Homofobia

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Post autor: sepän poika » 20 maja 2011, 16:26

TrisHka pisze:Są wytykani palcami, jakby byli jacyś trędowaci więc może w ten sposób chcą Wam pokazać jak oni to widzą
No to rewelacyjny sposób wybrali, nie ma co...
TrisHka pisze:sepän poika, tylko że ja uważam, że należy mieć swoje zdanie a nie kierować się głupimi stereotypami.
Ach, czyli jesteś jedną z tych Oświeconych, którzy mają własne zdanie na każdy temat, przy czym każde z tych własnych zdań jest zadziwiająco podobne do zdań pozostałych? ;)

I dlaczego piszesz "wam"?

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 20 maja 2011, 16:35

sepän poika pisze:No to rewelacyjny sposób wybrali, nie ma co...
A napisałam, że jest rewelacyjny? Nie. Napisałam, że z jednej strony ich rozumiem ;)
sepän poika pisze:Ach, czyli jesteś jedną z tych Oświeconych, którzy mają własne zdanie na każdy temat, przy czym każde z tych własnych zdań jest zadziwiająco podobne do zdań pozostałych? ;)
Czy jestem Oświecona, to nie wiem ;) Wiem, że nie jadę na stereotypach i mam je głęboko w dupie. Fakt, mam własne zdanie na każdy temat. W jednych jest ono 'mocniejsze' w drugich mniej. I mimo, że ludzie wiedzą, że stereotypy są mylne, to na nich bazują-ja tego nie robię Możesz mnie odbierać nawet jako trędowatą za to. Podobne, a takie same to różnica.
I to nie zawsze. Szczegół, ale jakże istotny ;)
sepän poika pisze:I dlaczego piszesz "wam"?
Mój błąd. Miało być Nam.

Tristezza
Bujający w obłokach
Posty: 361
Rejestracja: 14 lip 2011, 16:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z wyobraźni...

Post autor: Tristezza » 30 lip 2011, 20:25

Nie jestem homofobem. Uważam, że orientacja seksualna jest sprawą osobistą i nikogo nie powinno to obchodzić. W ogóle nie jest to przecież żadna choroba, nałóg, czy coś w tym stylu, to są normalni ludzie, dlatego nic nie mam do homoseksualistów .

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Post autor: Cherry Bomb » 30 lip 2011, 20:41

Nie jestem homofobem,toleruję wszytskich nie ważne jaką orientację mają itp,jestem bardzo tolerancyjna i podchodzę do takich osób z szacunkiem ponieważ przez styl np ubierania wyrażają siebie,a to że kochają inaczej to w niczym nie przeszkadza,czy są inni jacyś od nas nie,są normalni.

T85
Spełniacz Marzeń
Posty: 1009
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: z Szczecina

Re: Homofobia

Post autor: T85 » 18 sty 2012, 16:30

Nie jestem homofobem, i daleko mi do tego aby być. Bo akceptuje to , jeżeli ktoś ma inną orientację. Bo to dla mnie nie ma znaczenia i traktuje go jak normalnego człowieka, jak każdego innego. I jakoś nie rozumiem czemu ta Homofobia się tak rozwija jakoś po cichu :)

rzeczywista
Bujający w obłokach
Posty: 339
Rejestracja: 26 gru 2011, 14:57

Re: Homofobia

Post autor: rzeczywista » 18 sty 2012, 19:23

W ogóle, co to za nazwa? Homofobia. Nie sądzę, aby wiązało się to z jakimkolwiek strachem. Prędzej z obrzydzeniem i pogardą.
Osobiście do osób o odmiennej orientacji za wiele nie mam. Zawsze to było, jest i będzie. :luka: Ale żeby od razu robić z tego sprawę naturalną i normalną? Otóż, takową nie jest.
Toleruję, jeśli nie dotyka to mnie bezpośrednio. Nie podobają mi się parady równości i ubieganie się o prawa do adopcji dzieci, na przykład. Wiem jednak, że nie wszyscy homoseksualiści/biseksualiści/transwestyci są za propagowaniem swojej seksualności. I to się chwali. Ogólnie jestem zdania, że sprawy intymne i typowo łóżkowe powinny pozostawać w sypialni, a nie być wywlekane na ulice. Tyczy się to każdego, niezależnie od jego preferencji seksualnych. Co mnie to obchodzi, co kto lubi? Jeżeli nie krzywdzi się w ten sposób innych osób, nie ma w tym nic złego.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Re: Homofobia

Post autor: Icannotfly. » 19 sty 2012, 19:01

Nie jestem homofobem. Akceptuję to, że niektórzy kochają inaczej, o ile za bardzo się z tym nie obnoszą. Nigdy mi to nie przeszkadzało, nigdy nie uważałam gejów/lesbijek za jakiś gorszych ani tym bardziej, że to choroba. Każdy ma prawo do miłości.
Może też jeszcze bardziej stałam się tolerancyjna od kiedy poznałam faceta, który okazał się być gejem i od kiedy w mojej rodzinie jest para homoseksualna. Świetni ludzie, tacy jak wszyscy i nie wyobrażam sobie przez to patrzeć na nich z góry.

CiasteczkowyPotwór
Bujający w obłokach
Posty: 378
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:21
Imię: Wiera
Lokalizacja: Kuchnia

Re: Homofobia

Post autor: CiasteczkowyPotwór » 22 sty 2012, 17:59

Osoby odmiennej orientacji nie stanowią dla mnie problemu.
Zgadzam się z tym, że jest to osobista sprawa.
Są takimi samymi ludźmi jak "normalni", też mają prawo żyć, być szczęśliwi i kochać.
Tak wielu katolików mówi, że to sprzeczne z Kościołem. I tępią osoby homoseksualne.
Ja uważam, że Bóg nie bez powodu zadbał o pojawienie się osób o odmiennej orientacji, przecież mogłoby ich nie być. A jednak są. Po co? Myślę, że to jakiś swoisty test na tolerancję i miłość do bliźniego. Który, niestety, został oblany.
Bo naprawdę nie rozumiem czemu komuś może przeszkadzać to, że ktoś kocha osobę tej samej płci?
To już podchodzi pod brak swojego, satysfakcjonującego, życia i nadmierne ingerowanie w życie innych.
Zresztą, osoby głoszące takie opinie, które znam, raczej nie grzeszą poziomem intelektualnym, są zaściankowi, o zamkniętych umysłach, wychowani w stereotypach.
Jeśli komuś to nie odpowiada - niech się tym nie interesuje. Żyje sobie spokojnie dalej. I tak świata nie zmieni, "pedałów" i "lesb nie nawróci, więc po co szukać sobie problemów? :zdziwko: A zwykle właśnie przeciwnicy homoseksualizmu wykazują większe zainteresowanie ich życiem niż oni sami.
Tak wynika z moich obserwacji.

wei
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 21 sty 2012, 9:48

Re: Homofobia

Post autor: wei » 22 sty 2012, 20:51

Nie mam uprzedzeń do takich ludzi. Myślę, że każdy ma prawo kochać tak, jak chce. Nie popieram jednak adopcji przez takie pary.

ms
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 186
Rejestracja: 07 cze 2011, 9:59

Re: Homofobia

Post autor: ms » 23 sty 2012, 5:01

Tak jak już gdzieś napisałem: "Jeden gość ma niunię, jeden gość ma typa. Nie wpie***laj się w ich życie póki Ciebie nie dotyka". I ja się tego trzymam. Nie uważam, że mam prawo decydować o tym co jest właściwe, a co nie. Wielu ludzi ma dziwne schorzenie - wydaje im się, że jedyną słuszną drogą jest ta, którą sami idą. Błąd - jeżeli nikt na tym nie cierpi, a dla kogoś jest to droga do szczęścia to ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. I nie mam na myśli tylko orientacji seksualnej. Kieruję się tym w każdej sytuacji.

Usunięty 2094

Re: Homofobia

Post autor: Usunięty 2094 » 07 maja 2012, 11:20

MarzycielDyzio pisze:Homofob to osoba która nie toleruje osób z orientacją homoseksualną.
Czy jesteście homofobami?
Dlaczego?
Nie jestem homofobem. Nie podchodzę do homoseksualistów jak do gorszych. Nie mam ku temu żadnych przesłanek. Nie życzę im źle. Uważam, że nasze społeczeństwo powinno się otworzyć na "innych", którzy w efekcie mogliby się okazać fajnymi ludźmi. Nie lubię oceniać kogoś z góry, zaś z tego, co zauważyłam, nasz naród ma do tego tendencję. Zwykłam skupiać się na tym, co konkretna osoba ma do powiedzenia, nie zaś na jej życiu osobistym.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 07 maja 2012, 13:02

Dafne pisze:Nie lubię oceniać kogoś z góry, zaś z tego, co zauważyłam, nasz naród ma do tego tendencję.
Człowiek jest taki z natury. Nie tylko my, Polacy.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Homofobia

Post autor: powidlo » 04 cze 2012, 2:21

Nie, nie boję się homoseksualistów.

troche_inny
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2012, 9:47
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Homofobia

Post autor: troche_inny » 03 lip 2012, 20:08

Homofobia jest dosyć ciężkim tematem. Zresztą jak każdy temat odnoszący się do większej szuflady podpisanej jako "TOLERANCJA".
Osobiście, muszę przyznać, iż z homofobią nie mam absolutnie nic wspólnego. Może to dlatego, że czasem spotykam się z jej przejawami wobec mnie samego. Odczytałem trochę wiadomości z tego działu i jestem raczej zadowolony z ogólnych wyników. Większość bowiem z was zadeklarowała swoją tolerancję wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej. Jednakże zawsze pozostaje niestety ta, moim zdaniem, większość, którą zdarza się spotkać w miastach, w kawiarniach, klubach lub innych miejscach publicznych. Nawet niektórzy mogą mieć problemy w swoich miejscach pracy bądź osiedlach, blokach mieszkalnych.

Jest to z pewnością przykre nie tylko dla mnie i osób homo-, biseksualnych, które mam okazję znać, lecz możemy mieć zawsze nadzieję na to, że następne generacje, pokolenia już starają się o zwiększenie komfortu społecznego, psychicznego i obywatelskiego dla, że tak to ujmę, "nas".

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Homofobia

Post autor: Patorek » 27 gru 2012, 21:28

Osoby z homofobią chyba mają po drodze z rasistami.
Nie jestem homofobem, raczej ABSURDfobem.

troche_inny
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2012, 9:47
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Homofobia

Post autor: troche_inny » 12 maja 2014, 15:10

Nie jestem homofobem, raczej ABSURDfobem.
Rozwiń myśl proszę, bo nie zrozumiałem?

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Homofobia

Post autor: Patorek » 12 maja 2014, 16:29

troche_inny pisze:Rozwiń myśl proszę, bo nie zrozumiałem?
Ten post został napisany przeze mnie z 2 lata temu!! Masz wyczucie.
Z tego co domyślam o co mi chodziło to miałem na myśli,
że przeszkadzają mi absurdy i absurdalne zachowania - na to jestem uczulony.

troche_inny
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2012, 9:47
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Homofobia

Post autor: troche_inny » 12 maja 2014, 19:57

Ten post został napisany przeze mnie z 2 lata temu!! Masz wyczucie.
Czasem mi się zdarza, ale wolę się upewnić, zanim cokolwiek napiszę w ramach odpowiedzi. Jak to zwykle mawiają "Kto pyta, nie błądzi." :)
A wracając do tematu: Na jakiego rodzaju absurdy i absurdalne zachowania jesteś uczulony?
Nie jestem homofobem, raczej ABSURDfobem.
Skoro deklarujesz, że nie jesteś homofobem, tylko ABSURDfobem, co Ciebie drażni? Dostrzegasz coś absurdalnego w odmienności seksualnej, czy źle odczytałem intencje?

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Homofobia

Post autor: Patorek » 12 maja 2014, 20:12

troche_inny pisze:Skoro deklarujesz, że nie jesteś homofobem, tylko ABSURDfobem, co Ciebie drażni? Dostrzegasz coś absurdalnego w odmienności seksualnej, czy źle odczytałem intencje?
Nie tyczyło się to odmienności seksualnej, a absurdów z których cześć naszego życia jest zbudowana w których się otaczamy.
Od absurdalnego prawa karnego po absurdalnych nauczycieli i absurdalne programy nauczania, aż po absurdy codzienności -
jak wytykanie seksizmu kobiet, a jednocześnie promowanie transwestytyzmu. (Dla jasności nie chodzi o sam transwestytyzm,
bo nic mi do tego, tak samo jak nic mi do tego, czy ktoś jest homoseksualny, czy heteroseksualny, chodzi o piętnowanie jednego względem drugiego)itd.

troche_inny
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2012, 9:47
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Homofobia

Post autor: troche_inny » 12 maja 2014, 20:37

Teraz rozumiem... absurdy codzienności to niestety część naszego życia.

Usunięty 2094

Re: Homofobia

Post autor: Usunięty 2094 » 12 maja 2014, 21:28

Zawsze mnie bawiło to, że ludzie tak lubią mylić pojęcia. Na przykład, wydaje im się, że gdy ktoś nienawidzi homo, jest homoFOBEM... Ciekawe dlaczego, przecież fobia a pogardzanie to dwie różne sprawy.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 13 maja 2014, 8:10

Dafne, czy ja wiem... powiedz mi jaki jest powód nienawiści do osób o homoseksualnej orientacji? Czemu mamy ich nienawidzić, za co? Ja raczej właśnie obstawiam, że ta niechęć to zwykły strach przed tym, że ktoś może być inny. Ta cała piana z pyska PiSowców to właśnie strach, wręcz panika, ze człowiek jest różny. Bo to nie tylko niechęć do ludzi o odmiennych poglądach, to nieakceptowanie, zaprzeczanie ich istnieniu. No bo jak związek homoseksualny nazywa się jałowym? No to raczej nie jest rzeczowa dyskusja a próba zniszczenia czegoś, czego nie jest się w stanie pojąć.

Poza tym Dafne, sama definicja homofobii podaje, że to strach, niechęć, nienawiść - uczucia irracjonalne do zjawiska.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Homofobia

Post autor: Maciek » 22 sie 2014, 16:25

Osoba, która skrajnie nie toleruje. Przyznam się bez bicia, że byłem rasowym homofobem swego czasu. Moje nastawienie nie uległo jednak zmianie i nadal uważam homoseksualizm za coś nie normalnego. Moje nastawienie zmieniło się o tyle, że niech sobie tam żyją, dopóki nie wychodzą mi z pikietami na ulicę, że wzajemnie ze swoim partnerem ładują się nawzajem od tyłu i chcą aby ich tolerowali. Gdyby nie robili takie zamieszania wokół siebie to nie mieliby problemu z nietolerancją. To tak jakby onanista wychodził na ulicę i pikietował, że chce większych praw i przywilejów. Takiego czegoś nie zobaczymy na ulicy, a większość osób się masturbuje. :)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 22 sie 2014, 20:31

Maciek pisze:To tak jakby onanista wychodził na ulicę i pikietował, że chce większych praw i przywilejów. Takiego czegoś nie zobaczymy na ulicy, a większość osób się masturbuje.
Znowu dziwne porównanie. Bo niby jakich praw i przywilejów, które mają inne grupy społeczne, miałby żądać?

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Homofobia

Post autor: Maciek » 22 sie 2014, 21:11

Chcą być lepsi od nas :) Ale są tacy sami :)

Usunięty 2094

Re: Homofobia

Post autor: Usunięty 2094 » 22 sie 2014, 22:47

Ja to się zastanawiam, po co ludziom uczucie nienawiści do drugiego człowieka. I czy to tak istotne, jak kto żyje i jak wygląda. Serio, niech każdy żyje jak chce. A takie zaglądanie komuś do łóżka jest, hm, niedelikatne i dość straszne.
Mój kolega też nie lubi homo i ja tego nie rozumiem, bo nie lubi też muzułmanów, czarnoskórych czy Żydów. Jak go się pytam: "a znasz choćby jednego z nich?" to on dalej swoje tyrady. Pytam się go, czy mu może coś zrobili, że tak ich nienawidzi? To on znowu swoje, że telewizja, że radio, że Internet. To ja w tym momencie mówię, czy pamięta te wszystkie afery, które miały miejsce w Polsce. Jak chociażby słynne pomówienie Teletubisia o bycie gejem. Chodziłam wtedy do gimnazjum, ale już wtedy zaczęła tworzyć się jakaś paranoja na tle homoseksualizmu. Tak jakby Polacy któregoś dnia się obudzili i zdali sobie sprawę, że TO istnieje. No wow, żadna nowość. Homoseksualizm istnieje od początków świata. Heteroseksualizm - tu zaskoczę może- ale również. To jest orientacja, nasza natura, element człowieczeństwa. Rodzimy się z nią. Śmieszą mnie ludzie, którzy twierdzą, że homoseksualizm się leczy i że - co najlepsze - da się wyleczyć czy to lekami, czy elektrowstrząsami... No gratuluje, prawdziwe polskie średniowiecze. Tam, gdzie już dawno zaakceptowano prawa homo, tam sobie szczęśliwie żyją, tymczasem w Polsce dalej to jest jakieś homo- nie wiadomo.
Co do pikiet - nie wnikam, ale nie podchodzę też do tego pozytywnie, podobnie co mój znajomy gej (zaznaczam, że jest przeciwnikiem adopcji dzieci przez pary homo). Generalnie, mamy prawo i ono również chroni mniejszości, czy się to komuś podoba, czy nie. Prawa człowieka mówią same za siebie, kto tego nie rozumie - cóż, to już jego problem, to on będzie żyć w ciemnogrodzie ;). Uważam się za osobę tolerancyjną i jakoś mi się z tym lepiej żyje. Bez napięć, bez nienawiści, pogodnie i radośnie. Życie jest takie piękne :3.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: Ruta » 22 sie 2014, 23:52

Dafne pisze:Prawa człowieka mówią same za siebie, kto tego nie rozumie - cóż, to już jego problem, to on będzie żyć w ciemnogrodzie .
Gorzej jeśli kiedyś bieguny się odwrócą. I to jego "normalność" stanie się dla większości nienormalna. Tak łatwo jest spychać innych do marginesu, jeśli samemu się w nim nie jest.

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Homofobia

Post autor: aspołeczne.kurczę » 24 sie 2014, 21:43

Bawią mnie osoby, które swoją homofobię argumentują rzekomą "nienaturalnością" homoseksualizmu. Homoseksualizm jest jednak równie naturalny co heteroseksualizm, z prostej przyczyny - oba zjawiska występują w naturze.

Erupcje wulkanów zdarzają się rzadziej niż deszcz, a jednak chyba nikt rozsądny nie twierdzi, że erupcje wulkanów są mniej naturalne od deszczu.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Usunięty 2094

Re: Homofobia

Post autor: Usunięty 2094 » 24 sie 2014, 23:06

aspołeczne.kurczę pisze:Bawią mnie osoby, które swoją homofobię argumentują rzekomą "nienaturalnością" homoseksualizmu. Homoseksualizm jest jednak równie naturalny co heteroseksualizm, z prostej przyczyny - oba zjawiska występują w naturze.
Mnie zaś przerażają. Wiesz, to jest zabawne do momentu, kiedy zdasz sobie sprawę, że ta osoba naprawdę tak myśli, że nie kieruje nią nawet krótkowzroczność, a jest to z jej strony przemyślana od A do Z strategia zgnojenia innych od siebie. To jest przykre i straszne.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Homofobia

Post autor: Maciek » 25 sie 2014, 8:53

aspołeczne.kurczę pisze:Erupcje wulkanów zdarzają się rzadziej niż deszcz, a jednak chyba nikt rozsądny nie twierdzi, że erupcje wulkanów są mniej naturalne od deszczu.
Ale wulkany nie kopulują ze sobą :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości