Witam

Jesteś nowy lub jeszcze się nie przedstawiłeś? Koniecznie napisz! Poznaj także innych userów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 08 lis 2013, 22:54

Witam Was serdecznie. Forum ludzi, którzy żyją marzeniami, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Z chęcią zweryfikuję istnienie takiej utopii.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: Ruta » 08 lis 2013, 22:59

Hej.

Opowiesz coś o sobie? :popcorn:

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 08 lis 2013, 23:06

Ruta pisze:Hej.

Opowiesz coś o sobie? :popcorn:
Można mnie określić jako pragmatyka, człowieka, dla którego nauka i rozum są wszystkim, a marzenia oraz uczucia jedynie iluzją poszukiwanego szczęścia w obecnym świecie materializmu. Utopią, która nie ma prawa bytu z uwagi na niezbędne środki do realizacji każdego marzenia.

O zainteresowaniach zbyt długo by mówić, tematów jest masa. Od luźnych rozmów na temat fotografii, filmów (również amatorskich), anime, mang, gier, aż po informatykę, biologię, bioinżynierię , genetykę. Czasem od biedy gdy dopada mnie nuda można nawet pogadać o religii, ezoteryce, zjawiskach paranormalnych. Mimo tego, jestem raczej nudnym człowiekiem.

A Ty?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: Ruta » 08 lis 2013, 23:12

Wesker Dark Life pisze:A Ty?
O mnie i o innych z forum znajdziesz więcej informacji tutaj: topic6714.html

Życzę udanego pobytu na forum.

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 08 lis 2013, 23:14

Ruta pisze: O mnie i o innych z forum znajdziesz więcej informacji tutaj: topic6714.html

Życzę udanego pobytu na forum.
Zabawne kompendium, ale praktyczne.

Dziękuję.

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Witam

Post autor: Makaron » 08 lis 2013, 23:43

Wesker Dark Life pisze:dla którego nauka i rozum są wszystkim, a marzenia oraz uczucia jedynie iluzją poszukiwanego szczęścia w obecnym świecie materializmu.
Szczęście przybiera różne formy..
Czym by była dzisiejsza nauka gdyby nie ludzie z marzeniami, wyobraźnią, którzy w swoich badaniach kierowali się uczuciami takimi jak spełnienie, poprawa bytu rasy ludzkiej na ziemii, docenienie?
Owszem, w dzisiejszym świecie odczuwanie szczęścia jest związane z rzeczami materialnymi, ale czy to oznacza, że nie można go czerpać ze wspaniałego narzędzia, jakim jest ludzki umysł/wyobraźnia?

Miłego forumowania :).

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 09 lis 2013, 0:04

Makaron pisze:
Szczęście przybiera różne formy..
Czym by była dzisiejsza nauka gdyby nie ludzie z marzeniami, wyobraźnią, którzy w swoich badaniach kierowali się uczuciami takimi jak spełnienie, poprawa bytu rasy ludzkiej na ziemii, docenienie?
Albo równie dobrze dociekliwość, ciekawość, chęć zapisania się na kartach historii. Pozostaje wyłącznie zgadywać czym się kto kierował.
Makaron pisze: Owszem, w dzisiejszym świecie odczuwanie szczęścia jest związane z rzeczami materialnymi, ale czy to oznacza, że nie można go czerpać ze wspaniałego narzędzia, jakim jest ludzki umysł/wyobraźnia?

Miłego forumowania :).
Nie można. Sam umysł nie daje Ci nic, co najwyżej satysfakcję, świadomość samorozwoju, samodoskonalenia. I troszkę się nie zrozumieliśmy. Szczęście to nie tylko rzeczy materialne, ale na każde szczęści, sprawienie komuś przyjemności potrzebne są środki. Przykład? Są ludzie, których nie stać na bukiet kwiatów dla ukochanej, wycieczki również potrafią sporo urozmaicić. Wspólne spędzanie wakacji. Znałem również pary które chciały mieć dzieci, ale zwyczajnie nie było ich na nie stać. Z pewnością nie raz spotkałeś się z pytaniami jak sobie radzić z rutyną, albo stwierdzeniami, że związek się wypala. Owszem często to wina niedopasowanych par, lub zbyt dużego pośpiechu, jednak odpowiednia kwota pozwoli zwalczyć rutynę.

Dziękuję i wzajemnie.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Witam

Post autor: Melancthe » 09 lis 2013, 0:18

Wesker Dark Life, utopia? Zbyt dużo powiedziane - to pot, łzy i krew przelana w czasie dążenia do celu! Ave! :hurra:

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 09 lis 2013, 0:21

Melancthe pisze:Wesker Dark Life, utopia? Zbyt dużo powiedziane - to pot, łzy i krew przelana w czasie dążenia do celu! Ave! :hurra:
Zatem konkluzja jest jedna - gdy osiągniesz odpowiedni poziom mentalny oraz poziom egzystencji, marzenia przestaną być potrzebne, ponieważ będą w zasięgu ręki. Pot, płacz, łzy, są zatem daremne, wystarczy się uzbroić w cierpliwość, zgodzisz się?

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Witam

Post autor: Melancthe » 09 lis 2013, 0:28

Nie gdyż schemat wzgląda następująco:
marzenie-cel-ciężka praca-osiągnięcie celu - nowe marzenie. Przynajmniej w moim wypadku. Poza tym gdyby sama cierpliwość wystarczała, a "pot, łzy i krew", które dla mnie za pomocą przenośni oznaczają ciężką pracę były daremne to w chwili obecnej zamiast siedzieć nad książkami mogłabym oglądać jakiś głupi serial - a za jakiś czas efekt byłby taki sam.

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 09 lis 2013, 0:43

Melancthe pisze:Nie gdyż schemat wzgląda następująco:
marzenie-cel-ciężka praca-osiągnięcie celu - nowe marzenie. Przynajmniej w moim wypadku. Poza tym gdyby sama cierpliwość wystarczała, a "pot, łzy i krew", które dla mnie za pomocą przenośni oznaczają ciężką pracę były daremne to w chwili obecnej zamiast siedzieć nad książkami mogłabym oglądać jakiś głupi serial - a za jakiś czas efekt byłby taki sam.
Teoretycznie, ale czy siedzisz nad książkami dla marzenia, czy zapewnienia sobie bytu w przyszłości i godnego życia? Jeśli osiągniesz te dwie rzeczy, marzenia nie będą już wymagały ciężkiej pracy. Oczywiście nie wszystkie, ale większość, a niektóre w ogóle są niemożliwe do realizacji dla niektórych osób. Tak już na marginesie, moim zdaniem jeśli mowa jest o marzeniu, to nie musiałabyś formułować swojego przykładu jako narzekania, że musisz przy tych książkach siedzieć, a skoro nieszczególnie ciekawi Cię co w nich jest, to daleko temu przedsięwzięciu do marzenia, czyż nie?

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Witam

Post autor: Melancthe » 09 lis 2013, 0:47

Kto powiedział, że nie ciekawi mnie siedzenie w książkach? Własnie dlatego, że jest to "droga" prowadząca do celu, którym jest spełnienie marzenia, ta czynność jest nad wyraz ciekawa (dla mnie) chociaż wg niektórych mogę marnować czas.

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 09 lis 2013, 0:50

Melancthe pisze:Kto powiedział, że nie ciekawi mnie siedzenie w książkach? Własnie dlatego, że jest to "droga" prowadząca do celu, którym jest spełnienie marzenia, ta czynność jest nad wyraz ciekawa (dla mnie) chociaż wg niektórych mogę marnować czas.
A można wiedzieć czym jest owe marzenie?

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Thor » 09 lis 2013, 8:57

Wesker Dark Life, witam... więc co dla ciebie znaczy szczęście? W rozumieniu dla ciebie jako osoby, co jest niezbędne do jego osiągnięcia? Bo dla mnie to radość ze zmęczenia po pracy i treningu, radość ze spotkania znajomych, natura - gdy patrzą na 3 wymiary drzewa i na opadające liście :D a także wiara w Boga(którego nie powiem :P). I tu jeszcze pytanie czy rozważasz istnienie Boga/bogów/większej siły ingerującej/nieingerującej w nasz świat czy może całkowicie wykluczasz? Jeżeliby biotechnologia zaszła tak daleko iż można by tworzyć cyboragniczne istoty, czy twoim zdaniem mogłyby one odczuwać jak my? (Moim zdaniem tak ale byłoby to nieetyczne). I czy ty masz jakieś swoje rzeczy w które wierzysz pomimo wątpliwego ich istnienia? A... Co sądzisz na temat teorii strun?

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Witam

Post autor: QueenDream » 09 lis 2013, 9:49

Witaj serdecznie w naszych progach, jak do nas trafiłeś?

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Witam

Post autor: Melancthe » 09 lis 2013, 11:39

Wesker Dark Life pisze:A można wiedzieć czym jest owe marzenie?
Proste, szybkie i na temat -> nauczyć się japońskiego -> wyjechać do Japonii -> nigdy nie wrócić :3 i owszem mogłabym zmienić kolejność, ale uważam, że ta jest odpowiednia. ( a i tak "po drodze" mam zamiar zostać archeologiem)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: Ruta » 09 lis 2013, 14:38

Ten dział służy do przywitania się, dowiedzenia się czegoś o kimś nowym na forum. Nie do obopólnego poznawania się (to na PW), czy wymiany poglądów (od tego jest wiele innych działów niż ten).
Proszę to uszanować i się do tego w miarę możliwości zastosować. Jeśli nowy gość sam ciągnie za język, proszę przejść na PW z takimi dyskusjami.

I nie zawracać tym już głowy.

GreatGatsby
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:16
Imię: Ania
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: GreatGatsby » 12 lis 2013, 20:19

Witaj :)

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 13 lis 2013, 6:55

Thor pisze:Wesker Dark Life, witam... więc co dla ciebie znaczy szczęście? W rozumieniu dla ciebie jako osoby, co jest niezbędne do jego osiągnięcia?
Cóż, jeśli o mnie chodzi ja mam wykolejony mózg, więc dla mnie szczęście do niedawna funkcjonowało wyłącznie jako pojęcie. Obecnie określiłbym szczęście jako pewną osobę
Thor pisze: I tu jeszcze pytanie czy rozważasz istnienie Boga/bogów/większej siły ingerującej/nieingerującej w nasz świat czy może całkowicie wykluczasz?
Wykluczam. Człowiek jest gotów stworzyć nawet, niepopartą niczym oczywiście, teorię o życiu wewnątrz Internetu jako myślący wirus na przykład, byle by tylko zyskać nieśmiertelność i pozbyć się strachu.
Thor pisze:Jeżeliby biotechnologia zaszła tak daleko iż można by tworzyć cyboragniczne istoty, czy twoim zdaniem mogłyby one odczuwać jak my? (Moim zdaniem tak ale byłoby to nieetyczne)
W teorii jest to możliwe. Pytanie gdzie kończy się człowiek a zaczyna robot? Co do spraw etyki, moim zdaniem etyka hamuje jedynie rozwój nauki. Weźmy klonowanie. O ile badania na klonach przyspieszyłoby prace nad powiedzmy lekami, broniami biologicznymi też (te badania są bardzo podobne), szczepionkami oraz innymi rzeczami? Ale nie dojdzie do tego, przynajmniej jawnie, ponieważ gromadka "ludzi którzy wiedzą najlepiej" znajduje się jeszcze w zeszłej epoce. Wracając natomiast do Twojego pytania, mamy inteligentne maszyny bez bioelementów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie wprowadzić, tylko tutaj pojawia się pytanie skąd je wziąć. Ja osobiście proponowałbym 3 typy ludzi - morderców, pedofili oraz gwałcicieli. Zabrać organy żywcem, sprawdzić czy działa, unicestwić, żeby zaraza nie przetrwała w żadnej możliwej formie.
Thor pisze: I czy ty masz jakieś swoje rzeczy w które wierzysz pomimo wątpliwego ich istnienia? A... Co sądzisz na temat teorii strun?
Wierzę, że możliwe jest stworzenie lekarstw na wszystkie choroby obecnych czasów, o ile korporacje, koncerny i reszta wzięliby się do roboty.

QueenDream pisze:Witaj serdecznie w naszych progach, jak do nas trafiłeś?
Wpisałem "forum ogólnotematyczne" w google.
GreatGatsby pisze:Witaj :)
Cześć.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Witam

Post autor: Pro » 13 lis 2013, 10:29

No cześć. Wpadaj do innych działów, szkoda żeby Twoja aktywność się ograniczyła do powitania, o którym wszyscy i tak zapomną jeśli nie zostawisz jakiegoś wyraźniejszego śladu po sobie ;) Miłego forumowania.

Usunięty 2094

Re: Witam

Post autor: Usunięty 2094 » 13 lis 2013, 12:28

Wesker Dark Life pisze:Z chęcią zweryfikuję istnienie takiej utopii.
Odkąd to marzenia są utopią? Niektóre z pewnością tak, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że człowiek w swoim życiu nie potrzebuje marzeń, celów, planów? I tak nasze życie trwa ułamek sekundy w porównaniu do całych tysiącleci okresu dziejów. Gdybyśmy nie mieli marzeń, to te nasze krótkie, marne życia nie miałyby wcale sensu, i właściwie moglibyśmy sobie strzelić w łeb już w dzień narodzin. Nie sądzisz? Marzenia są motorem działania ;).
Wesker Dark Life pisze:Zabawne kompendium, ale praktyczne.
Jeśli chcesz rozbudować ten temat, to zapraszam to działu do tego przeznaczonego, chętnie poznam Twoją opinię.
Cieszy mnie, że Cię rozbawiło, bo ja za nim stoję ;P.

Mam nadzieję, że się ośmielisz, początki bywają trudne, ale nie pozwolę Ci stąd odejść :3.


Oficjalnie witam.


Tylko z góry przypominam, że dział przywitań nie jest przeznaczony do dyskusji światopoglądowych.

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 13 lis 2013, 17:06

Pro pisze:No cześć. Wpadaj do innych działów, szkoda żeby Twoja aktywność się ograniczyła do powitania, o którym wszyscy i tak zapomną jeśli nie zostawisz jakiegoś wyraźniejszego śladu po sobie ;) Miłego forumowania.
Wpadam, wpadam :) Tylko rzadko mam czas, tutaj rozmowa jest taka luźna, a żeby napisać coś dłuższego na poważniejszy temat trochę jednak czasu trzeba poświęcić.
Dafne pisze:Odkąd to marzenia są utopią? Niektóre z pewnością tak, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że człowiek w swoim życiu nie potrzebuje marzeń, celów, planów?
Mamy zapewne różne definicje słowa marzenie. Szkoła w innym państwie, wyjazd za granicę, dobra praca, to nie są marzenia, ponieważ są czymś łatwo osiągalnym. Natomiast weźmy jedno z moich "marzeń" - niepodległa Polska (przypominam, że od czasu podpisania traktatu lizbońskiego jesteśmy prowincją UE, prawo europejskie ma pierwszeństwo przed naszym), zero debili w Polsce, a najlepiej na świecie, zerowa przestępczość. Tego się nie osiągnie. Trzeba by wymordować mnóstwo ludzi. Dlatego właśnie ogromna większość, (żeby nie powiedzieć wszystkie) marzeń to utopia.
Dafne pisze: I tak nasze życie trwa ułamek sekundy w porównaniu do całych tysiącleci okresu dziejów. Gdybyśmy nie mieli marzeń, to te nasze krótkie, marne życia nie miałyby wcale sensu, i właściwie moglibyśmy sobie strzelić w łeb już w dzień narodzin. Nie sądzisz? Marzenia są motorem działania ;).
Życie samo w sobie nie ma sensu. Każde życie, pijaka, biznesmena, moje, Twoje ma jeden cel - śmierć. Marzenia, plany to tylko wymówka, by co słabsze jednostki jak mówisz nie strzelały sobie w łeb.
Dafne pisze: Jeśli chcesz rozbudować ten temat, to zapraszam to działu do tego przeznaczonego, chętnie poznam Twoją opinię.
Cieszy mnie, że Cię rozbawiło, bo ja za nim stoję ;P.
Trochę zbyt duży rygor tu macie moim zdaniem, ja rozumiem inne działy, ale to temat powitalny, co za różnica o czym tu mowa? Chyba, że moderacja / administracja życzy sobie tylko pytań do świeżaków "czego słuchasz, co lubisz, co czytasz?", które i tak niczego tak naprawdę o człowieku nie powiedzą.
Dafne pisze: Mam nadzieję, że się ośmielisz, początki bywają trudne, ale nie pozwolę Ci stąd odejść :3.
Ośmielę, ale z czym? Założeniem teamtu odnośnie tego kompendium? Nie pozwolisz odejść mówisz? Zamkniesz mnie w celi z kompem? :D
Dafne pisze: Tylko z góry przypominam, że dział przywitań nie jest przeznaczony do dyskusji światopoglądowych.
A co w takim razie rozumiane jest tutaj pod poznaniem użytkownika?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: Ruta » 13 lis 2013, 17:36

Wesker Dark Life pisze:A co w takim razie rozumiane jest tutaj pod poznaniem użytkownika?
Poznanie kilku faktów, no może kilkunastu. :cool: Ale na szersze dyskusje jestem zmuszona (przez samą siebie) zaprosić do innych tematów.

Usunięty 2094

Re: Witam

Post autor: Usunięty 2094 » 13 lis 2013, 17:58

Skąd jesteś powiedz mi jeszcze? (Być może przeoczyłam)

Awatar użytkownika
Wesker Dark Life
Początkujący marzyciel
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: Wesker Dark Life » 13 lis 2013, 18:54

Ruta pisze: Poznanie kilku faktów, no może kilkunastu. :cool: Ale na szersze dyskusje jestem zmuszona (przez samą siebie) zaprosić do innych tematów.
Ok.

Dafne pisze:Skąd jesteś powiedz mi jeszcze? (Być może przeoczyłam)
A takich rzeczy się nie dowiecie :)

maciasbarlinek
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2013, 17:30
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam

Post autor: maciasbarlinek » 13 lis 2013, 23:27

Witaj :-)

emilka
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:20
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta

Re: Witam

Post autor: emilka » 09 gru 2013, 10:32

Witaj,

bardzo ciekawe forum , fajnie posegregowane.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości