Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

podróże w czasie i przestrzeni już wkrótce możliwe ?

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

podróże w czasie i przestrzeni już wkrótce możliwe ?

Postautor: Jeruka » śr 25 mar, 2015 18:42

Po raz pierwszy naukowcom udało się zawiązać światło na supeł. Sukces ten jest osiągnięciem fizyków skupionych wokół Marka Dennisa z Bristol University. Nowe badanie jest fizycznym zastosowaniem teorii węzłów. Według naukowców promienie światła udało się zawiązać w węzeł, oddziałując na promieniowanie wyjściowe za pomocą specjalnie opracowanych hologramów.

Promień światła w przestrzeni można porównać ze strumieniem wody w rzece, chociaż porównanie to nie do końca jest właściwe. Woda najczęściej płynie po linii prostej, natomiast światło może tworzyć swoiste wiry, które powodują powstawanie czarnych, niezwykle cienkich i wykrzywionych linii w przestrzeni – twierdzą badacze. Po raz pierwszy świetlne wiry zostały opisane w roku 1974 w artykule opublikowanym w magazynie PNAS. Później inna grupa naukowców wysunęła hipotezę, że wiry świetlne można zakrzywiać jeszcze silniej, a nawet zawiązywać w węzeł, wykorzystując w tym celu specjalne hologramy. Najnowsze doświadczenie dowiodło, że hipoteza ta jest prawdziwa. Wyniki badania opublikowano w magazynie Nature Physics. jsl
Kod: Zaznacz cały
http://www.focus.pl/technika/wezel-ze-swiatla-7295
:luka: postaram się dodać więcej news jest stary ale myślę że nikt z was o tym nie słyszał :popcorn:
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Re: podróże w czasie i przestrzeni już wkrótce możliwe ?

Postautor: Hinaru » śr 25 mar, 2015 19:48

Nie znam się,
ale wydaje mi się, ze jeżeli chodzi o podróżach w przyszłość to już może nawet całkiem niedługo, bo wystarczy przekroczyć prędkość światła. Co do podróży w przeszłość, gdzieś czytałem że też są możliwe ale to już zupełnie inna bajka.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego
Medals: 2