Pasja a hobby

To, czym się interesujemy, co sprawia nam przyjemność na co dzień.
Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Pasja a hobby

Post autor: Fantagiro » 12 sie 2012, 16:01

Przeglądając temat mówiący o hobby, trafiłam na słowa wyśmiewające tych, którzy poprzestając na słuchaniu muzyki, zaliczają je do hobby. No i tu zaczęłam się zastanawiać nad mylnym pojmowaniem tego słowa. Bo przecież codzienne rozrywki, które wypełniają nasz czas, mogą być zupełnie proste i wcale nie zakrawać o skupianiu się tylko na nich. Niektórzy widocznie stawiają na równi słowo pasja i hobby, a jest to błędne pojęcie.

Tak? Czy to ja się mylę?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: Ruta » 12 sie 2012, 16:31

Dla mnie nieporozumieniem jest twierdzić, że do hobby należy muzyka. No chyba, że jest się zainteresowanym i czyta o niej, przesiaduje się w "świecie" muzyki, coś o niej wie, a nie tylko ogranicza do jej słuchania.

To tak jakby ktoś siedzący z wędką w ręku twierdził, że jego hobby to wędkarstwo, mimo, że nie wiedziałby nic o tym gdzie łowić, jak łowić, na jakie przynęty, itd., a ograniczał się tylko do siedzenia z kawałkiem kija w ręce.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Re: Pasja a hobby

Post autor: Fantagiro » 12 sie 2012, 17:34

A czym jest dla Ciebie hobby a czym pasja?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: Ruta » 12 sie 2012, 17:39

Fantagiro pisze:A czym jest dla Ciebie hobby a czym pasja?
Hobby to coś czym zajmuję się w miarę regularnie. Zajęcie czynne, że tak powiem. Coś co wymaga ode mnie znajomości tematu. Pasja to coś co mnie pasjonuje, ciekawi, interesuje tak bardzo, że chcę o tym wiedzieć jak najwięcej, lecz wcale nie muszę się temu poświęcać z daną regularnością.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: adelia » 12 sie 2012, 17:54

Dla mnie hobby jest tym, co robię w wolnym czasie, a pasja, to coś, co chcę rozwijać, jak najbardziej się nią pasjonować.

Hobby to zabijanie czasu, a pasja jest seksowna.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pasja a hobby

Post autor: Effy » 12 sie 2012, 19:02

Według mnie, hobby jest to co mi sprawia przyjemność lub relaksuje. Aczkolwiek nie muszę tego wykonywać codzienie, bo nie mam ochoty czy nastroju.
A pasja jest to coś co mnie ciekawi i chcę poszerzać wiedzę na ten temat. To otwarta księga, w której zatapia się bez reszty.

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: Pasja a hobby

Post autor: filozof90 » 12 sie 2012, 22:35

Dla mnie hobby to coś, co robię żeby się odprężyć. Np hobbystycznie czytam książki. Pasja to coś ponad hobby. Jeśli ktoś jest pasjonatem, to oznacza to że robi coś, ponieważ mu się to podoba, relaksuje się przy ty oraz jest to zajęcie które intryguje go nie tylko w tematyce praktycznej, ale i teoretycznej.

perlowo
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2012, 15:25
Imię: Angelika

Re: Pasja a hobby

Post autor: perlowo » 28 wrz 2012, 15:40

Zgadzam się. Pasja to coś silniejszego od tego co robimy na co dzień. Ja na przykład mam w domu jakieś aparaty fotograficzne cyfrowe, jedną lustrzankę nawet, ale nie powiedziałabym że to jest moja pasja. Po prostu lubię czasami cyknąć parę zdjęć jeśli nadarzy się okazja, jakiś wyjazd czy coś :) Wydaje mi się, że pasji trzeba się poświęcić.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pasja a hobby

Post autor: Luck316 » 28 wrz 2012, 15:54

Ja uważam, że pasja jest w naszej głowie. To coś co nas interesuje, co chcemy zgłębiać, do czego nas ciągnie. Jednym słowem pasja wypełnia nasz umysł. Hobby to coś co robimy na co dzień, regularnie. Hobby, więc może zajmować nam czas, ale nie koniecznie musi zajmować nasze myśli.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pasja a hobby

Post autor: QueenDream » 16 lip 2016, 15:10

W sumie czasem nasze hobby może stać się także pasją. Ja za swoje hobby uważam akwarystykę, odpręża mnie patrzenie na rybki pływające w akwarium, jednak jest to także moją pasją, zajmuję się tym i oprócz tego, że sprawia mi to przyjemność, to jeszcze chcę coraz więcej na ten temat wiedzieć. Czasem ta wiedza przychodzi podczas zdobywania nowych doświadczeń, czyt. mam jakąś chorobę w akwarium, próbuję ją różnymi sposobami wyleczyć, czytam różne fora, stosuję to w akwarium, a potem jak już uda mi się wyleczyć rybki, robię wszystko by już do tej choroby w późniejszym czasie nie dopuścić.
W

Awatar użytkownika
stark
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:42
Imię: Miro
Płeć: Mężczyzna

Re: Pasja a hobby

Post autor: stark » 20 wrz 2016, 9:53

oo, mnie też rajcuje akwarystyka. Właśnie kupuję kolejne rośliny in vitro i jaram się niemożebnie :przytulas:

Awatar użytkownika
makrelkka
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:25
Imię: Daria
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: makrelkka » 20 wrz 2016, 11:51

Jak to ktoś kiedyś powiedział. Najlepiej jest robić to co się kocha czyli połączyć pracę z pasją/hobby. Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie ale ciągle się staram.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Pasja a hobby

Post autor: QueenDream » 20 wrz 2016, 15:03

stark, a jakie to rośliny teraz dokładnie kupujesz?
Stosujesz w akwarium CO2?
Masz typowo roślinne akwarium czy nie?

Awatar użytkownika
lama1980
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, 16:19

Re: Pasja a hobby

Post autor: lama1980 » 25 paź 2016, 16:25

Moim hobby jest fotografia.

JJRC
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:47
Imię: Adam
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: JJRC » 25 sty 2017, 12:36

W mojej opinii pasja ściśle łączy się z hobby i nie ma jednego bez drugiego bo obydwie nazwę to "czynności" w jakiś sposób są ze sobą związane, ie sądzicie? Trudno żyć zarówno bez hobby jak i pasji.

Awatar użytkownika
Marta2
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2017, 17:07

Re: Pasja a hobby

Post autor: Marta2 » 08 lip 2017, 17:20

Rozumiem o czym mówisz. Przykładem jest mój chłopak, którego pasją jest piłka nożna. Ale jako hobby obstawia mecze. Ja sama kibicuję i też zdarza mi się wejść na strony o bukmacherach. Ostatnio czytałam o tym jak obstawiać. Ale to tylko hobby. Pasje mam zupełnie inne.

kinga233
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2017, 14:02
Imię: Kinga
Płeć: Kobieta

Re: Pasja a hobby

Post autor: kinga233 » 01 wrz 2017, 14:34

Pasja to coś, czemu chcesz poświęcić życie. I mimo gorszych chwil zaciskasz zęby i pracujesz nad tym, żeby być coraz lepszym w tym, co robisz. Bez ciśnienia zewnętrznego - po prostu mimo wszystko daje ci to radość i nie możesz bez tego żyć.
Hobby pomaga w poszukiwaniu siebie, czasem to zajęcie na chwilę, "bo mi się nudzi". Próbujemy wielu rzeczy, niekoniecznie się do nich przywiązując. Czasem hobby pomaga znaleźć pasję, czasem się w nią przeradza :)
Sama poszłam na kurs tańca dla rozrywki, sportu, żeby coś zrobić z wolnym czasem. I wsiąkłam :) na ponad 2,5 roku i wcale nie zamierzam przestać, zaczynam powoli występować na scenie (co wręcz uzależnia :hyhy: ), a przymusowa przerwa w treningach boli bardziej niż fizyczna rana.
Za to od czasu do czasu chodzę po górach i nie ma problemu, żeby przerwać na chwilę. Lubię to, ale nie stawiam sobie coraz to nowych, ambitniejszych celów. I to jest hobby :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości