Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czym jest wena?

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Czym jest wena?

Postautor: Ruta » sob 22 mar, 2014 17:21

Temat zainspirowany rozmową na czacie.

Czym tak właściwie jest wena? Jak ją rozpoznać, czy da się ją "obudzić" w sobie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Re: Czym jest wena?

Postautor: Miro1994 » sob 22 mar, 2014 18:27

Dla mnie wena = natchnienie. Uważam, że można ją "obudzić", "pobudzić", ale raczej nie na życzenie, a jakimś kompletnym przypadkiem, np. wspomnieniem, spotkaną przypadkowo osobą, smakiem, zapachem, kolorem, wyobraźnią, rozmowami, spacerem. Tym, co sprawia, że czujesz określone emocje, które są Ci potrzebne do tworzenia. Ot co. Trochę chaotycznie, ale taki już jestem i tak odpowiadam - chaotycznie :)
Per Aspera Ad Astra
Awatar użytkownika
Miro1994
Początkujący marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 0 time
Imię: mirabout
Marzenie: http://www.youtube.com/miraboutblogspotcom

Postautor: Makaron » sob 22 mar, 2014 18:43

Wena -> powoduje euforię przy ekspresji swoich myśli/założeń/celów.
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur

Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano
Medals: 4

Postautor: Kyuji » ndz 23 mar, 2014 11:15

Wena to coś co wstrzykuje bezpośrednio w Twoją duszę niewyobrażalną dawkę kreatywności. Przepływa wtedy przez Ciebie pewna boska siła, której nie potrafisz opisać i zatracasz się kompletnie w akcie tworzenia. Owe zjawisko bardzo przypomina doświadczenia typu 'flow' gdzie wchodzi się w pewnego rodzaju trans przy którym twoja aktywność jest skupiona na 100% podczas wykonywania danego zadania, nie tylko twórczego. W odróżnieniu wena jest czymś co często zwane jest jako impuls geniuszu, lub dotknięcie ręki boga.

Pewna pisarka o imieniu Elizabeth Gilbert zrobiła na mnie niesamowite wrażenie pewnym przemówieniem właśnie na temat weny. Była tak zdesperowana, że sama postanowiła znaleźć sposób by ją sobie oswoić. Polecam obejrzeć te przemówienie, szczególnie, że autorka dopiera słowa w taki sposób, że co 5 minut przechodzą przez ciało dreszcze.

http://www.ted.com/talks/elizabeth_gilbert_on_genius

Notka: Żeby włączyć polskie napisy wystarczy kliknąć na "subtitles".
Kyuji
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Jednorożec

Postautor: Lisek » pt 12 lut, 2016 00:31

Wena jest czymś, w sumie czego nie potrafię określić. To jest jak z uczuciem, miłością do drugiej osoby. Jeżeli osoba posiada to COŚ, to człowiek potrafi się zakochać. To samo można chyba powiedzieć o wenie.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: rytygier » wt 15 mar, 2016 09:45

Wena to pewien stan psychiczny i emocjonalny. Wena twórcza jest to bardzo indywidualna sprawa.
Dla mnie wena to pewien stan pobudzenia, zapał twórczy. Stan w którym mój mózg zaczyna pracować na coraz wyższych obrotach, gwałtowny przypływ kreatywności. Jest to niepohamowana potrzeba podjęcia twórczej aktywności .
Wenę można próbować przywołać. Ja staram się to robić relaksując się , słuchając ulubionej muzyki, spędzając czas na łonie natury. Ale wena to kapryśne zjawisko. Mam wrażenie, że nawiedza mnie wtedy, kiedy sama ma na to ochotę.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Medals: 2

Wróć do Literatura