Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Współczesna wiedźma

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Współczesna wiedźma

Postautor: Ruta » wt 26 sie, 2014 21:56

Jaka by była wg Was, współczesna wiedźma?
Jakby wyglądała, czym by się charakteryzowała?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Re: Współczesna wiedźma

Postautor: Śniąca » śr 27 sie, 2014 18:16

Znałam kiedyś dziewczynę, która się zaczytywała w mandze, oglądała anime i pasjonował ją "Szaman miejski"- taka hipster ezoteryka :P

A poza takim typem nastoletniej alternatywno-hipstersko-miejskiej "nawiedzonej", to wydaje mi się, że nie wyróżniają się na pierwszy rzut oka niczym szczególnym, może mają większy zmysł artystyczny i skłonność do otaczania się niebanalnymi przedmiotami i stosująca niebanalne rozwiązania... Czytałam raz wywiad z taką jedną współczesną wiccanką i jakie wnioski wyciągnęłam- że to osoba:
-niekonwencjonalna
-niebanalna, nie zgadzająca się na przeciętność w swoim życiu w jakiejkolwiek sferze
-niezależna (niechętna do podporządkowania się zdogmatyzowanym systemom religijnym; w wicce pociągała ją właśnie większa dowolność rytuału i indywidualny zakres "kultu")
-kreatywna

A poza tym była najzwyklejszą osobą, po jakichś popularnych studiach, już nie pamiętam, jakich.

Więc tak mniej więcej mi się widzi współczesna wiedźma :D
Bezsenność
Śniąca
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 2 times

Postautor: Ruta » śr 27 sie, 2014 18:59

Śniąca pisze:-niezależna (niechętna do podporządkowania się zdogmatyzowanym systemom religijnym; w wicce pociągała ją właśnie większa dowolność rytuału i indywidualny zakres "kultu")

Trąci mi to wiccą eklektyczną.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Pytalska » śr 27 sie, 2014 20:53

Dla mnie współczesna wiedźma nie charakteryzuje się znajomością zaklęć i tak dalej. Dla mnie to osoba po prostu wredna, która cieszy się z nieszczęścia innych. Wiem, moje zdanie kłóci się z tym, w jakim dziale autorka opublikowała temat, no ale nie można się ograniczać w tworzeniu/posiadaniu własnego zdania.
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: Maciek » śr 27 sie, 2014 21:58

Współczesna wiedźma nie różni się niczym od kobiety z PMS'm :)
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: zara » sob 28 lut, 2015 17:51

Zakładam że wyglądała by zupełnie normalnie jak Jan Popko, współczesny uzdrowiciel. :P
Wszystko się zmienia więc zapewne sposoby "czarowania" również, wiele opiera się na sugestii więc muszą iść z duchem czasu także one. Wygląd...myślę że prawdziwa wiedźma nie rzucałaby się specjalnie w oczy. :D
Awatar użytkownika
zara
Początkujący marzyciel

Has thanked: 4 times
Have thanks: 0 time

Postautor: Dafne » wt 17 mar, 2015 13:32

Ma spiczasty nos, burzę siwych włosów na głowie i za duże buty! Archetyp wiedźmy wciąż w mojej głowie, nie wyzbędę się go tak szybko.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: rytygier » sob 05 wrz, 2015 15:38

Charakteryzowała by ją wiedza o rzeczach i sprawach, które nie są dostępne zwykłym śmiertelnikom- Samo słowo wiedźma powstało od wyrazów ,,wiedza" i,, mieć" i pierwotnie nie miało negatywnego znaczenia (to negatywne znaczenie słowo ,,wiedźma'' zawdzięcza dopiero chrześcijaństwu.)
Wiedźmy są ( a przynajmniej były) kapłankami bóstw dla których nie ma miejsca w panteonie chrześcijańskim.
Co do wyglądu, myślę że na co dzień współczesna wiedźma ubierałaby się jak inni ludzie.
Szaty rytualne wdziewała by na siebie przy odprawianiu obrzędów kultowych.
Współczesną wiedźmę charakteryzowałaby nadto samodzielność myślenia, które wolne jest od dogmatów i dzika , nieokiełznana natura.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Ruta » sob 05 wrz, 2015 16:02

rytygier pisze:wiedza o rzeczach i sprawach, które nie są dostępne zwykłym śmiertelnikom

Co np.?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: rytygier » sob 05 wrz, 2015 16:26

wiedza o tym, że istnieją wymiary kosmosu i światy o których zwykłym śmiertelnikom nawet się nie śniło.
wiedza o tym, że większość zjawisk jest bardziej złożona niż się to większości zdaje
wiedza o tym, że świat materialny jest tylko jednym z wielu wymiarów Wszechświata
wiedza o tym ,że są byty (Bogowie), których nie można rozpatrywać w kategoriach ludzkiego rozumowania i do których nie można odnosić ludzkiego wartościowania( a więc pojęć dobra i zła)
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Ruta » sob 05 wrz, 2015 16:31

rytygier, ok. ale wiedzieć może o tym każdy. Czy wyznacznikiem też jest praktyka?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: rytygier » sob 05 wrz, 2015 16:42

Chodzi bardziej o pewne skłonności, zdolność do patrzenia na Świat w sposób niestandardowy.
Dużą rolę może odgrywać szczególna wrażliwości i zdolność do postrzegania zjawisk w sposób, który innym unika.
Praktykowanie obrzędów, technik modlitewnych itp wzmacnia naturalnie te szczególne predyspozycje ale nie warunkuje ich istnienia (powstania).
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: ajwenhou » pn 07 wrz, 2015 11:10

a ja mieszkam z jedną ;) nie ma długiego nosa, siwych włosów i za dużych butów. ma za to milion amuletów, karty Tarota, wahadełka, mnóstwo świec, ziół, kamieni, rzemyków, posiada też runy i inne takie... nie siedzę w tym temacie, ale ze słyszenia wiem wiele.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: marzanna » pn 07 wrz, 2015 12:40

Obrazek

;) ;) ;)
marzanna
Bujający w obłokach

Have thanks: 7 times
Imię: Julia
Medals: 1

Postautor: rytygier » czw 24 wrz, 2015 16:32

Ja widzę to nieco inaczej:

Obrazek
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Pytalska » ndz 04 paź, 2015 08:19

Jakiś czas temu spotkałam się z opinią, że wiedźma to po prostu mądra kobieta. Jej obraz w dawniejszych czasach (przykładowo znajomość magii) został ukształtowany przez wymogi danej epoki, dlatego tak bardzo kojarzy nam się z pewnym schematem, który jest tak jakby... no, stereotypem.
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: dimebag » wt 26 wrz, 2017 21:28

Wiedźma to niezależna (nie piszę samotna, bo mnie zaraz kobiety tu zjedzą), inteligentna i przekonana o swej nieomylności istota.
Wie jak kontrolować sytuacje i manipulować ludźmi. Ma instynkt silniejszy niż u zwykłej Karyny, czasem wykazuje się minimalną zdolnością czytania w ludziach.
Awatar użytkownika
dimebag

Imię: uncountable
Marzenie: uleczenie się z marzeń

Postautor: Domowniczka » pn 23 paź, 2017 11:13

myślę że jeśli istnieją wiedźmy to te prawdziwe są zupełnie inne od naszych wyobrażeń i wszystkie jej opisy sa nieprawdziwe, bo się dobrze kamufluje
Awatar użytkownika
Domowniczka

Wróć do Strefa tajemnic