kredyt dla firm rzeszów

kredyty i finansowanie rzeszów woj podkarpackie zasady udzielania kredytów oraz dostęp do zasobów
Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

KVELERTAK

Jeśli muzyka jest całym Twoim światem, bądź znaczącym jego elementem, wprowadź nas do niego i sam sprawdź w jakich dźwiękach jest nasz.

KVELERTAK

Postautor: HELLBRINGER » sob 20 sie, 2016 21:33

Tak więc jest to banda pochodząca z Norwegii. Śpiewająca ( drąca ryja ) również w tym języku, rzadziej po angielsku. Zespół został sformowany w 2007 roku. Wikipedia podaje, że grają Black 'n' roll, hardcore punk, heavy metal, hard rock.

Członkowie zespołu o jakże nordycko-wikingowych imionach Erlend Hjelvik, Vidar Landa, Bjarte Lund Rolland ,Maciek Ofstad ,Marvin Nygaard, Kjetil Gjermundrød. W utworach jest sporo nawiązań do tradycji nordyckich. Tekst... No tu jest problem, mało jest dobrych tłumaczeń na angielski. Te kilka przetłumaczonych jest po prostu dziwne :mad: Jako motyw przewodni w ich występach scenicznych wykorzystana jest wypchana sowa... Tak samo jak obrazy sowy na okładkach albumów.
Spoiler:

Chłopaki rozprawiają o krwi, zabijaniu, miodzie zesłanym przez Odyna i penisach. Jak dotąd wydali całe 3 albumy. Pierwszy o jakże zaskakujacej nazwie "Kvelertak" wydany w 2010 roku. Od tamtego czasu pokochałem ten zespół i styl ich "napierdalanki" Bo czasem ciężko to inaczej nazwać. Dawno nie słyszałem tak melodyjnego metalu i soczystych riffów z ostrym wyciem którego jednak da się słuchać. Następny album nosił nazwę "Meir", najnowsza płyta ( którą już z dumą posiadam ) "Nattesferd" Tak samo zatytuwany utwór i jego motyw przewodni mnie wciągnał na dobre tygodnie :wstyd:

Grają koncert 18 Listopada w Warszawie. Ich trzeci w naszym kraju na który na pewno się wybiorę. Tak więc zapraszam państwa do przesłuchania kilku utworów.

Tłumaczenie znalezione w necie :> Ciężko o dosłowne i po angielsku brzmi to ciut lepiej :D
Spoiler:

Spoiler:

Podoba wam się taki styl? Znacie może zespoły grające w podobnych klimatach? No i ogólnie, co myślicie o kolegach z północy?
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Re: KVELERTAK

Postautor: 108 » wt 25 paź, 2016 00:15

Byłem na ich koncercie, kiedy grali z Converge, Gaza i Kylesa w Krakowie (wszystkie kapele zrobiły robotę, Kvelertak chyba grał jako pierwszy). To było jakieś 6 lat temu. Wtedy mięli na koncie tylko świetny debiut. Druga płyta już mi się nie podobała. Trzeciej nie znam w całości, więc nie chce się wypowiadać.
108
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times

Wróć do Muzyka