Modelarstwo RC - ciekawe i odlotowe hobby

To, czym się interesujemy, co sprawia nam przyjemność na co dzień.
adam83
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:58
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna

Modelarstwo RC - ciekawe i odlotowe hobby

Post autor: adam83 » 16 wrz 2014, 14:06

Witam,
chyba nie ma tu jeszcze takiego tematu, więc warto założyć. Ktoś z forumowiczów lubi może składać samoloty? Mnie zainteresowało ostatnimi czasy tzw. modelarstwo RC polega to na tym, że składa się samolot wraz z silnikiem, serwomechanizmami itd., do tego jest aparatura sterująca, kontroler lotu. Potem taki złożony model wzbija się w powietrze, można nim sterować. Zacząłem składać model Spitfire RC, mam nadzieję nim kiedyś polecieć tak jak na tym filmiku: :cenzura:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 17:02 przez Ruta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki od 20 postów. Proszę zapoznać się z regulaminem.

hello_kitty7
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:41
Imię: Basia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Modelarstwo RC - ciekawe i odlotowe hobby

Post autor: hello_kitty7 » 16 lis 2015, 13:12

Hmm to gdzieś słyszała, , że to nie są tanie rzeczy, ale ciekawa opcja na spędzenie czasu, jak ktoś lubi majsterkować

ździchu
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 04 sie 2015, 12:42
Imię: Ździchu
Płeć: Mężczyzna

Re: Modelarstwo RC - ciekawe i odlotowe hobby

Post autor: ździchu » 19 gru 2017, 20:46

pewnie że modelarstwo to fajne hobby. Można za równo budować własne modele jak i kupić gotowe. Ostatnio kupiłem kuzynowi motorówkę. Ciekawe jaka będzie radość podczas otwierania prezentu :)

Gully Foyle

Re: Modelarstwo RC - ciekawe i odlotowe hobby

Post autor: Gully Foyle » 24 sty 2018, 12:20

Zdecydowanie zbieranie modeli to fajna rzecz. Nie wiedzialem, ze mozna budowac takie duze modele z czesci i pozniej nimi polatac. Bardzo fajnie sie prezentują. To jakby ewolucja takiego tradycyjnego sklejania modeli samolotow jaka pewnie wiele osob pamieta. Tylko, ze ta tamte jedynie staly na polce i wyglądaly :). A te mozna wziac ze soba na powietrze i sprawic zeby ożyly. Jedyny model RC jaki mam w swojej kolekcji to 4x4 Crawler. Zaluje, ze nie udalo mi sie kupic koparki z dwoma pilotami, a to bylo moje marzenie.
Najfajniesze jest to, ze mozna go rozlozyc na czesci i zbudowac model alternatywny. Co chyba nie ma racji bytu w skladaniu modeli samolotow czy ciezarowek.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość