Wasze studia - ocena

Szkoła zajmuje nam jedną część życia, a praca drugą. Czy szkoła taka straszna jak ją malują, a praca daje nam satysfakcję? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Usunięty 2094

Wasze studia - ocena

Post autor: Usunięty 2094 » 25 mar 2015, 16:27

Na forum temat studiów był wielokrotnie podejmowany i ponawiany, m.in w takich kwestiach jak to, czy opłaca się lub warto studiować. Była też mowa o niektórych tendencjach studentów jak częste zmienianie kierunków i co będziemy robić po szkole średniej.

W tym momencie jednak chciałabym Was zapytać o ocenę swoich studiów, swojej uczelni- ludzi, kadry, jej organizacji, prestiżu (o ile jest i co się na niego składa). W różnych miejscach można spotkać Wasze opinie odnośnie studiowania w Polsce lub Waszego konkretnego kierunku, teraz bym chciała, żeby to wszystko znalazło się w jednym miejscu. Jeśli rezygnowaliście ze studiów, to dlaczego? Co składało się na Waszą decyzję? Jeśli zaczynacie studia w danej uczelni- dlaczego akurat ta?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Peggy_Brown » 25 mar 2015, 23:25

Jestem totalnie przeciw mojej szkole. Nikomu jej nie polecam, no chyba, że ktoś chce zdobyć papier bez większej wiedzy i zaangażowania.
Gdybym teraz miała wybierać, to nie padłoby na ten wybór. Ogranizacja jest zła, bo przez dwa semestry miałam ten sam przedmiot, ale pod inną nazwą, mimo iż wcześniej go wyczerpaliśmy. Innym razem mieliśmy ułożony plan inaczej niż wykładowcy. Poza tym kadra pozostawia wiele do życzenia. Kiedy z jednym wykładowcą mamy zajęcia przez trzy lata i bazujemy na jednym podręczniku. Stypendia naukowe dostają osoby, które płaszczą się przed wykładowcami, a kiedy ktoś oceniony zostanie surowo, to zaczyna się afera.
Dla mnie to chore i cieszę się, że kończę studia za dwa miesiące. I nawet ze średnią 4,8 nie załapałam się na naukowe stypendium. Parodia.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Patorek » 25 mar 2015, 23:40

Również nie polecam mojej uczelni. Przekazywanie wiedzy jest na marnym poziomie (u 90% profesorów), jakość egzaminów i podejście do studenta jest karygodne. Organizacja też pozostawia wiele do życzenia.
Jako, że mi zależy tylko na 'papierku' to dla mnie ta sytuacja jest wygodna, bo tak naprawdę nie muszę uczyć się nawet w sesję. W skali szerszej to parodia i zjawisko niedopuszczalne, które nijak ma się do czegoś wartościowego.

Usunięty 2886

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Usunięty 2886 » 26 mar 2015, 0:07

Jeżeli chodzi o mnie, mogę polecić swoją uczelnie. Wszystko na najwyższym poziomie :) Jednak Politechnika Warszawska to Politechnika Warszawska. :) Dla umysłów ścisłych jest rajem.

Usunięty 2094

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2015, 19:39

Mam propozycję. Jeśli będziecie nie polecać lub polecać uczelnie, to piszcie jakie to są, żeby była jasność.


Ja swoją opinię wystawię jak już będę kończyć studia. Na razie nie będę mówić "hop".

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Peggy_Brown » 26 mar 2015, 19:54

Ja akurat nie chcę nazywać szkoły, bo i tak nie ma nikogo z mojego rejonu, a nie chcę udostępniać tutaj tych informacji. Jeśli ktoś będzie chciał mogę podać, ale gdzieś osobno.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: adelia » 26 mar 2015, 21:24

Peggy_Brown pisze:bo i tak nie ma nikogo z mojego rejonu
dzięki Peggy :D

Na razie mogę polecić swoją uczelnię, a dokładniej swój wydział. Bardzo fajna kadra, widać, że mają pasję i jeszcze im się chce, bo organizują wiele i angażują się w mnóstwo projektów, do których zachęcają też studentów, a oni chętnie idą. W sumie, to wiele może mieć z tym, że wiedzą przez swoją psychologiczną wiedzę, jak zachęcić ludzi i jak sprawiać dobre wrażenie :D Zorganizowanie też wydaje się być dobre, chociaż z USOSem są problemy, ale to raczej nie wina uniwersytetu, takie mam wrażenie. Jest jeden minus. Mało praktyki na tych studiach. Praktyki są organizowane, jednak w małym zakresie, zajęć praktycznych też trochę brakuje, ale funkcjonuje dużo organizacji i stowarzyszeń przy wydziale, które dają możliwości nadrobienia zaległości zdobywania doświadczenia praktycznego.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Wasze studia - ocena

Post autor: Peggy_Brown » 27 mar 2015, 0:03

adelia pisze:dzięki Peggy :D
zapomniałam. Totalnie zapomniałam przez to, że Ty teraz na Poznań uderzyłaś. A ja nie studiuję w Poznaniu. Jeszcze :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość