Polaków zjednoczyły jabłka?

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Maciek » 13 sie 2014, 11:36

Jak uważacie, czy ta polska akcja pod banderą #jedzjabłka rzeczywiście zjednoczyła w jakiś sposób nasze polskie społeczeństwo i zrobiła Putinowi na złość?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Peggy_Brown » 13 sie 2014, 13:38

Sądzę, że nie. Nie zjadłam ani jednego jabłka, bo ich nie lubię. I nie będę robiła czegoś wbrew moim kubkom smakowym, tylko dlatego, by zrzeszać się z sadownikami. Kiedy prowadziłam sklep, to owszem brałam sporo jabłek od polskich sadowników i nie brałam pod uwagę tych obcych. Ale teraz cała ta akcja może i jest fajna gdyby chodziło tylko o dochód dla polskich sadowników. Ale jedz jabłka i zrób na złość Putinowi już jakoś do mnie nie przemawia.

Usunięty 2094

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Usunięty 2094 » 14 sie 2014, 11:07

Peggy_Brown pisze:Nie zjadłam ani jednego jabłka, bo ich nie lubię.
Dokładnie jak ja :P.


Ja się tam cieszę, że istnieje jeszcze rzecz, która jest w stanie nas "zjednoczyć", ale nie przewiduję, że my jako naród jesteśmy w ogóle w stanie zjednoczyć się na dłużej. Nie dojrzeliśmy do tego.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Pro » 14 sie 2014, 11:08

To trochę tak jak z ludźmi, którzy raz w roku dadzą na WOŚP i czują się wielkimi filantropami. Jeśli chcesz wspierać polską gospodarkę, kupuj na co dzień produkty od polskich producentów.

Usunięty 2094

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Usunięty 2094 » 14 sie 2014, 11:28

Swoją drogą, dla mnie to jest taki patriotyzm na siłę i na pokaz. Ale lepszy taki, niż żaden. Nic nigdy nie "oshastagowałam", jestem dinozaurem i nie wesprę Polski w ten sposób :3.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: adelia » 14 sie 2014, 12:04

Ja ostatnio widziałam całą armię starszych pań z siatami pełnymi jabłek. Może skusiły się niską ceną? :zdegustowany2: Ja nie biorę udziału w tej akcji, mam swoje jabłka xD Za to kupuję pieczarki, czemu nikt nie mówi o pieczarkach, które też w sporej części są wysyłane do Rosji? :hyhy:

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Ruta » 14 sie 2014, 12:05

adelia, ja też się skusiłam niską ceną. I zaraz znów się skuszę, bo chcę zrobić ciacho <3

Usunięty 2094

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Usunięty 2094 » 14 sie 2014, 15:21

No nie, czyżby tylko w moim mieście jabłka podrożały? xD

firletka
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2014, 22:44
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: firletka » 14 sie 2014, 18:37

mądrzy polscy politycy powinni zrobić kampanię na europę, żeby pomóc rolnikom jednak sprzedać te jabłka i utrzeć nosa Putinowi

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Maciek » 18 sie 2014, 18:27

Dla mnie ta akcja jest bardzo dobra. Pokazaliśmy Rosji, że mimo przeciwności losu potrafimy się zjednoczyć. Co do patriotyzmu na pokaz to mogę się zgodzić - w niektórych przypadkach, jednak nie w tym konkretnym. Ponad to jest to dobra akcja, która sprzyja polskim rolnikom, wyszły na tym również polskie spółki typu Ambra, która jest producentem Cydru Lubelskiego.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Śniąca » 18 sie 2014, 19:27

Myślę, że o realnych efektach tego zjednoczenia będzie można mówić dopiero mając przed sobą konkretne statystyki sprzedaży jabłek w tym sezonie i analogicznym sezonie ubiegłego roku.

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: veryAnka » 18 sie 2014, 21:25

Patrząc na rozmach akcji #jedzjablka i #pijcydr mogą to być całkiem niezłe wyniki. :)

miszna
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2014, 12:40
Imię: Miszna
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: miszna » 19 sie 2014, 8:47

Nie tylko Polaków :) Podobno nawet w Holandii odbywała się ta akcja.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Pro » 19 sie 2014, 11:34

Maciek pisze:Co do patriotyzmu na pokaz to mogę się zgodzić - w niektórych przypadkach, jednak nie w tym konkretnym.
Właśnie to jest idealny przykład. Oczywiście dzięki tej akcji pewnie niektórzy zrozumieją, że kupując na co dzień produkty polskich producentów wspierają naszą gospodarkę, ale inni zapomną o tym, kiedy przestanie być to modne i to jest właśnie, moim zdaniem, najprostszy przykład patriotyzmu na pokaz. Doraźnie przydatny i w miarę skuteczny, ale na dłuższą metę nie ma to żadnej wartości.

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: veryAnka » 21 sie 2014, 21:47

Pomijając kwestię patriotyzmu... wychodzi tu wyraźnie nasza cecha narodowa - każdy pretekst jest dobry, żeby się napić, a jak jeszcze można się napić na złość Putinowi... ;) Tak czy owak - mnie cydr (lubelski) smakuje i z akcją czy bez, zamierzam nadal popijać go do grilla. :D

Awatar użytkownika
dreamrun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 50
Rejestracja: 29 lip 2014, 7:54

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: dreamrun » 08 wrz 2014, 12:45

Tak, cydr to połączenie dobrego z pożytecznym:)

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Pro » 08 wrz 2014, 18:55

veryAnka pisze: każdy pretekst jest dobry, żeby się napić, a jak jeszcze można się napić na złość Putinowi...
Putin akurat ma to gdzieś :P

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: veryAnka » 11 wrz 2014, 7:54

Szczerze mówiąc jest mi to obojętne. Każdy powód jest dobry do toastów, o!. #pijcydr :D

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Maciek » 11 wrz 2014, 21:30

Polska jest akurat znana z obfitych toastów :)

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: poly » 12 wrz 2014, 11:07

Pro pisze:
Właśnie to jest idealny przykład. Oczywiście dzięki tej akcji pewnie niektórzy zrozumieją, że kupując na co dzień produkty polskich producentów wspierają naszą gospodarkę, ale inni zapomną o tym, kiedy przestanie być to modne i to jest właśnie, moim zdaniem, najprostszy przykład patriotyzmu na pokaz. Doraźnie przydatny i w miarę skuteczny, ale na dłuższą metę nie ma to żadnej wartości.
Może i inni zapomną, ale czy nie liczy się to, że niektórzy zrozumieją, że produkty polskich producentów są okej? Świata od razu się nie zmieni, ale czy takie małe akcje, które "zbierają jakieś plony", nie są istotne i bardzo wpływające na ogół? Myślę, że nawet na dłuższą metę dadzą efekty, a doraźna i skuteczna pomoc jest dodatkowym atutem.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Pro » 12 wrz 2014, 20:43

poly, dla mnie to jest tak jak z tymi, którzy raz w roku dadzą złotówkę na wośp i już robią z siebie wielkich filantropów. Sztucznie nadmuchana akcja. Nie trzeba zmieniać od razu świata, tylko na co dzień dbać o takie rzeczy.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: poly » 13 wrz 2014, 8:55

Pro pisze:poly, dla mnie to jest tak jak z tymi, którzy raz w roku dadzą złotówkę na wośp i już robią z siebie wielkich filantropów. Sztucznie nadmuchana akcja. Nie trzeba zmieniać od razu świata, tylko na co dzień dbać o takie rzeczy.
Wiesz, ogólnie świat zbudowany jest tak, że ciągle się o takich sprawach nie myśli - nie ma się na to zwyczajnie czasu, głowa pełna problemów. Tu dasz złotówkę na wośp, tu kupisz swoje jabłka, tu dasz złotówkę na inną organizację - i czy nie jest od razu lepiej? Takie małe sprawy budują całość. Rozumiem to, że nie każdego może być stać, żeby wpłacać jakieś duże kwoty na coś, albo nie ma czasu myśleć o tym, że w tym miesiącu nie dało się na fundacje. Przypomina się - gdy sprawa jest głośna, "nadmuchana". Dlaczego nie docenić nawet tego? Bo naturą ludzką jest, że ciągle jest za mało i mało?

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Pro » 14 wrz 2014, 6:18

poly pisze:Dlaczego nie docenić nawet tego?
Ależ ja to doceniam. Tylko jak już pisałem, uważam, że to nie przyniesie wymiernego efektu. Pisząc "nadmuchana", miałem na myśli przerost formy nad treścią. Z resztą i tak już się o tym tak głośno nie mówi, a jakie były wyniki sprzedaży przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Maciek » 14 wrz 2014, 19:54

Myślę, że ta akcja nie miła na celu dzielić a łączyć polaków, podajcie sobie więc ręce i się pogódźcie :)

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: veryAnka » 21 wrz 2014, 22:34

Wczoraj było to widać i czuć, w sensie smaku... na lubelskim rynku. Z czystego przypadku załapałam się na Lubelskie Święto Młodego Cydru i miałam okazję posmakować różnych dobroci tam. :D Pięć ton jabłek kochani poszło!

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Maciek » 21 wrz 2014, 22:53

A czy ktoś z was był może na festiwalu zorganizowanym przez cydr? https://www.facebook.com/events/774164505969545/ podobało się wam? :)

Lidka_20
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2014, 12:29
Płeć: Kobieta

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Lidka_20 » 17 lis 2014, 15:06

Nie ,nie byłam na festiwalu. Jednak, wracając do pytania- nie uważam, by cokolwiek było w stanie zjednoczyć Polaków ;) Owszem, bardzo pięknie jednoczymy się przy okazji jakichś tragedii, ważnych wydarzeń, niestety- na chwilę. Potem, po efektownym zjednoczeniu , następuje jeszcze bardziej efektowny rozłam ;)

Awatar użytkownika
Beren132
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2014, 23:21

Re: Polaków zjednoczyły jabłka?

Post autor: Beren132 » 18 lis 2014, 0:46

Plaków te jabłka jeszcze bardziej podzieliły...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości