murzynów.Kiedyś nawet z kumpelą poznałyśmy na dworcu w ?odzi pewnego, ciemnoskórego studenta, do tej pory utrzymujemy z nim kontakt, piszemy sms-y, gadamy na gadu, kilka razy nawet byliśmy na piwie, to jest wspaniały facet, przemiły, z wielkim poczuciem humoru i ze słodkim akcentem ;) Jestem dumna, że mam takiego znajomego.

Awatar użytkownika
Svoja
Bujający w obłokach
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2009, 15:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warmia....

Post autor: Svoja » 11 lip 2009, 17:21

Ja rasistką nie jestem, chętnie poznam ludzi innych narodowości itp.
Kocham poznawać ludzi, a inni wiedzą co innego niż my :D jasne:D i dlatego to jest ciekawe...

Iza92
Extra marzyciel
Posty: 549
Rejestracja: 14 cze 2009, 15:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Eliet Way xDD

Post autor: Iza92 » 11 lip 2009, 17:24

ja rowniez nie jestem rasistka xD
to glupota jak ktos kogos nie lubi bo ma inny kolor skory ; // jak dla mnie to po prostu zalosne i tyle powiem :|

Awatar użytkownika
ladyBlack
Początkujący marzyciel
Posty: 32
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:28

Post autor: ladyBlack » 11 lip 2009, 17:44

Rasizm jest idiotycznym zjawiskiem. Nie jestem rasistką, brzydzę się rasistami. Każdy człowiek jest tyle samo warty, nie zależy to ani od koloru skóry, ani od pozycji społecznej.

Awatar użytkownika
Laleczka
Marzyciel-Gaduła
Posty: 85
Rejestracja: 18 cze 2010, 17:48

Post autor: Laleczka » 05 lip 2010, 23:29

Nie jestem rasistką, staram się wszystkich ludzi traktować na równi, denerwuje mnie dyskryminacja ludzi tlyko ze względu na to jaki mają kolor skóry, to jest dla mnie niemniej dziwne, zresztą tak samo jak dziwny jest ten świat

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 25 lip 2010, 23:58

U mnie to zależy od człowieka, jeśli jest agresywny w stosunku do mnie, to odpłacam tym samym, ale jeśli jest spokojny, to jest ok wszystko. W zakończeniu stwierdzam, że jestem po środku tego stwierdzenia.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 23 sty 2011, 17:40

Własnie miałam przed chwilą styczność z rasizmem,w sklepie. W kolejce przede mną stał murzyn. Koleś za mną jechał mu od brudasów,czarnuchów,że ma spier***ać z naszego kraju itd. Ochrona go wyniosła pod paszkami momentalnie. :wstyd:

Nie jestem rasistą. Tępię ludzi,którzy są tak ograniczeni,że kolor skóry ma dla nich jakiekolwiek znaczenie. Według mnie oni zatrzymali się w rozwoju!

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 23 sty 2011, 19:19

Myślę, że gdyby ten "murzyn" dowiedział się, jak go właśnie nazwałaś, uznałby Cię prawdopodobnie za rasistkę. Podobno oni bardzo nie lubią tego określenia, zresztą to zdążyło już nabrac dosyc nieprzyjemnego wydźwięku.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 23 sty 2011, 19:24

Fakt! persecutoria, kurczę może i to możliwe,ale nie wiem jakiego pochodzenia on był.

Miałam napisać czarnoskóry? :niepewny:

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 23 sty 2011, 19:29

Chyba lepiej. Nawet mi słowo "murzyn" źle / śmiesznie się kojarzy, a jestem biało - żółta :rotfl:

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 23 sty 2011, 19:36

Najlepiej w ogóle udawać, że nie zauważa się innego koloru skóry :luka:
Niektórzy są naprawdę przewrażliwieni i niewiele im trzeba do doszukania się przejawów rasizmu u innych.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 23 sty 2011, 19:47

Co ja poradzę, że oni tak reagują.
Z drugiej strony nie dziwię się ani im, ani sobie, raczej nie słyszałam słowa "murzyn" chocby w jakimś neutralnym zdaniu.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 23 sty 2011, 19:50

Zgodzę się z Wami,ale jak miałam to napisać Wam tu na forum,że jednak kolor jego skóry był inny? :| Może słowo "murzyn",rzeczywiście jest mocnym słowem. Lepiej było napisać czarnoskóry mężczyzna ;)

Co nie zmienia faktu,że jednak tacy idioci są i czepiają się ludzi. Ograniczenie i nic poza tym.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 23 sty 2011, 19:52

Określenie Afroamerykanin też podobno jest rasistowskie, a szczerze powiedziawszy to jak dla mnie brzmi bardzo neutralnie. I nic nie poradzę na to, że Afryka jest, była i będzie kontynentem wyjściowym dla rasy negroidalnej...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości