Nieśmiałość

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".
Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 25 mar 2013, 18:24

Pawian pisze:Saya, o wlasnie. Czasami myslimy, ze niesmialy, a moze czlowiek ma niskie poczucie samowartosci.
Jak powiedziałem obie te cechy występują razem. Wiem z doświadczenia.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 25 mar 2013, 18:47

Saya pisze:Jak powiedziałem obie te cechy występują razem. Wiem z doświadczenia.
Z doświadczenia to możesz znać kilka przypadków, w których tak jest, ale nie oznacza to, że jest to regułą. Ja np. jestem pewien, że nie jest i każde z tych dwóch może występować bez drugiego.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 26 mar 2013, 0:50

Saya pisze:Jak powiedziałem
:zdziwko: caly czas myslalam, ze ty to ona, nie on?

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Nieśmiałość

Post autor: Shinto » 26 mar 2013, 10:54

Nieśmiałość można przełamać i nie jest to niemożliwe.
Odrobinka uśmiechu na twarzy może spowodować cuda. ;)

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 26 mar 2013, 11:24

sepän poika pisze:
Saya pisze:Jak powiedziałem obie te cechy występują razem. Wiem z doświadczenia.
Z doświadczenia to możesz znać kilka przypadków, w których tak jest, ale nie oznacza to, że jest to regułą. Ja np. jestem pewien, że nie jest i każde z tych dwóch może występować bez drugiego.
Owszem, ale wygłaszajac tutaj czy gdzieś indziej opieram swoje poglądy na tym co znam bo inaczej nie miałoby to sensu. Mówić o czymś tylko w oparciu o intuicje mija się z celem na dłuższą mete.
Pawian pisze:
Saya pisze:Jak powiedziałem
:zdziwko: caly czas myslalam, ze ty to ona, nie on?
Tak, nie pierwsza i nie ostatnia się pomyliłaś

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2013, 11:40

Pawian pisze:Hmm.. Cos mi sie nasuwa na mysl. Kiedys kolegowalam sie z taka jedna dziewczyna. Nie to, ze byla mega niesmiala. Mogla uchodzic za taka, bo w sposob jaki mowila byl niesmialy. Czasami nie chcialo mi sie wierzyc jak opowiadala swoim glosikiem, ze kogos ochrzanila w autobusie, bo ktos jej na buta nastapil.
I ja pamiętam kogoś takiego. Nie lubiłam tej dziewczyny. Może dlatego, że była nieśmiała przez cały czas, w każdej sytuacji. Mówiłam jej: "Dziewczyno wyluzuj", ale do samego końca nie zmieniła swoich przyzwyczajeń. Potem wyprowadziła się. I przeszła metamorfozę. Już zaczęła się zmieniać, gdy przeniosła się do innej klasy, gdzie miała koleżanki. Może problemem było otoczenie, które od niej wymagało czegoś, czego nie była w stanie uczynić.
she pisze:Wiadomo, że we wszystkich nie. Jednak jeszcze na mojej drodze nie stanął nikt nieśmiały, kto jeszcze nie był do tego i skromny.
Ja za to tak. Mój kolega- nie jest skromny. Nie ma problemów z podkreślaniem tego, co już udało mu się dokonać. I dobrze. Nie lubię przesadnej pruderii. Natomiast, nie należy do pewnych siebie. Otwiera się przy bliższym poznaniu, uważa się też za nieśmiałego.

Tak, jak napisała Iluminacja, to nie zawsze idzie ze sobą w parze. Nieśmiałość to po prostu niechęć do zwracania na siebie uwagi. Nie trzeba być przy tym skromnym, można zdawać sobie sprawę ze swojej wartości i umieć rozmawiać o swoich sukcesach. Nie ukrywam, że skromność to pewne skojarzenie związane z nieśmiałością.
Można być też skromnym, acz pewnym siebie. Byle ta skromność nie była za wszelką cenę, irytuje mnie to.
Ktoś ma świadectwo z czerwonym paskiem i mówi, że to nic wielkiego. Ktoś mówi, że jest brzydki, choć wzbudza zachwyt. Z wieloma takimi osobami się spotkałam.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 26 mar 2013, 12:04

Saya pisze:Owszem, ale wygłaszajac tutaj czy gdzieś indziej opieram swoje poglądy na tym co znam bo inaczej nie miałoby to sensu.
Ale nie musisz od razu generalizować...
Dafne pisze:Mówiłam jej: "Dziewczyno wyluzuj", ale do samego końca nie zmieniła swoich przyzwyczajeń.
Nieśmiałość to nie przyzwyczajenie :przestraszony:

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Nieśmiałość

Post autor: Iluminacja » 26 mar 2013, 12:13

Dafne pisze:Ktoś ma świadectwo z czerwonym paskiem i mówi, że to nic wielkiego. Ktoś mówi, że jest brzydki, choć wzbudza zachwyt. Z wieloma takimi osobami się spotkałam.
myślę, że to bardziej nieumiejętność przyjmowania komplementów (zaprzeczanie) niż fałszywa skromność, aczkolwiek nie zawsze.

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2013, 12:15

No nie jest przyzwyczajeniem, ale już rzeczy, które się na nie składają. Ktoś mówi cicho (mamrocze), bo mu tak wygodniej. Podczas lekcji siedziała w ostatniej ławce, miała coś przeczytać na głos i słyszała ją tylko osoba obok niej. Nauczyciel mógł powtarzać "Głośniej!", ale nie mogła tego przeskoczyć.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Nieśmiałość

Post autor: Iluminacja » 26 mar 2013, 12:17

Dafne pisze:Ktoś mówi cicho (mamrocze), bo mu tak wygodniej.
Z jakiego względu wygodniej?

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 26 mar 2013, 17:21

Dafne pisze:No nie jest przyzwyczajeniem, ale już rzeczy, które się na nie składają. Ktoś mówi cicho (mamrocze), bo mu tak wygodniej. Podczas lekcji siedziała w ostatniej ławce, miała coś przeczytać na głos i słyszała ją tylko osoba obok niej. Nauczyciel mógł powtarzać "Głośniej!", ale nie mogła tego przeskoczyć.
Haha mialam taka w klasie w gimnazjum. Niby cicha, bo skromna, ale jak wlasnie nauczyciel enty raz mowi "glosniej!" to arogancko wzdycha, przewraca oczami i cmoka jezykiem z poirytowania. " :suchy: :oczami: :kwasny: "

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2013, 17:40

Iluminacja, bo może nie chce być zrozumiany, nie lubi zabierać głosu publicznie, więc jest mu to na rękę.
Iluminacja pisze:myślę, że to bardziej nieumiejętność przyjmowania komplementów (zaprzeczanie) niż fałszywa skromność, aczkolwiek nie zawsze.
Albo też inny punkt widzenia i dystans do siebie.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Nieśmiałość

Post autor: Iluminacja » 26 mar 2013, 17:55

Dafne pisze:bo może nie chce być zrozumiany, nie lubi zabierać głosu publicznie, więc jest mu to na rękę.
nie, to nie tak, że nie chce być zrozumiany bo to dal mnie dziwnie brzmi. Raczej boi się, że to co powie nie zostanie dobrze odebrane, albo zwyczajnie się pomyli, albo po prostu taki już ma cichy głos i trudno zrobić z niego kogoś na podobieństwo śpiewaka operowego.
Dafne pisze: dystans do siebie.
ale dystans do siebie nie objawia się fałszywą skromnością.

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 27 mar 2013, 22:40

Iluminacja, może tak właśnie to wygląda. Pamiętam, że kiedyś znałam pewnego chłopaka, który również mówił cicho. Nie należał do tzw "elity klasowej", nie szukał rozgłosu. Miał cichy głos, bo chyba wychodził z założenia, że to, co powie nie jest ważne, ale też ... znam go w pewnym stopniu i mogę powiedzieć, że nie przejmował się opinią innych na swój temat, nie zależało mu na pozostaniu na "świeczniku". Jak ktoś po prostu liczył się z jego zdaniem, to mógł usłyszeć nawet ten jego głos- często był przekrzyczany przez innych. Ludzie mają różne powody, dla których postepują tak, a nie inaczej :P.

Awatar użytkownika
ceem
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 31 sty 2013, 16:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: niesmiali.net.pl

Re: Nieśmiałość

Post autor: ceem » 02 maja 2013, 16:57

Pawian pisze:Ja tam nie lubie niesmialych osob. Czuje sie wtedy odpowiedzialna za przebieg rozmow. A co dopiero na randce :kwasny: ! Gdybym nie wiedziala, ze koles jest oniesmielony, pomyslalabym, ze mu sie nie podobam, albo ze nic go nie interesuje o czym mowie.
I to jest chyba najczęstsza przyczyna przez którą nieśmiali chłopcy mają problem z dziewczynami.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Pawian » 02 maja 2013, 17:16

ceem pisze:I to jest chyba najczęstsza przyczyna przez którą nieśmiali chłopcy mają problem z dziewczynami.
Jednak wnioskujac z innych postow, inne dziewczyny lubia niesmialych. Moze dobrym rozwiazaniem dla niesmialego po prostu powiedziec, ze jest niesmialy? Postawic sprawe jasno od poczatku, zeby druga osoba nie czula sie dziwnie. Raz musialam siedziec z taka jedna dziewczyna, bo czekalysmy na nasza wspolna kolezanke. Tez byla niesmiala i mi o tym powiedziala, zebym nie pomyslala ze mnie nie lubi, czy cos. Wtedy wiedzialam jak przejac sytuacje, po prostu sie jej pytalam co lubi robic i dlaczego. Rozmowa sama poplynela.

Awatar użytkownika
ceem
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 31 sty 2013, 16:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: niesmiali.net.pl

Re: Nieśmiałość

Post autor: ceem » 02 maja 2013, 17:18

Nie wszyscy się do tego przyznają.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 02 maja 2013, 17:33

Racja, ciężko osobie nieśmiałej się do tego przyznać ot tak, zważając że nie którzy z nas uważają to za poważną wade która dosyć znacząco przeszkadza w życiu

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 02 maja 2013, 17:51

Nieśmiałość wynika z kompleksów, czy nieakceptowania siebie.
Można z tym się uporać.. trzeba tylko wyciągnąć głowę z piasku. :ok:

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 02 maja 2013, 17:53

Można próbować jednak jak sie człowiek sparzy kilka razy to już czasem woli zostawić wszystko jak jest

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Amie » 02 maja 2013, 18:00

Patorek pisze:Nieśmiałość wynika z kompleksów, czy nieakceptowania siebie.
Często, ale nie zawsze. Zatem żeby pokonać w takim wypadku nieśmiałość, trzeba najpierw zadbać o siebie, zmieniać, udoskonalać, nie zacząć od dupy strony i zwalczać "objawu".

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 02 maja 2013, 18:10

Amie pisze:Często, ale nie zawsze.
A te przypadki kiedy z tego nie wynika to jakie?
Amie pisze: Zatem żeby pokonać w takim wypadku nieśmiałość, trzeba najpierw zadbać o siebie, zmieniać, udoskonalać, nie zacząć od du** strony i zwalczać "objawu".
O to mi chodziło. ;)

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Nieśmiałość

Post autor: sepän poika » 02 maja 2013, 18:33

Patorek pisze:Nieśmiałość wynika z kompleksów, czy nieakceptowania siebie.
I znów nagroda za najgłupszy tekst tygodnia wędruje do tej samej osoby...

Nieśmiałość wynika z takiego, a nie innego charakteru. Doświadczenia mogą wpływać na "okazywanie" jej, ale nie na samą obecność. Kompleksy i nieakceptowanie siebie mogą prowadzić do zamknięcia w sobie, które czasem towarzyszy nieśmiałości (a czasem nie), ale nie jest tym samym.

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 02 maja 2013, 18:41

sepän poika pisze:I znów nagroda za najgłupszy tekst tygodnia wędruje do tej samej osoby...
Mówi tak, bo właśnie to dyktuje nam społeczeństwo. Trzeba być pewnym siebie, trzeba to i tamto, trzeba spełnić mnóstwo wymogów, aby dana dziewczyna się umówiła z chłopakiem, widzę po koleżankach. Jak facet jest nieśmiały to źle, bo ją blokuje, z kolei pewny siebie też niektórym przeszkadza, bo ją przyćmiewa.
sepän poika pisze:Kompleksy i nieakceptowanie siebie mogą prowadzić do zamknięcia w sobie, które czasem towarzyszy nieśmiałości (a czasem nie), ale nie jest tym samym.
Otóż to. Co najważniejsze, nie trzeba z tym walczyć koniecznie, aby się innym spodobać. Ktoś, kto wychodzi poza schemat i tak nie będzie od nas oczekiwał podporządkowania się pod względem cech charakteru czy przyzwyczajeń, a i będzie miał coś do zaoferowania, poza oczekiwań, na przykład zwykłe zrozumienie i akceptację.

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Amie » 02 maja 2013, 19:00

sepän poika pisze:
Patorek pisze:Nieśmiałość wynika z kompleksów, czy nieakceptowania siebie.
Nieśmiałość wynika z takiego, a nie innego charakteru. Doświadczenia mogą wpływać na "okazywanie" jej, ale nie na samą obecność. Kompleksy i nieakceptowanie siebie mogą prowadzić do zamknięcia w sobie, które czasem towarzyszy nieśmiałości (a czasem nie), ale nie jest tym samym.
Więc tylko jej stopień może wynikać z kompleksów?

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 02 maja 2013, 19:10

sepän poika pisze:I znów nagroda za najgłupszy tekst tygodnia wędruje do tej samej osoby...
Akurat, gdy wcześniej przyznałeś mi to zacne wyróżnienie miałeś dobre podstawy,
by to zrobić tak teraz tu możesz wręczyć je sobie.

Ważne jest kwestia tego jak ktoś interpretuje 'nieśmiałość',
bo przez to możemy dojść do innych wniosków i w gruncie rzeczy mówić o dwóch innych 'definicjach nieśmiałości. ;P

Zgodzę się z tym, że nieśmiałość może być wrodzona, ale na pewno nie jest wynikiem charakteru,
bo na charakter składają się nasze doświadczenia i przeżycia zdobywane z wiekiem.
Nie powiedziałem też, że tylko i wyłącznie osoba zakompleksiona i nieakceptująca siebie jest nieśmiała.
Nieśmiałość może być przyczyną tych cech o których wspomniałem. Ale śmiem twierdzić, że może być też odwrotnie.

Dafne pisze:Mówi tak, bo właśnie to dyktuje nam społeczeństwo.
Nie zgodzę się z tym, ani trochę. Społeczeństwo dyktuje nam wiele rzeczy cześć z nich nie jest warta uwagi i powinna być negowana, cześć jest wartościowa. To tak samo jak z komercyjnością.. nie wszystko co komercyjne jest złe.
Natomiast na pewno nie to mną kierowało pisząc te słowa.
Jestem typem, który dąży do zwycięstwa na każdej płaszczyźnie, która go interesuje, dlatego ta cecha jest konieczna.
Dafne pisze: Co najważniejsze, nie trzeba z tym walczyć koniecznie, aby się innym spodobać.
Nie powiedziałem, że poradzenie sobie z nieśmiałością jest konieczne i każdy musi ją zwalczać.
Jednak, gdy ktoś na nią narzeka i ona mu przeszkadza.. dlaczego miałby tego nie robić?

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Nieśmiałość

Post autor: Saya » 02 maja 2013, 19:11

O właśnie społeczeństwo i jego wymogi niejako pietnują nieśmiałych, wynosząc na piedestał ludzi o całkiem przeciwnych cechach niż nasz nieśmialy człowieczek.
A słaby charakter powoduje że na siłę dążymy do zaspokojenia tego wymogu społeceństwa gubiąc po drodze siebie

Usunięty 2094

Re: Nieśmiałość

Post autor: Usunięty 2094 » 02 maja 2013, 19:18

Patorek pisze:Jednak, gdy ktoś na nią narzeka i ona mu przeszkadza.. dlaczego miałby tego nie robić?
Warto, ale dla samego siebie, nie pod naciskiem innych.

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Nieśmiałość

Post autor: Amie » 02 maja 2013, 19:20

Patorek pisze:Zgodzę się z tym, że nieśmiałość może być wrodzona, ale na pewno nie jest wynikiem charakteru,
bo na charakter składają się nasze doświadczenia i przeżycia zdobywane z wiekiem.
Raczej produktem ubocznym kształtowania się charakteru. Rodzice głównie wpływają na jej rozwój. Jeśli będą mówić, że "Kasia jest taka nieśmiała", to Kasia się z tym utożsami.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Nieśmiałość

Post autor: Patorek » 02 maja 2013, 19:22

Dafne pisze:Warto, ale dla samego siebie, nie pod naciskiem innych.
Dokładnie.
Nieśmiałość jest wygenerowana po części przez 'naciskanie innych'.
Osoba nieśmiała dostająca propozycje wystąpienia przez publicznością.. odrzuca ją,
nie dlatego, że nie chce wystąpić, lecz dlatego, że jej nieśmiałość jej na to nie pozwala,
a w tym przypadku jest ona wynikiem np. lęku przed tym jak ta osoba wypadnie w oczach innych.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości