Zabijają zwierzęta w zoo

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: QueenDream » 26 mar 2014, 21:00

Link do artykułu: http://opinie.newsweek.pl/zabojcy-z-kop ... 876,1.html
W lutym opinią publiczną na całym świecie wstrząsnęła historia żyrafy Mariusa z ogrodu zoologicznego w Kopenhadze. Władze zoo mimo trwających wcześniej protestów, zastrzeliły młodą, półtoraroczną i całkowicie zdrową żyrafę. Dlaczego? Bo miały już za dużo żyraf na wybiegu...
Co w ogóle myślicie o tej sprawie?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: Ruta » 26 mar 2014, 21:14

Krótko i na temat. Jeśli mają nadliczbowa ilość zwierząt, to powinni część oddać. Nie zabijać. I tyle.

CzechThisOut
Bujający w obłokach
Posty: 344
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:04
Imię: Olaf
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brno-Štýřice, ČR

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: CzechThisOut » 26 mar 2014, 21:25

"Żyrafa Marius(z)" To mi się kojarzy z tymi kartonami na 4fun TV, tam zwierzątka zawsze miały takie dziwne imiona.

A co do samego tematu, smutne to, że tak postępują - niestety to jest przykład obrzydliwego kapitalizmu...zwierzątka nie odeślą do Afryki, ani też nie oddadzą do innego ZOO, bo pewnie za drogo...z człowieka znowu wychodzi najgorsze...

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: Offline » 26 mar 2014, 21:27

Samo zabicie nie jest najgorsze - uśmiercanie publicznie (tym bardziej, że były tam obecne dzieci).
W ogóle śmieszą mnie trochę takie sytuacje... To samo dzieje się codziennie z LUDŹMI, a odebranie życia zwierzęciu robi często większą furorę niż masowe zgony ludzkie spowodowane głupotą i bestialstwem drugiego człowieka...
Nie twierdzę, że w takim zabijaniu zwierząt nie ma nic złego. Władze zoo faktycznie mogły rozwiązać to inaczej. Nie rozumiem... Przeniesienie takiej żyrafy czy lwów sprawiłoby więcej problemów niż TO...? :|

felllllllla
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2015, 12:17
Płeć: Kobieta

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: felllllllla » 09 cze 2015, 10:44

Powinni wywieźć do Afryki...

Usunięty 2094

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: Usunięty 2094 » 13 cze 2015, 7:50

Wszelkie petycje na temat zwierząt podpisuję- tylko tyle mogę zrobić. Tak jak w przypadku niedźwiedzia Arturo, który miał zostać przeniesiony do innego zoo.

CzechThisOut
Bujający w obłokach
Posty: 344
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:04
Imię: Olaf
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brno-Štýřice, ČR

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: CzechThisOut » 14 cze 2015, 8:47

Dafne pisze:Wszelkie petycje na temat zwierząt podpisuję- tylko tyle mogę zrobić. Tak jak w przypadku niedźwiedzia Arturo, który miał zostać przeniesiony do innego zoo.
Tak z ciekawości, coś dała któraś z petycji? Oczywiście pochwalam ich podpisywanie, zastanawia mnie tylko, czy kogoś faktycznie obchodzą te wszystkie podpisy, czy też i tak mają ludzi w... i robią swoje...

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabijają zwierzęta w zoo

Post autor: _Magnolia_ » 25 kwie 2016, 11:23

Myślę, że głupota ludzka nie zna granic. Jak zwierząt jest za dużo w jednym zoo, wystarczy go oddać do innego, nie trzeba do tego być geniuszem by do tego dojść.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości