Homofobia

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Usunięty 2094

Re: Homofobia

Post autor: Usunięty 2094 » 03 sty 2016, 11:55

cayman, i naprawdę sądzisz, że mniejszość seksualna może ingerować w te powyższe wymienione sprawy? (Inna sprawa: nawet, jeśli ingeruje, to mnie to nie rusza). Reszty nie czytam, bo mam oczopląs od tych wyszukanych teorii spiskowych i analiz rodem z przedszkola. Skojarzyło mi się to z tym: https://www.youtube.com/watch?v=R8INlW10Kw0 - pewną paranoją na rzecz homo i poglądem, że ludzie z daną orientacją seksualną mogą na coś wpływać. Jakże głupiutkie podejście.

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Homofobia

Post autor: cayman » 03 sty 2016, 12:33

tak sadze droga pani i jest pełno dowodów na to ze się nie myle o czym świadczą wypowiedzi czołowych polityków a także europosłów w brukseli..to nie jest przypadek ze unia ingeruje w zwalczanie chrystianizacji i propaguje gejostwo ..unia i geje czy tam homosie boją sie religii która propaguje miłośc i szacunek dla zycia..

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 03 sty 2016, 16:46

cayman pisze:homosie boją sie religii która propaguje miłośc i szacunek dla zycia
Raczej tak chcą konserwatyści by ludzie sądzili. Homoseksualizm nie zaprzecza w żaden sposób wiarom, które szerzą miłość i życie. Niestety jednak część religii, które są nakierunkowane na reprodukcję nowych wyznawców zagalopowały się nieco w swoich naukach duszpasterkskich i twierdzą, że miłość, która nie prowadzi do potomstwa (stworzenia nowego wyznawcy) jest jałowa, niepotrzebna i należy ją niszczyć i prześladować. To nie jest żaden boski przekaz tylko chore zideologizowanie wiary miłości, życia i pokoju. Życie można rozumieć tu nie tylko czysto techniczno-biologicznie.

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Homofobia

Post autor: cayman » 03 sty 2016, 17:42

groga pani ruta..jeśli wiara wynika z własnego przekonania i wiedzy w tej materii zawartej to można byc dobrym chrześcijaninem ..pani myli katolicyzm który wywodzi sie z nauk kościoła..w swoich wypowiedziach odnosze się do zagadnienia nie jako wyprany z logicznego myslenie katolik ale jako chreścijanin..

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Pawian » 03 sty 2016, 22:10

Ruta pisze:Niestety jednak część religii, które są nakierunkowane na reprodukcję nowych wyznawców zagalopowały się nieco w swoich naukach duszpasterkskich i twierdzą, że miłość, która nie prowadzi do potomstwa (stworzenia nowego wyznawcy) jest jałowa, niepotrzebna i należy ją niszczyć i prześladować.
Czy tak samo mowi sie o parach hetero, ktore sa nieplodne?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 03 sty 2016, 22:43

cayman, a ja się nie odnoszę do stricte katolicyzmu, bo katolicyzm bliski mi nie jest. Jeśli religia głosi miłość i prawo do życia, nie determinuje to od razu wrogości wobec tych, którzy się nie rozmnażają.

Pawian, tłumaczyć się za ludzi szykanujących tylko osoby homoseksualne nie będę. Ale spodziewam się, że argumentem tu jest "ale one same sobie tego nie wybrały" - bo zakłada się, że bycie gejem się wybiera jak partnera.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Pawian » 04 sty 2016, 1:12

Jest spory spor na ten temat. Podobno bycie gejem nie jest wyborem, ciagle slysze i czytam, ze gejem sie czlowiek rodzi.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Homofobia

Post autor: poly » 04 sty 2016, 10:37

Pawian pisze:Jest spory spor na ten temat. Podobno bycie gejem nie jest wyborem, ciagle slysze i czytam, ze gejem sie czlowiek rodzi.
No bo tak jest. Tylko ciągle uważane jest to jako odchylenie od normy, którą ktoś wcześniej uznał za jedyną słuszną. A do odchyleń potrzeba tolerancji, a jak widać nie jest ona taka częsta.

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Homofobia

Post autor: cayman » 04 sty 2016, 12:52

poly pisze:
Pawian pisze: czytam, ze gejem sie czlowiek rodzi.
No bo tak jest..
też czytałem na ten temat..gdzy dziecko rodzi się w karetce pogotowia jest dobrym lekarzem..a dzieci poczęte w aucie są dobrymi kierowcami..zaś dzieci które przyszły na świat w samolocie są dobrymi pilotami.. :mur:

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Homofobia

Post autor: poly » 04 sty 2016, 22:23

cayman pisze: też czytałem na ten temat..gdzy dziecko rodzi się w karetce pogotowia jest dobrym lekarzem..a dzieci poczęte w aucie są dobrymi kierowcami..zaś dzieci które przyszły na świat w samolocie są dobrymi pilotami.. :mur:
Czasami lepiej zamknąć dziób niż gadać takie głupoty.. Pokazujesz tylko tyle, że poziom jakiejkolwiek inteligencji zanikł zanim się rozwinął. A nie, wybacz, takim się już urodziłeś, tya? :rotfl:

Doskonale wiemy o co chodzi, człowiek rodzi się z określonym kolorem oczu, osiąga jakiś wzrost etc - rzeczy, których sam nie wybiera, a które są mu już przypisane. Tak samo seksualność - jej się nie uczymy, pociągają nas określone "osoby (mężczyźni, kobiety) i tak już jest, tego nie wybieramy, to już jest w nas. I tego nie da się wyleczyć ani nie da się tego nauczyć, czy "wymienić sobie na lepszą opcję".

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 04 sty 2016, 22:27

poly, Czyli, jeżeli dziecko będzie wychowywać dwóch homosiów, to na niego nie wpłynie?

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Homofobia

Post autor: poly » 04 sty 2016, 22:40

Hinaru pisze:poly, Czyli, jeżeli dziecko będzie wychowywać dwóch homosiów, to na niego nie wpłynie?
Będzie miał inny wzorzec uznany za "normalność". Ale to nie oznacza, że przez to będzie homoseksualistą. Jasne, nie popieram takiego wychowania, ale nie uważam, że takie rzeczy mogą mieć wpływ na orientacje. Bardziej może nieć to za sobą szereg innych nieprzyjemności.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Pawian » 04 sty 2016, 22:42

Hinaru, mysle, ze wplynie tylko tyle, ze nauczy sie/bedzie tolerancyjne, a to kto bedzie te osobe pociagac w przyszlosci wyjdzie samo z siebie.
Rownie dobrze mozna obwiniac rodzicow hetero, ktorych dzieci wyrosly na gejow- przeciez rodzice hetero, wiec jak to mozliwe? [retoryczne pytanie] :d

Poly, ja szczerze nie mam nic przeciwko parom homoseksualistow do adopcji dziecka. Patrzac na niektore hetero rodziny i ich patologie wolalabym by dziecko roslo kochane przy parze homo.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 04 sty 2016, 22:45

Ja jednak tak optymistycznie nie patrze. Jednak jako dziecko patrzy się: O mama jest dziewczynką, a tata chłopczykiem dlatego są razem... itp

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Homofobia

Post autor: poly » 04 sty 2016, 22:50

Pawian pisze: Poly, ja szczerze nie mam nic przeciwko parom homoseksualistow do adopcji dziecka. Patrzac na niektore hetero rodziny i ich patologie wolalabym by dziecko roslo kochane przy parze homo.
Tu masz rację. Patrząc na niektóre pary, aż się nóż w kieszeni otwiera, aż nasuwa się pytanie kto dał im prawo do rozmnażania i krzywdzenia. A dziecko zasługuje właśnie na tą miłość. I jeśli para homo by im to dała,to racja, to byłoby lepsze.

Hinaru, no tak, taka jest "norma". Dwóch tatusiów, albo dwie mamusie to jednak wciąż "cudaczność".

Nie chce oceniać, znam osoby homo, i wiem, że to nie był ich wybór. Walczyły, próbowały być inne, nie dało się.. Więc dlaczego miałyby być nieszczęśliwe? Albo wykluczone przez społeczeństwo? Nie robią nikomu krzywdy.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 04 sty 2016, 22:54

Pisałem wcześniej, że nie wykluczam. Tylko miłość w własnym zakątku a nie w centrum miasta, bo jest To niesmaczne. Hetero też w sumie to się tyczy. Tak samo, niech sb biorą ślub, tylko po co ma o tym wiedzieć cały świat?

Ale co do adopcji chyba nigdy nie zmienię swojego zdania.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Homofobia

Post autor: Patorek » 04 sty 2016, 23:24

Większą krzywdę dziecku zrobi propaganda religijna wpajana od małego, niż wychowanie go w kochającej rodzinie przez osoby tej samej płci.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Homofobia

Post autor: HELLBRINGER » 04 sty 2016, 23:34

Chyba że tatusiowe za bardzo bedą chcieli kochać te biedne dziecko aż mu anus pęknie. :rotfl:

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 04 sty 2016, 23:39

HUNTER, Zabiłeś mnie dzisiaj po raz drugi... W sumie z takich spraw nie powinno się śmiać, ale raz można ;P

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Homofobia

Post autor: cvku » 05 sty 2016, 0:22

Jeśli dziecko "rodzi się" z homoseksualizmem to który gen jest za to odpowiedzialny? O.o Chodzi naturalnie o preferencje, które nabiera się wraz z rozwojem intelektualnym, gdyż człowiek rodzi się tabula rasa.

Homofobem nie jestem, ale potępiam srogo chęć manifestowania swojej seksualność w zwierzęcy sposób. Miłośnicy samogwałtów też posiadają swoją preferencję i nie słyszałem jeszcze, żeby organizowali przemarsze środkiem miasta w kostiumach clownów, chcąc coś komuś udowadniać.
Patorek pisze:Większą krzywdę dziecku zrobi propaganda religijna wpajana od małego, niż wychowanie go w kochającej rodzinie przez osoby tej samej płci.
Wychowywanie dziecka w wierze zgodnej z własnymi przekonaniami gwarantuje konstytucja, nie bardzo rozumiem dlaczego to akurat byłoby lepsze niż drugie. Psychika dziecka to tak szeroki i skomplikowany temat, że nie można stwierdzić lakonicznie, iż jedno jest bardziej "krzywdzące" - w jakim aspekcie? Dzieci powinny wychowywać się w rodzinie i tutaj stanowisko moje jest jednoznaczne. Nie istotne, że ktoś stwierdzi że rodzina heteroseksualna może być patologiczna, lub nazbyt propagująca religię i lepiej mu będzie wśród kochających i wrażliwych homoseksualistów. Dzieci rodzą się w rodzinie, więc tu się wychowują. Jest pewna granica, której zaburzyć się nie powinno.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Pawian » 05 sty 2016, 0:28

cvku pisze: Homofobem nie jestem, ale potępiam srogo chęć manifestowania swojej seksualność w zwierzęcy sposób. Miłośnicy samogwałtów też posiadają swoją preferencję i nie słyszałem jeszcze, żeby organizowali przemarsze środkiem miasta w kostiumach clownów, chcąc coś komuś udowadniać.
Nie znam ani jednego geja, lub lesbijki ktora by byla "za" tymi paradami. Kazde z nich uwaza, ze to glupota i parodiowanie ich seksualnosci.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 05 sty 2016, 11:27

Pawian, Jednak jacyś paradują...

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 05 sty 2016, 15:58

Hinaru, jacyś. Jacyś ludzie kradną, jacyś gwałcą, jacyś mordują. Jeśli masz rozsądnych i "normalnych" znajomych, znajdziesz spośród nich te osoby? Nie? Jesteś zdziwiony? Bo ja nie.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Homofobia

Post autor: Seer » 05 sty 2016, 16:01

Pawian - same parady i marsze mają pewnie sporo zwolenników, ale część ludzi po prostu bałaby się w nich pójść. A spora część też pewnie uważa, że transwestyci z piórami i ubiorem rasowego zboczeńca raczej nie robią dobrego PR. :)

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Homofobia

Post autor: Hinaru » 05 sty 2016, 16:03

Ruta, Czasami "normalni" (nie wiem co masz na myśli pisząc normalni, bo czy to samo co dla mnie jest normalne, jest też normalne dla Ciebie?) oraz rozsądni czy jak wolisz znajomi robią złe rzeczy...

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 05 sty 2016, 16:08

Hinaru, jasne, że robią złe rzeczy. Relatywizm jednak też istnieje. :P
Chodzi bardziej o to, że osoby homoseksualne wszystkie zrównuje się do tych z parad. Często te osoby z parad nawet nie pokazują siebie, tylko swoje sceniczne wcielenie. Musiałbyś o tym zjawisku więcej poczytać. ;-)

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Pawian » 05 sty 2016, 18:48

Seer pisze:Pawian - same parady i marsze mają pewnie sporo zwolenników, ale część ludzi po prostu bałaby się w nich pójść.
Mieszkam w Holandii, tutaj na wiesc, ze ktos jest gejem, reaguje sie krotkim "acha". Parady sa bardziej traktowane jako pretekst do imprezy, a dla organizatorow do napchania portfeli. Tutaj od dawna ma sie ludzi homo "w dupie" jak reszte szarej masy, wiec parady rownosci nie sa tutaj potrzebne.

Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel
Posty: 553
Rejestracja: 07 gru 2010, 20:20

Re: Homofobia

Post autor: cayman » 05 sty 2016, 20:49

HUNTER pisze:Chyba że tatusiowe za bardzo bedą chcieli kochać te biedne dziecko aż mu anus pęknie. :rotfl:
dobre..zapodam cosik.spotyka sie dwuch pedałów..
widziałes te zylaki na doopie macka..
no jak ogórki..
takie duże..?
nie takie kwaśne..

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Homofobia

Post autor: Patorek » 05 sty 2016, 22:14

cvku pisze:Wychowywanie dziecka w wierze zgodnej z własnymi przekonaniami gwarantuje konstytucja, nie bardzo rozumiem dlaczego to akurat byłoby lepsze niż drugie. Psychika dziecka to tak szeroki i skomplikowany temat, że nie można stwierdzić lakonicznie, iż jedno jest bardziej "krzywdzące" - w jakim aspekcie? Dzieci powinny wychowywać się w rodzinie i tutaj stanowisko moje jest jednoznaczne. Nie istotne, że ktoś stwierdzi że rodzina heteroseksualna może być patologiczna, lub nazbyt propagująca religię i lepiej mu będzie wśród kochających i wrażliwych homoseksualistów. Dzieci rodzą się w rodzinie, więc tu się wychowują. Jest pewna granica, której zaburzyć się nie powinno.
Nie wiem co konstytucja ma do tego, gdyż to moja opinia i nie muszę się z nią zgadzać.
Co do reszty, nie do końca się zgadzam ze względu na różnorodność sytuacji. Są sytuacje w których dziecko zabrane im wcześniej tym lepiej dla niego samego, ale niestety są też takie kiedy zabierane jest rodzicom w momencie w którym nie powinno być zabrane. Jednak to nie temat o tym. Moim zdaniem najważniejsze jest to jaka atmosfera panuje w domu i czy ludzie tam się kochają. Czy ta sama płeć rodziców wpłynie na dziecko? Zdecydowanie tak. Pytanie odpowiednie, czy to mu zagraża? Osobiście sądzę, że nie.

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Homofobia

Post autor: Jeruka » 06 sty 2016, 11:24

:popcorn: :krzeslem: :luka: poczytaj o badaniach na dzieciach ktore maja homo "rodziców" podobno dzieci te maja probklemy z okresleniem swej tozsamasci i problemy z psychika oraz czesto targaja sie na zycie z powodu agresji i wysmiewania przez rowiesnikow ja wychodze z zalozenia robta co chceta w lozku ale nie wciagajcie w to osob trzecich i kropka geje i dzieci oraz lesbijki i dzieci i innni dziecka bym nie powierzyl do wychowywania (adopcji) za to nie widze nic strasznego by takie oasobniki byly nauczycielami oczywiscie bez indoktrynacji i robienie "krzywdy" innym dzieciom tj seksualnej dziecko jesli oddkryje swoje "ciągoty" powinno byc akceptowane nie zas leczone choc uwazam ze bycie hetero jest najlepszym wyjsciem ze wzgledu na
a) zachowania kulturowe b)biologię
to by bylo na tyle

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość