Czy forum może odmienić nasze życie?

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".
Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Patorek » 22 lis 2011, 21:11

Eteryczna pisze:Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
tak!
Eteryczna pisze:Czy fora są w stanie odmienić nasze życie? Zapełnić pustkę?
nie wszyscy chcą wypełniać pustkę poprzez forum, niektórzy jej po prostu nie mają, forum służy do wymiany myśli i rozmowy na wysokim poziomie (oczywiście, nie zawsze :D)

Usunięty 2094

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Usunięty 2094 » 24 lis 2011, 11:04

Eteryczna, kochana, przede wszystkim, masz prześliczny avatar :*. Ostatnio sporadycznie zaglądam, więc pierwsze, co mi się nawinęło, to właśnie to.
Czy fora są w stanie odmienić nasze życie? Zapełnić pustkę?
Mojego chyba nie... Chociaż? To forum na przykład jest dla mnie bardzo ważne, i to nie ze względu na to, jakie funkcje na nim pełnię, po prostu- lubię tutejszych ludzi. Czasem żałuję, że nie znam niektórych w realu. Myślę, że piszą tutaj w większości inteligentni, rozsądni i specyficzni ludzie, z dużym poczuciem indywidualności. To sprawia, że chce mi się tu wchodzić. Być. A niekiedy pomóc komuś.

"Zapełnić pustkę" - mogłabym potaknąć jeszcze jakiś czas temu. Obecnie jestem osobą szczęśliwą, a co najmniej zadowoloną z życia. Nie czuję się pusta, już nie.
Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
Pewne, że tak! Jest tu parę osób, z którymi bardzo bym się chciała spotkać, gdyby tylko nadarzyła się okazja.
Wierzycie w miłość/przyjaźń zrodzoną na forum?
Kiedyś powiedziałabym, że nie, natomiast teraz uważam, że jest to możliwe. Chyba. Kiedyś obśmiałabym kogoś, kto zakochał się w kimś przez Internet, jednak teraz jestem bardziej tolerancyjna. Może to dlatego, że jestem... zakochana? Myślę, że przez forum może się narodzić jakaś taka fascynacja, małe zauroczenie... Miłość tak, ale sądzę, że w późniejszej fazie, gdy już dwie osoby się ze sobą poznają. Ale nie mogę mówić za innych :). Niech wypowiedzą się ci, co tego doświadczyli.
Jeszcze nie próbowałam, ale pierogi czekają
Właśnie, właśnie. :D

Aquamarine
Sponsor
Posty: 95
Rejestracja: 10 cze 2011, 11:37

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Aquamarine » 24 lis 2011, 14:10

Eteryczna pisze:Czy fora są w stanie odmienić nasze życie? Zapełnić pustkę?
Pewnie, że potrafią odmienić życie. Pozwalają spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innego punktu widzenia, poszerzają horyzonty przez to, że sprawiają, że poznajemy i słuchamy ludzi, którzy mają kompletnie inną optykę - takich, z którymi raczej nie spotykamy się w życiu realnym - a to jest bardzo odświeżające. I w tym kontekście zgadzam się z tym, co napisał sepan poika:
sepän poika pisze:Czasem człowiek przeczyta coś, co nawet nie będzie specjalnie przemyślane lub górnolotne, ale w jakiś sposób sprawi, że coś się w umyśle przestawi, otworzy jakieś nowe spojrzenie na świat.
A czy wypełnia pustkę? Myślę, że w pewien sposób tak, ale to jest tylko "zagłuszacz", a nie sposób na życie.
Eteryczna pisze:Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
Myślę, że tak, ale jeszcze nigdy tego nie zrobiłam.
Eteryczna pisze:Wierzycie w miłość/przyjaźń zrodzoną na forum?
Tak - wierzę, że może zaiskrzyć. A to jest dobry początek :)

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: V » 29 lis 2011, 14:00

Eteryczna pisze:Czy fora są w stanie odmienić nasze życie? Zapełnić pustkę?
Nie. Odmienić nasze życie może co najwyżej osoba, którą poznaliśmy na takim forum. Forum może zmienić nasze życie. Na lepsze lub, a to częściej, na gorsze. Ten drugi wypadek nie wyklucza zapełnienie pustki. Ale nie zapominajmy, że postawienie życia internetowego nad realnym może nas zabić. Zniszczyć. Fakt, możemy znaleźć przyjaciół w Internecie, jeśli nie mamy takich w realu. Ale będziemy chcieli spędzać z nimi coraz więcej czasu. Pojawią się problemy w rodzinie, w szkole, pracy. Odechce nam się żyć w rzeczywistości, najchętniej zamienilibyśmy się w piksel, nasz avatar czy w emotkę.
Oczywiście, to nie musi tak wyglądać. Jeśli potrafimy oddzielić życie realne od forumowego, nie będzie problemów. Czasem nie potrafimy znaleźć osoby z podobnymi zainteresowaniami. A w Internecie jest łatwiej. I z taką osobą można się zaprzyjaźnić.
Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
Oczywiście. Dlaczego nie? Nierzadko bywa tak, że taka osoba jest bardziej interesująca niż ci, którzy nas otaczają. Może zostać naszym przyjacielem, ba, nawet miłością.
Ja nie stronię od takich znajomości. Lubię poznawać ciekawych ludzi. Spotkanie z taką osobą na pizzy czy piwie byłoby dodatkowym przeżyciem.
Wierzycie w miłość/przyjaźń zrodzoną na forum?
Owszem. Co do przyjaźni przez Internet - jestem sceptyczny. Bo mimo wszystko same rozmowy nie wystarczą w trudnych chwilach. Bo czasem lepiej jest się przytulić i po prostu milczeć.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 29 lis 2011, 16:26

Eljot pisze:Nie. [...] Forum może zmienić nasze życie.
To jak w końcu? :zdziwko:

negra
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 102
Rejestracja: 27 lis 2011, 19:47

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: negra » 29 lis 2011, 16:27

Na forum nastawiam się bardziej na poznawanie nowych ludzi, o podobnych zainteresowaniach. Zawsze to ktoś nowy pojawia się w życiu. Na szczęście potrafię oddzielić życie internetowe od reala. Nie jestem typem samotnika, mam przyjaciół z którymi się spotykam, ale forum daje mi możliwość przeniesienia się tak jakby w inne miejsce, nie te które mam na co dzień.

Dlatego właśnie powróciłam na forumowe strony ;)
Eteryczna pisze:Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
Tak. Z poprzedniego forum utrzymywałam kontakt z jednym chłopakiem. Po 4 latach się spotkaliśmy, ale przez małe kłamstwa kontakt się urwał. Zostałam w pewnym sensie oszukana i nie miałam już ochoty na podtrzymywanie znajomości.
Mimo to dużo do mojego życia wniosła ta osoba i mimo wszystko nie żałuję, że odważyłam się na takie 'spotkanie z internetu'.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: V » 29 lis 2011, 22:14

sepän poika pisze:
Eljot pisze:Nie. [...] Forum może zmienić nasze życie.
To jak w końcu? :zdziwko:
Jest różnica między słowem "odmienić" a "zmienić". To pierwsze używamy najczęściej w pozytywnym sensie. Jeśli znałeś kiedyś kogoś i zmienił się na gorsze, nie powiesz mu: "Wiesz, odmieniłeś się".

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 29 lis 2011, 22:24

Eljot pisze:Jeśli znałeś kiedyś kogoś i zmienił się na gorsze, nie powiesz mu: "Wiesz, odmieniłeś się".
Dlaczego? Nie widzę problemu w powiedzeniu czegoś takiego. No, może poza tym, że generalnie słowa "odmienić" raczej nie używam. Ale tak różnica, o której piszesz... dla mnie nie istnieje.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Iluminacja » 29 lis 2011, 23:18

Eljot pisze:Jest różnica między słowem "odmienić" a "zmienić". To pierwsze używamy najczęściej w pozytywnym sensie. Jeśli znałeś kiedyś kogoś i zmienił się na gorsze, nie powiesz mu: "Wiesz, odmieniłeś się".


Oh mądrosci Eljota :rotfl:


Proszę pisz posty tyczące się tematu

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: ajwenhou » 30 lis 2011, 8:39

mądrości jak mądrości, trochę racji ma.

odmienić życie? jeśli do takich rzeczy podchodzi się zbyt emocjonalnie i ze zbyt dużym zaangażowaniem, to pewnie może. mojego nigdy nie odmieniło, ale kilka osób z forum dodało barw mojemu życiu.

spotkania z kilkoma osobami mam już za sobą. są to osoby z forum o serialach, tylko jedno spotkanie było zaplanowane, inne przypadkowe, a to ktoś był u mnie w mieście, a to ja byłam w innym mieście.

o miłości wypowiadać się nie będę ;)

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 25 mar 2012, 14:38

Forum nie może odmienić naszego życia, lecz może poprawić, pomoc poprawić. Kiedy poznajemy nowych ludzi.. dowiadujemy się troszkę o nich, przestajemy się przejmować pewnymi sprawami, poznajemy ich problemy, pomagamy, oni nam starają się również pomóc. Tak jak wyżej ktoś napisał, forum może ubarwić nasze życie, ale nie zmienić.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: poly » 25 mar 2012, 16:59

Guśka, poprawa jest odmianą.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 25 mar 2012, 17:04

Lecz nie odmienia całego naszego życia ;)

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 25 mar 2012, 17:54

Guśka pisze:Lecz nie odmienia całego naszego życia ;)
A co to znaczy "odmienić całe życie"? Skoro poprawia to odmienia. Całe.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 25 mar 2012, 17:55

Nie, nie całe, tylko cząstkę ;) Jednak nadal zostają problemy.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 25 mar 2012, 17:57

Ale to nie jest temat "czy forum może rozwiązać wszystkie problemy ludzkości?" :P

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 25 mar 2012, 18:16

Odmienić nasze życie.. a jeśli całkiem to znaczy, że też i nasze problemy.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Peggy_Brown » 25 mar 2012, 22:30

Nic się nie odmienia tak o. Nagle.
Wszystko może mieć wpływ na odmianę życia, w zależności od tego czym kierujemy się w tym życiu.
A problemy ma każdy, nie zawsze łatwe do rozwiązania. One zostaną. Będą jedne a jak się skończą to w ich miejsce wejdą kolejne. Odmieni się znowu życie.
A jeśli coś zmienia się chociaż troszkę, to już zmienia się w całości. Bowiem wszystko ma wpływ na całokształt.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Luck316 » 26 mar 2012, 13:09

Ja bez forum prawie nie miałbym kontaktu z ludźmi. Mogę normalnie porozmawiać i być sobą, nie narażając się przez to na zbędne niemiłe komentarze.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 26 mar 2012, 14:45

Luck316 pisze:Ja bez forum prawie nie miałbym kontaktu z ludźmi. Mogę normalnie porozmawiać i być sobą, nie narażając się przez to na zbędne niemiłe komentarze.
Jeśli np zarejestruje się jakiś za przeproszeniem debil to wszystko jest możliwe ;) Ale takiego delikwenta się banuję.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Iluminacja » 26 mar 2012, 15:06

Guśka pisze:Nie, nie całe, tylko cząstkę ;)
A bo cząstka to już nie odmienia nic? I nie ma znaczenia? A ja myślałam, że życie ma części składowe :hmm:

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 26 mar 2012, 15:13

Cząstka odmienia coś, ale nie wszystko, nie "całe"

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 27 mar 2012, 10:51

Guśka pisze:Ale takiego delikwenta się banuję.
Albo administrator otacza go specjalną opieką :rotfl:
(true story)

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: she » 27 mar 2012, 13:13

Guśka pisze:Cząstka odmienia coś, ale nie wszystko, nie "całe"
No tak, ale ta cząstka też w jakiś sposób wpływa na całość. Bo skoro cząstka Ciebie się zmienia, to i całość też ulega odmie. Więc śmiało można napisać, że odmienia się całość. :>
Ruta pisze:Czy fora są w stanie odmienić nasze życie? Zapełnić pustkę?
Mój staż na forach nie jest jakiś długi. Weszłam na pierwsze bo mi się nudziło w pracy i tak zostało. Więc na pewno pomogło mi zabić czas, którego miałam pod dostatkiem. Pustki mi raczej nie zapełnia, bo jako takiej jej nie odczuwam (no może teraz, ten czas po wypadku, kiedy jestem uwiązana, jest jakąś odskocznią od wszystkiego). Chyba jakoś szczególnie nie odmieniają mojego życia. No może tylko to, że można na nich spotkać wiele ciekawych osób. I te osoby już mogą to zrobić, ale niekoniecznie za pośrednictwem forum.
Ruta pisze:Czy odważylibyście się spotkać z kimś realnie, kogo poznaliście na forum?
Kilka już za mną i na pewno przede mną :3
Ruta pisze:Wierzycie w miłość/przyjaźń zrodzoną na forum?
Wierzę. Bez żadnych ale. Ale nie na forum, tylko z jego pomocą.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 27 mar 2012, 14:53

sepän poika pisze:Albo administrator otacza go specjalną opieką

Masz opcję zgłaszania danej osoby, jeśli coś Ci nie pasuję jest specjalny post. A może po prostu trzeba popatrzeć z innej strony?
TrisHka pisze:No tak, ale ta cząstka też w jakiś sposób wpływa na całość. Bo skoro cząstka Ciebie się zmienia, to i całość też ulega odmie. Więc śmiało można napisać, że odmienia się całość.
Gdyby całość, to nawet wszelkie problemy, jak nie zdrowotne to też i psychiczne.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 27 mar 2012, 15:09

Guśka pisze:Masz opcję zgłaszania danej osoby, jeśli coś Ci nie pasuję jest specjalny post. A może po prostu trzeba popatrzeć z innej strony?
Nie bardzo rozumiem do której części mojej wypowiedzi się tym odnosisz.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 27 mar 2012, 15:10

sepän poika pisze:Albo administrator otacza go specjalną opieką (true story)
Jak już wcześniej zacytowałam.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: sepän poika » 27 mar 2012, 15:11

No i co Twoja odpowiedź miała do rzeczy?

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Guśka » 27 mar 2012, 15:18

To, że jeśli masz jakieś wątpliwości, nie podoba Ci się coś to jest wyznaczony do tego temat gdzie składasz zażalenia,a nie pierwszy lepszy wątek ;)

Nadal stwierdzam, że może odmienić, ale nie całe nasze życie. Poznane osoby na forum już mogą więcej zdziałać.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Czy forum może odmienić nasze życie?

Post autor: Iluminacja » 27 mar 2012, 15:34

Guśka, A gdzie ktoś powiedział, że całe? :zdziwko:
Guśka pisze:Poznane osoby na forum już mogą więcej zdziałać.
No tak bo forum, to nie ludzie :oczami:

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości