Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Chciałbym mieć firmę, ale chyba się do tego nie nadaję.

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia, ale czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia?

Chciałbym mieć firmę, ale chyba się do tego nie nadaję.

Postautor: masseur » śr 28 maja, 2014 11:38

Podobno marzenia się spełniają. Mam 19 lat, właśnie ukończyłem klasę maturalną. Odkąd skończyłem 5 lat moim największym marzeniem było i jest mieć supersamochód. Ale na takie cacko trzeba przeznaczyć minimum pół miliona. Jak mam zarobić na taki samochód i jeszcze go utrzymać ? Zawsze inspirowali mnie ludzie, którzy mają swoją firmę. Ojciec ma kilku znajomych, którzy są założycielami niemałych przedsiębiorstw, w tym np Maciej Jóźwicki - założyciel Marvitu. Z tego co nam opowiadał to zaczął od sprzedawania soczków, które robił sobie w piwnicy. Tak narodził się pomysł i później rozkręcił biznes. To (m.in.) wywołało u mnie chęć założenia swojej działalności... Ja niestety chyba nie mam do tego głowy. Nie znam się na zarządzaniu, gospodarce itp. Ogólnie wydaje mi się, że nie połapałbym się w tym wszystkim. Mój umysł jest bardziej artystyczny niż ścisły, ale na pewno nie humanistyczny. Mam ładny głos (podniosły, trochę lektorski) i talent wokalny. Początkowo też myślałem nad karierą wokalną, ale z upływem czasu zacząłem myśleć racjonalnie i doszedłem do wniosku, że musiałbym mieć naprawdę sporo szczęścia, żeby zarabiać na tym kupę kasy. To jest bardziej hobby, rozrywka w wolnym czasie, niż sposób na życie.
Awatar użytkownika
masseur

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Paweł

Re: Chciałbym mieć firmę, ale chyba się do tego nie nadaję.

Postautor: Jeruka » pt 27 mar, 2015 10:47

a po co ci firma :) Freelancer (pol. wolny strzelec) – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie.

Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą m.in. fotografia, dziennikarstwo, copywriting, tłumaczenie, programowanie, malarstwo, grafika, doradztwo i inne zawody, głównie związane z pracą twórczą. Określenia „wolny strzelec” zazwyczaj nie używa się w stosunku do osób wykonujących prace fizyczne.

Kod: Zaznacz cały
  https://www.google.pl/search?client=opera&q=freelancr&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8[code][/code]  http://pl.wikipedia.org/wiki/Freelancer
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Wróć do Strefa Marzeń