Hymn euro, porażka?

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Serpensia
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2012, 12:25
Imię: Martyna
Lokalizacja: Zakuprze.

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Serpensia » 05 maja 2012, 9:19

Powiem szczerze - może i trochę "siara" z takim hymnem na Euro, ale... No, co chcecie? Mnie się podoba ^^ Chociaż nie głosowałam i nie znam pozostałych proponowanych "hymnów", to jak dla mnie "Koko Euro spoko" jest chwytliwe. :rotfl:

Poza tym większość głosowała na to dla śmiechu, sądząc, że ta piosenka i tak nie wygra. A teraz się wstydzą.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Patorek » 05 maja 2012, 13:54

Gdzie można posłuchać innych kandydatów?

Chce sprawdzić czy z wyborem hymnu było tak jak z wyborami naszego kochanego rządu. :rotfl: ( <facepalm> )

Numer
Newbie
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2011, 11:08
Imię: Tomasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Numer » 05 maja 2012, 18:16

Finaliści konkursu Moja Piosenka na EURO w głównej kategorii:

Atmasfera - "Viva", CarPets - "EuroSong", Cezary Klimczak i P.M. Band - "EURO TRWA EURO GRA", Feel - "Zwycięstwa smak", Florczyk feat. Cichy - "EURO", IMISH - "Euro Hymn", Kabaret Skeczów Męczących - "Piosenka Kibica", Krzagolec Band - "Armia Serc", Liber feat. InoRos - "Czyste szaleństwo", Magdalena Kowalkowska i "Dziewczyna z Tatuażem" - "Piosenka na Euro", Marek Teterycz - "Biel i Czerwień", Marszalek Band - "Jedziemy na Euro", Maryla Rodowicz - "Dalej Orły", Mc Sobieski - "Polska Walcząca", NAPAD feat. Grzegorz Wilk - "Piłka w grze", Parande - "Puchar nasz!", Poparzeni Kawą Trzy - "Piłkar-SKA", Pudelsi i Haydamaky - "Halo Euro", Qumple - "Piłkarska piosenka", Raisa i Mirek Lazarek - "Polska, Ukraina - Ty i ja", RED & 5thElement - "Razem", Sławek Kowalewski, Mirosław Niewiadomski, Adam Malicki - "Europo - Graj!, Śrubki - "Damy z siebie wszystko", Steven Ricardo - "Dzisiaj wygramy", Stomki - "0fensywa dwa dwanaście", STRYCH, BEAT MAGIC, SOLARIS, MEFFIS, AMBU-LANS - "Ruszaj Polsko", Wilki - "Idziemy na mecz", Witold Wójcik, Maciej Prusiński, Konrad Przerwa - "Marzenie moje", Zakaz W - "Mecz", Zuzana - "W jedności Polska"

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: filozof90 » 05 maja 2012, 18:26

Niech robią co chcą, czy porażka? Kwestia tego z czym chcemy się pokazać Europie. Jeśli zespół ludowy to coś z czym chcemy być utożsamiani, to już trudno. Tusk rządzi krajem 2 kadencje, nic mnie już nie zadziwi xD

Jak ktoś już napisał, Jaki kraj, takie Waka-Waka.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Patorek » 05 maja 2012, 21:59

Patorek pisze:Chce sprawdzić czy z wyborem hymnu było tak jak z wyborami naszego kochanego rządu. :rotfl: ( <facepalm> )
Cóż, czułem, że tak będzie.. :rotfl:

Przesłuchałem wszystkie propozycje i jedyna reakacja jaka mi towarzyszyła przy ich słuchaniu to <facepalm> .

Dlaczego to nie może być hymnem 2012?


sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: sepän poika » 06 maja 2012, 7:11

V pisze:Najważniejszą rzeczą jest to, że Koko Euro Spoko jest piosenką, którą będą śpiewać przed polskimi meczami
Ostatni raz jak oglądałem euro (czyli cztery lata temu) to przed meczami śpiewało się hymny krajów grających. Czyżby coś się zmieniło od tamtego czasu?
Numer pisze:Tak , utwór Oceany , najprawdopodobniej będzie tym oficjalnym hymnem.
Najprawdopodobniej? Przecież to oficjalna wiadomość od jakichś trzech miesięcy.

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: TypowoNegatywny » 06 maja 2012, 12:36

To nie jest hymn mistrzostw - po pierwsze.
Po drugie - http://blog.onet.pl/blog-michniewicz/5- ... E.facebook czytać i nie marudzić.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: V » 06 maja 2012, 12:46

sepän poika pisze:Ostatni raz jak oglądałem euro (czyli cztery lata temu) to przed meczami śpiewało się hymny krajów grających. Czyżby coś się zmieniło od tamtego czasu?
NAJWIDOCZNIEJ. Sam nie wiem, jak to będzie działać. Najpierw piosenka, później wyjście drużyn na murawę i śpiew hymnu? Na cholerę cały ten plebiscyt. IMO należało wybrać piosenkę oficjalną i na tym powinno się kończyć (pomijając obowiązkowe hymny).

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: piagizela » 06 maja 2012, 12:59

NighttimeBird pisze:Po drugie - http://blog.onet.pl/blog-michniewicz/5- ... E.facebook czytać i nie marudzić.
:3

Czyli dobrze rozwinięte to, co pisałam wyżej.

pineska
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 123
Rejestracja: 09 kwie 2012, 19:42
Imię: Wiktoria

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: pineska » 06 maja 2012, 13:36

ho, ciągle narzekamy. A to, że nazwy maskotek jakoś nie specjalnie polskie a to, a siamto. Teraz przynajmniej nikt nie będzie miał wątpliwości co do polskości naszego hymnu na EURO 2012.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Iluminacja » 06 maja 2012, 19:10

V pisze:IMO należało wybrać piosenkę oficjalną i na tym powinno się kończyć
Dokładnie. Co do samej piosenki muszę przyznać, ze byłam w niezłym szoku. Ale nie powinniśmy mieć pretensji, widać taki był głos ludu.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: powidlo » 07 maja 2012, 10:44

Iluminacja pisze:był głos ludu
lepiej bym tego nie ujęła :]

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Acid » 07 maja 2012, 17:05

Jaka tam porażka. Babcie mają niesamowitą energię i rozniosą stadiony. Zabrzmi pewnie trzy razy, więc nie ma czym się przejmować.

Majeczka
Bujający w obłokach
Posty: 341
Rejestracja: 05 mar 2012, 17:54
Imię: Maja
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lbn

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Majeczka » 07 maja 2012, 18:10

To, co pomyślą o tym hymnie obcokrajowcy zależy od naszego podejścia... jeśli będziemy marudzić że to dziadostwo, kicz i wstyd to tak to będzie odebrane i będą się z nas śmiać, natomiast jeśli MY POLACY potraktujemy w formie bardzo fajnego żartu i będziemy się świetnie przy tym hymnie bawić, śmiać i wygłupiać to obcokrajowcy się do nas dołączą z bananem na twarzy i może być na prawdę bardzo fajnie. :)

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Icannotfly. » 07 maja 2012, 18:14

Przynajmniej prosty tekst i wpada w ucho. xD

Mam gdzieś tą piosenkę, jak i całe Euro. ;)

la_Rêveuse
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 125
Rejestracja: 29 mar 2012, 20:24
Imię: Marta
Lokalizacja: łódź

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: la_Rêveuse » 17 maja 2012, 20:15

piosenka jak piosenka, w sumie.
grunt, że ludowa :D przecież i tak reszta Europy ma nas za prowincję :P

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Patorek » 17 maja 2012, 21:49

Mnie to nie interere za wiele.. ale ponoć to nie jest piosenka na EURO, tylko piosenka reprezentacji..
która będzie puszczana tylko przed polskimi meczami, a piosenka na EURO ma być inna.

czem300
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:15
Imię: jacek

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: czem300 » 18 maja 2012, 0:04

porażka masakryczna...

Kudłaty
Marzyciel-Gaduła
Posty: 81
Rejestracja: 16 wrz 2009, 6:18
Imię: Jakub
Lokalizacja: Barwałd/Wadowice

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Kudłaty » 18 maja 2012, 5:47

Dokładnie hymn Euro to jakiś Sunshine, czy coś takiego.
Koko to hymn naszej reprezentacji. Co do samego koko, mi się podoba, piosenka ludowa jak kiedyś :D

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: sepän poika » 18 maja 2012, 9:32

Kudłaty pisze:piosenka ludowa jak kiedyś
Hmm, nie. Na ludową to ona jest lekko stylizowana, ale muzycznie więcej czerpie z disco polo niż z folku akurat (no, może nie licząc warstwy instrumentalnej).

Kudłaty
Marzyciel-Gaduła
Posty: 81
Rejestracja: 16 wrz 2009, 6:18
Imię: Jakub
Lokalizacja: Barwałd/Wadowice

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Kudłaty » 18 maja 2012, 17:12

Sam się nie znam na muzyce, ale wiadomo o co mi chodzi.
Poza tym jak ktoś napisał, babki mają w sobie "power".

Numer
Newbie
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2011, 11:08
Imię: Tomasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Numer » 20 maja 2012, 18:28

Piosenki finałowe , niektóre nawet ciekawe ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VGOYF4dk ... ntext-vrec[/youtube]

Miss Sixi
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 149
Rejestracja: 07 mar 2012, 12:18
Imię: ala

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Miss Sixi » 21 maja 2012, 12:51

Friday pisze:Koko, koko, Euro spoko. Trochę zwała. :zdziwko:
Cóż, jaka organizacja, taki hymn ;)
Ja bym powiedziała jaka druzyna, ale nie wiem czy to nie z obrazą dla jarzebin...

Numer
Newbie
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2011, 11:08
Imię: Tomasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Numer » 21 maja 2012, 13:07

Nie wiem czy słyszeliście o tym , ale zobaczcie :P

Jarzębiny POZYWAJĄ za... remix z Gotye!

Zespół BLiSS zaistniał dzięki występowi w trzeciej edycji Must Be The Music. Niedawno jego muzycy pokusili się o żart, jakim było zmiksowanie hymnu Euro 2012, Koko Euro Spoko z hitem Gotye, Somebody I Used To Know. Co ciekawe, okazuje się, że nie przypadło to do gustu twórczyniom oryginału...

Zadzwonił do nas manager Jarzębinek, że wykorzystaliśmy bez ich zgody text "Koko Euro Spoko" - informują członkowie zespołu na swojej stronie internetowej. Wytłumaczyliśmy, że ich text był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego, bo nie dosłownie przekazujemy treść ich textu. Nasze nagranie to rodzaj żartu muzycznego, który funkcjonuje podobnie jak w kabaretach. Ponadto wyjaśniliśmy, że wszelkie tantiemy za wykonanie naszej wersji przecież spływają na konto Jarzębinek, a nie na nasze, a my nie osiągamy z tego tytułu żadnego dochodu. Manager jednak postraszył nas skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Manager Jarzębinek chyba zapomniał, że sam nie spytał o zgodę twórców muzyki, którą Jarzębinki wykorzystały w swoim hicie. Bo że to plagiat - nikomu chyba wyjaśniać nie trzeba.

Groźba wejścia na drogę sądową brzmi zaskakująco ostro, zwłaszcza, że Jarzębiny twierdzą, że piosenkę "nagrały dla jaj". Czy żart z ich piosenki naprawdę w czymś im szkodzi?

I tutaj macie ten remix ;p


V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: V » 21 maja 2012, 13:12

Numer pisze:ie wiem czy słyszeliście o tym , ale zobaczcie :P

Jarzębiny POZYWAJĄ za... remix z Gotye!

Zespół BLiSS zaistniał dzięki występowi w trzeciej edycji Must Be The Music. Niedawno jego muzycy pokusili się o żart, jakim było zmiksowanie hymnu Euro 2012, Koko Euro Spoko z hitem Gotye, Somebody I Used To Know. Co ciekawe, okazuje się, że nie przypadło to do gustu twórczyniom oryginału...

Zadzwonił do nas manager Jarzębinek, że wykorzystaliśmy bez ich zgody text "Koko Euro Spoko" - informują członkowie zespołu na swojej stronie internetowej. Wytłumaczyliśmy, że ich text był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego, bo nie dosłownie przekazujemy treść ich textu. Nasze nagranie to rodzaj żartu muzycznego, który funkcjonuje podobnie jak w kabaretach. Ponadto wyjaśniliśmy, że wszelkie tantiemy za wykonanie naszej wersji przecież spływają na konto Jarzębinek, a nie na nasze, a my nie osiągamy z tego tytułu żadnego dochodu. Manager jednak postraszył nas skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Manager Jarzębinek chyba zapomniał, że sam nie spytał o zgodę twórców muzyki, którą Jarzębinki wykorzystały w swoim hicie. Bo że to plagiat - nikomu chyba wyjaśniać nie trzeba.

Groźba wejścia na drogę sądową brzmi zaskakująco ostro, zwłaszcza, że Jarzębiny twierdzą, że piosenkę "nagrały dla jaj". Czy żart z ich piosenki naprawdę w czymś im szkodzi?

I tutaj macie ten remix ;p
Och, nie! :orany:


<facepalm>

Usunięty 2094

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 15:01

Nie mają się czym zajmować? Tak na marginesie, "Somebody that I used to you" uważam za wysokiej klasy utwór.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: sepän poika » 21 maja 2012, 18:55

Numer pisze:Bo że to plagiat - nikomu chyba wyjaśniać nie trzeba.
Ja chyba bym potrzebował wyjaśnień. Ale z drugiej strony kompletnie nie ufam i gardzę kimś, kto pisze "text" zamiast "tekst", więc to w zasadzie bez znaczenia.

omni
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2012, 13:58
Imię: krzysiek

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: omni » 23 maja 2012, 10:27

Mnie również nie dziwi jest rym, jest melodia szybko wpada w ucho. Melodia jest Polska co najważniejsze. A z wykonaniem trudno o godnego następcę po oryginalnym występie E. Górniak.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: ajwenhou » 23 maja 2012, 10:30

przyznam szczerze, że wpadła w ucho :wstyd: nie rozumiem tego całego 'koko' bo co niby mają kury do euro.. byłoby inaczej gdyby oficjalnymi maskotkami były właśnie kurczaki xD a tak to trochę z tyłka wytrzaśnięta ta piosenka. chyba, że ma nawiązywać do Jarzębin. że niby wieś, kurki, i inne sprawki.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Hymn euro, porażka?

Post autor: powidlo » 23 maja 2012, 10:45

ajwenhou pisze: chyba, że ma nawiązywać do Jarzębin. że niby wieś, kurki, i inne sprawki.
Sęk w tym, że hm.. może się mylę, ale to nie chodzi o prezentację zespołu, tylko Polski na euro..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości