Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Tajemnica Bohemian Grove

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Tajemnica Bohemian Grove

Postautor: Ruta » ndz 04 maja, 2014 11:27

Dwóch śmiałków zakrada się do świetnie strzeżonej posiadłości na odludziu, gdzie od wielu lat wielu prominentów ze świata wielkiej polityki i biznesu regularnie bierze udział w prastarym rytuale, składając cześć wielkiemu posągowi kamiennej sowy. Intruzi nagrywają ceremonię na wideo, której fragmenty można obejrzeć w internecie. Czy nie brzmi to jak scenariusz kiepskiego filmu?

Obrazek

Alex Jones to amerykański dziennikarz telewizyjny i radiowy, którego artykułu ukazały się w takich gazetach jak The Wall Street Journal, USA Today, The Dallas Morning News, The Los Angeles Times, The Austin-American Statesman i The Austin Chronicle. Wraz z przyjacielem postanowił sprawdzić pogłoski, które krążyły od dawna wśród badaczy teorii spiskowych, dziennikarzy undergroundowych pism i środowisk wolnościowych w Stanach Zjednoczonych.

Bohemian Grove to odosobniona posiadłości należącej do Bohemian Club, znajdująca się w hrabstwie Sonoma w północnej Kaliforni, ukryta wśród lasów. Bohemian Club jest prywatnym klubem, dostępnym tylko dla mężczyzn, bez względu na ich wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Obecnie lista członków przekracza 2000 osób. Od roku 1873 odbywają się tam spotkania amerykańskich prominentów, którzy przez kilka dni oddają się niczym nie skrępowanej zabawie: ucztują, piją alkohol, śpiewają, korzystają z usług sprowadzanych specjalnie na tą okazję luksusowych prostytutek. Zabawy odbywają się co roku, zazwyczaj podczas dwóch ostatnich tygodni lipca (1). Uczestnikami podobnych zabaw byli m.in. prezydenci Eisenhower, Nixon, Reagan i Bush. Oprócz polityków z najwyższego szczebla przyjeżdżają tam szefowie największych amerykańskich koncernów, przedstawiciele świata sztuki oraz przemysłu rozrywkowego i zbrojeniowego. Jednym z elementów zabaw w czasie tych kilku dni jest dziwna ceremonia, podczas której uczestnicy ubrani są w czarne i czerwone obrzędowe szaty biorą udział w dziwnej ceremonii. Śpiewają rytualne pieśni i składają ofiarę u stóp wielkiego kamiennego posągu sowy.

Alex Jones wraz z przyjacielem przeniknął na teren Bohemian Grove, gdzie udało im się z daleka sfilmować całą ceremonię. Część z tego nagrania można znaleźć w Internecie (adres poniżej), całość można kupić na stronie Jonesa. Program jego autorstwa, zatytułowany Dark Secrets: Inside Bohemian Grove był emitowany w Wielkiej Brytanii przez stację Channel 4.

Obrazek

Całość brzmi tak dziwacznie, że trudno w to uwierzyć. Poważni, starzy mężczyźni, zasiadający na najbardziej prestiżowych stanowiskach światowego mocarstwa raz do roku bawią się w przebieranki i modlą się do wielkiej sowy? Według niektórych to niewinna zabawa, rodzaj inicjacji masońskich lub obrzędów bractw uniwersyteckich, pozostałości rytów druidów. Co bardziej paranoiczni (w tym Alex Jones) widzą w tym dowód na to, że rządzący uwikłani są w satanistyczne i pogańskie kulty. Popularna jest także taka teoria: Bohemian Grove to miejsce, gdzie spotykają się Iluminaci, aby dyskutować nad nowymi sposobami poszerzania swoich wpływów i wprowadzania Nowego Światowego Porządku (New World Order). Dla innych to wszystko tylko oszustwo. Gdzie leży prawda? I czy w ogóle jest jakaś jedyna prawda na ten temat?

Źródło: http://www.magia.gildia.pl/artykuly/teo ... mian_grove

Dark Secrets: Inside Bohemian Grove
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Re: Tajemnica Bohemian Grove

Postautor: Patorek » ndz 04 maja, 2014 18:52

Ruta, a co Ty myślisz na ten temat?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Ruta » ndz 04 maja, 2014 18:56

Patorek, sprawdziłam na Google Maps i znalazłam to miejsce. I faktycznie jest jakiś spory plac. Coś tam może być.
Nie dziwiłabym się, że są tam odprawiane jakieś rytuały, ale nie dałabym sobie ręki obciąć za to, ze tam pojawiają się tak znane i ważne osobistości. :D

A co Ty sądzisz?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Saya » ndz 04 maja, 2014 18:59

Wtrące sie....
jeśli faktycznie pojawiają sie tam znane osobistosci ze świata polityki i innych to powód do niepokoju dla nas, jako że dla nikogo tajemnicą być nie powinien fakt że elity światowe prowadzą swoje włąsne gierki na szczycie, a tajne bractwa typu Iluminati to środek do osiągniecia celu, czyli światowej dominacji.
możliwe że właśnie na takich spotkaniach decydują o losach milionów ludków
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: Patorek » ndz 04 maja, 2014 19:02

Ruta, słyszałem o tym już dawno, ale nie zagłębiałem się w temat.
Choć biorąc pod uwagę rangę osób o których się mówi, że biorą w tym udział to wydaje mi się, mało prawdopodobne, że dwóch gości mogło sobie po prostu wejść i nagrać całe zdarzenie. Nie licząc kamer spodziewałbym się strażacy z bronią palną.

EDIT Taki błąd i nikt nie zwrócił mi uwagi, oczywiście strażników... :D
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Saya » ndz 04 maja, 2014 19:07

Patorek, chyba że owi ludzie chcieli aby to nagrano, w jakim celu? nie wiem, ale nie można wykluczać takiej możliwości
Saya
Newbie

Postautor: Patorek » ndz 04 maja, 2014 19:15

Saya pisze:Patorek, chyba że owi ludzie chcieli aby to nagrano, w jakim celu? nie wiem, ale nie można wykluczać takiej możliwości

I tak właśnie powstają teorie spiskowe.. ;D
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Saya » ndz 04 maja, 2014 19:21

Patorek, bez teorii spiskowych byłoby nudno ;p A tu pasuje spokojnie określenie typu: najciemniej pod latarnią ;p
Saya
Newbie

Postautor: Ruta » śr 10 cze, 2015 21:58

W pierwszym poście umieściłam link do filmiku Alexa, teraz znalazłam też z lektorem pl na YT, nawet w o wiele lepszej jakości.

Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Wróć do Strefa tajemnic