Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Historia bez cenzury

Interesujesz się historią i lubisz o niej dyskutować? To idealny dział dla Ciebie!

Historia bez cenzury

Postautor: Dafne » sob 15 sie, 2015 09:04

Jest taki kanał na Youtube Historia bez cenzury, chłopak mówi o różnych tematach historycznych w dość przystępny i zabawny sposób.
Vblog jest chyba adresowany dla młodszych ze względu na formę i język, ale myślę, że każdy może się odnaleźć. Mojej mamie się bardzo podoba xD.

Słyszeliście o tym vlogu? Lubicie? Jak odbieracie podaną metodę na wykładanie historii?

Przyznam, że mój ulubiony filmik dotyczy Curie- Skłodowskiej i Mickiewicza.

tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Re: Historia bez cenzury

Postautor: Ruta » sob 15 sie, 2015 09:49

Oglądam od czasu do czasu. Z tego co wiem, to on jest po studiach historycznych, więc materiał na pewno pokrywa się z ... historią. Gdyby ktoś miał wątpliwości. Nagrywają też po angielsku. Jeśli masz ich zalajkowanych na fb, to ostatnio udostępniali.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: ajwenhou » sob 15 sie, 2015 11:16

my z Moim oglądamy jak się natkniemy na jego jakiś nowy filmik. jakoś specjalnie nie obserwujemy i nie czekamy na nowe video, ale jak już jest to chętnie poświęcamy te kilka minut na obejrzenie. chłopak bardzo fajnie opowiada i wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, których na lekcji nam nie powiedzieli.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Patorek » sob 15 sie, 2015 22:32

Obserwuje i polecam wszystkim. Humor momentami specyficzny, ale wykład historii podany w ciekawy sposób i przystępny na pewno dla każdego i poszerzony o to, czego w szkole na pewno byśmy się nie dowiedzieli. :)
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Yeti » ndz 16 sie, 2015 20:09

Vlog jest świetny, kontrowersyjny sposób przedstawiania historii przemawia do każdego, wielu znajomych którzy nie przepadają za historią z przyjemnością oglądają kolejne odcinki. Wiec jak dla mnie to plus, zresztą sam lubię tą lekką formę przedstawiania rzeczy o których nie sposób usłyszeć w szkole.
Yeti
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Jędrzej

Postautor: cayman » ndz 10 sty, 2016 09:57

Słyszeliście o tym vlogu? Lubicie? Jak odbieracie podaną metodę na wykładanie historii

nie słyszałem..ciekawe i łatwo przyswajalne ..tyle na ten czas moge powiedzieć ..
Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times
Medals: 1

Postautor: cvku » ndz 24 sty, 2016 21:12

Pierwszy raz to widzę. Nie dla mnie. Wolałbym na podstawie przeczytanych książek stworzyć sobie swoją własną historię z przymrużeniem oka, na jasnych fundamentach i zrozumiałych kontekstach. Plusem są jedynie konkretne fakty, które miały miejsce i niezależnie od sposobu przedstawienia mają jedną interpretację.

Natomiast samo śmieszkowanie oceniam osobiście na zwyczajnie przeciętne. Obejrzałem ten "skecz" o Poniatowskim, mogę się zgodzić z nim w kwestii ciotowatości i przytoczone rzeczy też podał w formie zabawnej przy czym niezmanipulowanej, ale ta gdybologia na samym końcu strasznie mnie zniesmaczyła.
Osobiście nie poleciłbym bazowania na tej wiedzy i kształtowania swojego światopoglądu historycznego.

Natomiast jeśli ktoś lubi go obejrzeć, bo mu się podoba to fajnie, bo kilka ciekawostek można się dowiedzieć. Dla mnie jednak historia w takiej pigułce to ciężki pomysł. Na podobnej płaszczyźnie niezastąpionym mistrzem i guru jest Mieciu Mietczyński, który streszcza m.in. lektury szkolne. Oglądając jego filmiki potrafię się szczerze śmiać. : )
:v
Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach

Has thanked: 21 times
Have thanks: 32 times
Marzenie: by Śniący pojechał na daleką Syberię i tam został

Wróć do Historia