Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Masz pomysł na rozwój forum? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj. Pragniemy, aby nasze miejsce spotkań było jak najbardziej komfortowe dla wszystkich marzycieli!
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 10 sie 2014, 11:48

Administracja podjęła decyzję o zarchiwizowaniu popularnych wątków. Czyli takich powyżej 120 postów. Dlaczego?

Na forum są userzy, którzy napisali już niemal w każdym temacie i nie mają co ze sobą zrobić, bo nowe tematy się nie pojawiają. Pomyśleliśmy, że warto spróbować i wszystkie te wątki, w których były burzliwe dyskusje, po prostu zamknąć i pozwolić innych na nowo rozpocząć dyskusję. Tak. Temat Aborcja został już zamknięty i zarchiwizowany, ale jeśli ktoś z Was, lub nowych userów, którzy się pojawią będzie miał ochotę na nowo założyć taki wątek, może to zrobić. Mamy nadzieję, że to jakoś odświeży forum. Jeśli się tak nie stanie.. możemy ponownie otworzyć te wszystkie tematy. Jeśli ktoś z Was będzie miał potrzebę zajrzeć do starych wątków, ma możliwość wejść w ogólnodostępne archiwum, które znajduje się w tym dziale, jako subforum. Tak, aby było na widoku.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 8:24

Bardzo mi się to nie podoba :)

Usunięty 2094

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Usunięty 2094 » 19 sie 2014, 8:48

Maciek, a mógłbyś jakoś uzasadnić swoje zdanie? :P

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 8:51

Ostatnią rzeczą jaka przyszłaby mi na myśl to zamykanie tematów żeby utworzyć nowe, takie same :)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 19 sie 2014, 13:34

No cóż. Może i się nie podoba, ale póki co tak będzie.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 16:11

Póki co, czyli jaka strategia opracowana została na później? :)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 19 sie 2014, 17:35

Maciek, taka, że jeśli userzy nie będą chcieli zakładać nowych tematów, tylko będą prowadzić offtop w innych, podobnych tematach, to zastanowimy się czy nie lepiej otworzyć tematów. Oczywiście pod warunkiem, ze takie coś będzie się trafiało znacznej ilości userów, nie jednemu czy dwóch, którzy nie wiedzą jak zachowywać się na forum.
Jednak znaczna większość userów potrafi użyć szukajki. I myślący user, jak nie znajdzie aktywnego tematu do dyskusji, to sam go założy. Liczę na to, ze jednak zakładanie nowych tematów nie będzie takie problematyczne. Po prostu stwierdziliśmy, że dla wielu userów tematy zostały wyczerpane. Ty masz jeszcze wiele tematów do wypowiedzenia się, a np. ja z ponad 10tys. postów? Albo ktoś kto ma 7tys.? A tak, może przyjdzie ktoś nowy, zobaczy, że nie ma interesującego go tematu i popchnie innych do nowej, świeżej dyskusji. Warto spróbować.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Śniąca » 19 sie 2014, 19:03

Moim zdaniem to dobry pomysł, bo inaczej nowi użytkownicy nie mieliby szansy wypowiedzieć swojego zdania, bo często jeden wątek stopniowo ewoluuje w różne strony, nawet, jeśli są to sprawy nawiązujące do tematu- i później nowej osobie trudno się dołączyć do takiego wielostronicowego wątku... Nie wiem, czy zrozumiecie, o co mi chodzi, ale nie wiem, jak to bardziej zrozumiale opisać :zawstydzony:

Dlatego ja zwykle -choć nie zawsze, wybieram tematy, w których jest możliwie jak najmniej stron... Bo później to ciężko ogarnąć i wskoczyć w tok myślowy wielostronicowej dyskusji...

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 19 sie 2014, 19:06

Śniąca pisze:Nie wiem, czy zrozumiecie, o co mi chodzi, ale nie wiem, jak to bardziej zrozumiale opisać
Wiem co masz na myśli. Nowy też często czuje, że się wtrąca w czyjąś dyskusję, albo ją komuś przerywa.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Śniąca » 19 sie 2014, 19:25

Ruta pisze:Nowy też często czuje, że się wtrąca w czyjąś dyskusję, albo ją komuś przerywa.
Tak, dokładnie. Bo chce się wypowiedzieć w temacie, a tu widzi rozgorzałą dyskusję, to ciężko się tak "ni z gruszki ni z pietruszki" wciąć :D

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 19:33

Ruta pisze: tylko będą prowadzić offtop w innych, podobnych tematach, to zastanowimy się czy nie lepiej otworzyć tematów.
Od czegoś jest moderacja :)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 19 sie 2014, 19:37

Maciek, owszem. Dlatego też napisałam, że jeśli brak otwartych tematów będzie problematyczny dla większej ilości userów, to pomyślimy o otwarciu. Przecież jak trafi się jeden czy drugi nieuświadomiony user, który poczyni offtop, to się przeniesie jego posty i poinformuje, że jeśli chce rozpocząć dyskusję, to może założyć nowy wątek. Może postaraj się czytać z większym zrozumieniem, co?

Edit: myślę, że rozwiałam wszelkie wątpliwości, i mam nadzieję, że więcej wyjaśniać nie trzeba będzie.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 19:39

Czytam ze zrozumieniem i z wyrozumiałością :)
Tak jak juz napisałem, każdy kraj ma swój raj. Nie wiem po co te złośliwości, ja piszę tylko z pozycji usera, który jest niczym klient w sklepie, a klient nasz pan :)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 19 sie 2014, 19:42

Maciek, po prostu bez sensu drążysz, skoro już Ci wyjaśniłam. Nie wszystko musi Ci się na naszym forum podobać. Nie da się wszystkim dogodzić. Są zwolennicy naszych decyzji jak i przeciwnicy. Póki co nikt wcześniej nie miał problemu z tym, że jakiś wątek został zarchiwizowany. Więc póki co uważam, że problemu nie ma. Nikomu nie bronimy na forum dyskusji, a nawet do niech zachęcamy. Nie ma co robić problemów na siłę.

Usunięty 2094

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Usunięty 2094 » 19 sie 2014, 20:05

Pomysł jak najbardziej na plus. Jak byłam w moderacji to nawet coś tam było wspominane, żeby zarchiwizować stare tematy, z tego, co mi gdzieś tam świta. Dla nowych to sporo, bo mogą poprzez zakładanie nowych tematów czuć, że tworzą naszą forumową społeczność.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 20:06

Dafne, w sumie jakby spojrzeć od tej strony to ma to jakiś sens :)

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: poly » 12 wrz 2014, 15:58

I jak, dało to jakiś efekt?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Ruta » 12 wrz 2014, 16:24

Sądzę, że miesiąc to za krótko by stwierdzić jaki jest efekt. Zwłaszcza, że mało jest starych bywalców, którzy nie wchodzą raz na jakiś czas. Takie czasy. ;-) Posiedzimy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wielkie archiwizowanie tematów!!!

Post autor: Hinaru » 14 wrz 2014, 17:45

Pomysł myślę, że dobry
Ale ma też swoje minusy.
Bo jest też wielu takich nowych, którym po prostu nie będzie się chciało zakładać nowych tematów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość