Fotografia!

To, czym się interesujemy, co sprawia nam przyjemność na co dzień.
Awatar użytkownika
Taire
Początkujący marzyciel
Posty: 43
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:10
Imię: Iza
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białogard/Bydgoszcz

Post autor: Taire » 18 paź 2010, 9:10

Czy mam talent? Nie wiem, nie wydaje mi się. Ale fotografować uwielbiam. Właściwie nigdzie nie ruszam się bez aparatu. Fakt, że sprzęt nie najlepszy, ale póki co wystarcza. ;) Tylko zautomatyzowany koszmarnie, prawie nic nie można ustawiać samemu. Chociaż to już inna sprawa, aparat nie najważniejszy jest. :) Z niektórych zdjęć jestem zadowolona, z niektórych nie, jednak żadnego idealnego jeszcze nie udało mi się wykonać. :<

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 18 paź 2010, 14:13

Taire pisze:Chociaż to już inna sprawa, aparat nie najważniejszy jest.
Pewnie, że nie. Widziałam kiedyś fantastyczne zdjęcia zrobione zwykłym telefonem komórkowym.
Lubię fotografować, wychwytywać jakieś ciekawe momenty. Nie uważam żebym miała do tego jakiś talent, po prostu to lubię. :)

Awatar użytkownika
Taire
Początkujący marzyciel
Posty: 43
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:10
Imię: Iza
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białogard/Bydgoszcz

Post autor: Taire » 18 paź 2010, 14:54

Icannotfly., dokładnie. Zdarzało mi się zrobić lepsze zdjęcie telefonem, 1,3 Megapixela, niż aparatem. :P Ale wiadomo, takie tylko w małej rozdzielczości, a i o makro itd. mowy nie ma. Jeśli o to chodzi, zdecydowanie aparat lepszy. Choć i tak zależy to głównie od umiejętności, moim zdaniem.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 18 paź 2010, 14:55

Pasiekk pisze:Konica Minolta DiMage Z6
Pasiekk pisze:Ten co mam jest wyjątkowo tani. I aż tak dobra jakość nie jest.
Ja mam Z5, użyktuje go od dobrych 6 lat, jest już niexle dotarty bo przezył nie jedno, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Teraz technOLOGiA idzie znaCZNIE DO PRZODU< ALE TEN APARAT TRZYMA POZIOM>

minolta robiła rewelacyjne obiektywy z tego co sie nie mylę SONY to wykupiło, a widać jaki ostatnio zrobiło znaczy krok w przód.
Icannotfly. pisze:Pewnie, że nie. Widziałam kiedyś fantastyczne zdjęcia zrobione zwykłym telefonem komórkowym.
Stare analogi, tymi to dopiero mozna by robić zdjęcia.

co do pytania z pierwszego postu, czy mam talent? Nie zastanawiałam się nigdy, po prostu lubię sobie czasem popstrykac, czasami robię zdjecia byle jak na szybko żeby była tylko pamiatka, a czasami staram się cos zrobić jesli przyjdzie jakis pomysł.
Nie robię nic na siłę, po prostu dla siebie.

Torreadorka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 129
Rejestracja: 07 lis 2010, 10:54

Post autor: Torreadorka » 19 lis 2010, 16:06

Nie pstrykam zdjęć na okrągło i nie mogę powiedziec ze fotografowanie jest moim talentem, ale lubię czasem zrobić jakiemuś obiektowi zdjęcie ;)

marta9
Bujający w obłokach
Posty: 272
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: że znowu

Post autor: marta9 » 19 lis 2010, 17:18

to moje hobby odkąd pamiętam ;) Kiedyś analogiem od 3 lat cyfrowe/lustrzanka
Uwielbiam zdjęcia studyjne,reklamowe a także plenery. Robie MNÓSTWO zdjęć :)

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 19 lis 2010, 17:47

aparat biorę ze sobą prawie wszędzie, oczywiście jeśli tylko mam możliwość. fotografuje amatorsko od prawie 4 lat, z jedną trwającą do dnia dzisiejszego dłuższą przerwą. robię wszystko by znów do tego wrócić.

talent? no nie wiem. słyszę, że tak, podejrzewam, że gdybym poświęciła więcej czasu fotografii to wyszłoby wiele ciekawych rzeczy. chociaż i tak uważam, że najlepsze co w fotografii jest to łapanie chwili. dosłowne.

Astaroth
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 198
Rejestracja: 20 paź 2010, 19:01

Post autor: Astaroth » 19 lis 2010, 21:13

Talentem bym tego nie nazwała, bo jedne zdjęcia wychodzą w miarę OK, inne nie... W każdym razie uczę się. :)

Nawet profesjonalny fotograf wszystkich zdjęć nie robi dobrych, on po prostu tych złych nie pokazuje. :)

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 19 lis 2010, 22:37

Mało fotografuje, dlatego nie nazwałabym tego jako swój talent. Na zrobieniu kilku może kilkunastu zdjęć się to kończy.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 02 sty 2011, 14:28

Przez ostatni rok bardzo, bardzo wciągnąłem się w fotografowanie. Z tym, że nigdy nie czułem smykałki do tego, co teraz jest najbardziej "na topie" - czyli portretów, glamour, fashion, czy jak to sobie tam ludzie nazywają. Ja lubię łączyć fotografię z drugą moją pasją - rysowaniem. Na pierwszy rzut oka to może brzmieć dziwnie, ale efekty mojej pracy czasem są naprawdę zaskakujące. Stawiam raczej na rozrywkę niż dostarczanie komukolwiek (innym, sobie) podniosłych wrażeń estetycznych - jeśli chodzi o zdjęcia, wywołujące emocje, poruszające przedstawioną chwilą, etc, to uwielbiam oglądać je w cudzych galeriach.

Te zdjęcia jakościowo nie są najlepsze - bo robione moją podstarzałą cyfrówką o bardzo przeciętnych parametrach:
1
2
3
4
5
6
7

Lustrzanką dysponuję od niedawna, a zdjęcia jakie nią wykonałem jeszcze nie są na tyle satysfakcjonujące, żeby się nimi dzielić :looka:

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 02 sty 2011, 21:47

Ciekawe.
http://wd4.photoblog.pl/np2/201009/FC/76453743.jpg
To mnie rozbroiło, chociaż najbardziej podoba mi się zdjęcie nr 2.

Dopóki lustrzanki i fotografia nie były modne, lubiłam robic zdjęcia i nie chwaląc się mam kilka ładnych, chociaż dosyc pospolitych (zdjęcie muchomorka itd., chociaż muchomorek jest śliczny). Teraz zbrzydło mi. Ograniczam się do szczurów, ewentualnie psa, o ile jedziemy na dłuższy spacer i biorę aparat, czasem jakiś widok, jeśli mi się spodoba (widoki u mnie to żadna rewelacja, ale je uwielbiam i te zdjęcia są dla mnie). Myślę o zmianie aparatu na jakiś lepszy, bo mój staruszek nie łapie szczurów w ruchu.
Swoją drogą zawsze odnosiłam wrażenie, że niektóre moje zdjęcia robione cyfrówką mającą za sobą czasy swojej świetności są dużo lepsze od niektórych zdjęc robionych super aparatami przez "pasjonatów" fotografii.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 02 sty 2011, 22:35

persecutoria pisze:Swoją drogą zawsze odnosiłam wrażenie, że niektóre moje zdjęcia robione cyfrówką mającą za sobą czasy swojej świetności są dużo lepsze od niektórych zdjęc robionych super aparatami przez "pasjonatów" fotografii.
Niektórym się wydaje, że dobry aparat za tysiąc złotych (albo i więcej) z miejsca uczyni ich mistrzami fotografii C:
Ja nawet trafiałem na takich, co zdjęcia mieli przeciętne albo wręcz kiepskie, ale z racji posiadania "luszczanki" czuli się zobowiązani do dawania innym quasi-fachowych wskazówek.

NoName
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 122
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krainy marzeń

Post autor: NoName » 10 sty 2011, 20:07

Zdjęć robię dziesiątki dziennie. Czasami, jeśli chcę się nimi pochwalić używam do tego aparatu. Specjalnie dla Was wstawiam moje ulubione street foto uwiecznione już dość dawno.

Obrazek Obrazek Obrazek

marta9
Bujający w obłokach
Posty: 272
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: że znowu

Post autor: marta9 » 10 sty 2011, 20:31

Zdjęć robię mnóstwo głównie przyrody. Fotografia to moja pasja od baaardzo dawna analogowa jak i cyfrowa. Tam ktoś na górze ma racje, aparat nie ma znaczenia bo to człowiek robi zdjęcia i chodzi o to jak się patrzy a nie jakim sprzętem robi. Chociaż nie powiem, że porządne aparaty sie nie przydają bo jasne, że są potrzebne w końcu sposób patrzenia to nie wszystko ;) Musi być jeszcze jakość.
o takie cosie np :
Obrazek

NoName
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 122
Rejestracja: 19 gru 2008, 15:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krainy marzeń

Post autor: NoName » 10 sty 2011, 20:44

Prześwietna ta fota. Niewiele jest mnie w stanie przekonać do wydawania fortuny na sprzęt i soft, ale taka GO jest warta poświęcenie. Gratulacje refleksu i cierpliwości.

dreamy
Extra marzyciel
Posty: 527
Rejestracja: 14 gru 2010, 18:45
Płeć: Kobieta

Post autor: dreamy » 14 sty 2011, 11:55

Czy mam talent to nie wiem, po prostu lubię to robić :)
Mam już na swoim koncie 'mini' sesję ślubną - Młodym się strasznie podobała, więc może i mam talent do tego, ale nie mnie to oceniać :)

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 16 sty 2011, 1:41

@marta9 - wow, świetne złapanie momentu z tą kaczką, naprawdę. Jeszcze ta ostrość, pogratulować wyłapania chwili :)

Ja sama coś tam fotografuję. Raczej to nie jest talent, a hmm.. coś, co przyciąga mnie do siebie odkąd tylko pamiętam. Chyba dlatego, że również i mój ojciec dużo fotografował, do tej pory podziwiam jeden wykonany przez niego mój portret... A było to ze 13/14 lat temu ;)

O, a tu moje pstryknięcia, acz obawiam się, że mogą być zbyt ciemne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
(wybaczcie plamki, głównie na ostatniej fotografii, ale wtedy straciłam w górach dekielek osłaniający szkło obiektywu.. o.O)

motyl14
Posty: 16
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:17

Post autor: motyl14 » 09 lut 2011, 23:41

Hejka wlacze sie do tematu. talentem bym tego nie nazwala, ale fotografowac uwielbiam i to w szczegolnosci widoki i zwierzeta
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/366 ... e0273.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1d ... b8284.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04c ... e1dac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c1 ... 8b1b8.html
to ostatnie zwierze to moj zolw Gienek (zdjecia sa robione zwykla cyfrowka zdjecia z lepszej jakosci robione profesjonalnym aparatem sa na laptopie ktory niestety jest w naprawie)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 11:05 przez motyl14, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 10 lut 2011, 10:11

motyl14, najbardziej podoba mi sie zdjecie rzeki, choc przyznam ze to zdjecie slonca takze jest niczego sobie :)

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 10 lut 2011, 11:05

motyl14, rada od fotografa amatora - popracuj nad kadrami ; )

marta9
Bujający w obłokach
Posty: 272
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: że znowu

Post autor: marta9 » 10 lut 2011, 17:05

TomalaRamone pisze:@marta9 - wow, świetne złapanie momentu z tą kaczką, naprawdę. Jeszcze ta ostrość, pogratulować wyłapania chwili :)
:padam:


zdjęcie kamienic naprawdę mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Lola
Początkujący marzyciel
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2010, 11:00

Post autor: Lola » 11 lut 2011, 20:10

Uwielbiam fotografować :)

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 11 lut 2011, 20:11

Lola, mogłabys powiedziec dlaczego i np. podzielic sie swoimi pracami :) ?

Rewss
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:56

Post autor: Rewss » 10 mar 2011, 18:50

Zdjęcia lubię robić, nawet bardzo. Ale o talencie raczej mówić nie mogę. Ot, takie moje zainteresowanie. Sprawia mi to przyjemność, pomimo wszystko ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 11 mar 2011, 9:57

marta9, za zdjęcie z kaczuchą :padam: Śliczne jest.

TomalaRamone, a dla Ciebie :padam: za foto z kamienicami...

Rewss, co jest na przedostatnim zdjęciu? :zdziwko:
Fajne kolory :P

Bardzo mi się podoba piąte od góry zdjęcie ;D

Rewss
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:56

Post autor: Rewss » 11 mar 2011, 13:56

TrisHka, na przedostatnim zdjęciu jest taki mini wodospadzik z mojej lampki w pokoju ;)

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 11 mar 2011, 14:02

Rewss, a mogłabyś zrobić zdjęcie tej lampki? :P Bo jakoś mnie ona zaciekawiła :zdziwko: A nie wiem jak ją sobie wyobrazić... :oczami:

iAm
Bujający w obłokach
Posty: 248
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stąd.

Post autor: iAm » 11 mar 2011, 14:03

Ja właśnie zbieram na aparat, bo moja luba powiedziała, że sesje zdjęciową mam jej zrobic ;) ;P

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 11 mar 2011, 15:15

Rewss to piate zdjęcie wyglz bajki, takie małoprawdopodobne, przerabiałaś je coś, czy takie Ci wyszło :)?
To szóste też mi się podoba ;)

Rewss
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:56

Post autor: Rewss » 11 mar 2011, 17:46

TrisHka, ta lampka to to samo co ostatnie zdjęcie, tylko wtedy nie było włożonej tej kulki, która się kręci. Ale zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę ;)

QueenDream, nie, nie przerabiałam. :)

Edit:
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości