Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Chcę zostać syrenem

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia, ale czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia?

Chcę zostać syrenem

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 00:11

Haha. Jaki zaje**sty tytuł. :P
Ale w sumie tak serio jest. Wiecie, bo od dziecka miałem fazę na syrenki. Jak nie Ariel, to Splash i różnego rodzaju podróby. Gdybym miał okazję się urodzić w 2014 to dzisiaj żyłbym w raju, zakopany po uszy w lalkach, które ostatnio produkują. Jest masa syrenek na półkach sklepowych. Wiem, bo mam 6 letnią siostrę która niestety syrenki ma głęboko w poważaniu.

Od zawsze, dosłownie, moje najstarsze zdjęcia są tego dowodem - udawałem syrenkę. Szukałem sposobów jak się do nich upodobnić. Chciałem sobie robić ogony z worków na śmieci. I mimo tego, że nie produkowali ich wtedy tak dużo - tonąłem w lalkach - syrenach (i nie tylko, ale to inna historia).

Kiedy na jednym z kanałów telewizyjnych dla dzieci, w 2009 roku bodajże, albo i wcześniej, zaczęli puszczać H2O wystarczy kropla - serial o nastoletnich syrenkach - dostałem szajby. To mniej więcej w tamtym czasie znalazłem w internecie pierwsze filmiki, na których można było oglądać kobiety w silikonowych ogonach (!). To już nie była fantazja. To czego zawsze chciałem doświadczyć, nagle zaczęło zatracać tożsamość niemożliwego, a czegoś co zostało już przez kogoś dokonane.

Od niedawna zaczęło natomiast docierać do mojej świadomości, że rzeczywiście mam pieniądze i możliwości do tego, żeby zacząć trenować pływanie bardziej konsekwentnie i RZECZYWIŚCIE sprawić sobie taki ogon. Kur*a mać... No niesamowite.
Oczywiście boję się. Boję się, że ludzie się będą ze mnie śmiać. Zresztą to nieuniknione. Sam czuję się dziwnie jak widzę faceta w płetwie, trzymającego trójząb. :P
Ale to nie znaczy, że nie chcę doświadczać głębi oceanów, rzek i jezior świata (tych czystszych) wcielając się na chwilę w rolę postaci, o której marzyłem od bobaska. Haha, jakie słowo, bobasek.

Napaliłem się. I to ostro. Tylko teraz muszę spiąć piczkę i rzeczywiście iść na kurs pływania. Później freedivingu. W międzyczasie nawiązać kontakt z producentką ogonów, wspólnie jeden zaprojektować... No, a później tylko puścić się w głębiny Bałtyku. xD Haha.

Trzymajcie kciuki. Poza tym muszę jeszcze iść w tym roku na studia, bo w zeszłym mi się nie chciało.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: bon

Re: Chcę zostać syrenem

Postautor: Ruta » wt 31 maja, 2016 06:15

Nie sądzę aby Bałtyk był dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Dafne » wt 31 maja, 2016 07:09

Charlie, co Cię dziś boli? :swirus:
tysiące twarzy
setki miraży

For this message the author Dafne has received thanks:
_Magnolia_(wt 31 maja, 2016 08:47)
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: rytygier » wt 31 maja, 2016 07:11

co do syren to podobno one naprawdę istnieją. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z amerykańskiej Krajowej Administracji Oceaniczno - Atmosferycznej w specjalnym raporcie pod tytułem :,, Dowody na istnienie wodnych humanoidów".
Więcej informacji fani syren(ek) znajdą :
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/syreny- ... ieja/j5bdg
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Medals: 2

Postautor: _Magnolia_ » wt 31 maja, 2016 09:01

rytygier pisze:co do syren to podobno one naprawdę istnieją. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z amerykańskiej Krajowej Administracji Oceaniczno - Atmosferycznej w specjalnym raporcie pod tytułem :,, Dowody na istnienie wodnych humanoidów".
Więcej informacji fani syren(ek) znajdą :
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/syreny- ... ieja/j5bdg

Różne rzeczy wypisują. Jakiś czas temu słyszałam w filmie dokumentalnym, że te śpiewy syren w Morzu Śródziemnym o których mowa w legendach, to tylko foki będące na wysepkach ze skał, które wydając swój głos wśród tych kamieni powoduje pewien efekt dzwiękowy. Marynarze dużo spędzali na morzu, stres, zmęczenie, problemy związane z byciem na morzu, więc nic dziwnego, że wyobraznia po swojemu przekształciła te dzwięki i sylwetki. Jakby nie było za czym najbardziej tęsknili marynarze? Za kobietami.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Postautor: rytygier » wt 31 maja, 2016 09:24

_Magnolia_ pisze:i. Jakby nie było za czym najbardziej tęsknili marynarze? Za kobietami.

_Magnolia_,
Tym bardziej, że obawiali się wziąć niewiastę na pokład, gdyż wierzyli iż obecność kobiet na okręcie przynosi nieszczęście (,,czarci balast") Kobiety zostawały więc na lądzie a żeglujący po morzach i oceanach marynarze tęsknili za ich obecnością i tęsknie wzdychali.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: _Magnolia_ » wt 31 maja, 2016 10:26

rytygier pisze:Tym bardziej, że obawiali się wziąć niewiastę na pokład, gdyż wierzyli iż obecność kobiet na okręcie przynosi nieszczęście (,,czarci balast")

Prawda :D.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 12:34

https://youtu.be/wmpuhHegUR8?t=5m3s - link do filmiku.

Jedyne istniejące syreny to najprawdopodobniej manaty.

Myślałem, że na tym forum nie dyskryminujemy żadnych marzeń, Dafne. :P

Ruta, zacząłbym świecić na zielono, zanim bym wszedł do wody.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Jolene » wt 31 maja, 2016 12:49

Charlie pisze:https://youtu.be/wmpuhHegUR8?t=5m3s - link do filmiku.

Niesamowite. :love:

Ja nigdy, jakoś nie przepadałam za wodą. W dzieciństwie robiłam komputery z tektury. <facepalm>
Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 1 time
Have thanks: 3 times
Marzenie: Zestaw kredek FABER-CASTELL 24 kolory

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 15:16

Jolene pisze:Ja nigdy, jakoś nie przepadałam za wodą. W dzieciństwie robiłam komputery z tektury. <facepalm>

A czy do tej pory masz jakieś ciągoty do technologii? A może ich do siebie nie dopuszczasz bo się boisz? Czy może jednak przerodziło się to w pasję i teraz rzeczywiście zajmujesz się komputerami?
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: _Magnolia_ » wt 31 maja, 2016 15:19

Charlie a nie uważasz, że chyba pora by zostawić pewne marzenia i upodobania z lat dziecięcych, które zresztą bardziej są dla dziewczynek niż dla chłopców? Facet, Ty masz 20 lat...
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 15:49

Jesteś w pudełku powinności i schematów. Zrobię co będę chciał. :D
Już wystarczają się wyłamałem bo jestem gejem, mam długie kręcone włosy, tańczę i śpiewam, oraz płaczę na reklamach ze wzruszenia. Bardziej 'kobiecym' być nie można. :P
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: _Magnolia_ » wt 31 maja, 2016 16:07

Charlie pisze:Jesteś w pudełku powinności i schematów.

Akurat upodobania i marzenia zmieniają się z wiekiem, bo człowiek dojrzewa. Byłeś kiedyś u psychologa? Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi, bo jaka by nie była nie wiadomo czy byłbyś szczery.

Charlie pisze:Zrobię co będę chciał. :D

Wiem i mam to głęboko gdzieś, jeśli Cię to interesuje. Po prostu napisałam, bo myślałam, że może się zastanowisz, ale jak nie, to nie.

Charlie pisze:Już wystarczają się wyłamałem bo jestem gejem, mam długie kręcone włosy, tańczę i śpiewam, oraz płaczę na reklamach ze wzruszenia. Bardziej 'kobiecym' być nie można. :P

Aha, czyli mężczyzni z długimi włosami, lubiącymi sztukę i wrażliwi są jak jeden mąż gejami? Wiesz co, jak trafisz na takiego na ulicy, to go się zapytaj czy jest gejem.

Powodzenia :] .
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 17:55

Kochana...

Napisałem tak bo to Ty powiedziałaś, że syrenki są dla dziewczynek. Skoro syrenki są dla dziewczynek to chłopiec z długimi włosami lubi różowe sukienki. Proste.

Byłem u psychologa. Jestem po dwuletniej psychoterapii, a od października będę studiował psychologię. Chcę być psychoterapeutą.

EDIT:

Wku*wiłaś mnie, muszę się wykrzyczeć. Nie beirz tego do siebie, po prostu mam potrzebę.

Skoro, kurde, ludzie i tak już to robią, to co w tym dziwnego? I do tego zrobili z tego zawód, zarabiają na tym. Dlaczego nie możemy robić czegokolwiek co nie szkodzi ani nam, ani nikomu dookoła, żeby to nie musiało być postrzegane jako choroba?

Ludzie, którzy nie spełniają swoich dziecięcych zachcianek, które po wielu latach okazują się nie być tylko zachciankami, umierają na raka, którego wyhodowali w nienawiści do siebie, za to, że nie przeżyli życia takim jakim chcieli. I szczerze się dziwię, że na tym forum, którego tematyką są marzenia, a większość osób na nim powinna być świadoma tego, że marzenia są po to, żeby je SPEŁNIAĆ, a nie, żeby egzystować w zawieszeniu, myśląc o nich, na co dzień męcząc się w pracy, której się nienawidzi, są osoby, które mają czelność wątpić w siebie.
Tak, w siebie, bo sam fakt, że uważasz coś za nieodpowiednie świadczy o tym, że sama chcesz coś zrobić, ale boisz się do tego przed sobą przyznać. Boisz się wyśmiania.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Dafne » wt 31 maja, 2016 18:35

Charlie, wygrałeś kurde medal "Najbardziej nielogiczny facet na tym forum"! I wpier****eś się po same uszy, człowieku.
1. Jesteś gejem
2. Pewnie byłeś przez to poniżany w szkole
3. Roisz sobie w głowy zaburzenia
4. Chcesz zostać syrenką.

Wiesz jak to się nazywa? Dehumanizacja - dokładnie to robili z ludźmi w czasie wojny.

Z góry Ci mówię, nie będziesz dobrym psychoterapeutą. Naczytałeś się pierdół na swój temat albo uwierzyłeś swoim niszczycielom. Zagubiła się Twoja tożsamość. Jesteś gejem - no i? Robisz coś komuś, skrzywdziłeś kogoś kiedyś?

Mi całe życie wmawiali, że mam Borderline, że jestem psychiczna i dziwna, bo ludzie zachowywali się jak idioci. Ale wiesz co, nie dam się więcej szmacić, nie dam im satysfakcji. Ty albo musisz przeżyć jakiś poważny wstrząs, albo pozostaje Ci samobiczowanie albo pielgrzymka na kolanach. Skończ żyć w tej udręce, bo Ci psychologia totalnie zryje banię. Naczytasz się o zaburzeniach i skoczysz z okna.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 18:45

Nie rozumiem, naprawdę.

Przecież ja używam sarkazmu za każdym razem kiedy piszę o kobiecości i byciu gejem.

Ubrania nie mają płci. Każdy może mieć długie włosy, freediving i pływanie wyczynowe w silikonowym kostiumie jest dla ludzi, a ja wierzę w to, że każdy ma prawo być sobą i żyć w zgodzie z tym co jest dla niego naturalne.

Nie wymyślam sobie zaburzeń. Bo żadnych nie mam.

Mam wrażenie, że to co pisałem o różowych strojach wzięłaś na serio. Musimy to wyjaśnić. Na spokojnie. :P Głęboki wdech, wydech.

EDIT

Może to Ty naczytałaś się o dehumanizacji i procesach prania mózgu i teraz próbujesz mi wmówić, że tworzę sobie alternatywną tożsamośc, żeby uciec od traumy?

Wręcz przeciwnie. Napisałem pierwszego posta w fali zachwytu bo poczułem, że wreszcie będę robił coś ciekawego w życiu. Idę na studia, poznam nowych ludzi, będę miał więcej życia towarzyskiego, za czym najbardziej tęsknię po roku przerwy od edukacji.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Suicider » wt 31 maja, 2016 21:08

Charlie, jeśli serio czujesz, że to dla ciebie to spróbuj.
Ja też miałem fazy na różne rzeczy, tylko może mniej zwracające na mnie uwagę.
Piszesz o tym otwarcie na forum, więc siłą rzeczy albo chcesz zwrócić uwagę na swoją niecodzienną fascynację, albo oczekujesz opinii innych na ten temat co też sprowadza się na skupieniu uwagi.

Podejrzewam, że jesteś neurotykiem,także też odradzam psychologię.
Wiem po sobie, że za bardzo utożsamiałbym się z tymi chorobami, bo psychologią na dobrą sprawę można wytłumaczyć wszystko. To jest dla mnie niepojęte, a ja byłbym podatny.
Znając życie to większość zaburzeń podpisałbym pod siebie.
Jak serio chcesz iść na psychologię to poczytaj Aardweg'a.

Co do syrena. Spełniaj się jak chcesz, mnie nic już nie zdziwi.
Kwestia techniczna, piszesz że chcesz zgłębiać głębiny... O ile jakiejś performensy na scenie czy gdzieś rozumiem o tyle takiego czegoś już nie. Musiałbyś się wynieść gdzieś na jakąś wyspę, dokupić ogon i żyć jedząc jakieś owoce z palm. Spójrz na to realistycznie. Zwłaszcza na ten Bałtyk.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Beware of Suicider the chat killer!
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 45 times
Have thanks: 27 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 21:26

Nie chcę analizować swojej osobowości. Napisałem ten post bo myślałem, że poznam tu ludzi, którzy mnie wesprą i się pośmieją.
Myślałem, że mój żart na temat Bałtyku jest oczywisty. Nie bierzcie wszystkiego tak bardzo na poważnie. Rozumiem, nie znacie mnie, nie wiecie jakie mam poczucie humoru, ale Bałtyk? Bez przesady.

Przyznam mam skłonności hipochondryczne, ale to nie znaczy, że z powodu strachu mam uciekać przed rozwojem i przed zawodem, który sprawiałby mi satysfakcję i zapewniał 'byt' na poziomie, na jaki czuję, że zasługuję.

Podróżowanie samolotem nie jest Ci chyba obce, prawda? :P Jeśli będę chciał, polecę sobie gdzieś z masą znajomych nurków i sobie bezpiecznie będziemy spędzać czas na zabawie pod wodą. Nie widzę w tym niczego trudne, wystarczy odrobina organizacji, zdeterminowania i odpowiedzialności. (Nie twierdzę, że znam masę nurków, ale moje życie się ledwo co rozpoczyna)

Suicider, dziękuję Ci za spojrzenie na sprawę bardziej z dwóch perspektyw, nie ograniczasz się tak bardzo. A co do tego mojego zwracania na siebie uwagi - to mam za***iście ostro w świadomości, lubię to robić, ale na pewno nie o to chodziło mi w tym poście, ani w tym całym pływaniu w ogonie. Po prostu czuję, że to może być zajebiaszcza zabawa. I zawsze chciałem tego spróbować. Dżiiiiz..,

Teraz to czuję jakby wszechświat mnie testował - czy serio wierzysz w to co mówisz? Tak, wierzę, idę na studia, bo jestem na tyle silny emocjonalnie, żeby miłość przeważyła nad strachem. Tak, wierzę, będę miał kiedyś okazję popływać nieopodal rafy w ogonie. Razem z je***ymi żółwiami morskimi. Haha!
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Suicider » wt 31 maja, 2016 21:50

Charlie, ja akurat nie weprę cię bo walczę z czymś podobnym.
Mam neurotyczną osobowość i egoistyczne zachcianki, które, jak obserwuję - powoli zanikają.
Ja akurat zawsze chciałem zwracać na siebie uwagę, chciałem być lepszy, wiesz, ten o którym ciągle gadają. No i się doigrałem.

Zobaczyłem kiedyś w tv zespół drący ryja, i powiedziałem sobie - to jest to.
Niecodzienne, pozwoli mi się wykrzyczeć, zwrócić na siebie uwagę.
Zacząłem ćwiczyć, słuchać muzyki której wcześniej nie znałem a która mnie odpychała...
Potem doszedłem do wniosku że być może to serio jest dla mnie, być może to jest to w czym mogę się samorealizować. I nie chodzi tu o zwykłe zwracanie na siebie uwagi, a walkę ze słabością. Wyjście z cienia. Obecnie powróciłem do ćwiczeń. Być może chcę się pokazać komuś od innej strony niż mnie kiedyś znał, chcę pokazać że mam swoje życie i do czegoś doszedłem.

Pewnie zastanawiasz się po co to napisałem. Sam nie wiem.
Ale myślę, że jak spróbujesz i serio będziesz szczęśliwy to miej gdzieś całą resztę.
Najgorsze to wszystko odkładać na potem, czekać na lepszy moment który... pewnie nie nadejdzie.
Jeśli to cię w jakiś sposób pocieszyło to cieszę się. Nie widzę sensu drwić z ciebie z powodu tego, że chcesz robić coś innego niż inni.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 21:59

Ten etap, o którym mówisz mam już za sobą. :P Próbowałem śpiewać na siłę, odnaleźć swój głos. Odnalazłem go, już nie mam problemów z krtanią, ale okazało się, że śpiew nie jest czymś co tak naprawdę kocham robić. Uwielbiam tańczyć. A tańczyć zacząłem po tym jak chciałem zostać sławny, a śpiew miał być moim głównym talentem. Wsztko dzieje się po coś.

Mój drogi, kocham Cię, bo widzę, że jesteś na dobrej drodze. xD
Ja mam bardzo dużo ograniczeń wszyscy je mamy. Jedni są bardziej świadomi, inni mniej. Jeśli teraz czujesz, że to jest coś co chcesz ćwiczyć to staraj się po prostu ćwiczyć, a jeśli masz jakiekolwiek watpliwości, to ćwicz, ale szukaj czegoś co odczuwasz jako przyjemniejsze i bardzie naturalne.

Dla mnie taniec to jest wolność absolutna, flow, niczego nie planuję, o niczym nie myślę. Łapię nastrój piosenki i albo jestem napaloną dziewicą (lol) albo wkurzonym ogrem i sobie tańczę. I co prawda chciałbym, żeby to ktoś we mnie docenił, ale jeśli nikt tego nie zobaczy to tak naprawdę to nic straconego, bo ja się przy tym najzwyczajniej w świecie niesamowicie bawię. To samo z pływaniem. Uwielbiam pływać pod wodą. Świat na dnie basenu jest niesamowity.

Powiem Ci, że sensem życia jest doświadczanie. I nie będziesz szcześliwy póki tego nie zrozumiesz.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Suicider » wt 31 maja, 2016 22:18

Charlie,

Niby rób co kochasz mówią, ale zawsze szukasz czegoś w czymś ktoś cię doceni.
Nie oszukujmy się. Wiesz, ja miałem i mam nawet sporo pasji i zajawek o dziwo, a czasem czuję się tak jakbym marnował tylko czas. Bo nie wszystko przychodzi tak szybko jakbym chciał.

Widzisz, ty lubisz taniec, ja śpiew. Nie tylko krzyk, są też inne rodzaje.
Wiele razy słyszałem że potrafię śpiewać, jednak obawiam się że prócz tego muszę też trochę spojrzeć na siebie i pewne rzeczy zwalczyć, jak nadmierne przejmowanie się czyjąś opinią. Szukanie tych opinii.
Obawiam się że nigdy nie znajdę rzeczy która spełniałaby mnie do tego stopnia, że kiedyś sobie pomyślę - osiągnąłem to co chciałem.

Widzę że naczytałeś się o sensie życia, podobnie jak ja.
Wiesz, można pisać że sensem życia jest doświadczanie, ale tak naprawdę to z czasem można to zrozumieć i się odnieść. Puste słowa, pewnie prawdziwe, nie zaprzeczę. I zapewne kiedyś je zrozumiem dochodząc do pewnego poziomu świadomości. Na razie chyba nie.

Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Postautor: Charlie » wt 31 maja, 2016 22:29

Moje słowa nie są puste, ale to jest temat do rozmowy na żywo. Pisanie jest ch***we. Tak, to jest sugestia. :P
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Jolene » śr 01 cze, 2016 08:26

Charlie pisze:A czy do tej pory masz jakieś ciągoty do technologii? A może ich do siebie nie dopuszczasz bo się boisz? Czy może jednak przerodziło się to w pasję i teraz rzeczywiście zajmujesz się komputerami?

Jakoś przestało mnie to interesować. Znaczy, jak byłam mała rysowałam obrazki i to były gry. Wyobrażałam sobie, że te istoty narysowane przeze mnie chodzą. No i robiłam komputery z tektury, kładłam na ekran kartkę z rysunkiem, po czym grałam, używając wyobraźni. Sama nie wiem, czy to przypadkiem nie było coś w stylu oderwania się od rzeczywistości. Uciekanie w świat gier i wyobraźni. Może powinnam zająć się jakimś projektowaniem gier? Sama nie wiem.

Wracając do Twojego syrenkowego marzenia. Jest świetne! Jakbym miała takie marzenie... Na pewno dążyła bym do realizacji. Skoro miałoby mi to sprawić radość. Naprawdę coś cudownego. Mam nadzieje, że uda Ci się to spełnić. :przytulas:

Charlie pisze:I do tego zrobili z tego zawód.

Na czym polega ten zawód? Znaczy za co płacą? :hehe:
Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 1 time
Have thanks: 3 times
Marzenie: Zestaw kredek FABER-CASTELL 24 kolory

Postautor: rytygier » śr 01 cze, 2016 08:47

Charlie,

Syrenkowe marzenie jest O.K. ale przewiduję pewne problemy techniczne przy jego realizacji. Myślałeś o tym aby spełnić to marzenie w sposób nieco bardziej abstrakcyjny? Np. namalować swój portret, w którym ustylizujesz się na syrena albo napisać metaforyczną powieść fantasy z syrenem w roli głównej, w której główny bohater będzie odzwierciedlał Ciebie, Twoje myśli, Twój ogląd świata i Twą wrażliwość ? Wreszcie możesz tworzyć muzykę, której motywem przewodnim będzie syreni śpiew. Środków artystycznej ekspresji, za pomocą których możesz wyrazić siebie jest bardzo wiele.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Charlie » śr 01 cze, 2016 09:02

Jolene pisze:Jakoś przestało mnie to interesować. Znaczy, jak byłam mała rysowałam obrazki i to były gry. Wyobrażałam sobie, że te istoty narysowane przeze mnie chodzą. No i robiłam komputery z tektury, kładłam na ekran kartkę z rysunkiem, po czym grałam, używając wyobraźni. Sama nie wiem, czy to przypadkiem nie było coś w stylu oderwania się od rzeczywistości. Uciekanie w świat gier i wyobraźni. Może powinnam zająć się jakimś projektowaniem gier? Sama nie wiem.

Jeśli chcesz, to spróbuj. Zacznij się uczyć na temat grafiki i projektowania, jeśli znasz angielski to będzie Ci łatwiej, póki co np. przez internet. Jak zauważysz, że Cię wciąga to nie ma co, tylko popłynąć.

Charlie pisze:Na czym polega ten zawód? Znaczy za co płacą? :hehe:

Większość z nich zabawia dzieci na imprezach urodzinowych, pojawiają się na akcjach charytatywnych o ochronie życia w oceanach. Są performerami w różnego rodzaju parchach rozrywki. Ja nie chcę robić z tego zawodu. Chcę mieć stałą pracę, którą będę lubił, a to by było moje hobby. Tak jak taniec czy okazjonalny śpiew. Robiłbym to czysto dla przyjemności.

EDIT: HAHA napisałem 'parchach rozrywki'. Chodziło o parki.

rytygier pisze:Syrenkowe marzenie jest O.K. ale przewiduję pewne problemy techniczne przy jego realizacji. Myślałeś o tym aby spełnić to marzenie w sposób nieco bardziej abstrakcyjny? Np. namalować swój portret, w którym ustylizujesz się na syrena albo napisać metaforyczną powieść fantasy z syrenem w roli głównej, w której główny bohater będzie odzwierciedlał Ciebie, Twoje myśli, Twój ogląd świata i Twą wrażliwość?

Fajny pomysł z tą powieścią. :D
Wiesz, tu nie chodzi o zaspokojenie moich potrzeb czysto w głowie. Nie chcę się stawać kimś innym. Chcę być sobą w silikonowym kostiumie syrena. Chcę doświadczać freedivingu w naturalnych akwenach, dodatkowo spełniając marzenie z dzieciństwa.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Patorek » śr 01 cze, 2016 09:21

Lepiej być syrenem, niż lewakiem. Pozdoro :rotfl:
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Charlie » śr 01 cze, 2016 09:48

Jestem też lewakiem, także tego. :P
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Postautor: Patorek » śr 01 cze, 2016 10:23

Także to wiele wyjaśnia. :popcorn:
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Suicider » śr 01 cze, 2016 10:37

Charlie, może nie są puste, źle to napisałem.
Chodzi mi o to, że póki człowiek sam czegoś nie zrozumie to i nawet mądre wypowiedzi mistrzów mu nie pomogą. Bo on sam musi do tego dojść, właśnie na drodze doświadczenia do tego że sensem jest doświadczanie.

Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Postautor: Charlie » śr 01 cze, 2016 11:43

Suicider pisze:Charlie, może nie są puste, źle to napisałem.
Chodzi mi o to, że póki człowiek sam czegoś nie zrozumie to i nawet mądre wypowiedzi mistrzów mu nie pomogą. Bo on sam musi do tego dojść, właśnie na drodze doświadczenia do tego że sensem jest doświadczanie.

I agree.
Awatar użytkownika
Charlie
Początkujący marzyciel

Następna

Wróć do Strefa Marzeń