Pomysły, propozycje zmian.

Masz pomysł na rozwój forum? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj. Pragniemy, aby nasze miejsce spotkań było jak najbardziej komfortowe dla wszystkich marzycieli!
Usunięty 2886

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 2886 » 12 kwie 2016, 21:36

Borcejn, Borcejnem. Jemu też zależy na forum, ale swoim. Trzeba pomyśleć samemu.
Bo 2 w 1? I to fora? Nie tędy droga.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 12 kwie 2016, 21:43

Foxygen pisze:Trzeba pomyśleć samemu.
No wiem, tylko kto teraz miałby czas żeby posklejać filmiki do kupy. W ogóle też nie wiem ile osób zdecydowałoby się na taką opcję i chciało dołączyć do spotu, bo jednak spot z jedną osobą to nie to samo..

Usunięty 2886

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 2886 » 12 kwie 2016, 21:47

Możecie wszystko "udać" przecież. Dobra gra aktorska, paru znajomym piwo się postawi, przejdzie się ulicą z "mikrofonem" i o! Jakimś cudem trafi się na użytkownika forum, który będzie go opisywał w samych superlatywach. Jest pomysł? Jest. Jest śmiesznie? Nawet. :wstyd:

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Borcejn » 12 kwie 2016, 23:26

Foxygen pisze:phpBB3 jest dość wolnym skryptem
Nie jest aplikacją wolną, wręcz przeciwnie: jest dość pamięciożerna! :) Spokojnie może stać na obecnym serwerze.
Oprogramowanie dobiera się podług dostępnej maszyny i ruchu (nie ma systemowo "najlepszego").
Foxygen pisze:Borcejn, Borcejnem. Jemu też zależy na forum, ale swoim. Trzeba pomyśleć samemu.
Bo 2 w 1? I to fora? Nie tędy droga.
A słyszałeś kiedyś o alterocentryzmie w "biznesie":D? Bo ja nie. Jak pracuję, to biorę za to pieniądze albo chcę przynajmniej odnieść korzyści ambicjonalne i rozwinąć swoje umiejętności. Akurat na tamtym forum nie zarabiam, bo ono jest takim żywym pomnikiem historycznym, ale sprawia mi satysfakcję prowadzenie go.

Co do drogi, możesz poczytać trochę o co-marketing, co-promotion i generalnie "co".

Usunięty 2886

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 2886 » 13 kwie 2016, 9:30

Starałem się pomóc. Przepraszam w ogóle, że się odezwałem.
Borcejn, jeżeli tamto forum stoi, to forum pod twoimi skrzydłami też będzie stało.
QueenDream, link z banerem i opisem nadal zostaje.
Powodzenia Ci życzę :)

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Borcejn » 13 kwie 2016, 10:45

Nie przepraszaj i odklej się od tych moich "skrzydeł", bo ja tu jestem opiekunem TECHNICZNYM, a nie Wałęsą. :swirus: Mam dbać o to, żeby forum się nie psuło. Cała reszta to "gratis", a decyzje podejmuje QueenDream.

Usunięty 5938

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5938 » 13 kwie 2016, 15:25

Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. W końcu QueenDream chyba wie co robi. A Naszego Drogiego Opiekuna czyli Borcejn, oceniajmy po efektach jego starań. Osobiste sympatie i antypatie nie powinny w tym wypadku rzutować na obiektywną ocenę.

Usunięty 5226

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5226 » 13 kwie 2016, 15:54

Skoro leży mobilność to może czas pomyśleć o jakimś responsywnym szablonie z themeforest?
Nie wiem na jakiej wersji skryptu stoi to forum. Koszt takiego wypasionego motywu z kilkunastoma motywami kolorystycznymi to koszt 17$. Taka luźna propozycja.

Usunięty 2886

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 2886 » 13 kwie 2016, 16:39

Suicider pisze:Nie wiem na jakiej wersji skryptu stoi to forum. Koszt takiego wypasionego motywu z kilkunastoma motywami kolorystycznymi to koszt 17$. Taka luźna propozycja.
PHPBB 3. Niewiele jest styli z themeforest, ale można coś wybrać. Wszystkie są piękne.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Ruta » 13 kwie 2016, 17:48

To jest piękne i darmowe http://www.phpbb3styles.pl/index.php?style=54

Jeśli jesteśmy na innym serwerze, można wyłączyć te reklamy z góry? Szpecą forum niesamowicie.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 13 kwie 2016, 19:05

Ruta, niestety nie ma takiej możliwości, teraz sama będę musiała pokrywać koszty serwera i domeny i reklamy to pokryją, serwis niestety nie akceptuje reklam w stopce.Foxygen, tak jak powiedział Borcejn, on tylko jest tu technicznym, pomógł przenieść forum na nowy serwer no i będzie czuwał, żeby jednak forum działało nieprzerwanie. Jak na ten moment, to on jedyny zgłosił chęć pomocy, kiedy to dostałam wiadomość od Draga o konieczności przeniesienia na inny serwer, sama bym sobie nie poradziła.
Suicider pisze:Koszt takiego wypasionego motywu z kilkunastoma motywami kolorystycznymi to koszt 17$. Taka luźna propozycja.
Za jakiś czas możnaby o tym pomyśleć, jednak najpierw musimy znaleźć jakiś sensowny styl tam, żeby pasował do naszej tematyki(ewentualnie możemy także szukać darmowych stylów).

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Ruta » 13 kwie 2016, 19:44

QueenDream, jakie są koszta domeny i serwera?

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 13 kwie 2016, 20:17

Napisałam Ci PW

Usunięty 2094

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 2094 » 14 kwie 2016, 15:39

A co z tymi darmowymi stylami? Będą?

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 14 kwie 2016, 16:24

Założyłam nowy temat, w którym można zgłaszać propozycje styli: post372337.html#p372337

Co do reklam- jeśli komuś one bardzo przeszkadzają, można przełączyć sobie na styl np. prosilver, jest to "goły styl" ale posty i tematy są tak jak na obecnym stylu. Można to zrobić poprzez wejście do zarządzania profilem/zarządzanie witryną i tam wysunąć sobie inny styl.

Usunięty 6091

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 6091 » 14 maja 2016, 21:08

przepraszam, nie trafiłam nigdzie na zmiany dotyczące... hmm, braku liczby postów pod danym użytkownikiem.. obecnie są takie suche dane "rejestracja, lokalizacja, podziękowania, płeć, marzenia, itd "
a liczba napisanych postów? trzeba wejść specjalnie w czyjś profil żeby wiedzieć ile osoba ma postów.. czemu to zostało usunięte? nie rozumiem.. co w tym takiego jest złego i niedobrego, że liczba postów nie ma znaczenia? i czy to wróci?!

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 15 maja 2016, 8:15

Usunięte to zostało ze względu na to, żeby nowi userzy nie czuli się niekomfortowo, patrząc na ludzi którzy mają po kilka tysięcy postów.
Dzięki temu w pewnym sensie wyjadacze są na równi ze zwykłymi userami.

Usunięty 5226

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5226 » 15 maja 2016, 10:01

QueenDream, równie dobrze można powiedzieć że mogą poczuć się dyskryminowani gdy spojrzą na daną rangę - Marzyciela, Moderatora.
Albo gdy spojrzą na liczbę podziękowań. To że ktoś jest starym wyjadaczem wg mnie najbardziej rzuca się przy dacie rejestracji konta.

Usunięty 6091

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 6091 » 19 maja 2016, 14:11

QueenDream pisze:żeby nowi userzy nie czuli się niekomfortowo,
jacy nowi userzy? czy wpłynęło takie zażalenie? serio?
yy...


jak tu przyszłam w styczniu to były te posty i elegancko, znacznie później tu przychodzę i co..
nie umiem się oswoić.. tak dziko wręcz.. tylko dzięki licznikowi u góry wiem ile napisałam postów..

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: _Magnolia_ » 19 maja 2016, 15:42

Proponowałabym ulepszenie shoutboxa, żeby nie było problemów z pisaniem zdania co 10 sekund i żeby w czasie rzeczywistym było pokazane kto tam siedzi.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 23 maja 2016, 8:43

Muffinka, tak, były takie zażalenia jakiś czas temu(w sensie jeszcze jak na forum udzielało się więcej osób).

Magnolia zobaczę, czy w ogóle jeszcze jakieś ulepszenia sb są, bo z tego co kojarzę, to mieliśmy najlepszą jego wersję zainstalowaną.

Usunięty 5226

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5226 » 23 maja 2016, 9:44

QueenDream, co do shoutbox'a to przydałaby się opcja prywatnych wiadomości. Ale ok, da się to przeboleć.
Co do określania użytkowników na czacie, to rzeczywiście jest to dziwne. Bo jak napiszę jedną wiadomość to potem przez jedną godzinę od napisania pokazuje że jestem na czacie.
Takie są moje wnioski, choć może działa to inaczej. Jak się ktoś nie ukrywa jak ja kiedyś to wystarczy odświeżyć stronę i sprawdzić osoby on-line.

Ale możecie się rozejrzeć, może jest jakiś lepszy.
24 maja zbliża się wielkimi krokami ... :>

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: _Magnolia_ » 23 maja 2016, 15:57

Suicider pisze:24 maja zbliża się wielkimi krokami ... :>
A co miałoby się stać w tej dacie? Jeśli wolno spytać ;) .

Usunięty 5226

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5226 » 23 maja 2016, 16:11

_Magnolia_,
Jaki styl powinien być aktualnie na forum?
Czas głosowania minie wt 24 maja, 2016 14:53
w tej dacie? :rotfl:
Proszę cię :zawstydzony:

Czas głosowania minie 24, a kiedy style zostaną wgrane i dostosowane do polskiej wersji to nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Ruta » 23 maja 2016, 16:59

Jak ja to kocham, że przychodzi jakaś osoba i narzeka, że czegoś nie ma. Albo, że coś jest. Nie da się dogodzić wszystkim naraz.
A włączanie czy wyłączanie co chwilę jakiś dodatkowych opcji mija się z celem.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: _Magnolia_ » 23 maja 2016, 17:15

Suicider pisze:Czas głosowania minie 24, a kiedy style zostaną wgrane i dostosowane do polskiej wersji to nie wiadomo.
A o to chodziło :rotfl: .

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Pawian » 23 maja 2016, 17:16

Jako typowy forumowicz, ktory nie ma tutaj ambicji zwiazanych z tym forum, wolacy po prostu sobie troche podyskutowac.... w sumie wszystko o czym dyskutujecie by "ulepszyc forum" jest dla mnie bardzo nie istotne. Najwazniejsze sa dyskusje, wazne by byly, by mozna bylo sie wbic w temat i wrzucic swoje 5 groszy. Mozecie zmienic kolory na rozowo srakowaty, ale jezeli nadal beda dyskusje w tematach, to nadal bede sie udzielac.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: QueenDream » 23 maja 2016, 17:33

Podejrzewam, że i tak główny styl prędko nie zostanie zmieniony a po prostu te poboczne zostaną dodane, bo jednak by nowy styl doprowadzić do takiego etapu jak ten to kupa roboty. A jak widać na razie wygrywa ciemny styl a nie wyobrażam sobie forum marzycielskiego z głownym stylem jako ciemny ;P
On oczywiście zostanie dodany jak i te które mają egzekwo miejsce z nim.

Usunięty 5226

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Usunięty 5226 » 23 maja 2016, 19:23

W moim przypadku nie jest to narzekanie, a luźne propozycje.

Nikt nigdy nie mówił, że styl dark ma być głównym, a zresztą... sam byłbym temu przeciw bo to serio by nie pasowało.
Chcę tylko byście dograli czata do tego stylu i tyle.
Albo aż tyle, bo nie wiem jak to wygląda i ile z tym roboty.

Co do reszty, to wszystko jest ok, ja nie widzę sensu nic zmieniać.
Jest bardzo przejrzyście.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pomysły, propozycje zmian.

Post autor: Jaśmin » 23 maja 2016, 21:00

Jeśli mogę dodać moje 3 grosze to denerwująca jest ta wyskakująca z prawej strony zakładka facebooka. Nieraz nie mogę czegoś kliknąć ponieważ wyskakuje mi ona na pół ekranu i muszę przewijać i się męczyć by włączyć na przykład kolejną stronę w temacie.
Nie mówiąc już o przewijaniu shoutboxa, u mnie to niemożliwe bo ta zakładka tak wyjeżdża, że nijak nie mogę ruszyć shoutboxowym suwakiem.

Cała reszta jest mi obojętna, w sumie po co ulepszać coś co jest dobre. Bardziej poszłabym w treść niż w formę, IMO.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości