Kult JPII

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kult JPII

Post autor: Hinaru » 07 kwie 2015, 18:56

Bardzo ciekawy filmik, polecam. Może i trochę długi ale warto obejrzeć.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 22:56 przez Ruta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.

Adiyoshi
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Kult JPII

Post autor: Adiyoshi » 09 kwie 2015, 20:42

Obejrzałem cały, choćby warto z okazji rocznicy śmierci.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Kult JPII

Post autor: Patorek » 26 kwie 2015, 0:27

Kult JPII jak zawsze to bywa w przypadku większości jest bezmyślny i nie poparty właściwie niczym.
Odłam kościoła od państwa jest czymś koniecznym. Wierze, że taki dzień nadejdzie.

Usunięty 2094

Re: Kult JPII

Post autor: Usunięty 2094 » 15 sie 2015, 7:56

Sama nie wiem, kiedy, ale zaczęło mi to ostatnio przeszkadzać. Tym bardziej, że za tym kultem nie stoi w zasadzie nic- żadna idea, filozofia czy nauki JPII, po prostu kult dla samego kultu, pusty, pozbawiony jakiejś głębi.

Usunięty 5938

Re: Kult JPII

Post autor: Usunięty 5938 » 19 lut 2017, 20:09

Po śmierci Wojtyły część młodzieży spontanicznie okrzyknęła się ,,pokoleniem JPII". Tyle tylko, że dziś z tego pokolenia nic już chyba nie pozostało. Dziś papież kojarzy się młodzieży nie ze naukami i stwierdzeniami teologicznymi i społecznymi ale z ciastkiem kremówka i spacerami po górach.
Większość nie potrafi już podać nawet daty jego śmierci czy wyboru na papieża a nauki papieskie to dla większości wielka niewiadoma.
Czyli jak zwykle: szumne emocjonalne deklaracje i ,,słomiany zapał", który szybko mija .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości