Ogród wnętrza

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Usunięty 2094

Ogród wnętrza

Post autor: Usunięty 2094 » 21 sie 2014, 22:37

Zainspirowałam się metaforą w Ruciowym DR. Padło tam porównanie ogrodu jako naszego wnętrza. Pomyślałam, że miło by było się przyrównać do ogrodu i umieścić w nim wszystko to, co nas określa, co odzwierciedla naszą psychikę i charakter.
Jakim ogrodem jest Twoje życie? A jakim Ty jesteś ogrodem?
Zwracam uwagę na to, że nie chodzi o ogród marzeń albo o koncepcję idealnego ogrodu. To jest Wasz ogród. Możecie umieścić w nim, co tylko chcecie.

Ot, te proste pytanie może podać ciekawe rozwiązania... Śmiało ;).



Mój ogród pewnie byłby dosyć niewielkim obszarem, do którego wpuszczałabym tylko parę osób. Kończyłby się drewnianą furtką. Nie byłby przesadnie zadbany, wśród roślin dałoby się dostrzec pewną ilość chwastów, acz wystarczająco niskich, by ich nie dostrzec mało wnikliwym okiem. Nie byłby to również ogród bogaty w wiele rodzajów kwiatów. Rosłyby tam róże, będące symbolem miłości, którą wypełnione jest me serce; bratków ze względu na to, iż są symbolem przyjaźni, a mimo swoich wad uważam się raczej za przyjacielską osobę; konwalii, które oznaczałyby delikatność, a zarazem kruchość oraz przebiśniegi będące zwiastunem zmian i rekonstrukcji w życiu. Mam wrażenie, że ciągle się zmieniam, zaś mój stosunek do otoczenia jest dość ruchomy. Nie chodzi tu o konkretne osoby, a ludzi jako całokształt, społeczeństwo, grupę. Pewnie też nie byłby to ogród często odwiedzany, choć spędzałabym tam sporo czasu. Taki mój świat, w którym lubię się zamykać. Byłby to na pewno ogród położony w odosobnieniu, gdzie panowałaby cisza i spokój.

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Ogród wnętrza

Post autor: Pytalska » 22 sie 2014, 8:45

Nowy, bardzo ciekawy temat.
Za to mój też byłby niewielki. Posadziłabym tam kilka żonkili, bo czasami bywam zazdrosna. Nie byłoby irysów, bo nie darzę nikogo zbyt przesadnym zaufaniem. Będą tam róże, bo kocham bardzo i ze wzajemnością. To się tyczy również złocistej chryzantemy.
Wiele zieleni, bo wierzę w nieśmiertelność duszy - mojej i innych. Kolor ten wspaniale uzupełnia się z błękitem nieba, bo jestem osobą wierną i tak będzie aż do Końca.
Miałabym tam małą altankę, gdzie w sam raz zmieściłyby się wszystkie osoby dla mnie ważne: rodzina, chłopak no i oczywiście przyjaciele.

Usunięty 2094

Re: Ogród wnętrza

Post autor: Usunięty 2094 » 22 sie 2014, 8:54

Pytalska, a co z furtką? Czy wpuszczałabyś innych, nawet przypadkowych przechodniów do swojego ogrodu? ;)

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Ogród wnętrza

Post autor: Pytalska » 22 sie 2014, 8:56

Oj, nie pomyślałam o tym.
Furtka byłaby zamknięta na klucz, a jak ktoś chciałby wejść, najpierw musiałby zdobyć moje zaufanie w najmniejszym chociaż stopniu.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Ogród wnętrza

Post autor: adelia » 23 sie 2014, 17:35

Mój ogród byłby dużym ogrodem, pełnym zieleni i rzadkich kwiatów. Z pewnością stałoby w nim dużo mebli ogrodowych, co by usiąść. Furtkę zamknęłabym na klucz, ale po krótkiej rozmowie przy niej, wpuszczałabym tam dużą część osób, która przemknęłaby gdzieś w okolicy. Nie chciałabym w nim pospolitych kwiatów, bo w żadnym stopniu mnie one nie interesują ani nie są jakieś specjalnie piękne.

MaZak89
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:24
Imię: Magda
Płeć: Kobieta

Re: Ogród wnętrza

Post autor: MaZak89 » 31 paź 2014, 18:55

adelia pisze:Mój ogród byłby dużym ogrodem, pełnym zieleni i rzadkich kwiatów. Z pewnością stałoby w nim dużo mebli ogrodowych, co by usiąść. Furtkę zamknęłabym na klucz, ale po krótkiej rozmowie przy niej, wpuszczałabym tam dużą część osób, która przemknęłaby gdzieś w okolicy. Nie chciałabym w nim pospolitych kwiatów, bo w żadnym stopniu mnie one nie interesują ani nie są jakieś specjalnie piękne.
Też bym chciała mieć taki ogród

patryk85
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:39
Imię: Patryk
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród wnętrza

Post autor: patryk85 » 16 gru 2014, 12:47

Fajny ogród.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości