Pokemon GO

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Pokemon GO

Post autor: QueenDream » 16 lip 2016, 15:52

Słyszeliście o tej grze?
Co na jej temat w ogóle uważacie? Dobry sposób na wyciągnięcie młodych ludzi z domów, czy też wręcz przeciwnie?
Próbowaliście w nią grać czy w ogóle Was to nie interesuje?
Czy według Was we wszystkich miejscach powinny być dostępne te pokemony do łapania, czy też są takie miejsca np. cmentarze, czy też miejsca niebezpieczne, w których tych pokemonów do łapania nie powinno być?
Obrazek

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Pokemon GO

Post autor: niam » 16 lip 2016, 16:02

Słyszałam i nawet posiadam. Gra ma sens w sumie tylko wtedy, gdy się chodzi z telefonem na spacery, a ja jeszcze nie miałam takiej okazji, więc niewiele mogę w sumie powiedzieć w tej kwestii. Na terenie mojego domu i podwórka udało mi się jak na razie złapać tylko 4 pokemony. :hyhy:

Wg mnie jest to fajna sprawa na wyciągnięcie "nerdów" z domu, aczkolwiek wszystko ma swoje plusy i minusy. Słyszałam o ludziach, którzy próbują złapać pokemona prowadząc samochód - to już nie należy do najbezpieczniejszych poczynań. Także wszystko fajnie, ale w granicach rozsądku.

Co do miejsc... Słyszałam, że Auschwitz się zbuntowało, że nie chce pokemonów na terenie byłego obozu koncentracyjnego. W sumie to rozumiem i uważam, że takie miejsca, różnego rodzaju cmentarze i tym podobne miejsca, gdzie takie pokemony mogą jakkolwiek "naruszać" szacunek innych, powinny być wykluczone z gry.

Usunięty 1337

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 1337 » 17 lip 2016, 19:41

Słyszałam, ostatnio prawie na każdej stronie jest coś o pokemonach go.
Nie mam telefonu z androidem, więc dopóki nie zmienię telefonu to nie będę mieć tej gry.
Legendarne pokemony powinny być do złapania tylko na autostradzie, albo jeszcze lepiej na środku oceanów. Powietrzne poki tylko w samolotach, wodne na statkach, zubaty w jasnikiach, rattata w ściekach i tylko podziwiać co ludzie by robili aby "złapać je wszystkie".

Co do cmentarzy i miejsc szczególnych się zgadzam. Zabawa, zabawą ale wyczucie trzeba mieć.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokemon GO

Post autor: _Magnolia_ » 17 lip 2016, 20:24

QueenDream pisze:Słyszeliście o tej grze?
Tak.
QueenDream pisze:Co na jej temat w ogóle uważacie?
Gra, która nie wymaga żadnego wysiłku ze strony szarych komórek.
QueenDream pisze:Dobry sposób na wyciągnięcie młodych ludzi z domów, czy też wręcz przeciwnie?
Wyciągnie, ale wzrok nadal jest przyklejony do telefonu, więc wyjdzie z domu, ale na ile zorientuje co dookoła niego się dzieje?
QueenDream pisze:Próbowaliście w nią grać czy w ogóle Was to nie interesuje?
Nie interesuje, bo takie gry na poziomie przedszkolaków nie pociągają mnie w ogóle, tak samo jak nie pociągają mnie gry w telefonie z rodzaju rozbijania bąbelek ani kolorowanki dla dorosłych (nie jest grą, ale i tak napisałam, bo mi się w głowie nie mieści, że coś takiego jest dla dorosłych!).
QueenDream pisze:Czy według Was we wszystkich miejscach powinny być dostępne te pokemony do łapania, czy też są takie miejsca np. cmentarze, czy też miejsca niebezpieczne, w których tych pokemonów do łapania nie powinno być?
No wiadomo, że nie powinny być, ale co się na to poradzi? Głup wszędzie wlezie.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Pokemon GO

Post autor: Pawian » 17 lip 2016, 20:31

_Magnolia_ pisze: Wyciągnie, ale wzrok nadal jest przyklejony do telefonu, więc wyjdzie z domu, ale na ile zorientuje co dookoła niego się dzieje?
Jak sie nie zorientuje i bedzie jakis wypadek- nazywam to selekcja naturalna.

Mamy te gre, ale juz nam sie znudzila, ale nie ukrywam, ze fajnie sie w nia gralo :D

Awatar użytkownika
Lionheart
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:40
Imię: Leon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Re: Pokemon GO

Post autor: Lionheart » 17 lip 2016, 22:51

Słyszałem, mam, gram :3
Podoba mi się to głównie przez to że gdy wyjdę do parku połapać pokemony czy nawet jeśli gadam z kimś o Pokemon GO, to jakaś losowa osoba/osoby podchodzą i zaczynają ze mną rozmawiać o pokemonach i ogólnie mam teraz dość sporo nowych znajomych :D Nawet mam grupkę osób z którą z reguły się spotykamy pod jednym Pokestopem w parku, podłączamy Lure Module i sobie siedzimy, śmiejemy się i rozmawiamy, przy okazji łapiąc pokemony :3

Strasznie mi to pomaga w walce z fobią społeczną, więc gra jest dla mnie świetna :D

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 19 lip 2016, 17:50

Tak, u Brutala widziałam filmik, to zajrzałam z ciekawości, co okazało, że niby wszystko ok, ale GPS nie działa, i dodatkowo internet potrzebny, zżera sporo baterii, a i tak mój telefon słabo trzyma, więc to nie dla mnie. Nie będę specjalnie kupować pakietu internetowego ze względu na grę.
Czytałam też, że macza w tym palce CIA. Przyznam, że dość kreatywna metoda na zbieranie informacji o miejscach do, których nie mają wejścia. Ile w tym prawdy w tym, to nie wiem. Strony zalecają nie korzystania z logowania przez google, gdyż aplikacja może czytać emaile i je usuwać. Ponoć miały zostać ograniczone niektóre funkcję, do których ma dostęp aplikacja.
I oszuści zainteresowali stroną.
Podziękuję za taką grę. Zostawię sobie rąbek prywatności. Na spacerach lubię zachwycać nad naturą;zaczepiać kotki, ale uciekają :rozpacz:; odpocząć od tego całego świata i pomyśleć nad różnymi sprawami.
Nie powinno być we wszystkich miejscach dostępne pokemony, jak cmentarze, obozy koncentracyjne, kościoły i inne miejsca,gdzie nie jest to odpowiednie. Oczywiście, w niebezpiecznych miejscach, bo dziecku może stać krzywda albo dojść do tragedii. Twórcy gry powinni o to zadbać, jak gra przeznaczona od 3 lat.
Z tego co obserwuje to sporo osób dorosłych gra w to.
_Magnolia_ pisze:Nie interesuje, bo takie gry na poziomie przedszkolaków nie pociągają mnie w ogóle, tak samo jak nie pociągają mnie gry w telefonie z rodzaju rozbijania bąbelek ani kolorowanki dla dorosłych (nie jest grą, ale i tak napisałam, bo mi się w głowie nie mieści, że coś takiego jest dla dorosłych!).
Bo są kolorowanki dla dorosłych! Dlaczego dorośli nie mogą maziać? Kreskówki /anime też niby tylko dla dzieci? Przemoc, wulgarność, poważniejsze tematy, to odpowiednie treści dla dzieci?
W dzisiejszym świecie jest tyle stresu, że każdy sposób dobry na relaks.
Laurelin pisze:Słyszałam, ostatnio prawie na każdej stronie jest coś o pokemonach go.
Nie mam telefonu z androidem, więc dopóki nie zmienię telefonu to nie będę mieć tej gry.
Nie tylko można grać na androidzie, też na systemie iOS.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pokemon GO

Post autor: Jaśmin » 19 lip 2016, 19:05

Jestem hipsterem i hejtuję to, że teraz życie młodych ludzi toczy się z telefonem w łapie. Tyle.

Moi znajomi w to grają, jak chcą to niech grają, i tak od miesięcy już ich oglądałam tylko z nosem w komórce, Pokemony czy nie Pokemony, na jedno wychodzi, na szczęście mam innych przyjaciół hipsterów, którzy jak ja potrafią się zachwycić ptaszkami ćwierkającymi na zielonej łączce i wyhodowanymi przeze mnie palemkami. I nawet patrzą na mnie jak do nich mówię, serio :super:

Dziwi mnie troszkę ten, szał. Przecież Pokemony są dla dzieci, matko... Co w tym fajnego? Nie pojmuję. Grałam w żetony z Pokemonami jak miałam 10 lat, a teraz nie mam więc i Pokemony mnie już nie jarają. W ogóle Japonia też nie.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokemon GO

Post autor: HELLBRINGER » 19 lip 2016, 19:16

Ailén pisze:Przecież Pokemony są dla dzieci, matko...
Właśnie dlatego gra w to tak wiele osób w wieku 20-28 lat. Pokemony to ich dzieciństwo. Powrót do właśnie tych czasów i wspomnień właśnie przez te śmieszne stworki. Dlatego to ma takie wzięcie. Sam pamiętam jak nie chciałem jechać do przedszkola, bo właśnie o 6.30 leciał nowy odcinek Pokebajki.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pokemon GO

Post autor: Jaśmin » 19 lip 2016, 19:48

Cóż, być może. Ja jakoś nie lubię się cofać w przeszłość do bajek tylko cieszyć się tym, że jestem dorosła i mam przed sobą cudowne dni dorosłości w świecie, w którym mogę zrobić teoretycznie wszystko. To mnie bardziej bawi niż łapanie wirtualnych stworków.

No ale każdy ma swoje preferencje, troszkę sobie pożartowałam, ale mam przyjaciół, którzy w to grają, nie lubimy się przez to mniej.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 19 lip 2016, 20:17

Ailén, Sentyment z dzieciństwa. Niektórzy lubią wrócić do tych czasów. Bajki są dla dzieci, a też niektórzy dorośli oglądają. Co w tym nie tak? Nie rozumiem tego etykietowania coś dla dzieci, to zasady nie może grać czy oglądać. Kojarzy mi się z okresem gimnazjalnym, kiedy jest się już takim dorosłym, że nie ogląda takich rzeczy. Ktoś nie obejrzy gumisiów, bo to dla dzieci i nie ma 7 lat, a 16.
Wątpię, żeby gra była kierowana głównie dla dzieci, gdzie można złocić.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pokemon GO

Post autor: Jaśmin » 19 lip 2016, 23:05

Nie mówię, że nie można, tylko, że MNIE to nie jara. Tyle.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Pokemon GO

Post autor: Patorek » 19 lip 2016, 23:47

Mnie nie śmieszą ludzie, którzy w to grają, za to śmieszą Ci wszyscy, którzy tę grę hejtują i nagle wczuwają się w wielkich moralizatorów, którzy wiedzą lepiej co dla innych jest dobre. PFU, rzygam burakami, czas ich skarcić i pokazać, że nie tędy droga, bo Polska ma ich zdecydowanie za dużo. Co do samej gry są plusy i minusy jak ze wszystkim, każdy wybierze to, co dla niego będzie przeważać. :)

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pokemon GO

Post autor: Jaśmin » 19 lip 2016, 23:52

Muszę chyba ograniczyć ironię, tak na przyszłość :D

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 20 lip 2016, 0:03

Ailén pisze:Nie mówię, że nie można, tylko, że MNIE to nie jara. Tyle.
Ależ brzmienie było innego poprzedniego postu (to mój odbiór! ). Poza tym, że ciebie nie jara.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Pokemon GO

Post autor: Jaśmin » 20 lip 2016, 0:41

Zażartowałam sobie, z tym, ze jestem "hipsterem", sypnęłam ironią i nie sądziłam, ze ktoś to odbierze poważnie.

Osobiście daleko mi do mówienia komuś co ma robić czy do oceniania innych, naprawdę.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 20 lip 2016, 0:55

Ailén, Przeważnie muszę kogoś poznać, aby wyczuć ironie/sarkazm. Na przyszłość już będę wiedzieć. Coż, taka moja wada, że biorę sporo rzeczy na poważnie :(

Usunięty 1337

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 1337 » 20 lip 2016, 2:16

Effy pisze:(...)
Laurelin pisze:Słyszałam, ostatnio prawie na każdej stronie jest coś o pokemonach go.
Nie mam telefonu z androidem, więc dopóki nie zmienię telefonu to nie będę mieć tej gry.
Nie tylko można grać na androidzie, też na systemie iOS.
Niestety, ja mam telefon z windowsem.
Poza tym wyluzuj, ciężko wyłapać ironię o osobie nie znając jej. Teraz możesz zmienić ironię na prawdę i dowiesz się o naszej koleżance więcej.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokemon GO

Post autor: _Magnolia_ » 20 lip 2016, 15:42

Pawian pisze:nazywam to selekcja naturalna.
Twoje słowa brzmią cynicznie, ale doszłam do wniosku, że masz w zupełności rację, bo taka rzeczywistość :).

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 20 lip 2016, 16:33

_Magnolia_ pisze:
Pawian pisze:nazywam to selekcja naturalna.
Twoje słowa brzmią cynicznie, ale doszłam do wniosku, że masz w zupełności rację, bo taka rzeczywistość :).
Jeśli taka ma być rzeczywistość, to ja na nią nie godzę. :zdziwko: Gra ma oznaczenie, że jest odpowiednia dla wszystkich(w tym dzieci), więc powinna zapewniać bezpieczeństwo.

Laurelin, Ostatnio nie potrafię wyluzować. Czuję się przytłoczona przez ludzi z otoczenia. Ciągle czegoś chcą,czegoś oczekują, wymagają.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 735
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Pokemon GO

Post autor: Borcejn » 20 lip 2016, 18:39

Myślę sobie "co tak dużo osób zdjęcia ostatnio robi", a potem przypominam sobie o tym całym "Pokemon Go"... :swirus:

Usunięty 6091

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 6091 » 20 lip 2016, 20:03

widziałam u siebie pokemona i znajomy go złapał xd
no spokooo, ale w sumie ile się trzeba nachodzić żeby je złapać, nie ma letko xd
co się w ogóle dzieje jak ktoś je złapie wszystkie? czy może ta gra jest nie do przejścia, ktoś wie? ;>

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Pokemon GO

Post autor: Pawian » 20 lip 2016, 22:37

_Magnolia_ pisze:Twoje słowa brzmią cynicznie, ale doszłam do wniosku, że masz w zupełności rację, bo taka rzeczywistość .
Effy pisze:Gra ma oznaczenie, że jest odpowiednia dla wszystkich(w tym dzieci), więc powinna zapewniać bezpieczeństwo.
Rownie dobrze moge pomyslec, ze przechodzac przez pasy na zielonym swietle mam zapewnione bezpieczenstwo, wiec nie bede sie rozgladac na boki :luka:

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Pokemon GO

Post autor: Effy » 21 lip 2016, 1:12

Pawian pisze:
_Magnolia_ pisze:Twoje słowa brzmią cynicznie, ale doszłam do wniosku, że masz w zupełności rację, bo taka rzeczywistość .
Effy pisze:Gra ma oznaczenie, że jest odpowiednia dla wszystkich(w tym dzieci), więc powinna zapewniać bezpieczeństwo.
Rownie dobrze moge pomyslec, ze przechodzac przez pasy na zielonym swietle mam zapewnione bezpieczenstwo, wiec nie bede sie rozgladac na boki :luka:
Prawa konsumenckie, gdzie producent ma obowiązek udzielenia informacji odpowiedniej do podjęcia decyzji. Od czegoś istnieją oznaczenia na grach, a nie dla samej funkcji bycia.

Usunięty 5226

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 5226 » 21 lip 2016, 10:47

Patorek, nazywanie kogoś burakiem, bo nie akceptuje tej gry...
Chyba za daleko posunięte wnioski. Z racji tego że o grze głośno ludzie przyjmują postawę za i przeciw co jest zresztą normalne. Mi tam obojętne czy ktoś serio traktuje to zbieranie czy może po prostu chce być w temacie i lata za nimi.

Nie ukrywam że sam chciałem tylko zobaczyć na czym to polega, ale może kiedyś jak rozwiną tę grę.

Niedawno było wielkie bum na Windows 10, ludzie złapali podnietę jak nigdy.
Potem wszystko ucichło, niedługo bezpłatna aktualizacja się zakończy.
I podobnie będzie z tym, po pewnym czasie zacznie nudzić i przyjdzie coś nowego.
Normalna kolej rzeczy.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Pokemon GO

Post autor: Patorek » 21 lip 2016, 11:57

Suicider, proszę czytać ze zrozumieniem, nie to napisałem. Tym bardziej, że sam nie gram w to i nie podoba mi się ta gra. :)

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Pokemon GO

Post autor: Pawian » 21 lip 2016, 19:07

Effy, pewne rzeczy sie po prostu wie. Niedlugo producenci okiem beda umieszczac naklejki takie jak "wyskakiwanie przez okno powoduje smierc."

ironova
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:35
Płeć: Kobieta

Re: Pokemon GO

Post autor: ironova » 02 sie 2016, 9:54

Nie gram w tę grę, nie będę grała, bo choćbym chciała, to nie mogę pobrać na telefon. Nie jestem człowiekiem, który ma telefon zawsze przy sobie, z reguły zostawiam go w domu i go zapominam. a tym bardziej nie chodzę po świecie z nosem w telefonie. Niby gra miała zachęcić do wychodzenia na zewnątrz, poznawania świata, rozmawiania ze znajomymi i jakiejś tam aktywności fizycznej. Jednak co to za poznawanie świata, gdzie człowiek patrzy się na ekran telefonu, motywem wyjścia jest chęć złapania pokemona? Co to jest za kontakt z innymi ludźmi, gdzie (z moich obserwacji) spacery wyglądają tak, że nikt ze sobą nie rozmawia, a wszyscy wpatrzeni w telefony?
Łapanie pokemonów mnie nie kręci, a na spacery wychodziłam i wychodzę bez takich motywacji.

Usunięty 2094

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 2094 » 02 sie 2016, 15:09

Mam tę aplikację zainstalowaną, jednak gralam w to tylko dwukrotnie. Jak idę na spacer, to razi mnie, gdy do kogoś mówię a ktoś nawet mnie nie słucha. Wtedy mam zasade: "gramy,ale nikt do nikogo się nie odzywa" i można mieć z tego jakas ucieche. Gra sama w sobie mocno przeciętna, wręcz glupiutka.

Usunięty 5938

Re: Pokemon GO

Post autor: Usunięty 5938 » 02 sie 2016, 17:07

Grę uważam za głupią i infantylną -niegodną mego zainteresowania. Dla ludzi bez wyobraźni.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości