Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Sposób myślenia kobieta vs mężczyzna

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Sposób myślenia kobieta vs mężczyzna

Postautor: Mia » czw 11 sie, 2016 07:20

Ogółem, to jest takaaaa dobra książka
Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus J.Gray

Przedstawia ona m.in różnice w myśleniu, postępowaniu między kobietami a mężczyznami.
Uznaję, że jest naprawdę dobra i pomaga mnie, zrozumieć, czemu tak a nie inaczej zachowuje się mężczyzna. I odwrotnie, ta książka pomoże zrozumieć kobietę.

Nie cierpię tego powiedzenia, jak ktoś mówi: aby zrozumieć kobietę, trzeba być gejem.
Nie, nie trzeba być gejem. Wystarczy zaakceptować pewne różnice i będzie się żyło lepiej.

Faceci jak mają problem, to idą do "jaskini"
pod żadnym pozorem nie pytaj się go, co się stało, nie drąż tematu, zajmij się sobą, będzie chciał opowiedzieć, to Ci powie, ale im bardziej się go naciska tym bardziej się on zamyka.

Kobiety jak mają problem, rozmawiają o tym co je boli, z mamą, przyjaciółką, ze wszystkimi, dlatego nie rozumieją mężczyzn, jak Ci mogą siedzieć i milczeć! Przecież rozmowa jest dobra na wszystko!
Stąd one dopytują się i mówią np "no powiedz, wygadaj się, ulży Ci to"

poznajecie?

Stąd potem pojawia się problem (robiony z igły widły)

Kobieta: jak mam zły dzień to Ci o tym mówię, a Ty mi nie chcesz powiedzieć co się stało, dlaczego? Nie ufasz mi? No powiedz! Martwię się o Ciebie.
Facet: Nic się nie stało.
Kobieta: Przecież widzę, że się coś stało!
Facet: To się Ciebie nie tyczy.
Kobieta: No ale powiedz, proszę.
Facet: Daj mi spokój.
Kobieta: Jak mogę Ci dać spokój?!
(facet wychodzi)
Kobieta: (dzwoni do znajomej) słuchaj coś z moim jest nie tak, nic nie mówi, na pewno się coś stało, może poznał kogoś, może ma problemy itd...

itd.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: rytygier » czw 11 sie, 2016 09:21

Wielu facetów lubi zgrywać ,,samotnego wilka". Lecz bez obaw drogie panie: takiego samotnego wilka łatwo da się oswoić. Wystarczy pozwolić mu robić tajemnicze miny, tolerować jego wypady z kumplami i pozwolić mu oglądać tyle filmów akcji ile dusza zapragnie.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Pawian » czw 11 sie, 2016 18:12

Ruta pisze:Nic konkretnego tak naprawdę oprócz stwierdzenia ukrytego między wierszami, że na temat postawiony w ten konkretny sposób nie da się dyskutować.

W sumie spotkalam wystarczajaco ludzi, by myslec dokladnie tak jak napisala Pytalska. Dla mnie niestety zbytnio dyskusji tutaj sie nie da przeprowadzic... z naciskiem na dla mnie.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: rytygier » wt 16 sie, 2016 15:05

Ruta pisze:Więc jeśli, jak w twoim przykładzie, firanka miała być biała... to gdzieś mam, że szanowny pan nie pamiętał i kupił czerwoną. Jakoś ja pamiętam, że ma być Tyskie a nie Karmi

Ruta,

a moja niestety nie pamiętała! Jak prosiłem żeby kupiła mi mojego ulubionego winiacza to Ona przynosiła mi ruskiego szampana!
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Ruta » wt 16 sie, 2016 19:32

Pawian pisze:
Ruta pisze:Nic konkretnego tak naprawdę oprócz stwierdzenia ukrytego między wierszami, że na temat postawiony w ten konkretny sposób nie da się dyskutować.

W sumie spotkalam wystarczajaco ludzi, by myslec dokladnie tak jak napisala Pytalska. Dla mnie niestety zbytnio dyskusji tutaj sie nie da przeprowadzic... z naciskiem na dla mnie.

To się zwykle wtedy nie ciągnie dyskusji twierdząc, że jednak się chce dyskutować. a w ogóle nie prowadzi się dyskusji na sam temat.

rytygier, ruskie szampany są ok.
Ale ja bym się wkurzyła za złe wino.

Tylko zasada jest taka, że powinno się skupiać co druga osoba mówi i jak się nie jest pewnym lub nie wie... to dopytać. To nic nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Pawian » wt 16 sie, 2016 21:35

Ruta, chcialo mi sie "pogadac" o niczym.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Filip » śr 17 sie, 2016 08:32

Meżczyźni tak jak większość samców musiała rywalizować o wzgledy samic. Nie mogli sobie pozwalać na okazywanie słabości, bo od razu byli by eliminowani z walki o nie. Całą swoją uwagę musieli skupiać na doskonaleniu swoich cech łowcy, żeby brać udział w polowaniach. Sam akt płciowy, też u mężczyzn, to było szybkie (przed rywalami) zdobycie kobiety i zapłodnienie jej. Za to kobiety mogły odbywać kilka stosunków jeden po drugim - mimo, że zgodnie z naturą ojcem był ten najszybszy i najsilniejszy. Tego ewolucyjnego mechanizmu, nie mozna tak łatwo i szybko zmienić.
Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 16 times
Imię: Filip

Postautor: Jessica_126 » pt 19 sie, 2016 23:51

Ruta pisze:
Pytanie krzyżowe:
kobiety - czy lepiej rozumiecie inne kobiety czy łatwiej się wam dogadać z płcią przeciwną?

Ja rozumiem zarówno facetów, jak i dziewczyny i to tak samo, mam dar do rozumienia osób podobnych do mnie bez względu na płeć.
Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci kibicuje
Wierzę, że po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce
Nie powiem, jak mi Ciebie brak, bo nie ma takich słów
Awatar użytkownika
Jessica_126
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 0 time
Imię: Karola
Marzenie: żeby życie było beztroskie :)

Postautor: Ruta » sob 20 sie, 2016 08:04

Jessica_126, to chyba nie jest jakiś dar: zwykle dobrze rozumiemy osoby podobne do siebie. :)
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: _Magnolia_ » sob 20 sie, 2016 14:07

Ruta pisze:Wg mnie kobiety bardziej skupiają się na znaczeniu konkretnych słów i analizują rozmowę wg ich kontekstu, a mężczyźni tworząc zdanie robią tzw. skróty myślowe by uprościć swój przekaz.

Też tak mi się wydaje. Obecnie jestem na etapie "eksperymentowania" na mężczyznach mówieniem rzeczy bardzo konkretnie, bez na okrągło, bo widzę że z grzeczności nie mówiąc wprost oni mają problemy ze zrozumieniem bądź nie biorą słów na poważnie. Jak na razie widzę, że są oczekiwane rezultaty.

Ruta pisze:kobiety - czy lepiej rozumiecie inne kobiety czy łatwiej się wam dogadać z płcią przeciwną?

Niestety mam trudności ze zrozumieniem innych kobiet, chyba dlatego, że same komplikują komunikację z innymi. Trudno mi tę myśl rozwinąć, bo sama do końca tego nie rozumiem, ale jeszcze spróbuję wyjaśnić: zamiast zachować się i mówić konkretniej to tworzą wokół siebie mgłę na zasadzie "domyśl się o co chodzi". Słyszałam o kobietach taką krytykę ze strony chłopaków, że uwielbiają być proszone, może to też ma coś z tym wspólnego? Oczywiście nie mówię o wszystkich kobietach, ale często trafiam na te dziwnie zachowujące się.

Najlepiej mi się rozmawia z chłopakami, jakoś lepiej mi to wychodzi.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu