Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

NIE ZDĄŻYŁAM... zostać mamą - kampania społeczna

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: NIE ZDĄŻYŁAM... zostać mamą - kampania społeczna

Postautor: aspołeczne.kurczę » wt 25 sie, 2015 20:29

Czyli potwierdzasz, co zdiagnozowałam. Jak będziesz miała dylemat, czy życie jest fajne czy do du** będziesz sięgać po opinie ekspertów, którzy poświęcili temu zagadnieniu pół życia albo i całe życie.

Tylko chce widzieć Twoją minę, jak się okaże, że znajdziesz 50 profesorów, a każdy będzie miał inną rację. :rotfl:

Widzisz, ja nie tyle wierzę, co jestem pewna, że niejeden człowiek po podstawówce może mieć więcej racji niż profesor, który dochodził do swojej prawdy akademickiej pół wieku. Szczególnie, jeśli mówimy o filozoficznej racji. A nie zgadniesz jak do tego doszłam, ano właśnie czytaniem tych profesorów i weryfikowaniem własnym życiem tych ich często bzdurnych wypocin. I żaden prof. przed nazwiskiem mnie nie onieśmieli (czyt, nie ogłupi). Nie Ty jedna mylisz dojrzałość (pokorę) z bezgraniczną (naiwną) wiarą w autorytety.

PS. Ja tylko bym chciała, żeby je każdy brał do główki, niestety nie każdy dysponuje odpowiednim wyposażeniem szarokomórkowym, bez wskazywania palcami :przytulas:
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: Pawian » wt 25 sie, 2015 23:16

aspołeczne.kurczę pisze:Czyli potwierdzasz, co zdiagnozowałam.

Czyli nic do ciebie nie dociera i nie ma sensu z toba nawet wpadac w dyskusje, bo obracasz wszystko na swoja korzysc ignorujac to, co autor mial na mysli. Wszystko zawsze musi isc w twoim kierunku i jak ktos sie nie zgodzi z tym co myslisz - OHOHOHOO wykladasz pelna arogancje, ignorancje i pelny brak szacunku wbijajac szpile w bardzo dziecinny sposob, bo na sile starasz sie osiagnac cos, co zupelnie nie ma tutaj znaczenia. To nie ma tutaj znaczenia a klocisz sie jak jakas baba na targu. Kompletnie nie zgadzam sie z twoimi pustymi slowami, sorry. Dla mnie to koniec dyskusji z toba, bo i tak przeinaczysz caly sens mojej wypowiedzi.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: aspołeczne.kurczę » śr 26 sie, 2015 06:54

Pawian pisze:Po prostu jezeli mam watpliwosci - siegam do roznych zrodel i szukam kogos, kto poswiecil troche swojego zycia, zeby cos wytlumaczyc i cos potwierdzic.

ja pisze:Czyli potwierdzasz, co zdiagnozowałam. Jak będziesz miała dylemat, czy życie jest fajne czy do du** będziesz sięgać po opinie ekspertów, którzy poświęcili temu zagadnieniu pół życia albo i całe życie.

Pawian pisze:Czyli nic do ciebie nie dociera i nie ma sensu z toba nawet wpadac w dyskusje, bo obracasz wszystko na swoja korzysc

Sorry, ale ja jestem nauczona rozumieć to, co do mnie pisze rozmówca na podstawie tego, co pisze. Jestem prostą osobą, nie mam doktoratu z domyślizmu.
To nie ja mam obowiązek domyślać się, co oznaczają Twoje metafory (bo teraz wyrzekasz się tego, co dosłownie wynika z Twoich wypowiedzi; por. cytowany przeze mnie ciąg głównych myśli), tylko Ty masz obowiązek wyrażać się klarowanie, żeby przeciętnie inteligentna (lub ciut poniżej przeciętnej) osoba mogła Cię zrozumieć.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: Dafne » śr 26 sie, 2015 14:34

O mamo, dziołchy, stop już. :cisza: Dajcie sobie buzi albo coś w tym stylu, bo tego się czytać nie da :D.

Pawian, chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Nie da się pogodzić dwóch skrajnie różnych poglądów, ale też bez przesady.

Co do tytułu naukowego- rety. Także profesor może się mylić, na boga. Nie trzeba podpierać się zdaniem profesorka, którego nawet nigdy się nie czytało... jeśli ktoś widzi to tak, a nie inaczej, to po co zdanie od tego i tamtego? xD

Poza tym, trochę zboczyłyśmy z tematu...
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Pawian » czw 27 sie, 2015 00:13

Dafne pisze:Pawian, chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.

To nie ja zaczelam emocjonalna gownoburze przeciez. Jak zaczelo leciec w moim kierunku wysmiewanie mojej osoby to napisalam do niej ostatniego posta zamykajacego moja dyskusje, ale jak widac ona na sile dalej to ciagnie.
A co do opierania sie... Opieranie sie w moim wypadku to moze za duze slowo, bo jak bylo widac zaczelam na ten temat pisac zanim znalazlam cytat owego profesorka. Powiedzialabym, ze potwierdzilam swoje zdanie myslami uczonego czlowieka.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze sa rozne teorie i rozne punkty widzenia, ale wedlug mnie wartosci sa czyms zakorzenionym w czlowieku i obojetnie od miejsca zamieszkania lub jak rozwinieta jest cywilizacja - posiadanie wartosci jest czescia czlowieczenstwa. Wartosci nie istnieja jako prawdziwe rzeczy, istnieja jako bodzce, ktore mamy w sobie gleboko zakorzenione. Obojetnie od kultury, podstawowa wartoscia jest chociazby wartosc zycia. Wiem, ze istnieja samobojcy, ale odchodzac od chorob psychicznych i tym podobnych, czlowiek automatycznie siebie zawsze broni. To juz biologia a nie filozofia.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu