Czy forum może odmienić nasze życie?

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".
ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 03 kwie 2011, 16:52

Icannotfly. pisze: ja proponuję przynajmniej zmienić temat wątku
i tak też zrobiłam.

czemu spędzam czas na forum? bo lubię też w ten sposób poznawać nowych ludzi, a poznałam ich już dużo, na początku oczywiście wirtualnie, później przeniosłam znajomość na 'wyższy poziom' :P
poza tym fajnie jest być przez kogoś zauważonym, a tu jest to o wiele łatwiejsze niż w rzeczywistości. czy strata czasu? pewnie z której strony tak, ale wydaje mi się, że czasem warto w ten sposób potrafić czas.

Itak
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 165
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:33
Płeć: Kobieta

Post autor: Itak » 03 kwie 2011, 17:11

Nie, myślę, że forum to nie jest strata czasu. Z resztą.. Ja nigdy nie uważałam, że cokolwiek jest stratą czasu. Gospodarowanie czasem jest bardzo trudnym zajęciem i tylko nielicznym udaje się go maksymalnie wykorzystać ;).

Każda czynność, którą wykonujemy, ma sens. Takie niech będzie moje założenie do dalszych refleksji. Idąc zatem tym tropem spokojnie mogę powiedzieć, że również i pobyt na tym forum, czytanie postów oraz pisanie własnych ma sens. Wiadomo - nie wszystko jest czarne lub białe. Z zasady wszystko ma swoje wady i zalety.
Jako iż ludzie z reguły czepiają się gorszej strony medalu, ja napiszę o tej lepszej. Dzięki forum można poprawić szybkość czytania oraz pisania na klawiaturze. To jest chyba jeden z najbardziej prymitywnych argumentów 'za'. Pójdźmy dalej.. Czytając tematy ''z wyższej półki'' możemy wzbogacić swoją wiedzę, co w następstwie może doprowadzić do zwiększenia naszej aktywności na lekcjach, pozytywnych ocen, a także zwiększeniu ilości tematów w zwykłych, codziennych międzyludzkich rozmowach. Forum daje możliwość poznania innych, różnych od naszych światopoglądów. To ważne, aby nie być zamkniętym na świat. Być może czyjś tok rozumowania, światopogląd wpłynie na nas pozytywnie i zmieni w nas to, co złe. Dzięki forum przecież możemy spojrzeć na różne sytuacje z boku, bardziej obiektywnie. Rozważamy wszystkie 'za' i 'przeciw', zmuszamy się do myślenia, analizowania, wyciągania słusznych wniosków. Inna sprawa - nowe znajomości. W XXI w Internet stanowi miejsce spotkań ludzi. To właśnie tu (a jeśli mowa o tym forum - na SB, PW -> dalej gg, poczta..)można poznać całkiem nowych ludzi. Nie trzeba się martwić o to, że zostaniemy ocenieni po wyglądzie, nie musimy się martwić, że zaczniemy się jąkać, czy po prostu nie podejdziemy i nie zagadamy, choć bardzo tego chcemy. Tu wystarczy tylko kilka sekund, aby wysłać do kogoś wiadomość i rozpocząć z nim konwersację. Jeśli chodzi o zalety forum to nie można pominąć tego, iż jest to dobra forma rozrywki. Wszelkie ''zabawy'' forumowe pozwalają odprężyć się, zrelaksować.
Zauważając powyższe zalety z pewnością można stwierdzić, że forum nie jest stratą czasu. Pan wyprodukowane zauważył błędy forumowiczów, ich dziecinność, może bezsensowność w działaniu. Należy jednak pamiętać, że nie od razu urodziliśmy się tacy mądrzy, inteligentni. Człowiek uczy się na błędach, a poprzez różne doświadczenia życiowe (również te związane z forum) rozpoczyna pracę nad sobą, z każdym dniem stając się lepszym, bogatszym.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Post autor: Ruta » 03 kwie 2011, 22:13

Postrockowa, a warto w każdym poście nawiązywać do ataku?
Nie lubię jak zarzuca się coś bezpodstawnie. Nie każdym. :]
Forum daje możliwość poznania innych, różnych od naszych światopoglądów.
Dla mnie to chyba najcenniejszy argument. Przynajmniej ktoś kto chce w sobie konfrontować to wszystko, nie będzie zaskoczony jeśli kiedyś naprawdę będzie zmuszony się z czymś skonfrontować.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 04 kwie 2011, 1:05

Od ponad dwóch lat swój wolny czas spędzam na różnego rodzaju forach internetowych... Na wielu byłem biernym obserwatorem wydarzeń i tylko czytałem posty stroniąc od wypowiadania się, mozna powiedzieć że na początku powoli uczyłem się for internetowych...
Nigdy nie uważałem że ten czas, te godziny jakie spędzałem i spędzam chociażby tutaj na nm, są stratą czasu... Poznałem tutaj świetnych ludzi, z którymi najnormalniej w świecie szło pogadać... Z jedną utrzymuje kontakt już od ponad 1,5 roku mimo ze nie wchodzi na forum.
Można powiedzieć że z każdym dniem tu spędzonym ucze sie dyskusji... na początku nie byłem do niej w stanie stanąć odważnie... teraz myśle ze dałbym rade...
Ludzie poznani na forum zmienili mnie... na pewno nie jestem tym samym Adim jaki był dwa lata temu... rozmowy z userami dały mi pewność siebie a rozmowy z Mitsu dały mi optymizm który towarzyszy mi do dziś...
Siedząc na forum stykam sie z różnymi ludźmi, różnymi sposobami patrzenia na świat... przyznam ze niektóre były mi obce i pewnie wiele takich jeszcze bedzie... czytam te posty i czasami musze sie zastanowić czy to aby nie jest prawda co dany user pisze w danym poscie.
Dla rozluźnienia sie jest natomiast SB... gdzie czuje sie... ze są osoby które lubią pogadać o głupotach, bo nie można gadać cały czas na poważnie.

Ogólnie mówiąc nigdy nie uważałem ze czas spędzony na forach to strata czasu
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 19:27 przez Saya, łącznie zmieniany 1 raz.

Kate
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 168
Rejestracja: 26 lut 2011, 19:35
Imię: Kasia
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Kate » 04 kwie 2011, 17:41

Jak dyskusja - to dyskusja :)
Uważam, że forum to nie jest strata czasu. Z resztą nie każdy musi lubić wchodzić na forum i pisać z osobami poznanymi w internecie. Ja lubię. Dzięki temu poznałam wielu fajnych ludzi. Jedną znam nawet od... 5 lat? Coś koło tego, nie pamiętam dobrze :D. Bardzo lubię dyskutować na tematy o których mam jakieś pojęcie. Nawet o tych błahych. Nawet nie myślę o jakimś tam liczniku postów - dla mnie może nawet nie istnieć.
Udzielam się na trzech forach, a jednym z nich jest o psach. Raz byłam na akcji właśnie organizowane przez to forum i byłam bardzo zadowolona mogąc w niej uczestniczyć. Z resztą wygadanie się w internecie podnosi na duchu i samoocenę.

Grabarz91
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 125
Rejestracja: 20 sie 2010, 22:13

Post autor: Grabarz91 » 04 kwie 2011, 18:22

Ja uważam, że każdy traktuje to indywidualnie stąd jedni uważają, że jest to zwykła strata czasu, a inni nie podzielają tego zdania. Dla mnie forum jest swego rodzaju odskocznią, od codzienności. Lubię podyskutować z ludźmi na najróżniejsze tematy. Często dyskusje forumowe motywują mnie do pogłębiania wiedzy w różnych dziedzinach, które wcześniej były mi zupełnie obce. Poznaję punkt widzenia, którego wcześniej nie dostrzegałem. Jest to ciekawe doświadczenie i można się sporo dowiedzieć od ludzi i o ludziach ;) Chociaż przyznam, że nie poznałem jeszcze przez forum nikogo na tyle dobrze bym utrzymywał stały kontakt, mimo iż zdarzało mi się korespondować z forumowiczami. Nie jest to strata czasu jak granie w gry, gdzie nie wynosi się nic pożytecznego, nawet jeżeli czas mija całkiem przyjemnie podczas gry.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 14 kwie 2011, 16:59

Uważam, że pisanie na forum to nie strata czasu. Gdyby tak było, to spotykanie się ze znajomymi też byłoby stratą czasu. Często bywa tak, że na forach możemy spotkać bardziej ciekawych i wartościowych ludzi, niż znamy w realu.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 14 kwie 2011, 17:06

Tak, udzielam się jeszcze na dwóch forach, młodzieżowych. Kiedyś jeszcze byłem na forum psychologicznym.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Post autor: poly » 21 kwie 2011, 20:42

Udzielam się jeszcze na jednym ogólnotematycznym i na jednym młodzieżowym moderuje.
Ale żadne jakoś mocno nie zatrzymuje.

Truski
Marzyciel-Gaduła
Posty: 55
Rejestracja: 26 kwie 2011, 11:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Truski » 26 kwie 2011, 16:22

Kiedyś udzielałam się na wielu forach, miałam swoje. Znudziło mi się to i miałam bardzo długą przerwę od for internetowych. Ostatnio znów naszła mnie ochota na jakieś, więc jestem : )

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Post autor: Perła_Mroku » 02 cze 2011, 22:54

Udzielałam się na 5 forach;) O różnej tematyce. Obecnie piszę na 1 regularnie, a to forum poleciła mi pewna osoba, więc z ciekawości założyłam konto, może coś mnie zainspiruje tutaj.

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Post autor: Perła_Mroku » 03 cze 2011, 1:40

Dlaczego właśnie to forum? Hmm, po prostu znajoma mi je poleciła, w sumie to wspomniała, że piszę na jakimś forum i się zapytałam o nazwę, wręcz musiałam to z niej wydusić, bo to uparta kobieta. Na pierwszy rzut oka wydaje się być całkiem ciekawe to forum, zobaczę jak tutaj długo będę. Mam forum, na którym piszę regularnie, ale wiadomo, że ludzie po jakimś czasie się wypalają lub po prostu odchodzą. Mam nadzieję, że aktywność innych użytkowników będzie w miarę częsta;)

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 10 lip 2011, 23:41

Hmm pojawiłem się tutaj, ze względu na fakt, że urzęduje tu pewna osoba ;>. W sumie nie zamierzałem tu zostawać, jakoś nigdy nie kręciły mnie dyskusje na tego typu forach. Zostałem tu głównie ze względu na całkiem fajną atmosferę i paru ciekawych ludzi, których w międzyczasie tu poznałem ;>. Odkąd tu jestem próbowałem się "wbić" w dwa inne fora, ale jakoś tutaj czuję się najlepiej :P

partyk19
Newbie
Posty: 1788
Rejestracja: 18 maja 2011, 21:58
Płeć: Kobieta

Post autor: partyk19 » 11 lip 2011, 8:38

Ja dostałem 'zaproszenie' od Ajw, która dręczyła mnie, abym się zarejestrował :PPP Poznaliśmy się na innym forum, ale jego okres świetności przeminął i teraz nic się tam nie dzieje, więc pomyślałem, że warto się tutaj zarejestrować, poznać nowych ludzi i poniekąd zabić nudę. Jest tu całkiem spora gromadka użytkowników, z którymi (wydaje mi się) zapoznałem się poniekąd i polubiłem ich.

StreetArt
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 183
Rejestracja: 30 cze 2011, 20:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: się wzięłam?

Post autor: StreetArt » 11 lip 2011, 9:13

Pewien użytkownik tego forum wspominał kiedyś o nim. Jakoś nie miałam ochoty się tu logować. Jednak jakiś czas temu wysłał mi link. Nic innego mi nie pozostało, jak zarejestrować się. Podoba mi sie tutaj odmienny styl i możliwość rozmarzenia się. ;)

Ghost
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 09 lip 2011, 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Post autor: Ghost » 11 lip 2011, 12:04

QueenDream mi na GG napisała :)

[ Komentarz dodany przez: QueenDream: Pon 11 Lip, 2011 ]
No z tego co wiem, motywem przewodnim nie jest jak trafilismy na forum9choć to moze pod temat podchodzic) tylko dlaczego akurat udzielamy sie tu, a nie gdzies indziej.

Tolli
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 10 lip 2011, 9:39

Post autor: Tolli » 12 lip 2011, 10:49

Nudanudanuda ;> W te wakacje strasznie mi się nudzi. Kiedyś kiedy miałam mnóstwo okazji do wyjścia z domu to unikałam ludzi, teraz kiedy w końcu chcę wychodzić, wszyscy moi znajomi gdzieś po wyjeżdżali no i zostałam sama, a takie forum ciekawy sposób na zbicie nudy.

Ayla
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 160
Rejestracja: 04 sty 2011, 20:18

Post autor: Ayla » 26 lip 2011, 13:40

Bardzo ciężko na dzień dzisiejszy znaleźć dobre forum, z ciekawą zawartością, wypowiedziami na wysokim poziomie.
Znalazłam NM i jestem :)

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 26 lip 2011, 14:03

Zostało mi to forum polecone. ;) Przez pewien czas z braku czasu przestałam na nim bywać, ale postanowiłam się nawrócić. ;) I powróciłam. ;)

Sophie
Początkujący marzyciel
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sophie » 07 wrz 2011, 14:39

jak na razie udzielam się na 3 forach. tym i 2 o książkach ;p

InfernalTear
Sponsor
Posty: 980
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: InfernalTear » 07 wrz 2011, 16:49

Jakiś czas temu udzielałam się na kilku forach, teraz już w sumie zostało mi tylko jedno.

Zorina
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 100
Rejestracja: 12 lis 2010, 20:46

Re: udzielacie się jeszcze na jakiś forach?

Post autor: Zorina » 30 wrz 2011, 12:25

Piszę na kilku forach ,tylko na jednych więcej ,na drugich mniej.

Awatar użytkownika
Zielonaa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1086
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:52

Re: udzielacie się jeszcze na jakiś forach?

Post autor: Zielonaa » 30 wrz 2011, 12:29

Regularnie raczej nie udzielam się na żadnym, w każdym razie nie w takim stopniu jak kiedyś, acz dosyć często odwiedzam jedno, niekoniecznie pisząc posty. :]

sarmatico
Marzyciel-Gaduła
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2011, 13:42
Imię: Maciej
Lokalizacja: RZYM

Re: udzielacie się jeszcze na jakiś forach?

Post autor: sarmatico » 30 wrz 2011, 20:23

Portale społecznościowe i klanowe.

Usunięty 2094

Re: udzielacie się jeszcze na jakiś forach?

Post autor: Usunięty 2094 » 11 paź 2011, 9:35

Jestem zarejestrowana na różnorakich forach. Kobiecych, młodzieżowych, ogólnotematycznych, jest też jedno o serialach i filmach. Generalnie, ostatnio udzielam się głównie na tym, jednak parokrotnie próbowałam wkręcić się na inne, na dłużej, ale jakoś tak... Tutaj na razie mi najbardziej pasuje.

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Re: udzielacie się jeszcze na jakiś forach?

Post autor: Cherry Bomb » 11 paź 2011, 10:10

Oprócz tego mam jeszcze z 5,jedno typowo o koszatniczkach a reszta wielotematyczne.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

Post autor: Bum! » 04 lis 2011, 11:40

Trafiłam właśnie na taki oto artykuł http://www.techfanatyk.net/czy-jest-jes ... na-forach/ (długi piekielnie, więc dla tych którzy przeczytają pełne uznanie) Sporo z rzeczy tam zawartych padło nie raz w tutejszych dyskusjach, więc może zbierzmy to do kupy. Pytanie tak jak w temacie.
Chętnych proszę o zapoznanie się z artykułem, bardziej leniwych po prostu do dyskusji.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

Post autor: ajwenhou » 04 lis 2011, 12:15

napiszę z własnego doświadczenia i własnych obserwacji - coraz mniej ludzi lgnie do forów, szczególnie tych wielotematycznych. i nie jest to wina złej organizacji 'pracy', złej Administracji, braku pomysłów do rozmów. kilka lat temu, jak zaczęłam przygodę z forami, ludzi na nich było mnóstwo. to było coś fajnego, coś nowszego. minęło kilka lat i widzę dosyć sporą różnicę, może dlatego, że for namnożyło nam się mnóstwo i jest z czego wybierać. drugą rzeczą jest tematyka, która czasem może być problemem. weszliśmy w takie czasy, że hobby dla wielu osób stało się najważniejsze, myślę że ludzie jeśli szukają już jakiś for, to takich na których będą mogli nauczyć się od innych użytkowników czegoś, co ich fascynuje. stąd też braki w ogólnotematykach. chociaż nie wiem, to tylko moje spostrzeżenie, znam jedno forum ogólnotematyczne, które od kilku lat funkcjonuje idealnie do dnia dzisiejszego.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

Post autor: sepän poika » 04 lis 2011, 12:30

Przeczytałem tak z 2/3, bo pod koniec dało się przewidzieć treść całego akapitu na podstawie pierwszych trzech słów. Ogólnie jest w tym tekście wszystko, czego można oczekiwać po Elitarnym Użytkowniku Internetu™ - uważanie, że to powszechny dostęp do internetu jest problemem, rant na FB i NK itp.

Wszystko co gość pisze dotyczy stricte for specjalizacyjnych, gdzie zasada pisania polega na Problem-Odpowiedź. Kiedyś na tym również bazowały fora ogólnotematyczne - pytaniach o to jak ją poderwać i co zrobić, żeby on na mnie spojrzał. Dzisiaj świadomość trochę wzrosła, a ludzie z tamtych czasów dawno zrozumieli, że internet never forgives and never forgets, że te głupoty wypisywane za nieświadomego młodu będą się za nimi ciągnęły często latami, mimo wkładania kolejnych masek i zacieranie śladów (nieprawdaż, ajw? ;) ). Nowi też to wiedzą, bo sporo się o tym mówi (swoją drogą też przesadzając). Główny napęd dla for ogólnotematycznych tym samym odpadł i jest klops, bo po pewnym czasie osiąga się sufit, gdzie wszystkie tematy zostały już poruszone i tkwi się w miejscu.

Dodatkowo w Polsce przez ostatnich kilka lat kompletnie upadłą kultura dyskusji, głównie za sprawą polityki. Teraz trzeba mieć własne zdanie i bronić go do ostatniej kropli krwi, nie oddając ani piędzi ziemi przeciwnikowi. Na tym gruncie można tworzyć fora obrzucaniosiębłotne, a nie dyskusyjne.

Ot, moja diagnoza.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

Post autor: V » 04 lis 2011, 14:29

Swoją wypowiedź zacznę od wymienienia argumentów, jakie autor felietonu użył w swoim tekście i odniosę się do nich.

1.
W gruncie rzeczy chyba właśnie we wspomnianym wyżej problemie dostępności Internetu jest cały sęk (lub jego większość), bo w tamtych czasach owym dostępem poszczycić się mogła albo osoba nie tylko nieco bardziej majętna, ale także o wiele bardziej świadoma, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że co bardziej inteligentna. A teraz? Dostęp ma każdy, co jest w sobie tak samo pozytywne, jak i negatywne. Wg PCFormatu aż 96% ludzi w wieku od 15 do 24 lat korzysta z Internetu.
Czy w tamtych czasach (gdy Celeron 333A wystarczał do wszystkiego, bla bla bla...) były fora dyskusyjne? Jeśli były, to czy miał kto na nich pisać, skoro Internet w Polsce był w fazie raczkowania i jak słusznie zauważył autor, niewiele ludzisków miało do niego dostęp? Już widzę forum dyskusyjne ze 120 użytkownikami, dyskutującymi o polityce, samochodach, komputerach i dzielącymi się przepisami na szarlotkę.
Teraz, kiedy dostęp do Inetu ma praktycznie każdy, fora są przepełnione użytkownikami, tematami. Ile osób dyskutuje - to już inna kwestia.

2.
Tymczasem obecnie jest tak że zwrócenie uwagi jest agresywne, bezczelne, prześmiewcze. Wystarczy że popełnicie drobny błąd a pojawi się delikwent (lub kilku) który wyeksponuje Waszą „niewiedzę” (zwłaszcza gdy macie bardzo mało postów na danym forum), samemu przy tym kreując się na alfę i omegę.
To już wina nie tylko ów delikwentów, ale również administracji i moderacji. Bo ich zadaniem jest utrzymanie porządku na forum. Jeśli ktoś mnie bluzga za tekst "Kaczyński jest w PO", mimo iż po chwili przyznałem się do pomyłki, to mam prawo zgłosić post/usera do moderacji, by zrobiła z nim porządek. A ja sam zaczerpnę wiedzy i będę się na przyszłość pilnował.

3.
Zdarzało się że na uwagę odnośnie trywialnej pisowni (najczęściej kilku wyrazów w jednym zdaniu, typu „ktury”, „pomuszcie”), adresat robił się niewiarygodnie agresywny, obelżywy, usprawiedliwiający się dysortografią, dysleksją itp. (ogólnie dysmózgowiem) czy wreszcie niespotykanie idiotycznym tłumaczeniem że „przecież to nie jest forum języka polskiego”.
A czy w tamtych czasach (gdy Celeron 333A wystarczał do wszystkiego, bla bla bla...) wszyscy pisali poprawnie? Fakt, teraz młodzież jest coraz głupsza i pisanie poprawnie po polsku sprawia jej niemałą trudność. Ja takich osób też nie chcę mieć na forum. Dlatego liczę na pracę moderatorów. Poprawiają tekst, upominają. A jeśli sytuacja się powtarza - banują.

4.
Podobnie jak z ortografią dzieje się z „wiedzą” reprezentowaną przez niektórych „forumowiczów” i jeśli ortografię da się jeszcze jakoś przełknąć, to przemycania debilizmów w tzw. „poradach” już niezbyt, bo w grę zaczynają wchodzić potencjalne straty czasu, danych i pieniędzy, ale nie tylko.
Fakt, młodzież ma teraz takie problemy, że aż głowa mała. "Co kupić na osiemnastkę?", "Mam krzywego penisa", "Czy ona mnie kocha?" to tylko przykłady. Co się tyczy odpowiedzi - każdy ma swoje zdanie na dany temat, różne doświadczenia (cóż, niektórzy ich nie mają...) i stara się pomóc, jak potrafi. Szkoda tylko, że wypowiada się na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia. Ale czy wtedy warto brać pod uwagę tę radę?
Z drugiej jednak strony, osoba zakładająca temat o swoim problemie liczy na pomoc głównie swoich rówieśników - osób, które też mają, bądź miały ten problem.

5.
Wraz ze wzrostem popularności i dostępności Internetu, o której mówiłem na samym początku, spadła także średnia wiekowa jego użytkowników, spadła bardzo mocno, a przy uwstecznieniu się społeczeństwa na poziomie obecnie obserwowanym, skutki są tragiczne.
Dlatego na forach wychodzą potem różne tego rodzaju smaczki i animozje, mądrość nie przychodzi do człowieka na drugi dzień przecież, człowiek mądrzeje z czasem, pytanie tylko jak dużym.
Niestety. Na to już nic nie poradzimy.

6.
„nie podoba Ci się? To nie wchodź”
Miałem "przyjemność" spotkać się z taką odpowiedzią na jednym z forum (koloru niebieskiego). Totalny debilizm (i to ze strony administracji). Nie można zwrócić uwagi na błędy, bo polecą Ci, byś nie wchodził, skoro mi się nie podoba.

7.
Można się spodziewać że „nie podoba się to nie wchodź” będzie padało ze strony co bardziej, mówiąc kolokwialnie, „kozaczących” użytkowników (głównie podlizujących się na różne sposoby moderacji – tak było kiedyś na jednym z większych for w Polsce i chyba nadal tak tam jest). Niestety bywa i tak że pada ze strony przedstawicieli administracji forum. Jak widać, nie tylko użytkownicy nie mają pojęcia co się w zakresie tworzenia i rozwoju forum liczy, administracja również. Okazuje przy tym skrajną niekompetencję w tej materii
O tym wspomniałem wyżej. Jeśli administracja zachowuje się jak banda idiotów, to ja dziękuję bardzo za takie forum.
Chcę zatem zadać tutaj sobie i Wam pytanie – po co pchać się na siłę w miejsce gdzie nie jest się mile widzianym?
Po nic. Nie ma sensu. Na szczęście, nie wszystkie fora są TAKIE.
Żal postów które się nabiło? Żal komentarzy które się napisało? Żal gwiazdek i ocen w profilu? Żal znajomych, z którymi najczęściej i tak ma się kontakt via GG, Skype, FB, NK? A może żal atmosfery jaka towarzyszy tego typu społecznościom?
Przyznam, trochę żal. Ale niejednokrotnie rejestrowałem się na nowym forum i zaczynałem wszystko od nowa, zdobywając szacunek czy sympatię innych. Da się.
Czy uzależnienie to przypadkiem nie za mocne słowo? Nie. Jeśli śpicie po 3h dziennie, każdą wolną chwilę spędzając na forum, przypłacając to jednocześnie zdrowiem i nerwami, przy okazji także i pracą oraz domem, który zaniedbujecie
Nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Ja często siedzę na forach, ale nie cały czas. Wchodzę, czytam, piszę, wychodzę. Po jakimś czasie znowu wchodzę, czytam, odpisuję. Itd, itd. Prawdę mówiąc, ja nie dałbym rady siedzieć bez przerwy na forum, bo by mi się znudziło.
Kupowanie go tylko po to aby tylko być bardziej online na forum czy FB jest dla mnie nienormalne, niepoważne i całkowicie nieusprawiedliwiające taki zakup.
Nigdy się z tym nie spotkałem. Ale fakt - chore. A czy kupowanie lepszego sprzętu, by pograć w nowsze gry, jest dobrym usprawiedliwieniem? xD
W praktyce wygląda to tak, że osoba zakładająca temat, nagminnie ma gdzieś:

- Ciebie

- Twoje uwagi co do swojego tematu

- większość elementów Twoich wypowiedzi (czytanie wybiórcze)

- opcję Szukaj

- Google

- wolę samodzielnego rozwiązania problemu

Czasami nie przejawia nawet chęci współpracy, wszystko ma być gotowe, na już, na teraz, napisane i pokazane, filmiki i zapisy video, cały świat nie istnieje bo AUTOR MA PROBLEM.
Na pewnym forum widziałem temat: "Podajcie najlepsze strony z tapetami!"


Ja udzielam się jedynie na forach młodzieżowych, wielotematycznych. Z czasem pewnie przeniosę się na jakieś "fachowe" forum, jeśli oczywiście będzie takowe istniało, a raczej żyło i jeśli będzie z kim na nim porozmawiać.
Dla mnie udzielanie się na forach to zabijacz czasu i w pewnym sensie rozrywka. Nie sądzę, bym był uzależniony od tego (zwłaszcza, jeśli osoba uzależniona to taka, jaką opisywał autor tematu). Po prostu lubię pisać, lubię się udzielać, wyrażać własne zdanie, poznawać nowych ludzi. Nie widzę w tym nic złego. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę argumenty autora, jeszcze nie jest tak tragicznie, bym czuł niechęć do jakiegoś forum (no, prócz jednego ;d) i nie chciał nań wchodzić.

Czy jest sens pisać na forach? A czy wszystko musi mieć sens? Czy jest sens grać w Call Of Duty? Czy jest sens iść na spacer? Czy jest sens kupować nowe ciuchy? Jak już wcześniej wspomniałem, to tylko forma rozrywki. Przyjemność.


ajwenhou pisze:minęło kilka lat i widzę dosyć sporą różnicę, może dlatego, że for namnożyło nam się mnóstwo i jest z czego wybierać.
Prawdę mówiąc nie ma z czego wybierać, bo zdecydowana większość z nich jest... martwa.
ajwenhou pisze:drugą rzeczą jest tematyka, która czasem może być problemem. weszliśmy w takie czasy, że hobby dla wielu osób stało się najważniejsze, myślę że ludzie jeśli szukają już jakiś for, to takich na których będą mogli nauczyć się od innych użytkowników czegoś, co ich fascynuje. stąd też braki w ogólnotematykach.
A mnie się wydaje, że właśnie te tematyczne mają małą siłę wybicia, wielotematyki je po prostu przysłaniają...
sepän poika pisze:Dzisiaj świadomość trochę wzrosła, a ludzie z tamtych czasów dawno zrozumieli, że internet never forgives and never forgets, że te głupoty wypisywane za nieświadomego młodu będą się za nimi ciągnęły często latami, mimo wkładania kolejnych masek i zacieranie śladów
Jeśli zdecydują się nie wychodzić ze świata Internetu.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość