NM Poradnik dla nowych użytkowników

Archiwum forum dyskusyjnego nasze-marzenia.eu. Stare ogłoszenia administratorów, junior adminów, moderatorów oraz konkursy z ubiegłych lat.
metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 27 gru 2012, 23:11

Cześć! Swego czasu wyszedłem do administracji z pomysłem stworzenia poradnika dla nowych użytkowników forum. Okazało się jednak, że pomysł padł już wcześniej w dziale widocznym tylko dla administracji i mod teamu. Poradnikiem zająć miał się Kamil, czyli filozof90, jednak on już ma pewne obowiązki wobec forum no i oczywiście swoje prywatne życie.

Tak więc mając czas, chęci i możliwość stworzenia poradnika (oraz w pewnym sensie odciążenia Kamila) wziąłem się za to.
O ile nie będzie propozycji poprawek, jest to wersja ostateczna.

Wstępnie zamysł przewidywał także zamieszczenie tła w postaci znaku wodnego (tak na 80% przezroczystości), ale po zasięgnięciu opinii osób trzecich uznałem, że jest ono zbędne, choćby ze względu na screeny, bo poradnik takowe zawiera.

Tymczasowo wrzuciłem na speedyshare, ale prosiłbym także o podanie jakiejś strony hostingowej, gdzie poradnik nie zniknie z serwera (na speedyshare znika chyba po 2 tyg, w każdym razie nie więcej, niż po miesiącu).

Jeżeli projekt będzie w porządku, to moim zdaniem dobrze by było wysyłać go automatycznie przy rejestracji jako forumowe PW, bo wysyłanie go na maila skazuje sam poradnik w dużej mierze na umieszczenie go w koszu bez przeczytania go.

http://speedy.sh/ZSDC8/NM-Poradnik.pdf

Mile widziane wszelkie uwagi.

PORADNIK WERSJA ONLINE:

>>KLIK<<


PORADNIK DO POBRANIA:

Aktualnie brak.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Ruta » 28 gru 2012, 13:32

Więc po kolei:

Pokolorowałabym tytuł. ;D
I może każdy rozdział oznaczyła innym kolorem (a dalej w tekście też tytuł pokolorowała na taki sam kolor).
W edycji profilu napisałabym jeszcze o awatarach (mimo mojego tematu). I w sumie o tej bazie avatarów też bym wspomniała. :P

Poza tym wspomniałabym o Prywatnych Wiadomościach i ograniczeniach skrzynki. No i o rangach i medalach do zdobycia. :P

W obrazku z pisaniem postów nie napisałeś nic o punkcie 3. czyli chmurkach-podziękowaniach i o tym jak to działa, jak cofnąć podziękowanie. :P

edit: no i najważniejsze! Napisałabym o DreamCoins, o co z tymi punktami chodzi i co za nie można kupić i gdzie znaleźć listę przedmiotów na sprzedaż. :P


Ale ogólnie, to bardzo fajny pomysł. ;D

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: piagizela » 28 gru 2012, 15:32

Poza tym, co napisała Ruta (a we wszystkim jestem za), to jeszcze:
- przy panelu BBCode przy znaczniku code zamieniłabym bezużyteczny na zbędny albo nieprzydatny, dużo ładniej wygląda i nie sugeruje, że zapychamy forum bezużytecznymi śmieciami, a przy url pokazałabym, jak podkładać link pod tekst, żeby dowolny mógł być odnośnikiem, nie tylko sam adres.
- "Z drugiej strony - nowi użytkownicy u większości użytkowników z nieco większym 'stażem' z reguły
wzbudzają ciekawość, więc po zapoznaniu się z forum
koniecznie zajrzyj na nasz mini-czat !" - koniecznie z dużej, gdzieś po drodze kropka i nie koniecznie z nowej linijki. Takich miejsc jest jeszcze jedno czy dwa.

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 28 gru 2012, 16:59

Ruta, hm, kolory mówisz? Jak dla mnie nie ma takiej potrzeby (tym bardziej, że nie ma tła), ale jeśli pia też jest za tym i inni też będą, to podkoloryzuję nagłówki. Co do reszty Twoich uwag - masz rację, poprawię to.

piagizela, pierwsza uwaga też słuszna, ale co do drugiej.. jak dla mnie akurat to zdanie jest czytelne. Jedynie słowo "użytkowników" zamienię tu na "userów", bo powtórzenie kiepsko brzmi i wygląda, a w sumie w trakcie pisania umknęło to mojej uwadze. Mogłabyś podać pozostałe przykłady?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Ruta » 28 gru 2012, 17:03

metanoia pisze:Ruta, hm, kolory mówisz?
To takie moje widzimisię, byłoby raz: bardziej kolorowo i żywo, dwa: łatwiej by było znaleźć konkretnie interesujący nas opis. ;-)

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: piagizela » 28 gru 2012, 17:09

metanoia pisze:piagizela, pierwsza uwaga też słuszna, ale co do drugiej.. jak dla mnie akurat to zdanie jest czytelne. Jedynie słowo "użytkowników" zamienię tu na "userów", bo powtórzenie kiepsko brzmi i wygląda, a w sumie w trakcie pisania umknęło to mojej uwadze. Mogłabyś podać pozostałe przykłady?
Chodzi mi o to, że robisz nową linijkę, a po drodze nie kończysz zdania - ani kropki, ani dużej litery.

A inne, to na przykład tu:
Normalne są przypadki, gdy na czacie przebywa kilku użytkowników i trzeba posłużyć się nickiem
osoby, do której chcemy się zwrócić. Wielu nowych użytkowników
przepisuje nicki ręcznie zastanawiając się, w jaki sposób inni piszą te same nicki w kolorze właściwym
do tego, jaki ma dana osoba. Nie trzeba nic pisać!
Ale tu po prostu przeskok z jednej linijki do drugiej, większego znaczenia nie ma. Za pierwszym razem widziałam coś jeszcze, ale teraz nie mogę znaleźć - widać aż tak nie rzuca się w oczy.

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 28 gru 2012, 18:26

piagizela, nie zrozumiałem w pierwszej chwili. Tak jak napisałaś po prostu przeskoczyło mi do następnej linijki, co też poprawię.

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: ANIOŁ » 31 sty 2013, 2:51

metanoia pisze:
Tymczasowo wrzuciłem na speedyshare, ale prosiłbym także o podanie jakiejś strony hostingowej, gdzie poradnik nie zniknie z serwera (na speedyshare znika chyba po 2 tyg, w każdym razie nie więcej, niż po miesiącu).
http://speedy.sh/ZSDC8/NM-Poradnik.pdf
Mile widziane wszelkie uwagi.
Prosiłes o jakieś inne stronki więc wrzuciłem na moje egofiles, mam konto dożywotnie więc plik nigdy nie zniknie http://egofiles.com/yCOnYJnozzg8ClSs

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 03 lut 2013, 15:25

ANIOŁ, dzięki wielkie. Skoro masz tam konto, to poprosiłbym Cię o upload, gdy poradnik osiągnie ostateczną wersję.



Wziąłem pod uwagę to, co napisały Ruta i piagizela.

Lista zmian w stosunku do poprzedniej wersji:

- dodany poradnik dotyczący PW
- dodane info na temat DC (skopiowane z tematu QD, nie ma sensu nad tym się specjalnie rozpisywać)
- wzmianka o medalach, avatarach (pominąłem bazę avatarów, ludzie i tak wstawiają swoje), stylu mobilnym forum
- kolorowe nagłówki
- poprawione przeskoki tekstu w kilku miejscach
- 'bezużyteczny' zamienione na 'nieprzydatny' :P

Link: http://speedy.sh/wk96f/poradnik.pdf

I teraz pytanie do Ruty. O takie kolorki Ci mniej więcej chodziło?


Czekam też na dalsze uwagi, im więcej ich, tym poradnik będzie pełniejszy :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 17:32 przez metanoied, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Ruta » 03 lut 2013, 15:37

metanoia pisze:O takie kolorki Ci mniej więcej chodziło?
Ja bym to ułożyła w barwach tęczy, ale nie będę wybrzydzać. Kolorowo jest fajnie. ;D

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: ANIOŁ » 05 lut 2013, 6:31

metanoia pisze:ANIOŁ, dzięki wielkie. Skoro masz tam konto, to poprosiłbym Cię o upload, gdy poradnik osiągnie ostateczną wersję.

Nie ma sprawy dla mnie to drobiazg, tą nowszą wersję też wrzucę :]

http://egofiles.com/C2ButtEsDfGl3nNK/poradnik.pdf

PS.Z kolorkami jest o wiele bardziej przyjazne :] Żeby przypadkiem nie usunąć, przy robieniu porządków utworzyłem specjalny folder dla Forum :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Ruta » 22 sie 2013, 11:29

Czy on jeszcze działa? Próbowałam otworzyć w dwóch programach czytających pdf i nic.

Usunięty 2094

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Usunięty 2094 » 22 sie 2013, 12:01

Mi też nie działa.

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 23 wrz 2013, 10:25

Cholera. Wstawiłbym jeszcze raz, gdybym miał go na dysku... :/ podczas mojej nieobecności na forum straciłem wszystkie dane wraz z poradnikiem, projektami muzycznymi, programami, zdjęciami... cholera, a tyle godzin poświęciłem temu poradnikowi :/

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Effy » 23 wrz 2013, 15:05

metanoia, Taka mała rada: nie przechowuj plików, które mają znaczenie dla ciebie w jednym miejscu, bo później szkoda, aby tyle pracy poszło w cholerę.
A Poradnika nie straciłeś, bo ja kiedyś ściągałam ten plik, i posiadam na dysku. Proszę, http://www.speedyshare.com/E8KD9/poradnik.pdf

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: metanoied » 23 wrz 2013, 22:45

Effy, jeju, dziękuję <3 co do danych, teraz kupiłem dysk zewnętrzny, więc już będzie okej :)

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: filozof90 » 06 paź 2013, 12:02

metanoied, Albo wrzuć na jakiś pewny serwer ;)


Tutaj wersja on-line:

https://www.dropbox.com/s/o9rbaigemwhbjvj/poradnik.pdf

Mariola
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2013, 11:27
Imię: Mariola
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Mariola » 13 lis 2013, 11:36

też czekam...a propo świetne zdjęcie i podpis z tą łapką kota:)

Usunięty 2094

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Usunięty 2094 » 13 lis 2013, 12:03

Mariola pisze:też czekam...
Na co? :zdziwko:

Gobia
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2015, 15:04
Imię: Ania
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Gobia » 26 lip 2015, 10:06

Szkoda, że po tylu dyskusjach i naradach nie można z niego skorzystać

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: Ruta » 03 sie 2015, 8:23

Gobia pisze:Szkoda, że po tylu dyskusjach i naradach nie można z niego skorzystać
A nie można? :przestraszony:

TesterBardzo
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2018, 3:04
Płeć: Kobieta

NM Poradnik dla nowych użytkowników

Post autor: TesterBardzo » 25 mar 2018, 3:40

Ruta pisze: 28 gru 2012, 13:32 I może każdy rozdział oznaczyła innym kolorem
Obrazek

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości