Porada ścieżki żywiołów

Archiwum forum dyskusyjnego nasze-marzenia.eu. Stare ogłoszenia administratorów, junior adminów, moderatorów oraz konkursy z ubiegłych lat.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 16 lis 2014, 15:45

Od jakiegoś czasu zajmuje się wróżeniem. Powiedzmy, że wróżeniem, choć sama traktuję to bardziej na zasadzie porad ścieżki żywiołów.

Tak więc dla każdego chętnego (18+lat) mogę wykonać wróżbę Porady ścieżki żywiołów.
Każdy z chętnych musi jednak:
- postawić dobrze pytanie; najlepiej nie pytać wprost, tylko postawić na szerszą perspektywę; np.: "co zrobić by być szczęśliwszym?" albo "czy moje relacje z partnerem są w porządku?"
- każdy z was musi pamiętać, że moje wróżby-porady nie są wyrokiem. Wolę unikać bezpośrednich odpowiedzi tak/nie. Moje wróżby to jedynie wskazówki, pokazują to, czego nie ma na wierzchu, pomagają zrozumieć problem i mówią, jak można go pokonać.
- jeśli ustaliliście jaki żywioł w was dominuje, byłoby pomocne gdybyście go podali
- oprócz pytania możecie dodać jakieś szczegóły, opisać własne obawy, nadzieje

Zastrzegam, że mogę nie wykonać wróżby, jeśli ktoś postawi źle pytanie, lub zada je bezmyślnie, lub będzie męczył mnie pytaniem któryś już raz. Nie potrzebuję Waszych imion ani konkretnej daty urodzenia. Jednak proszę o rozsądek i umiarkowanie.
Poświęcam Wam swój czas, więc byłoby miło jakbyście uszanowali moją pracę.

Usunięty 2094

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Usunięty 2094 » 22 lis 2014, 8:19

Moje pytanie: Co czeka mnie po studiach? :>

Co do moich uczuć, to fakt: jest pewna obawa, że moje zamierzenia pozostaną tylko w mojej głowie, że nie uda mi się ich urzeczywistnić.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Hinaru » 22 lis 2014, 11:06

Ruta ale czemu jest granica od 18 lat ?

Usunięty 2094

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Usunięty 2094 » 22 lis 2014, 11:20

Hinaru, bo to nie dla dzieci.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Hinaru » 22 lis 2014, 11:28

Dobra a jaka jest różnica między 17 lat a 18 ?

Usunięty 2094

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Usunięty 2094 » 22 lis 2014, 12:43

Hinaru, niedługo się przekonasz, gdy pójdziesz do urzędu miasta prosić o wyrobienie dowodu :P.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 22 lis 2014, 15:01

Hinaru pisze:Ruta ale czemu jest granica od 18 lat ?
Ponieważ wtedy sam możesz o sobie decydować. Niektórzy bardzo biorą do siebie wróżby. Ja staram się unikać konkretnych wskazówek, raczej przedstawiam sprawę ogólnie. To my sami decydujemy o sobie, to my musimy dokonywać wyboru... ale niestety są ludzie, którzy robią to co "wróżka im powie" i potem mają żale, że nie jest tak jak być powinno.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Hinaru » 22 lis 2014, 20:48

Ja tam nie wieże wróży... a zapytać chciałem z czystej ciekawości.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 22 lis 2014, 23:34

Dafne pisze:Co czeka mnie po studiach?
Znajdziesz się pod wpływem żywiołu Ognia. Niesie to ze sobą energię, siłę, produktywność, kreatywność, ale także impulsywne wybory, decyzje podejmowane pod wpływem chwili, trochę słomianego zapału i rozczarowań. Ogień jest żywiołem pasji, poczucia misji, aktywnością wynikającą z pierwotnych potrzeb naszych osobowości. Ogień też szybko się rozpala, ale może też szybko wygasnąć. Ten Ogień, to będziesz Ty, więc tak naprawdę wybór należy do Ciebie... choć będą Ci towarzyszyć inne dwa elementy.
Pozytywna energia Powietrza, której symbolem w głównej mierze jest wiedza, nauka, inteligencja, rozwój kariery i nauki. Kto wie, może Twoje wyboru okażą się słuszne? Wróżba jest pozytywna w kontekście Twojej ścieżki zawodowej. Powinnaś swoją pasję i siłę skoncentrować na tym aspekcie, bo jesteś na dobrej ścieżce. Tu wróżba ukazuje, że może Ci się powieść, ponieważ połączenie siły Ognia i ciekawości, charyzmy i inteligencji Powietrza jest dobrą mieszanką żywiołów jeśli chodzi o karierę i rozwój zawodowy.
Aczkolwiek wróżba pokazuje mi jeszcze jedną rzecz: ostrzeżenie przed negatywnym aspektem Ziemi. Unikaj uporu, zaborczości, technicznego, biurokratycznego podejścia w swojej karierze. Negatywna Ziemia stawia ograniczenia i narzuca sztywne reguły, które w ostateczności sprawiają, że po drugiej stronie nie widać emocji, tylko samo ciało - bez duszy, bez potrzeb. Surowe, formalne podejście może stać Ci na przeszkodzie w realizacji swojej ścieżki zawodowej. Ziemia to także pieniądze i dobrobyt, i ta sfera może być zachwiana.

Usunięty 2094

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Usunięty 2094 » 22 lis 2014, 23:45

Ta wróżba ma rację. Niestety, bywam zbyt oficjalna, szczególnie, kiedy muszę coś od kogoś uzyskać albo ta osoba ma mi udzielić informacji. Wolę być samowystarczalna, ale uczę się prosić o pomoc i o radę. To jednak nie jest zbyt łatwe. Ucieszyło mnie, że jestem na odpowiedniej drodze, bo długo jej szukałam. Bałam się zaryzykować, zaufać sobie. I fakt, słomiany zapał również mam, chociaż on powoli zanika.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Patorek » 01 gru 2014, 21:06

Ja skorzystam z pytania pomocniczego, bo mi podpasowało: czy moje relacje z partnerem są w porządku?

U mnie dominuje żywioł wody i odrobinę powietrza.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 01 gru 2014, 21:08

Patorek pisze:U mnie dominuje żywioł wody i odrobinę powietrza.
Naprawdę? Nie powiedziałabym. :P

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Patorek » 01 gru 2014, 21:12

Ruta pisze:Naprawdę? Nie powiedziałabym.
Tak wyszło mi na podstawie tego: post348719.html?hilit=żywioły#p348719

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 01 gru 2014, 21:51

Patorek pisze:czy moje relacje z partnerem są w porządku?
Z tego co widzę Wasze relacje są pod wpływem Powietrza i jak sądzę jest to dobry znak, zwłaszcza że wskazówką jest byście się trzymali pozytywnej strony tego aspektu. Rozmawiali ze sobą otwarcie, byli zainteresowani sobą. Aspekt Powietrza w związku może świadczyć o intelektualnym pobudzeniu, o motywowaniu siebie do działania, do realizacji swoich naukowych karier, duchowego, osobistego rozwoju. Powietrze jest symbolem wiedzy, nauki, zmian - czasem nawet niekorzystnych. To taka sangwiniczna strona naszego ja. Myślę, że to dobry układ dla związku, który chce się rozwijać.
Ale może być różnie, bo wyraźnie widzę też negatywny aspekt Ziemi. Rutyna, zbytnie przywiązanie do praktyczności, zaborczość i brak elastyczności. W relacjach międzyludzkich może to świadczyć o chęci uzależnienia od siebie kogoś, bycia wymagającym, bezkompromisowego narzucenia zasad. To jest dla Was czerwone światełko ostrzegawcze.

Borderline

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Borderline » 22 gru 2014, 21:46

Zaciekawił mnie wątek nie powiem. :3 Najlepsze pytanie, jakie mogę zadać to w moim przypadku: Co mam zrobić by w końcu być szczęśliwą osóbką? :ciacho:
Wiem, że u mnie braki występują w żywiole wody. Który żywioł dominuje to nie mam pojęcia. :]

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: Ruta » 26 gru 2014, 17:50

Marionetka pisze: Co mam zrobić by w końcu być szczęśliwą osóbką?
Jesteś pod wpływem żywiołu Ognia w tej chwili, to bardzo dobrze, zwłaszcza, że wskazówką jest to, byś trzymała się tego aspektu. Optymizm, kreatywność, energia. Podtrzymywanie żaru ognia dnia codziennego, dążenie do zaspokojenia swoich pierwotnych potrzeb, uszczęśliwienia siebie. Jeśli pokochasz siebie taką jaką jesteś, będziesz na ścieżce rozwoju jakiego potrzeba Ci byś odczuwała radość z życia.
Przestrogą dla Ciebie jest negatywny aspekt Ziemi. Rutyna, sztywne obowiązki, ograniczanie samego siebie, surowość i rozliczanie siebie ze szczegółów. Patrząc z perspektywy całego życia, nie są Ci one potrzebne, więc nie skupiaj się na nich. Odkryj w sobie spontaniczność i radość z tego, że umiesz tworzyć i żyć.

Jeśli nie wiesz jaki dominuje w Tobie żywioł możesz rozwiązać ten test (w przedostatnim poście): topic8476.html

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Porada ścieżki żywiołów

Post autor: adelia » 26 gru 2014, 19:10

Mogę zapytać, jak to ogólnie będzie? Jeśli nie, to chciałabym Czy moje relacje z partnerem są w porządku :) Dominuje we mnie żywioł wody ;)

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości