Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Powrót do forumowych opowiadań?

Masz jakiś pomysł? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj.

Powrót do forumowych opowiadań?

Postautor: QueenDream » czw 16 cze, 2016 17:27

Co powiedzielibyście na to, by powrócić do forumowych opowiadań?
Dla nowych userów, których nie było, wtedy kiedy taka inicjatywa u nas była :
topic4600.html
Tutaj jest przykładowy temat z opowiadaniem.
Generalnie cała zabawa polegała na tym, iż wybierało się jakiś temat/motyw przewodni opowiadania no i się go pisało.
Fajne było to, że każdy z forumowiczów mógł być pisarzem, każdy, kto miał jakiś pomysł, jak dokończyć dany wątek-pisał go.
Bohaterami byli forumowicze ( Ci którzy się udzielali w danym czasie na forum).
No i się działo. :)

Co Wy na to, by do tego powrócić?
Oczywiście sam fakt, żebyśmy powrócili by nie wystarczył, musiałoby być kilka osób, które miałoby chęć tworzyć takie opowiadanie.

Temat zainspirowany pytaniem SNOWDOG'a za co mu dziękuję ;)
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Re: Powrót do forumowych opowiadań?

Postautor: Dafne » czw 16 cze, 2016 18:30

Spoko, mogę coś napisać, ale nie za darmo. ;)
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: QueenDream » czw 16 cze, 2016 18:48

Dafne pisze:ale nie za darmo.

To znaczy?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Ruta » czw 16 cze, 2016 19:24

Dafne pisze:Spoko, mogę coś napisać, ale nie za darmo. ;)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ja napiszę, że nie wiem czy przypadkiem nie jest zbyt mały ruch. Zawsze jednak inspirowały wydarzenia na forum, albo aktywni ludzie. Mało nas teraz.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: rytygier » czw 16 cze, 2016 20:07

Ja widzę Dafne, w roli wojowniczej nimfy a Laurelin w roli gnuśnej wampirołaczki ogoniastej
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Dafne » czw 16 cze, 2016 22:23

rytygier, czemu wojowniczej? Odłożyłam siłownię na rzecz sesji, powinnam zostać mesjaszem.

Rytygier - Ty zaś w moim opowiadaniu będziesz łapać szczury!
dum spiro, spero

Postautor: _Magnolia_ » czw 16 cze, 2016 22:26

Z mojej strony mogę spróbować :ok: .
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: Mia » pt 17 cze, 2016 08:45

z mojej też, czemu nie :lil-lol:
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: Dafne » pt 17 cze, 2016 09:52

To moze poróbmy sobie już jakieś wstępne notatki o czym będziemy pisać, jaka będzie nagroda, czy to będzie bez nagrody, czy ktoś, kto się zarejestruje dopiero co będzie mógł wziąć udział, bo bez sensu tylko, że tylko "stali" userzy będą mogli się pobawić. Dla nowych jakaś nagroda, ale jaka, skoro każdy studiuje i musi wydać na bilet na studia? Na pewno, gdyby QueenDream dopracowała, to ja i Ruta mogłybyśmy się złożyć na jakąś książkę albo iść na Stawową w Katowicach kupić coś za śmieszne pieniądze na targach książki, bo akurat stoją stragany wszędzie.

No więc konkretnie.
dum spiro, spero

Postautor: Jeruka » pt 17 cze, 2016 14:15

:oczami: a nie możecie przyznać nagrody rzeczowej np brelok czy coś.
<lewit> moze to Obrazek
lub Obrazek z dowolnym napisem >.> ja i tak nie startuje ale by to było cos nowego a nie ksiązki i ksiązki mole książkowe wam się zalegną :oczami:
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times

Postautor: Dafne » pt 17 cze, 2016 19:42

Jeruka, wyrabiałam kiedyś nieśmiertelnik wraz z wygrawerowaniem - koszt 40-50 zł, więc myślę, że można zamknąć się w kwocie 15-20 zł, o ile będą jakieś nagrody. Bo jeśli nie, to też spoko, po prostu próbuję ustalić jak to miałoby wyglądać.

Poza tym - wygranie książki z dedykacją, byłoby zachęcające, aby się tu udzielać. Ja mogę sklecić wierszyk po śluńsku. :swirus:
dum spiro, spero

Postautor: Mia » pt 17 cze, 2016 23:55

a może po prostu zróbmy taką listę osób które będą pisały po kolei, żeby np nie zdarzyło się tak że ktoś wpadnie na ten sam pomysł co ja i napisze post bezpośrednio po osobie która już napisała, nie wiem czy tak się zdarzy, ale jest taka ewentualność, wtedy każdy będzie miał tą możliwość napisania postu (powiedzmy w kwestii 5 dni? czy tam tygodnia) i każdy by mógł pilnować swoją kolejkę?
[daje luźny pomysł]

co do nagrody, dla mnie jest ona bez różnicy, może być, ale nie musi, póki co jesteśmy w swoim gronie, faktycznie nowi mogą dojść (zawsze jest taka możliwość) ale i oni mogą zawsze się dopisać do tej tzw kolejki, wtedy nie byłoby takiego chaosu..

Dafne pisze:To moze poróbmy sobie już jakieś wstępne notatki o czym będziemy pisać

chyba dużo zależy od I rozdziału choć niekoniecznie, a potem to już od naszych wyobraźni, fabuła może być każda, każdy może odegrać rolę, opowiadanie może być różne, grunt żeby było ciekawe i porywało ;p

to kto zaczyna pisać?
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » sob 18 cze, 2016 14:09

Muffinka, wcześniej wyglądało to tak że była grupa piszących. Mieli oni osobny dział i tam pracowali nad częściami. Jak już był jakiś jeden odcinek, to publikowano to jako osobny wątek.
Nie było to coś na zasadzie "dopisz ciąg dalszy", bo tak to kto będzie testował jakość?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » ndz 19 cze, 2016 08:45

Muffinka pisze:a może po prostu zróbmy taką listę osób które będą pisały po kolei
To chyba nie wypali. Pisząc na forach PBF, były takie listy kolejności kto po kim pisze, później ktoś nie miał czasu i wymigiwał się, że mu spalono mieszkanie lub musi jechać do Grudziądza/Świebodzina na jarmark/do cioci/po kota/kupić farby na remont mieszkania i wątek stał.
Później było umawianie się na GG, że ten nie pisze, to go wywalmy z wątku, bo ile można czekać.
Najdłużej na odpis czekałam chyba pół roku - był to wątek, gdzie ja byłam Nereidą (nimfą wodną, z którą się najbardziej utożsamiałam), a mój kolega z dolnośląskiego (?) Trytonem. Zniknął na milion dni, nie robiło mi to różnicy, bo i tak studiowałam, ale jemu się znudziło. Ok, później widzę go na forum, to napisałam, zaczęliśmy nowy wątek, bo już zapomnieliśmy o co chodziło z poprzednim.
Generalnie, to miałam chyba z 5 postaci z różnych światów fantasy i tu pies pogrzebany, bo odpowiadając sukkubem, zastanawiałam się "kurde, ale jak mówi pokusa?", bo taki był regulamin forum - swoją drogą, bardzo przydatny i mówię serio, wszystko wyłożone co do szczegółu. Tylko później ktoś przychodził z forum typu Second life i chciał grać na forum fantasy Marionetką albo obłąkanym pajacykiem i pytał, czy może użyć avataru Demi Lovato.
Później chciałam stworzyć nawet swój PBF na bazie fantasy, nie pamiętam, jakie miało być universum. Miałam być mistrzem gry, ale pomysł upadł, bo nie dostawałabym z tego pieniędzy (z wielogodzinnego siedzenia przy kompie i wymyślania ludziom przygód). Aczkolwiek tu chyba koleś chciał mi dać hajs, tylko zbieraliśmy ekipę i nikt nie chciał. A teraz już nie mam czasu, a ziomek przepadł.

Tak więc, jeśli to miałoby się udać, trzeba dopuścić do głosu ludzi z zewnątrz, bo pisać w osobnym wątku, do którego 5 osób ma dostęp? Chyba najlepszy system spośród wszystkich forów, gdzie "ktoś coś pisze", ma Marant (pozdrawiam Admina, jeśli to czyta :serce: )

Ale ok, jak chcecie.

Ps: mam nadzieję, że nie będzie żadnego festiwalu, gdzie przebieramy się za userów forum - jest już taki festiwal, tylko tam przychodzą elfy, mangowe stwory i jacyś ludzie w pelerynach - odrzuciłam zaproszenie. Nie umiem szyć. :dobani:
dum spiro, spero

Postautor: Mia » ndz 19 cze, 2016 10:11

Dafne, dziękuje za konkretne wytłumaczenie.
Nie miałam pojęcia, że coś co ma być zabawą, zdarzało się, że było kulą u nogi.

Zaproponowałam ten pomysł, tylko i wyłącznie z racji tego, że Ci co są aktywni, wchodzą albo codziennie, albo co 2-3 dzień i gdyby zaoferowali "piszę" to mogło by to wypalić.

Przyjmując zasadę, że dany user ma tydzień na napisanie rozdziału, jeśli jego czas przeminie, to pisze kolejny z listy.. po prostu. Trochę zainspirowały mnie kalambury z kurnika, 6 osób zaznacza że chce rysować, przykładowo odeszłam od komputera, przeszedł mój czas rysowania, więc grzecznie czekam do kolejnej kolejki itd. Nie mam do nikogo pretensji, bo zasady są proste i jasne.

QueenDream pisze:iż wybierało się jakiś temat/motyw przewodni opowiadania no i się go pisało.
Fajne było to, że każdy z forumowiczów mógł być pisarzem, każdy, kto miał jakiś pomysł, jak dokończyć dany wątek-pisał go.

Teraz już rozumiem, o co chodzi w temacie/motywie..

Mówisz Dafne,
Dafne pisze: światów fantasy

trochę nie moja liga.. nie czytam ani książek, nie oglądam filmów o takiej tematyce, nie kręcą mnie elfy, pottery i tego rodzaju kwestie..

Kurczę, myślałam żeby np z tego zrobić jakiś kryminał, dramat, wpleść elementy zbrodni.. tego typu rzeczy, jakieś tajemnice, przygody, coś co jest w miarę realne, rzeczywiste i każdy mógłby coś napisać.. kto z nas nie lubi tajemnic albo mini dreszczyku emocji?

I jeszcze mam takie pytanie, bo z linku który dała QueenDream, objętościowo rozdziały są różne, czy tu będzie jakiś limit? Nie wiem, ileś zdań?
Czy po prostu jak ktoś ma wenę to niech napisze i dwie strony A4 xd

Ruta pisze:Nie było to coś na zasadzie "dopisz ciąg dalszy", bo tak to kto będzie testował jakość?
czyli że jak, jeśli przykładowo napiszę rozdział, mam dać komuś to do sprawdzenia? Nie tylko w sensie korekty, ale i czy to się trzyma kupy? Tak o to chodzi? Pytam się poważnie, bo nie wiem.
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » ndz 19 cze, 2016 16:39

Muffinka, w tym linku od QD właściwie jest wszystko, w temacie są dodane poszczególne rozdziały przez usera, który go wymyślał.
Userzy wcześniej zgłosili się do pisania opowiadania. Mieli stworzony osobny dział gdzie umówili się o tym o czym będzie opowiadanie - wiesz, taki konspekt.
Jak już to mieli to umawiali się kto kiedy pisze. I każda osoba miała jakiś czas na napisanie swojej części. Po napisaniu jej i zaakceptowaniu przez resztę osoba mogła opublikować w osobnym wątku na opowiadanie swój rozdział dla wszystkich. I tak cały czas póki opowiadanie się nie skończy.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: SNOWDOG » ndz 26 cze, 2016 23:02

Ja generalnie jestem chętny na pisanie opowiadań. A jeśli chodzi o system, w jakim miałoby to pracować, to przede wszystkim trzeba by stworzyć na to osobną kategorię (jeżeli użyłem złej nazwy - chodzi mi o ten naddział, w którym mamy pomniejsze działy) i dać tam uprawnienia edycji postów jednej osobie, która by się tym opiekowała. Tam z kolei dobrze byłoby utworzyć osobne działy - jeden dla opowiadań, a drugi dla tematów roboczych związanych z danymi opowiadaniami. Każde opowiadanie miałoby swój oficjalny temat i właśnie jeden temat roboczy.

Jeżeli chodzi o to, kto mógłby pisać: Można zrobić jakieś luźne, mniej restrykcyjne opowiadania publiczne, ale jeżeli chodzi o resztę, to najlepiej jakby w danym opowiadaniu pisały tylko uprawnione osoby, a pozostałe dołączały się po EWENTUALNYM dogadaniu się i zgodzie pozostałych.

Najwięcej roboty będzie miał opiekun działu oczywiście, bo to do niego należałyby wszelkie edycje postów, poprawianie błędów (ale tylko tych zgłoszonych przez autorów) i pilnowanie całego przedsięwzięcia.

Tak ja to widzę i uważam, że taka forma byłaby najlepsza, a i dałaby możliwości dla osób, które chcę pisać luźne, masowe opowiadania oparte między innymi na użytkownikach forum, oraz dla ludzi, którzy chcieliby stworzyć bardziej złożone, przemyślane fabuły.
Awatar użytkownika
SNOWDOG
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 10 times

Postautor: QueenDream » czw 30 cze, 2016 06:10

Dobra, pewnie nie wszyscy widzieli mój post, który był tu jeszcze przed ponownym wgraniem kopii bezpieczeństwa forum.
Po pierwsze, kto chciałby objąć pieczę nad działem opowiadań?
Po drugie, może najpierw zaczniemy od tych forumowych opowiadań, w których każdy mógłby wcisnąć swoje trzy grosze, w sensie stworzylibyśmy ten dział opowiadań, założyli temat wstępny (w sensie roboczy tak jak powiedział powyżej SNOWDOG), no i ten drugi temat, w którym pisałoby się już te ostateczne wersje opowiadania.
A potem jakby już to wyszło mogłabym stworzyć jakiś mały poddzialik zamknięty w tej grupie, dla osób chętnych pisać bardziej wymagające opowiadania(byłaby to grupa kilku osób, które miałyby chęć pisać, potem te osoby również (powiedzmy raz na jakiś czas) publikowałyby efekty swojej pracy już w ogólnodostępnym dziale).
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Dafne » czw 30 cze, 2016 10:45

Mogę opiekować się działem opowiadań.
dum spiro, spero

Postautor: rytygier » czw 30 cze, 2016 11:27

Dafne,

Myślę, że to bardzo dobry pomysł byś objęła patronat nad działem opowiadań. Wszystko od razu ruszy z kopyta!
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: QueenDream » czw 30 cze, 2016 11:45

W takim razie jak tylko wrócę do domu to założę odpowiedni dział i dam Tobie Dafne uprawnienia do edycji postów w dziale itd. A co będzie dziać się dalej to już będziemy dyskutować w nowym dziale. Jakieś pomysły jak nazwać ten dział? Czy po prostu opowiadania?
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Dafne » czw 30 cze, 2016 12:00

Można zrobić trzy poddzialy: forumowe opowiadania, opowiadania typu fantasy, s-fi (świat wykreowany) i opowiadania obyczajowe, romanse (świat realistyczny). Jestem w trakcie pisania własnego opowiadania, tak defacto.
dum spiro, spero

Wróć do O forum