Słowa "kocham Cie"

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".
adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: adelia » 16 sie 2013, 22:02

Jeszcze bawienie się w to, kto pierwszy powinien powiedzieć "kocham cię" to już zupełne komplikowanie sobie życia. Jeśli poczujesz to do swojego partnera, to mu to powiedz, a nie czekasz, na to, jak on ci to powie, bo może też on na to czeka.

Znam faceta, który rozstał się ze swoją dziewczyną, bo powiedziała mu, że go kocha... a wszystko dlatego, że ich związek nie miał być na serio, mieli się w sobie nie zakochiwać, a jedynie trochę poseksić, trochę po prostu się zabawić. Takie ryzyko :cool:

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Iluminacja » 16 sie 2013, 22:13

Dafne pisze:Bo co za różnica, kto powie pierwszy? Ujma na honorze?
Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?

Usunięty 2094

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Usunięty 2094 » 16 sie 2013, 22:25

Iluminacja pisze:
Dafne pisze:Bo co za różnica, kto powie pierwszy? Ujma na honorze?
Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?
Słabością jest powiedzenie komuś, że się go kocha? Trudno mi myśleć o tym w ten sposób - nawet, gdy mowa o tym pierwszym wyznaniu w życiu lub w stosunku do jakiejś osoby.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: adelia » 16 sie 2013, 22:27

Bo to jest takie... rozczulanie się. Ckliwe zachowanie. Pewnie, że to może być coś ważnego, ale też napisał ktoś wyżej, że słowa nic nie znaczą.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Pawian » 17 sie 2013, 21:18

Zreszta strata partnera to i tak nie koniec swiata. W wypadku twich znajomych, dobrze ze mu oznajmila swoje uczucia. Lepiej z tym nie czekac, bo im pozniej tym gorzej. Moj kolega tez mial taka relacje z dziewczyna. Po jakims czasie powiedziala mu, ze zaczyna sie w nim zakochiwac. Zerwal znajomosc, bo nie ma ochoty na zwiazki.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Pro » 17 sie 2013, 21:26

Iluminacja pisze:Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?
Serio? Trochę nie kumam, bo dla mnie mówienie o swoich uczuciach jest trudne i ja w swoim wykonaniu takie wyznanie(oczywiście szczere) uznałbym za dowód siły, a nie słabości.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Iluminacja » 17 sie 2013, 21:31

Dafne pisze:Słabością jest powiedzenie komuś, że się go kocha? Trudno mi myśleć o tym w ten sposób - nawet, gdy mowa o tym pierwszym wyznaniu w życiu lub w stosunku do jakiejś osoby.
To może wyjaśnię, chociaż to może wydawać się dziwne. Kierując takie słowa do kogoś odkrywamy się, swoją słabość do niego, wcale nie będąc wcale pewnym, albo nawet nie mając nadziei na odwzajemnienie. Coś na zasadzie, jeśli powiem mu, że go kocham, będzie miał mnie w garści.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Pawian » 17 sie 2013, 21:58

Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda? Dlaczego wyznanie milosci mogloby byc rowne z tym, ze od tego momentu bedzie mozna nami manipulowac? To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Iluminacja » 17 sie 2013, 22:12

Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda?
Nie? Czasami uczucia można skierować w zupełnie złym kierunku (i nie mówię tutaj o odrzuceniu)
Pawian pisze:To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
nie chodzi, zgodzę się, ale
1. czasami ktoś może to wykorzystać niejako przeciwko nam.
2. nawet jeśli nie, to takie myślenie może się czasami zdarzać, nawet gdy druga osoba jest dobra. Nie wiem, po prostu obawy :niepewny:

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Effy » 17 sie 2013, 22:13

Pro pisze:
Iluminacja pisze:Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?
Serio? Trochę nie kumam, bo dla mnie mówienie o swoich uczuciach jest trudne i ja w swoim wykonaniu takie wyznanie(oczywiście szczere) uznałbym za dowód siły, a nie słabości.
To o czym piszesz jest dowodem siły. Chodzi o to, że stojąc na nie pewnym gruncie, gdy nie wiem co On do mnie czuję, to wiele ryzykuję mówiąc Kocham cię. To On ma kontrolę nad sytuacją.
Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda? Dlaczego wyznanie milosci mogloby byc rowne z tym, ze od tego momentu bedzie mozna nami manipulowac? To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
Niekoniecznie musi być dobrym człowiekiem. Miłość bywa ślepa. Z pozoru może być dobrym człowiekiem, a później okazuję się, że od paru miesięcy dobiera się do dziecka. Kto by pomyślał.
To on ma w rękach karty - wie co czuję do niego. Może wykorzystać to dla swoich celów z jakiś tam powodów.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Pawian » 17 sie 2013, 22:19

Oczywiscie, ze mozna zakochac sie w niewlasciwej osobie, jednak mowiac "kocham cie", przeszlo sie te faze zakochania, poznalo sie te osobe z wielu stron. Dlatego nie wzielam pod uwagi faktu, ze mozna 'zakochac sie' w niewlasciwym/ej. Chyba, ze mowimy tutaj tak ogolnie. Obojetnie czy jest sie w fazie zauroczenia, zakochania czy w fazie calkowitego balansu uczuc, a i tak i tak mowi sie, ze sie kogos kocha. Ja w swoim zyciu powiedzialam, ze kogos kocham paru osobom. Moim dziadkom, mamie, przyjaciolce, pierwszemu chlopakowi i mojemu terazniejszemu narzeczonemu.

Usunięty 2094

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Usunięty 2094 » 18 sie 2013, 8:14

Iluminacja pisze:Coś na zasadzie, jeśli powiem mu, że go kocham, będzie miał mnie w garści.
Ja nie miałam takich obaw. Może dlatego, że przedtem wiedziałam o uczuciach drugiej strony i mniej ryzykowałam? Wg mnie, kiedy "iskrzy" między ludźmi, to się czuje podskórnie, że coś może z tego być i w tym momencie podjęcie takiego ryzyka jest naturalną koleją rzeczy - no bo ile można siedzieć pod miotłą? :>
Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda?
Powinna, ale nie zawsze jest. Ale niekiedy te osoby wplątują się w takie relacje na własne życzenie.
Iluminacja pisze:czasami ktoś może to wykorzystać niejako przeciwko nam.
Może również wykorzystywać bez wypowiedzianej formułki miłosnej. To widać, no nie wiem, po zachowaniu, po spojrzeniach. Ktoś, kto ma złe zamiary, bacznie obserwuje, o wiele baczniej od kogoś, kto nie ma nic na sumieniu.
Pawian pisze:"kocham cie", przeszlo sie te faze zakochania, poznalo sie te osobe z wielu stron
Serio? Dopiero wtedy? O, chyba jestem jakimś ewenementem, ale ja wyznalam uczucie wlaśnie w trakcie zakochania - kiedy to faktycznie czułam, a nie po, kiedy... no właśnie? Kiedy uczucie przeszło jakąś transformację? To się czuje tak mechanicznie? Dla mnie uczucie jest jedno, tylko pod wpływem czasu i doświadczeń dojrzewa.

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Thor » 18 sie 2013, 9:55

Niespodziewane, spontaniczne i w odpowiednim momencie - non plan!!!

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Pawian » 18 sie 2013, 15:01

Dafne, niekoniecznie, mozebwlasnie ty jestes normalna, a ja jak zwykle zyje wedlug jakiegos ubzduranego scenariusza (Czesto mam takie uczucie, ze tak jest). Ze swoim poczulam, ze go kocham, wtedy kiedy po prostu siedzielismy na kanapie i pstrykalismy pilotem miedzy kanalami. Takie spokojne i typowe zycie, sklonilo mnie do refleksji, ze to takie normalne. Tak powinno byc i ze bez niego moj caly system istnienia musialby sie zresetowac. Bycie z kims jest tak oczywiste, ze wszystkie podejmowane akcje przez nas pasuja do siebie i sa czescia ukladanki. Taka symetria w uczuciach, w tym co robimy i jak myslimy. To wszystko przemknelo mi przez ulamek sekundy w tym wlasnie momencie. Wtedy zdecydowalam sie powiedziec, ze kocham.

Punishment
Newbie
Posty: 400
Rejestracja: 12 wrz 2012, 7:14
Płeć: Mężczyzna

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: Punishment » 04 wrz 2013, 20:30

Chłopak powinien. :) Dlatego ja zbieram się zawsze na odwagę gdy coś czuję więcej i to mówię. :) Nie bojąc się jakoś wyśmiania. xD

inanna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2013, 9:21
Imię: ...

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: inanna » 05 wrz 2013, 14:41

Powinien ten, kto to poczuł, bo rzucanie tym traci na wartości. Teraz usłyszałam to pierwsza, ale wcześniej, to ja pierwsza odczułam potrzebę powiedzenia, że kocham. Razem z partnerem nie mówimy sobie tego dosyć często, bo nie jest nam to potrzebne. Jednak momenty, w których jedno z nas powie KOCHAM CIĘ, są takim strzałem spełnienia, które nas tylko umacnia w tym, że mimo przeciwności i problemów, my nadal się kochamy.

beyourself
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 04 mar 2012, 16:31
Imię: angelika

Re: "KOCHAM CIE"

Post autor: beyourself » 05 wrz 2013, 18:22

Wazne jest chyba zeby nie powiedziec tego za szybko ;)
Ale w moim zwiazku to ja powiedziałam pierwsza, i zaraz po tym usłyszałam "Ja Ciebie bardziej"
Dla mnie kazde kocham Cię jest czyms waznym a nie przereklamowanym.

dreamy
Extra marzyciel
Posty: 527
Rejestracja: 14 gru 2010, 18:45
Płeć: Kobieta

Re: Słowa "kocham Cie"

Post autor: dreamy » 25 sty 2014, 10:22

U nas pierwszy był Połówek, u mnie wyszło to jakiś czas później. I nie chodziło tu o to, że ja go wtedy już nie kochałam, po prostu musiałam poczekać na ten odpowiedni czas. I tyle.
A do tego kto pierwszy powinien. Bez znaczenia według mnie. Kto czuje pierwszy ten mówi i już. ;)

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości