Znęcanie się nad zwierzętami.

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Śniący » 16 lis 2016, 13:28

Postanowiłem założyć temat, który jest niezwykle ważny dla nas, i który mnie porusza, jako człowieka.

Wczoraj patrzyłem na "Magazyn Ekspresu Reporterów" na dwójce i był reportaż o złym traktowaniu domowych zwierząt, podczas ich transportu do rzeźni.
Może ktoś tutaj również wczoraj miał okazję oglądać ten reportaż? Nie pamiętam nazwy tego miasta, czy miejscowości, w której jest ten zakład do ubijania zwierząt hodowlanych, wiejskich.

Ale to, co tam reporterzy ukazali, nagrywając filmiki, jak pracownicy tego zakładu traktują te zwierzęta, znęcając się nad nimi, to jest po prostu brak słów.
I być może to nie jedyny zakład w Polsce, w którym ubija się zwierzęta na mięso, gdzie tak się znęcają, podle nad bezbronnymi zwierzętami, ale działo się to i dzieje bez wiedzy ludzi z zewnątrz.
To dobrze, że we wczorajszym reportażu pokazali publicznie, co tam się dzieje i teraz PROKURATURA prowadzi dochodzenie i mam nadzieję, że ci pracownicy zostaną za to surowo ukarani.

Co sądzicie na temat złego traktowania bezbronnych zwierząt? Jakie kary powinny być dla zwyrodnialców, którzy tak traktują zwierzęta? Bo tu chodzi o wszystkie zwierzęta, nawet te najmniejsze, bez wyjątku.
Jak reagować na sytuację, w których bydlaki znęcają się nad zwierzętami?

Czy Obrońcy Praw Zwierząt maja duże środki, możliwości na zapobieganie znęcaniu się nad zwierzętami?

Awatar użytkownika
Nightdream
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2015, 17:13
Płeć: Kobieta

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Nightdream » 17 lis 2016, 7:25

Nie mają środków, mają marne poparcie i związane ręce. Takie rzeczy są na porządku dziennym, ludzie tak jak w przypadku krzywdy człowieka, wolą obrócić głowę w drugą stronę albo ominąć. Kary są tak śmieszne, że nikt tak naprawdę nie boi się odpowiedzialności...niestety.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Śniący » 17 lis 2016, 11:50

I to jest niestety bardzo przykre, że taka niesprawiedliwość dotyka niewinne zwierzęta. Są po prostu bydlaki, którzy nie mają żadnego poszanowania dla zwierząt, a ludzie powinni wiedzieć, mieć świadomość, że każde zwierzę ma swoją godność i tak samo zasługuje na szacunek.

Najczęściej krzywdzi się psy, koty i o tym często nagłaśniają. Niektóre schroniska dla psów są źle zarządzane i tam się pracownicy też nieodpowiednio obchodzą z psami, a nie powinni.
Dla mnie, jeżeli taki bydlak, zwyrodnialec krzywdzi i znęca się nad bezbronnymi stworzeniami, powinien tak samo za to cierpieć i tak samo być potraktowany, to wtedy byłaby dobra sprawiedliwość. Bo kary prawne są nie tylko łagodne, ale nie zawsze skuteczne w przypadku znęcania się nad zwierzętami.

Tutaj panuje bardzo często bezkarność u takich bydlaków.
Powinna być kara dla takich ludzi adekwatna do wyrządzonej krzywdy, czyli "Ty znęcałeś się nad zwierzętami, krzywdziłeś je, okaleczałeś, to teraz będziesz tak samo potraktowany, że sam poczujesz ból, upokorzenie, tak ja odczuwały to te zwierzęta".
Gdyby były stosowane takie kary cielesne na takich bydlaków, to myślę, że nikt już by nie odważył się skrzywdzić ani jednego zwierzęcia, bo baliby się, że spotkałoby ich to samo.

Ja się bardzo dziwię, że nie ma takich kar dla takich ludzi i pozwala się na ich bezkarność. Nawet w cywilizowanych krajach powinny być takie "cielesne kary" w systemie prawnym, bo to byłaby skuteczna metoda na eliminowanie takich zwyrodnialców ze społeczeństwa.
Prawo we wszystkich, zachodnich, południowych krajach obchodzi się zbyt łagodnie z bandziorami, bo dla wielu, zakłady karne to nie jest kara, tylko przywilej i niekiedy lepsze warunki, jak we własnym domu.
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla krzywdzenia zwierząt.
Żadne zwierzę nie obroni się przed człowiekiem ( no chyba że zwierzęta egzotyczne, te najbardziej niebezpieczne z Afryki i Azji ), ale w Polsce nie ma takich zwierząt.
Nie wiadomo, jaka sytuacja panuje w rzeźniach, w masarniach. Być może w niektórych takich zakładach krzywdzi się zwierzęta hodowlane, takie jak: świnie, krowy przed ich zabiciem na mięso.

Nie w każdym takim zakładzie jest jakiś nadzór, a jest to obowiązkiem pracowników. Normalny nadzór nad pracownikami nigdy by nie dopuścił do złego traktowania hodowlanych zwierząt podczas ich przywożenia do masarni.
W normalnych warunkach, zabijanie na mięso takich zwierząt odbywa się humanitarnie, z ich poszanowaniem.
Ja w ogóle jestem za tym, żeby przestać zabijać takie zwierzęta i zlikwidować mięso, kiełbasy i z tym się nie zgadzają weganie, którzy nie jedzą zwierzęcego mięsa, ani żadnego mięsa.
Dla nich, zabijanie zwierząt dla zysku, dla mięsa jest czymś niezrozumiałym. Ale jest to niemożliwe, gdyż jest to żywność dla świata i zyski. Zwierząt hodowlanych nie trzyma się, żeby się z nimi bawić i mieć je jak psy i koty, tylko dla zysku i żywności.

A przecież świnie to są bardzo mądre stworzenia, jak psy i nie każdy nawet o tym wie i pamięta.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Leah P » 17 lis 2016, 13:08

Śniący pisze:Najczęściej krzywdzi się psy, koty i o tym często nagłaśniają.
Nieprawda. Najczesciej na tortury skazane sa zwierzeta, ktore jemy - swinie, krowy, owce, kurczaki. Psy i koty to zwierzeta, ktore sa uwazane za domowe, wiec ludziom wydaje sie, ze to tylko te zwierzeta odczuwaja bol. Podawalam link do filmu w temacie o przemysle melcznym, nie sadze, by ktokolwiek obejrzal, sadzac po komentarzach.

Usunięty 5226

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Usunięty 5226 » 17 lis 2016, 14:50

Leah P pisze: Najczesciej na tortury skazane sa zwierzeta, ktore jemy - swinie, krowy, owce, kurczaki
Tak to prawda. W internecie jest sporo nagrań z ferm. Obozy koncentracyjne, nic się nie marnuje.
Jak największy zysk jak najmniejszym kosztem. Pompowanie chemii non stop. Wszystko ściśnięte na max.

Gdybyśmy my ludzie się tym przejęli, to po prostu nie jedlibyśmy mięsa.
Niby coś tam się mówi o tym sztucznie wyhodowanym, i to by była alternatywa, ale chyba koncernom na tym nie zależy, bo tak to mają monopol. W dodatku na trucie ludzi, na czym agenda zyskuje.

Wiadomo że bardziej przejmujemy się losem psów i kotów z wiadomych względów.
One żyją obok nas, często w domu. Jak normalny domownik.
Ludzka głupota i brutalność nie znają granic. Ostatnio na stonie Zerwijmy Łańcuchy przeczytałem że ktoś powiesił psa, a to przywiązał do samochodu i przeciągnął po ulicy... Unikam czytania czegoś takiego, no ale to się dzieje.

I fakt, kary są śmieszne. Ale świadomość ludzi też jest na śmiesznym poziomie.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Leah P » 17 lis 2016, 15:06

Znecanie sie nad zwierzetami domowymi to procentowo niewielka skala. Za to wszyscy przyczyniamy sie do tortur nad zwierzetami hodowlanymi, szczegolnie krowami mlecznymi. Ja na przyklad uwielbiam mieso, ale staram sie kontrolowac to z jakich farm pochodzi i jakie sa warunki w tych miejscach. Nie musimy od razu rezygnowac z jedzenia miesa, ale zwiekszyc swiadomosc wsrod ludzi, ze takie praktyki maja miejsce i zapobiegac im, kupujac mieso z miejsc certyfikowanych, w ktorych jakosc zycia zwierzat hodowlanych jest znacznie lepsza. Nie ludze sie bowiem, ze nagle wszyscy przestana jesc mieso.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Śniący » 17 lis 2016, 16:33

No a dlaczego najczęściej dochodzi do złego traktowania zwierząt hodowlanych? Bo i tak te zwierzęta idą na śmierć, są zabijane dla mięsa, więc pracownikom tych zakładów mięsnych nie zależy na dobru takich zwierząt.
I tak i tak będą zabite w masarniach. Ale to jest głupie pojęcie takich ludzi. Tutaj chodzi o znęcanie się nad żywa istotą, która nie dość, że i tak idzie na śmierć i te zwierzęta to odczuwają, że są zabijane, to jeszcze, przed tym są gnębione, bite i posiniaczone, ze złamanymi nogami, ranami idą na ubijanie.

Trzeba być podłym człowiekiem, żeby coś takiego robić. Zabijanie dla mięsa musi być humanitarne, z zachowaniem empatii i szacunku dla tych zwierząt. Tylko my nie wiemy, co dzieje się w takich zakładach mięsnych, bo reporterzy nie docierają do wszystkich zakładów, masarni, w których panuje taka patologia wobec zwierząt.
Niestety, bardzo często ludzie, społeczeństwo zapomina o zwierzętach hodowlanych, bo dla nich kojarzy się to tylko z "przerabianiem ich na mięso", bo po to są hodowane.
Zapomina się o bardzo ważnej rzeczy, że to jednak żywe istoty, które też czują, cierpią. Nie możemy patrzeć na te zwierzęta tylko jak na przysmak z nich, a tak się je postrzega najczęściej, bo konsumujemy mięso z tych zwierząt.

Ale ludzie, którzy nie jedzą w ogóle mięsa, są weganami, mają inny pogląd na te sprawy. Dla nich jest to niezrozumiałe, że ktoś zabija te zwierzęta dla mięsa i zysku.
Wprawdzie nic nie zmienią w tym kierunku i nie powstrzymają uboju tych zwierząt, ale są przeciwnikami ich zabijania.
Np. taką świnkę można oswoić, jak kota i psa. I niektórzy tak robią, bo te zwierzęta są mądre.
Dla mnie nie ma znaczenia, czy są to zwierzęta hodowlane, czy zwierzęta domowe, jak psy i koty.
Nikt nie ma prawa znęcać się nad żywymi stworzeniami.
Te zwierzęta i tak nie żyją długo, bo ich los jest przesądzony od zawsze. Mają prawo do krótkiego, ale godnego życia w oborach, w gospodarstwach.

-- Dodano czw 17 lis, 2016 17:43 --

No tu się z koleżanką zgodzę, że dość często dochodzi lub może dochodzić do krzywdzenia zwierząt hodowlanych przed ich ubiciem.
Co do psów i kotów, może tak często nie krzywdzi się ich fizycznie, ale są ludzie, którzy lekceważą te zwierzęta i nie mają dla nich poszanowania.

Zresztą ja nie znam statystyk, ile zwierząt domowych jest gnębionych, a ile nie.

Ale nawet są schroniska, prywatne domy, w których jest wiele psów i tam nie traktuje się dobrze tych zwierząt. Były przykłady schronisk dla psów, które były tam głodzone, zaniedbane i to też jest znęcanie się.

I takich sytuacji może być bardzo wiele w schroniskach dla psów w Polsce.
Zwykli ludzie o tym często nie wiedzą, a ktoś tam się o takich rzeczach dowiaduje przez przypadek.

Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel
Posty: 34
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:22
Imię: Karolina
Płeć: Kobieta

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: karolajna22 » 25 lis 2016, 10:47

Gdy zobaczyłam ten temat w Magazynie Reporterów- przełączyłam na inny program. Nie dałam rady… wiedziałam, że oglądając to będę ryczeć jak bóbr… Jest mi żal każdego zwierzęcia, nie ważne czy domowe czy hodowlane. Wiem, że gdybym obejrzała ten reportaż, to zapewne długo nie zjadłabym mięsa- choć nie wyobrażam sobie bez niego życia. Nie wiem, jak ludzie mogą być tak okrutni. Przecież dzięki tym zwierzętom, żyjemy…. Kiedyś przejeżdżałam koło ubojni. Oglądaliśmy dom w okolicy. Te zwierzęta płaczą. One czują strach. To wisi w powietrzu. Najgorsze przeżycie jakiego doznałam. Odjechaliśmy zaryczani i smutni. Nigdy więcej nie chce znaleźć się nawet w pobliżu takiego miejsca. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być ekstremalnie wysokie. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy widzimy, że dzieje się coś złego. Ja bym takich ludzi zamykała w takich obozach i traktowała ich tak samo, jak oni traktują te biedne zwierzęta. Może wtedy ludzie by się opamiętali...

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Śniący » 25 lis 2016, 11:03

I całkowita prawda, co koleżanka napisała.

Awatar użytkownika
Sibilla
Marzyciel-Gaduła
Posty: 73
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:56
Płeć: Kobieta

Re: Znęcanie się nad zwierzętami.

Post autor: Sibilla » 21 sty 2018, 12:03

Kary powinny być wyższe.
Zwierzęta, tak jak dzieci nie mogą i nie mają szans się same obronić przed sprawcami.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości