Modele Lego Technic

To, czym się interesujemy, co sprawia nam przyjemność na co dzień.
Gully Foyle

Modele Lego Technic

Post autor: Gully Foyle » 16 lis 2016, 16:42

To jedno z moich hobby. Zabawę klockami lego przerabiałem godzinami w dzieciństwie. Później przyszła jakaś taka nieokreślona chęć na modelarstwo/zbieranie czegoś. I tak kilka lat temu kupiłem swój pierwszy model. W ciągu kilku lat doszły kolejne i teraz mam ich 24. W chwili obecnej mniej czasu temu poświęcam, ale raz w roku zdarza mi się kupić coś nowego. Jako, że upodobałem sobie większe modele takie powyżej 1000 elementów to nie ma zbyt wielu okazji żeby znów coś złożyć także ze względu na koszt.

Co w tym lubię...Na przykład to, że robię coś z niczego tak naprawdę. Dostaję części, instrukcję i sam tworzę swoje dzieło. Sporo modeli ma silniki i funkcje elektryczne a kilka działa na podczerwień co jest dodatkowym bonusem i daje dużą frajdę. A najlepsze jest to, że dany model można rozłożyć na części pierwsze i zbudować alternatywny.

Nie mam takiej wyobraźni żeby samemu próbować tworzyć autorskie modele ale samo budowanie od zera wg gotowego schematu też cieszy.

Czy ktoś może ma podobne hobby? Zapraszam do wypowiedzi.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Modele Lego Technic

Post autor: Leah P » 16 lis 2016, 16:55

Ja uwielbialam skladac modele do czasu kiedy mialam 15 lat i brakowalo mi w domu miejsca na to, by je gdzies ustawic. Bo w koncu dochodzi sie do tego momentu, ze musisz przestac, bo po prostu nie starczy ci miejsca, a jesli mieszkasz z innymi, to juz w ogole. Teraz najwieksza frajde sprawia mi skladanie mebli z Ikei, co robie przez ostatnie 3 tygodnie, bo sie przeprowadzilam. Podobna zabawa, inna skala modelu :rotfl:

Gully Foyle

Re: Modele Lego Technic

Post autor: Gully Foyle » 22 lis 2016, 10:37

Leah P pisze:Ja uwielbialam skladac modele do czasu kiedy mialam 15 lat i brakowalo mi w domu miejsca na to, by je gdzies ustawic. Bo w koncu dochodzi sie do tego momentu, ze musisz przestac, bo po prostu nie starczy ci miejsca, a jesli mieszkasz z innymi, to juz w ogole. Teraz najwieksza frajde sprawia mi skladanie mebli z Ikei, co robie przez ostatnie 3 tygodnie, bo sie przeprowadzilam. Podobna zabawa, inna skala modelu :rotfl:
A jakie to były modele w dzieciństwie Twoim? Też Lego czy coś zupełnie innego?
Słuszna uwaga. Brak miejsca na nowe skutecznie powstrzymuje mnie przed kupnem kolejnych. A mnie interesują już tylko te duże, które można budować wiele dni.
Więc jeśli lubisz składać meble to musisz mieć i cierpliwość i chęć do tego, bo nie każdy by się podjął takiego zadania :).

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Modele Lego Technic

Post autor: Leah P » 22 lis 2016, 13:06

Tez lego. Ale wtedy ograniczona byla ilosc prawdziwych modeli do skladania w Polsce, bo glownie sprzedawali te bardzo proste albo same klocki bez konkretow. Moj pierwszy model to byla siedziba strazy pozarnej i do tego dokupowalam rozne pojazdy. Mialam wtedy chyba z 5 lat :D

-- Dodano śr 23 lis, 2016 20:30 --

Fajnie by bylo cos takiego zbudowac. To jedno z moich marzen, taki life size model samochodu. Slyszalam tez o budowaniu domu w realnym rozmiarze (cos z Jamesem Mayem), ale nie widzialam w koncu tego. Podejrzewam, ze ten dom jest bardzo niefukncjonalny, wszedzie gdzie pojdziesz, mas lego pod stopami :rotfl:

JJRC
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:47
Imię: Adam
Płeć: Kobieta

Re: Modele Lego Technic

Post autor: JJRC » 25 sty 2017, 12:37

To też jedn z moich niespełnionych marzeń, uważam że klocki Lego to znakomita zabawa i hobby, szkoda jedynie że w dzieciństwie poszczególne modele były takie drogie i często nie stać było nas na ich zakup, teraz to się nieco zmieniły i ceny też poszły w dół.

Gully Foyle

Re: Modele Lego Technic

Post autor: Gully Foyle » 25 sty 2017, 19:44

JJRC pisze:To też jedn z moich niespełnionych marzeń, uważam że klocki Lego to znakomita zabawa i hobby, szkoda jedynie że w dzieciństwie poszczególne modele były takie drogie i często nie stać było nas na ich zakup, teraz to się nieco zmieniły i ceny też poszły w dół.
Jesteś pewien, że to się zmieniło? Obecnie nawet małe zestawy kosztują do 100zł co nie jest małą sumą. A za te większe trzeba wydać kilkaset złotych. Oczywiście nie ma co kupować w sklepie bo ceny są wtedy windowane w górę przez marżę i te sprawy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości