Decoupage

To, czym się interesujemy, co sprawia nam przyjemność na co dzień.
blacklilly
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2012, 7:17
Imię: Aga

Decoupage

Post autor: blacklilly » 01 paź 2012, 7:40

Próbowaliście kiedyś ozdobić jakiś przedmiot techniką decoupage? :)Gorąco Wam polecam taką zabawę. To super pomysł na spędzenie wolnej chwili, przy okazji można wyczarować coś naprawdę pięknego!

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: Pytalska » 02 paź 2012, 14:49

Lubuję się tym - zarówno od strony artystycznej, jak i odbiorczej. Najbardziej uwielbiam wazony wykonane tą właśnie techniką.

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: Decoupage

Post autor: taluncia » 02 paź 2012, 18:01

Znam tą technikę, bardzo mi się podoba, ale sama tego nie robię jedynie tylko podziwiam czyjeś prace i bywa że kupuję bo rzeczy są przepiękne.

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Decoupage

Post autor: arcoiris » 03 paź 2012, 13:34

Bardzo lubię decoupage. Już mam kilka rzeczy ozdobionych tą metodą.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Decoupage

Post autor: powidlo » 13 paź 2012, 14:42

Jeszcze nie próbowałam. Ostatnio zrobiło się tego dużo i modne to to, myślę, że jak szał przejdzie, to i mnie najdzie ochota na wkręcenie się. No i jak będzie więcej czasu.

Same rzeczy mi się podobają, większość.

Bu
Marzyciel-Gaduła
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2012, 18:25

Re: Decoupage

Post autor: Bu » 15 paź 2012, 18:41

No ba. Kiedyś bawiłam się w typowy decoupage, wszystkie te serwetki, lakiery z empiku, na które wydałam fortunę etc. Teraz też się bawię, ale trochę inaczej. Krzesło zrobiłam sobie białe. Zabawki dla dzieci. Klocki takie z literami alfabetu i domek dla ptaszysk. Czasami sobie tworzę, bo lubię, czasami, ze względów artystyczno-estetycznych, a najczęściej, bo gdy tnę piłą drewno w garażu, to przestaję myśleć, o tych wszystkich skomplikowanych rzeczach, które nie dają mi żyć.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Decoupage

Post autor: powidlo » 15 paź 2012, 21:46

Bu, gdzie kupujesz materiały? Szukam tańszej alternatywy co do empiku..

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: Pytalska » 16 paź 2012, 15:10

dż., sklep typowo plastyczny. W moim mieście jest, na przykład, Poster Club. Chwalę sobie ów sklep. Tak czy inaczej, są tam wspaniałe serwetki, a za każdym razem jak tam wpadam, są inne. Obczaj sklepy plastyczne w Twojej okolicy, warto.

Bu
Marzyciel-Gaduła
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2012, 18:25

Re: Decoupage

Post autor: Bu » 16 paź 2012, 21:01

A tam plastyczne sklepy. Ja już dawno przeniosłam się do zwyczajnych nomi, obi i praktikera. Kwiatka można zasuszyć i zamalować zwyczajnym lakierem do drewna. Szkoda kasy na profesjonalizm, zresztą - ja już chyba doszłam do wniosku, że nienawidzę decoupage.
Drewno najlepiej od zaprzyjaźnionego stolarza. Daje mi jakieś skrawki. Za kijek o średnicy trzech centymetrów przyniosłam mu czekoladę, a w sklepie normalnym za taki kawałek drewna sosnowego trzynaście złotych chcą. Wyzysk.
No to chyba, że jakieś farby specjalne. No bo wiadomo, że nie dostanie się farby do artystycznych spękań w castoramie.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Decoupage

Post autor: powidlo » 17 paź 2012, 17:27

Pytalska, właśnie chodzi mi o inne niż plastyczne, bo plastyki są mega drogie przeważnie. Ale dzięki.
Bu, dzięki.

Kalina
Początkujący marzyciel
Posty: 36
Rejestracja: 07 wrz 2012, 8:55
Imię: Kalina

Re: Decoupage

Post autor: Kalina » 06 lis 2012, 14:10

bardzo popularne są teraz wyroby hand made. I super. Bo niektóre rzeczy są po prostu niesamowite, i fajnie, że zdolni plastycznie ludzie mogą przy okazji zarobić. :) Idą święta, więc na prezent to idealna sprawa :)

Lionne
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 145
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:24
Imię: Monika

Re: Decoupage

Post autor: Lionne » 08 sty 2013, 18:22

Nigdy jeszcze nie próbowałam, ale bardzo bym chciała - i jak znajdę czas to spróbuję ruszyć w kierunku realizacji tego 'marzenia'.;)
Z decoupage mam w posiadaniu jedynie zakupiony naszyjnik z obrazem Van Gogha. Jest czym się zachwycać.;p

Mrs_Rozmarynowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 20 lis 2012, 17:01
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: Mrs_Rozmarynowa » 08 sty 2013, 22:09

robiłam tak dwie butelki po dużych kubusiach, połączyłam wzory z serwetek jesiennych i zimowych, resztę malując na oszronioną biel

Ada_Bottlefriend
Początkujący marzyciel
Posty: 25
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:25
Imię: Ada
Lokalizacja: Poznań

Re: Decoupage

Post autor: Ada_Bottlefriend » 20 mar 2013, 21:47

Decoupage wcale nie musi być drogi jeśli wykorzystujemy rzeczy, które mamy w domu. Dostałam ostatnio piękny zestaw od mamy mojego chłopaka i uważam, że jest śliczny! polecam wszystkim, którzy mają w domu niewykorzystane pudełka, puszki itd. a do wykonania tego wystarczy klej, serwetki i trochę lakieru :)))
Niestety zdjęcie za duże, więc wrzucam linka do fotki ze zdjęciem tego dzieła :)

Ada_Bottlefriend
Początkujący marzyciel
Posty: 25
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:25
Imię: Ada
Lokalizacja: Poznań

Re: Decoupage

Post autor: Ada_Bottlefriend » 09 lip 2013, 17:32

Tym razem jest to ozdobiona skrzynka po owocach/warzywach. Skrzynki takie możecie dostać za darmo w każdym warzywniaku - codziennie wyrzucają ich mnóstwo na śmietnik. Nie jest to może nadzwyczajne dzieło, ale ożywi Wasze pokoje/kuchnie/ogrody :) mi służy do przechowywania pustych słoików :)

Hermes Trismegistos
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 126
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:47
Imię: Bonawentura Iarema
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ultima Thule

Re: Decoupage

Post autor: Hermes Trismegistos » 09 lip 2013, 17:37

Dodałem do obserwowanych!

PS. Imię 'Ada' mnie ekscytuje.

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: Offline » 24 mar 2014, 17:36

Ostatnio zdobiliśmy tą techniką pudełka w szkole. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej o tym słyszała, a szkoda! Bardzo to polubiłam i planuję zabrać się do tego znów. (:
Jak do większości prac artystycznych - uważam, że nie opłaca się kupować specjalnie jakichś materiałów. Moim zdaniem najlepiej jest zużyć to, co ma się w domu pod ręką. Uwierzcie, każdy z nas ma tego do licha i trochę. Wszystko da się ładnie wykorzystać! :hurra: Wydaje mi się, że wtedy dzieło nabiera takie swoistego ducha i bardziej cieszy. :)

laude
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:42
Imię: Tosia

Re: Decoupage

Post autor: laude » 27 mar 2014, 19:42

Uwielbiam decoupage! Chociaż średnio wychodzą mi prace manualne to nie poddaję się i mam już na swoim koncie kilka par kolczyków, bransoletek i nawet jedną zakładkę do książki! Mam znajomych, którzy zajmują się tym na większą skalę, więc wystarczy, że ładnie się do nich uśmiechnę i podbiorę troszkę materiałów :hyhy:

Serio?
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 116
Rejestracja: 24 mar 2014, 15:00
Imię: Marlena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BB

Re: Decoupage

Post autor: Serio? » 27 mar 2014, 21:07

Moja kuzynka się w to bawi, kiedyś widziałam, jak to robi :) Mnie jakoś to jednak nie kręci, nie wiem, czy udałoby mi się zrobić z tego coś ładnego :)

WładcaPodziemia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2014, 14:32
Imię: Damian
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: WładcaPodziemia » 24 lip 2014, 9:31

Pewnie że tak, baaardzo fajne rzeczy można dostać właśnie tego typu :0

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: marigot » 26 lut 2016, 8:10

Zaczęłam robić, ale nie powiem, muszę jeszcze się trochę podszkolić ;)
Ale już jakieś efekty są :D

Awatar użytkownika
Tolla
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:23

Re: Decoupage

Post autor: Tolla » 16 sty 2017, 14:45

Oj piękne są takie rzeczy ja kiedyś robiłam bombki wyszły wspaniałe

kamo
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2017, 19:03
Imię: kamila
Płeć: Kobieta

Re: Decoupage

Post autor: kamo » 30 lis 2017, 13:10

Odnośnie decoupage to kiedyś zrobiłam coś bardzo podobnego do tej skrzyneczki drewnianej na herbatę tutaj na tym zdjęciu:

Obrazek

Aby zrobić dobry decopage to trzeba się namęczyć, ale czasami efekt przerasta oczekiwania. Podstawa to dobry przedmiot i dużo dużo zapału. Na długie zimowe wieczory polecam z całego serca.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017, 17:28 przez Kero, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamiana linka na zdjęcie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości