Ciązą, poród

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
Laleczka
Marzyciel-Gaduła
Posty: 85
Rejestracja: 18 cze 2010, 17:48

Ciązą, poród

Post autor: Laleczka » 05 lip 2010, 23:50

Wiele kobiet boi się porodu, a jak jest z tym u was drogie panie?
Boicie się? Dlaczego?

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 14 lip 2010, 15:17

Naturalnego owszem, boję się jak diabli. Cierpię na algofobię, zastrzyku nie można mi zrobić, co dopiero mówić o przepychaniu arbuza przez otwór wielkości mandarynki.
Z tym, że perscecutoria jest sprytna i wybrała cesarkę >xD

megan
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 119
Rejestracja: 04 paź 2009, 17:46

Post autor: megan » 15 lip 2010, 18:07

ja zbytnio się nie boje.Chce założyć kiedyś rodzine, wiem że to jest bolesne ale świadomość tego, że po takim bólu jest największy skarb jaki może spotkać rodziców jest wyższa niż strach

anussc
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 176
Rejestracja: 18 lis 2009, 17:34
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: anussc » 18 lip 2010, 10:46

Nigdy nie chciałam zajść w ciąże bałam się odpowiedzialności i bólu, ale odkąd przyśniło mi się że jestem w ciaży albo ze rodze lub widze swoje dzieci zmieniłam co do tego podejście, chciałabym mieć 2 wspaniałych dzieci, Nie boje się ciąży i nie boje porodu :)

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 18 lip 2010, 10:48

Chcę mieć dzieci, ale jakos boję się rodzić, boję się tego bólu, ale jak na razie nie myslę o tym tak bardzo intensywnie, nie spiesyz mi się do tego żeby miec dzieci, najpierw muszę się ustabilizowac finansowo a potem myslec o dzieciach

Awatar użytkownika
Seqe
Extra marzyciel
Posty: 566
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: o tym wiesz?

Post autor: Seqe » 18 lip 2010, 11:08

Nie chciałbym rodzić, cieszę się, że facet jestem ;) Ale miałem ostatnio takie myśli, może głupie, bo komu by się chciało chodzić na wywiadówki ;) Ale chciałbym mieć swoje dziecko, czuje, że podołałbym z wychowaniem... ale to jeszcze nie ten czas :)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 19 lip 2010, 16:14

Niby czemu głupie? Nie rozumiem. Chęć posiadania dzieci jest normalna ._.

Awatar użytkownika
Prugna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 120
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Prugna » 08 sie 2010, 13:38

ja się boję, ciąży nie, ale porodu owszem, ale w dalszej przyszłości chciałabym mieć dzieci.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 09 sie 2010, 14:39

Boję się trochę bólu i przeraża mnie, że to trwa tak długo.

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bogini Śmiechu » 09 sie 2010, 14:51

Boję się głównie bólu podczas porodu...

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 09 sie 2010, 15:33

Mnie przeraża wizja noszenia dziecko a brzuchu przez 9 miesięcy, wszystkich uniedogodnień z tym związanych, bólu, porodu yyyy nie chcę!

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 09 sie 2010, 15:53


Atena
, twoja przerażająca wizja noszenia dziecka w brzuchu, według mojego doświadczenia nie jest aż tak straszna, jak to się wydaje. Oczywiście są spore ograniczenia, ale po konsultacjach z lekarzem wszystko może wyglądać przyjemnie.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 29 lis 2010, 11:00

Kobieta jeśli dba o siebie w ciąży wyglada podobno najbardziej kwitnaco : ))

jak chyba każda kobieta boje sie porodu, boję się tego bólu, bała bym się, że cos mogło by być nie tak.

i mnie tak samo wizja noszenia brzucha jednak trochę przeraża, jednak trzeba byc ostrożna, a poza tym to samopoczucie. To 9 miesięcy mimo wszystko jest na pewno stresujace, zwłaszcza dla kobiet ktore sa w ciązy pierwszy raz.

Btw. Odświeżamy starsze tematy, trzeba trochę podyskutować!

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 29 lis 2010, 12:33

nie wyobrażam sobie nic piękniejszego od noszenia w sobie życia.
czy się boję porodu? pewnie, ale to tylko ból fizyczny, poboli i przestanie ;)
Bum! pisze:Kobieta jeśli dba o siebie w ciąży wyglada podobno najbardziej kwitnaco : ))
mówi się, że dziewczynki odbierają kobiecie urody, ale ile w tym prawdy..
moja koleżanka spodziewa się chłopca, a zbrzydła bardzo.

anielica19
Extra marzyciel
Posty: 620
Rejestracja: 22 lis 2010, 8:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: anielica19 » 29 lis 2010, 13:16

Ja się boje dlatego, że sobie nie poradzę, że nie przezwyciężę bólu, boje się tego bólu.

Ania
Bujający w obłokach
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:03

Post autor: Ania » 29 lis 2010, 18:08

Oj nie przesadzajmy jeśli same jeszcze nie rodziliśmy to nie wiemy jak to będzie wyglądać naprawdę. Może wcale ten ból nie będzie taki straszny jak go piszą, nie warto też w słowo w słowo wierzyć koleżance która ma ten etap życia za sobą. To jest sprawa indywidualna. Skoro milion kobiet to przeżyło to dlaczego ja mam tego nie przeżyć? ;)
Oczywiście, że mam pewne obawy co do samej ciąży czy porodu. Największym marzeniem jest to aby dziecko urodziło się zdrowe i chowało się w zdrowiu. Okres ciąży.. piękny okres, czujemy że pod naszym sercem zaczyna bić drugie serduszko, takiego naszego maleństwa.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 29 lis 2010, 19:07

Bo jakby się nie decydowały na porody, to trochę byłoby krucho z ludźmi? Nie mają wyjścia.
A czy ten ból jest straszny - polecam przecisnąć arbuza przez otwór na cytrynę. Sprawa indywidualna, ale np. pękające krocze raczej wszystkich boli podobnie, prawda? xP

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 29 lis 2010, 20:36

Ja to mam wrażenie, że jak urośnie mi brzuszek, to ciągle będę go głaskać i do niego mówić. :D Nie ma chyba piękniejszej rzeczy.
ajwenhou pisze:moja koleżanka spodziewa się chłopca, a zbrzydła bardzo.
Może przy okazji bardzo się zaniedbała. Zrezygnowała z czasu dla siebie. :)


Jeśli chodzi o sam ból, to podobno o nim się nie myśli aż tak bardzo, tylko o tym dzieciaczku, tak bardzo się go już chce przy sobie, że zaciska się zęby.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 29 lis 2010, 20:42

A potem się błaga o użycie traktora.

Ja ewentualny plan już mam. Łapówka dla lekarza i cesarka, ostatecznie poród w wodzie (Dymitr musi umiec pływac, a co :rotfl: ).

Podejrzewam, że gadałabym z nim. Ja potrafię mówic nawet do kwiata.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 30 lis 2010, 1:30

Ania pisze:Największym marzeniem jest to aby dziecko urodziło się zdrowe
To jest zdecydowanie najwazniejsze!
persecutoria pisze:Ja ewentualny plan już mam. Łapówka dla lekarza i cesarka, ostatecznie poród w wodzie
Sa chyba coraz bardziej popularne. a z ta łapówka to mam nadzieję, ze żartujesz : P
persecutoria pisze:Ja potrafię mówic nawet do kwiata.
lepiej rosną podobno!

Ania
Bujający w obłokach
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:03

Post autor: Ania » 30 lis 2010, 9:22

persecutoria pisze:pękające krocze raczej wszystkich boli podobnie, prawda?
Spotkałam się z opinią, że poród dla jednych było bolesny, dla innych mniej. Moja mama sama mówiła, że nie było tak źle.
Icannotfly. pisze:Może przy okazji bardzo się zaniedbała
Tutaj nie chodzi o samo zaniedbywanie się. Niektórym kobietom w trakcie ciąży zaczynają wypadać włosy, stają się takie brzydsze czy plamy wychodzą na skórze.
He możliwe, że często bym sama mówiła do tego dzieciaczka w trakcie ciąży :)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 lis 2010, 19:29

a z ta łapówka to mam nadzieję, ze żartujesz : P
Spokojnie, tylko tak to nazwałam ;) Z tego co wiem, za cesarskie cięcie na zlecenie trzeba zapłacic i to jest moim zdaniem logiczne.

Ania, to nie zmienia faktu, że boli. Równie dobrze stres może spowodowac, że mniej czujesz ból, ale nikt mi nie wmówi, że poród go nie bolał. No, wyjątkiem jest moja mama, tyle tylko, że minął pierwszy termin, minęły 2 tyg. od terminu, a akcji porodowej zero. Nigdy mi się nigdzie nie spieszyło >_>
Musieli mnie wyciągac na chama. Jak mama mówi - "Uśpili, wyjęli i po krzyku".

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 01 gru 2010, 17:56

Porodu się boję jak i boję się ciąży.
Już wyjaśniam dlaczego.

Porodu, ponieważ podobno strasznie boli. Nie wiem jak zniosłabym cały ten ból, to cierpienie i jeszcze obawa, że lekarze mogą coś poknocić przy porodzie.

Ciąży się boję też z kilku powodów. Jednym z nich jest ciąża mnoga. U mojej mamy i ojca w rodzinie pojawiały się już bliźniacze ciążę, i jest prawdopodobieństwo, że pojawią się one u mnie. A tego bym nie chciała.
Innym powodem jest to, że przytyję. Mam obsesję na tym punkcie i płaczę jak waga mi się podnosi i przybiera trochę ciała.
Więc w ciąży będzie podobnie. Może nie samego przytycia bo przecież piękne to jest.Ale samo chudnięcie po ciąży. Ale da się radę.

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 02 gru 2010, 1:14

Ciąża na pewno jest przerażająca w jakiś sposób, bo z organizmem dzieję się coś czego jeszcze się nie doświadczało. Mam na myśli pierwszą ciążę. I ile by człowiek nie czytał na ten temat to i tak w praktyce musi przejść to wszystko. I jeszcze te obawy o poronienie, o zdrowy rozwój dziecka, itd. W czasie ciąży też nie jest się zawsze super atrakcyjną i jakoś trzeba to przeboleć.
Poród też nie maluje się ciekawie, ale obecnie jest wiele różnych metod, np. rodzenie w wodzie, itd.
Myślę, że nie trzeba się zbyt wiele zastanawiać... Po prostu patrzeć na cel: posiadanie dziecka. Jak już się zajdzie, to poród jest nieunikniony, nie powiesz "dobra, ja nie rodzę", bo nie ma odwrotu. Wszystko da się przeżyć, tyle kobiet dało radę to jednak się jakoś da :)

Malutka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 139
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:24

Post autor: Malutka » 08 cze 2011, 13:05

Samej ciązy jako tako sie nie boję, ale przeraza mnie mysl o bólu porodowym, chciałabym na pewno aby w takim momencie, gdy bede rodzić, był mój mąż, wspierał mnie duchowo i trzymal za reke

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 08 cze 2011, 13:16

Moja najlepsza przyjaciółka przeżyła to rok temu. Byłam przy niej praktycznie całą ciążę, widziałam jej męki. Poród opowiedziała w najmniejszych szczegółach, mówi, że żaden ból nie był tak silny jak ten. Ale mimo to nie boję się ani trochę, bo widziałam też całe piękno i szczęście jakie z niej wówczas epatowało. Ciąża to chyba najpiękniejszy czas dla kobiety.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 08 cze 2011, 18:02

Boje się panicznie porodu. Obawiam się, że mój strach przed tym spowoduje, że nigdy nie będę miała dzieci. :niepewny: Mimo, że mam słabość do dzieci, dla nich zrobiłabym wszystko to jednak porodu się bardzo boję. Ale wiem, że chcę być matką, nosić pod sercem przez 9m-cy życie. To musi być wspaniałe uczucie. Kobiety wtedy promienieją. Chce mieć dzieci. Kiedy? Nie wiem, na pewno nie teraz. Jeszcze za wcześnie..

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 08 cze 2011, 18:44

Moja przyjaciółka rodziła i też mi opowiedziała wszystko jak to jest. Wtedy sobie pomyślałam o matko to ja nigdy nie urodzę.
Ale prawda jest taka, że większość się boi bólu, a jak przyjdzie czas porodu to zapominamy o tym, wtedy myśli się tylko o tym by urodzić zdrowe dziecko.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 08 cze 2011, 19:09

Podobno jak się bierze dziecko, tuż po narodzinach na ręce, to cały ból idzie w niepamięć..
Ale weź i to przetrwaj :|

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 08 cze 2011, 21:35

TrisHka pisze:Mimo, że mam słabość do dzieci, dla nich zrobiłabym wszystko to jednak porodu się bardzo boję. Ale wiem, że chcę być matką, nosić pod sercem przez 9m-cy życie. To musi być wspaniałe uczucie. Kobiety wtedy promienieją.
ja mam tak samo, a cały czas panicznie boję się ciąży i porodu.
CIążky z kilku powodów. Boję się o siebie. że przytyję strasznie (znajoma wyglada jakby bliźniaki miała a ma mieć jedno. Zobaczymy za kilka dni) i potem nie zgubię tego. jestem przewrażliwiona ale tak mam.
Jeszcze tego, że będę miała bliźniaki. Tego się w ciąży boję. Bo genetycznie jest to bardzo możliwe, że je urodzę, a tego nie chcę.

A samego porodu to już konkretnie.
TrisHka pisze:Ale weź i to przetrwaj :|
Moja mama zawsze mówi, że nie ja pierwsza i nie ostatnia będę musiała znosić poród, więc nie ma co się marwtić. ona też dwa razy rodziła i żyje.
jakieś pocieszenie jest. Ale nie chcę sobie tego wyobrażać.

I chyba nie chcę by mąż był podczas porodu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości