Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Co by było gdyby czas i przestrzeń zamieniły się miejscami?

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Co by było gdyby czas i przestrzeń zamieniły się miejscami?

Postautor: Kamul2512 » sob 11 paź, 2014 19:31

Właśnie wpadłem na ciekawą rozkminę. Co by było gdyby czas i przestrzeń zamieniły się miejscami?
Trochę o tym czytałem i moja teoria jest taka. Powstało by coś na wzór Horyzontu zdarzeń.
Horyzont Zdarzeń to sfera otaczająca czarną dziurę. To jest (chyba, jeśli dobrze zrozumiałem) to coś w którym się jest na chwilę przed wciągnięcie przez czarną dziurę. Jak wiadomo czarna dziura pochłania wszystko łącznie ze światłem. Czyli żeby się wydostać z tego trzeba być szybszym od światła co jest obecnie nie możliwe. Gdyby czas i przestrzeń zamieniłyby się miejscami nie można by było uciec z danego miejsca w którym się jest i trwało by się obserwując wszystko dookoła, tylko że nie mielibyśmy co oglądać, bo nic by nie istniało. Materia jest nierozłączna z czasem, więc to że poruszamy ręką to również dzieje się w określonym czasie. Więc co najlepsze nic by nie istniało bo nie miałoby czasu żeby powstać i stać. My również byśmy nie istnieli, bylibyśmy świadomością zawieszoną w Horyzoncie Zdarzeń która tak na prawdę nie była by świadomością bo nasze myśli, to że my myślimy też istnieje, trwa w określonym czasie. Więc tak na prawdę by nas nie było. Nie było by niczego, więc powstaje pewien paradoks. Jeśli nie było by materii, czym byłby czas w takim razie? ile trwała by sekunda? Może nie trwała by w ogóle? Czas by również nie istniał. więc byłby chaos, czyli to co było przed wielkim wybuchem. Tylko w takim razie z czego powstał wielki wybuch, skoro nie było ani czasu ani materii?
Moja teoria ma prawdopodobnie parę błędów, gdyż mam dopiero 15 lat i jestem za głupi żeby wypowiedzieć się na ten temat bezbłędnie :D Ale jeśli znajdziecie błąd proszę o poprawienie (czy to błąd w teorii, czy też ortograficzny :D ). Ale zakładając, że to co piszę ma sens -jak widzicie, jest bardzo dużo niewiadomych. Każda kolejna hipoteza powoduje, że poprzednia jest nie prawdziwa.
Ale chciałbym poznać wasze teorie. Co by się stało jeśli czas i miejsce zamieniły by się miejscami?
Piszcie! :)
EDIT:
Mały błąd - Horyzont zdarzeń nie jest to sfera wokół czarnej dziury lecz powierzchnia w czasoprzestrzeni oddzielająca od danego obserwatora zdarzenia, o których nie może nigdy otrzymać żadnych informacji. Prawdopodobnie oznacza to to, że materia w domu obok porusza się w jakimś czasie, a ja w swoim domu poruszam się, i jedno o drugim nie wie to to jest horyzont zdarzeń. Prawdopodobnie. Jeśli by ktoś mógł mi to wytłumaczyć dokładniej to byłbym wdzięczny :D Ale póki co w poprzedniej teorii zamieniamy "Horyzont Zdarzeń" na sferę otaczającą nas jako świadomość. :D
"Nauka bez re­ligii jest ka­leka, re­ligia bez nauki jest ślepa." ~ Albert Einstein
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kamil

Re: Co by było gdyby czas i przestrzeń zamieniły się miejsca

Postautor: Hinaru » ndz 12 paź, 2014 21:02

Zgadzam się z tą twoją teorią.
Ogólnie rozkimy na temat czasu jeszcze długo będą rozkminami.
Do puki nie przekroczymy prędkości światła dużo rzeczy pozostaje dla nas niewiadomych.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego
Medals: 2

Postautor: Kamul2512 » pn 13 paź, 2014 16:36

Biorąc pod uwagę ogarniętość naukowców zajmujących badaniem przekraczania prędkości światła, coś wątpię, że to będzie niedługo - Pamiętna wiadomość o znalezieniu cząsteczek szybszych od światła, i informacja o błędzie w pomiarach przez to, że jeden z naukowców zaczepił się o kabel :D
"Nauka bez re­ligii jest ka­leka, re­ligia bez nauki jest ślepa." ~ Albert Einstein
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Hinaru » pn 13 paź, 2014 19:11

dokładnie ;d ,
Jak by udało się ludzkości przekroczyć prędkość światła, bylibyśmy praktycznie nieśmiertelni.
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Kamul2512 » pn 13 paź, 2014 19:19

Dlaczego nieśmiertelni? Nie rozumiem.
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Hinaru » pn 13 paź, 2014 21:14

No bo pomyśl.
Jeżeli jakimś pojazdem wyprzedzimy światło , to przez tydzień jazdy na okrągło takim pojazdem dookoła ziemi, na ziemi minie ponad 100 lat a dla nas tylko tydzień.
Nie jest to taka całkowita nieśmiertelność ale na pewno dłuuuugowieczność.
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Kamul2512 » wt 14 paź, 2014 15:30

To bardziej podróż w czasie niż długowieczność :D
W długowieczności ciekawe jest to, że przez powiedzmy 1000 lat życia zdobywasz ciągle doświadczenie życiowe. Przy podróży w czasie tego niestety nie ma :C
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Hinaru » wt 14 paź, 2014 18:44

Tak , ale możesz zobaczyć jak wszystko się zmienia :)
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Jeruka » wt 24 mar, 2015 19:47

intrygujaca teoria to coś jak połączenie teorri strun ,punktu zerowego oraz religi (panteizm : Bóg jest wszystkim wszystko jest Bogiem) aczkolwiek czekam na dalsze rozwinięcie :popcorn: odsylam do mojego dawnego bloga dla wyjaśnien http://jeruka9.blogspot.com/2013/08/swiat-i-spojrzenie-na-niego-bez-oczu.html można pisać do mnie na e-mail ;)
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Postautor: Kamul2512 » czw 20 sie, 2015 21:59

Dopiero po prawie roku po rozpoczęciu tego tematu rozumiem jak bardzo ta teoria nie ma sensu.
Muszę napisać pewne sprostowanie, gdyż niektóre moje błędy rażą mnie w oczy :D

Po pierwsze, czas i przestrzeń nie mogły by zamienić się miejscami. Według "teorii" (?) Roba Bryantona (Dotyczy ona wyobrażenia dziesięciu wymiarów. Nie jest ona do końca zaakceptowana przez świat nauki, aczkolwiek jest to jedne z najsensowniejszych wytłumaczeń rzeczywistości dziesięciowymiarowej.) czas jest tak jakby rozwinięciem przestrzeni, i oba te wymiary są od siebie zależne. Nie da się ich zamienić miejscami. Gdyby czysto teorytycznie się nad tym zastanowić, to po zamienieniu miejscami przestrzeni z czasem, wszechświat przestałby istnieć.

Drugą sprawą jest wydostanie się z czarnej dziury. Nie chodzi tu dosłownie o pokonanie prędkości światła, a o posiadanie energii zdolnej pokonać grawitację czarnej dziury. Bądź co bądź, do obu tych czynności potrzebna jest energia większa od nieskończonej, więc w sumie wychodzimy na to samo. Jednak jest to błąd, o którym warto wspomnieć.

Trzecią sprawą jest horyzont zdarzeń. To rzeczywiście jest granica oddzielająca wszechświat od czarnej dziury a nie "powierzchnia w czasoprzestrzeni". Nie do końca w sumie wiem, co miałem na myśli mówiąc o "powierzchni w czasoprzestrzeni", jednakże na pewno nie jest to rozbieżność wydarzeń w dwóch oddzielnych pomieszczeniach o których wspomniałem w mojej pseudo-teorii. Prędzej można to podciągnąć pod tak zwaną "teorię kota Schrödingera".

No cóż, czas na powrót do aktywnego uczestniczenia w życiu forum. Nie było mnie w końcu pół roku, jak nie lepiej. Mam nadzieję, że nie będę robił więcej takich głupich błędów :D
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Jeruka » wt 25 sie, 2015 21:36

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Postautor: Kamul2512 » czw 24 wrz, 2015 11:33

"wszechświat jest hologramem" to taka trochę teoria spiskowa, nie uważasz? Wiele było już pomysłów że żyjemy w wirtualnej rzeczywistości, matrixie, że wszechświat to tak na prawdę wielki mózg. Kolejna teoria, że żyjemy w wielkim hologramie przekonuje mnie tak samo jak teoria, że rządzą nami reptilianie.
Kamul2512
Marzyciel-Gaduła

Wróć do Strefa tajemnic