Nieśmiałość

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".
Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 02 maja 2013, 19:30

Patorek pisze:Osoba nieśmiała dostająca propozycje wystąpienia przez publicznością.. odrzuca ją,
Nie zawsze, czasem presja otoczenia jest zbyt wielka i uciekając od niej zgodzi się na wystąpienie, nawet kosztem samego siebie

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 02 maja 2013, 19:42

Saya pisze:Nie zawsze, czasem presja otoczenia jest zbyt wielka i uciekając od niej zgodzi się na wystąpienie, nawet kosztem samego siebie
To był tylko przykład, jest wiele czynników wpływających na decyzje.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 02 maja 2013, 19:45

Jasne , zrozumiałem.
ciężkie do przeskoczenia jest też obawa o ocenianie, o brak akceptacji takim jakim sie jest. Dlatego tez osoby nieśmiałę podejmują działania wbrew sobie, aby tą akceptacje zdobyć i choc na chwile poczuć się chwalonym, waznym, docenionym, zaakceptownym

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Thea » 02 maja 2013, 22:44

Współczuję ludziom nieśmiałym, życie jest milion razy łatwiejsze jeśli jest się otwartym i odważnym (i nie musi to od razu oznaczać braku skromności, znam osoby o bardzo silnym charakterze, które są mega skromne). Ja sama nie jestem nieśmiała, choć bywają charaktery które mnie "przyćmiewają" czy "onieśmielają". Głównie ludzie bardzo, bardzo otwarci na drugiego człowieka, ja aż taka nie jestem. Nie krępuję się nikogo ale nie mam nawyku wychodzenia pierwsza do innych, od dziecka było tak, że to inni zabiegali o mnie i teraz bywa mi ciężko.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nieśmiałość

Post autor: she » 03 maja 2013, 0:52

Thea pisze: życie jest milion razy łatwiejsze
Nie byłabym tego taka pewna, tym bardziej że można się samemu wystawić na odstrzał do prędkiego zranienia. Jedni i drudzy mają przekichane, bo życie jest cholernie trudne.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 2:11

Zycie jest na tyle trudne na ile sama sobie zdecydujesz. Jezeli chodzi o latwiejsze o milion razy zycie, to jest to prawda. Takie osoby skupiaja na sobie uwage innych, dzieki otwartosci i charyzmie sa zapamietywani, co sprzyja zatrudnieniu na jakies stanowisko. To, ze to moze dzialac w dwie strony, ze sa tez pierwszymi na odstrzal, jest tego warte. Taka osoba co siedzi cicho w swoim grajdolku nie zajdzie tak daleko jak ktos kto wzbudzil soba zainteresowanie. Taki marketing osobisty.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nieśmiałość

Post autor: she » 03 maja 2013, 2:45

Nieśmiałość również rzuca się w oczy ;) Życie samo w sobie jest trudne, a wynurzając się częście, wzrasta prawdopodobieństwo upolowania. Jedni i drudzy mają ciężko, poza tym..niby nasze życie, a jak bardzo zależne od innych.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 2:52

Ja tam zyje tak jak ja chce, zeby moje zycie wygladalo. Jednak to jest inna bajka. Jako pracodawca majac przed soba tak samo uzdolnionych ludzi, jeden niesmialy drugi charyzmatyczny, wybiore drugiego. True story. O jakie upolowanie ci chodzi?

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nieśmiałość

Post autor: she » 03 maja 2013, 3:08

A ja wybrałabym takiego, który bardziej by mi się widział. I mimo, że sama jestem roztrzepana, to nie przekreślam na starcie nieśmiałych. Ba, nawet bardziej mnie zaciekawić mogą od tych otwartych.

Z tym upolowaniem, to chodziło mi o to, że otwartość wystawia nas na większą ilość kontaktów/poznawanie innych i nawiązywanie coraz to większej liczby znajomości, gdzie może się trafić osoba która nas np. skrzywdzi. Osoby nieśmiałe segregują sobie ludzi których do siebie dopuszczają i takie prawdopodobieństwo jest już mniejsze.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 03 maja 2013, 10:50

Pawian pisze:Zycie jest na tyle trudne na ile sama sobie zdecydujesz.
Oj, widzę, że z tą nagrodą za głupie teksty to trochę się pospieszyłem. W tym tygodniu ostra konkurencja :|
Pawian pisze:Takie osoby skupiaja na sobie uwage innych, dzieki otwartosci i charyzmie sa zapamietywani, co sprzyja zatrudnieniu na jakies stanowisko.
Niebycie nieśmiałym nie oznacza od razu bycia "atencyjną kurwą". Uwagę innych skupiają ludzie, którzy są interesujący albo którzy bardzo o to zabiegają (ci drudzy zwykle negatywną). A nieśmiałość nie jest parametrem decydującym o jednym czy o drugim (no, może o drugim trochę, ale to akurat na plus nieśmiałych).
Pawian pisze:Jako pracodawca majac przed soba tak samo uzdolnionych ludzi, jeden niesmialy drugi charyzmatyczny, wybiore drugiego. True story.
A ja wybiorę nieśmiałego. Also true story. CO TERAS? Bo mamy 1:1.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 13:20

sepän poika pisze:Pawian pisze:
Zycie jest na tyle trudne na ile sama sobie zdecydujesz.
Oj, widzę, że z tą nagrodą za głupie teksty to trochę się pospieszyłem. W tym tygodniu ostra konkurencja
Nie mowilabym tego, jezeli sama bym tego nie doswiadczyla, wiem co mowie. Moje doswiadczenia wychodza z praktyki, nie teoretyki.
sepän poika pisze:Niebycie nieśmiałym nie oznacza od razu bycia "atencyjną ku***".
No to mamy inny wzglad na pojecie "Charyzmatyczny". Taka osoba w wiekszosci przypadkow jest osoba pozytywna. Raczej ktos gryzliwy powiedzialby o kims takim cos zlego. Takie zywe i otwarte osoby zazwyczaj wnosza troche slonca do pokoju.
sepän poika pisze:A ja wybiorę nieśmiałego. Also true story. CO TERAS? Bo mamy 1:1.
No to trzeba teraz porownac do jakiej pracy ich zatrudnilismy. Jezeli zatrudniles niesmialego na infolinie lub do programowania, a ja zatrudnilam mojego na recepcje lub jako menadzera marketingu i reklamy, to obydwoje wygralismy. Kwestia srodowiska.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 03 maja 2013, 13:23

Pawian pisze:Nie mowilabym tego, jezeli sama bym tego nie doswiadczyla
No, tylko że to, że czegoś doświadczyłaś, nie oznacza od razu, że jest to ponadczasową prawdą dla całej ludzkości.
Pawian pisze:Moje doswiadczenia wychodza z praktyki, nie teoretyki.
What the fuck? :zdziwko:
Pawian pisze:No to trzeba teraz porownac do jakiej pracy ich zatrudnilismy. Jezeli zatrudniles niesmialego na infolinie lub do programowania, a ja zatrudnilam mojego na recepcje lub jako menadzera marketingu i reklamy, to obydwoje wygralismy. Kwestia srodowiska.
To po co mówisz, że nieśmiały ma zawsze gorzej, bo do pracy weźmie się tego "śmiałego", skoro teraz jednak się okazuje, że "to zależy"?

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 13:35

sepän poika pisze:No, tylko że to, że czegoś doświadczyłaś, nie oznacza od razu, że jest to ponadczasową prawdą dla całej ludzkości.
Chcialabym zeby tak bylo, jednak jak widze ludzi, ktorzy wola ostatnie pieniadze przeznaczyc na trunki, pozniej narzekajac ze sa tacy biedni, to ta teoria sie poteguje. Czasami trzeba tez ostro zawalczyc o swoje prawa do zacnego zycia.
sepän poika pisze:What the fuck?
Co musze wytlumaczyc'?
sepän poika pisze:To po co mówisz, że nieśmiały ma zawsze gorzej, bo do pracy weźmie się tego "śmiałego", skoro teraz jednak się okazuje, że "to zależy"?
Nigdzie nie napisalam, ze ma zawsze gorzej, napisalam tylko, ze otwartemu po prostu sprzyja, bo jest czesciej zapamietywany.

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Thea » 03 maja 2013, 16:16

To zależy, ale zdecydowanie więcej ciekawych stanowisk jest dla ludzi charyzmatycznych. I w tym popieram w całości Pawiana (nie wiem czy dobrze odmieniam, skoro jesteś dziewczyną ale bez odmiany nie bardzo mi pasowała ;)). Osoba charyzmatyczna ma większą szansę by być bardziej wszechstronna, nawet jeśli zostanie na lodzie to szybko zakręci się na mieście i od razu podłapie jakąkolwiek pracę przynajmniej na chwilę a dalej rozwija sieć kontaktów aż ustawi się tak by być zadowoloną. Również miałam do czynienia z wieloma takimi przypadkami. Nieśmiali mają o wiele, wiele bardziej pod górę w tym świecie, gdzie jest wyścig szczurów i 60% sukcesu to umieć się dobrze sprzedać.

Osoby charyzmatyczne wychodzą z inicjatywą, często nawiązują nowe kontakty dla firmy. Nieśmiali nie bo się wstydzą, ciężej im pracować w zgranym zespole, przez to trzeba ich ośmielać, prowadzić za rączkę a to kosztuje czas. Ja osobiście mając dwóch pracowników o takich samych kwalifikacjach z których jeden jest charyzmatyczny a drugi nieśmiały wybieram charyzmatycznego bez zastanowienia. Wiem, że bardziej by mi się przydał, mogłabym go wrzucić na produkcję, do klienta, do odbierania telefonów itd.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 03 maja 2013, 16:20

No cóż, przynajmniej mamy jasność kto czyni życie 1/3 populacji dużo cięższym, niż by mogło być :3

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Thea » 03 maja 2013, 16:57

Zaręczam ci, że 80% pracodawców ma do tego takie podejście jak ja :)

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Re: Nieśmiałość

Post autor: nieogarniety » 03 maja 2013, 17:06

Thea pisze:Zaręczam ci, że 80% pracodawców ma do tego takie podejście jak ja
Całe szczęście, że dotąd trafiałem na tych rozsądnych :3

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 03 maja 2013, 17:26

Thea pisze:Zaręczam ci, że 80% pracodawców ma do tego takie podejście jak ja :)
Będę potrzebował źródła do tej statystyki ;)

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Thea » 03 maja 2013, 18:02

nieogarniety, dlaczego chęć posiadania jak najbardziej produktywnego pracownika ma być oznaką braku rozsądku? :)

sepän poika, nie prowadzę na ten temat szczegółowych statystyk, moje zdanie opieram na tym co widzę dookoła :)

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Re: Nieśmiałość

Post autor: nieogarniety » 03 maja 2013, 18:44

Thea pisze:nieogarniety, dlaczego chęć posiadania jak najbardziej produktywnego pracownika ma być oznaką braku rozsądku?
Chęć posiadania najbardziej produktywnego pracownika jest jak najbardziej rozsądna. Tego typu uogólnianie za to nie za bardzo. Generalnie w wielu przypadkach jestem w stanie zgodzić się z Twoimi kryteriami. Na całe szczęście istnieją jednak stanowiska, na których niekonieczne są relacje z ludźmi, a zdecydowanie większe znaczenie mają umiejętności danego osobnika. W takim przypadku nie widzę najmniejszego sensu w dodawaniu kryterium charyzmy. Ba, z doświadczenia wiem, że osoby mniej charyzmatyczne (nawet niż ja :P) w mojej branży sprawdzają się często nadprzeciętnie dobrze. Także jestem przeciwny tego typu uogólnianiu.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 20:46

Musielibyscie lepiej uzasadnic dlaczego ktos mialby wybrac osobe niesmiala do pracy z ludzmi, niz te charyzmatyczna, uwzgledniajac to, ze maja takie same predyspozycje. Jezeli o mnie chodzi, przetestowalabym te dwie osoby, ktora sie lepiej sprawdzi. Mimo to, ze wiem, czlowiek charyzmatyczny poradzi sobie lepiej miedzy ludzmi, dalabym szanse niesmialkowi. Czasami z takiej cichej wody moze pojawic sie tsunami, jednak jako pracodawca nie jestem pewna, czy mam na to czas i pieniadze.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 03 maja 2013, 20:54

Ja myśle że osoba nieśmiała która znajdzie zatrudnienie w jakieś firmie będzie się starała dwa-trzy razy bardziej niż osobnik charyzmatyczny i pewny siebie.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 03 maja 2013, 20:58

Saya pisze:Ja myśle że osoba nieśmiała która znajdzie zatrudnienie w jakieś firmie będzie się starała dwa-trzy razy bardziej niż osobnik charyzmatyczny i pewny siebie.
Starania to za mało, bo przez nieśmiałość wykonywanie niektórych czynności może być dla tej osoby niemożliwe lub bardzo trudne, przez co opóźniać się w czasie.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 03 maja 2013, 21:01

Patorek pisze:Starania to za mało, bo przez nieśmiałość wykonywanie niektórych czynności może być dla tej osoby niemożliwe lub bardzo trudne, przez co opóźniać się w czasie.
Starając się można osiągnąć wiele. Mając świadomość otrzymanej szansy da się niektóre przeszkody obejść.

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Re: Nieśmiałość

Post autor: nieogarniety » 03 maja 2013, 21:22

Pawian pisze:Musielibyscie lepiej uzasadnic dlaczego ktos mialby wybrac osobe niesmiala do pracy z ludzmi, niz te charyzmatyczna, uwzgledniajac to, ze maja takie same predyspozycje. Jezeli o mnie chodzi, przetestowalabym te dwie osoby, ktora sie lepiej sprawdzi.
Eee, ale kto tu chce udowadniać że osoba nieśmiała nadaje się do czegoś lepiej. Chodzi o to że charyzma nie zawsze ma, czy też powinna mieć znaczenie przy ocenie predyspozycji człowieka do stanowiska.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 03 maja 2013, 21:25

nieogarniety pisze:Eee, ale kto tu chce udowadniać że osoba nieśmiała nadaje się do czegoś lepiej. Chodzi o to że charyzma nie zawsze ma, czy też powinna mieć znaczenie przy ocenie predyspozycji człowieka do stanowiska.
Jestem wstanie się zgodzić, a zarazem nie jestem wstanie wyobrazić sobie sytuacji
w której pracodawca ma do wyboru osobę z charyzmą, pewną siebie i otwartą
oraz osobę nieśmiałą raczej cichą i niewyróżniającą się znacząco i wybiera tą drugą.

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Re: Nieśmiałość

Post autor: nieogarniety » 03 maja 2013, 21:36

Patorek pisze:Jestem wstanie się zgodzić, a zarazem nie jestem wstanie wyobrazić sobie sytuacji
w której pracodawca ma do wyboru osobę z charyzmą, pewną siebie i otwartą
oraz osobę nieśmiałą raczej cichą i niewyróżniającą się znacząco i wybiera tą drugą.
W takim razie muszę być zajebiscie dobry w tym co robię :cool: . A tak serio, podając tylko przykład mojej branży. Po co osobie dziobiącej przed kompem całymi dniami charyzma? Jeśli jedynym kontaktem z istotami żywymi ma być komunikacja w ramach małego zespołu? Sądzę, że jednak w takich sytuacjach doświadczenie i wiedza ewentualnego pracownika gra jedyną znaczącą rolę.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 21:44 przez nieogarniety, łącznie zmieniany 2 razy.

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 03 maja 2013, 21:40

A ja uważam, że pracodawca bierze pod uwagę doświadczenie pracownika, a nie osobowość.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 03 maja 2013, 21:48

Pisalismy juz, ze obydwie maja takie same predyspozycje, ale rozne osobowosci.

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 03 maja 2013, 21:59

Czytałam. Ale skąd ten pracodawca ma wiedzieć, jaki ma charakter jego potencjalny pracownik, gdy widzi go pierwszy raz. Ja na przykład jestem osobą, która przy stresującej sytuacji zachowuje się odwrotnie, niż na co dzień. I to może być mylące.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości